Skoči na vsebino

Predelava iz 77kw na 25kw


CarLazar

Priporočene objave

Sem tik pred nakupom motorja Kawasaki Z750 (novega). Nekaj sem gledal po internetu in sem naletel na eno zanimivo zadevo, namreč dobi se ena škatlica, ki se pač namontira na elektroniko motorja, da ti zbije moč, se pravi iz 77kw na 25kw. No, da povem kaj bi rad dosegel. Kupil bi motor, tam bi prosil mehanike da mi to zmontirajo, dal na motor preizkušnjo in se odpeljal na homologacijo v koper, da mi dajo papir na katerem bi pisalo, da ima sedaj motor 25kw, nato bi se zapeljal nazaj do prodajalca in jih prosil, da naj mi vzamejo to zadevo nazaj ven iz motorja. Potem bi pa šel normalno registrirat motor v razredu 25kw. S tem bi namreč pridobil, da bi se lahko moj mlajši brat (18let) vozil z 750ccm motorjem ter seveda kar je najvažnejše, zelo poceni zavarovanje.

Če je morda že kdo naredil kaj podobnega, bi ga prosil, naj mi pove, kako je to naredil. Prosim za vaše mnenje, če je to izvedljivo kar sem si jaz zamislil.

Za vse napotke mi prosim pišite na email cyberteam@email.si Že v namprej se vam zahvaljujem za vso pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si kar naredi to, pa upaj da se ti ne bo kdaj kaj naredlo, ker kdo ti bo pol kril stroške - zavarovalnica sigurno ne. Saj veš kako komplicirajo, tako da dobro razmisli o tem goljufanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda te lahko tudi policaj kdaj gleda kje med vožnjo, se mu zazdi sumljivo hitro in močno in te vrže na tehničnega. potem kazni in vse ostale stroške kriješ ti. vse se da, lahko se voziš tudi z ponarejeno tablico ali čisto brez itd., samo dobit te ne smejo.

nevem no, dandanes ko je registracija res poceni v primerjavi z leti nazaj se jaz tega nebi šel, brat pa naj še malo trpi. itak ti bo motor vrgel v kose če bo odprt :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temu se reče blokada in ni nobena znanost. Kontaktiraj Grčarja, on je zablokiral Z-ja, pa preberi si temo o blokadah. Mislim da ma Kwak zelo poceni to, pelješ pa na Lj LPP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje: V vozniški mi piše da ima moj motorček 74Kw, v resnici jih ima pa 113. Zna zavarovalnica ob nesreči kaj težit-glede na to da je vseeno višji razred zavarovanja. Pa če bi na registraciji kej komplicirali če bi jim to omenil ali bi samo popravili podatke. Tehnični mi namreč še velja pa ga nebi spet opravljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje: V vozniški mi piše da ima moj motorček 74Kw, v resnici jih ima pa 113. Zna zavarovalnica ob nesreči kaj težit-glede na to da je vseeno višji razred zavarovanja. Pa če bi na registraciji kej komplicirali če bi jim to omenil ali bi samo popravili podatke. Tehnični mi namreč še velja pa ga nebi spet opravljal.

zamenjujes KILOVATE in KONJE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da bi imel gsxr 1100 samo 113 km :hmm: pomoje je to en šel na tisto foro da ne pride lih v zgornji zavarovalni razred

drgač pa je 74kw približno 100km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zamenjujes KILOVATE in KONJE

:grrr Nisem zamenjal Motor ima 156 konjev-117Kw po knjigi (prej sem se zmotil) v prometni pa piše 74Kw-okoli 100 konjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr Nisem zamenjal Motor ima 156 konjev-117Kw po knjigi (prej sem se zmotil) v prometni pa piše 74Kw-okoli 100 konjev.

nimam pametnega nasveta vem pa da je kolega mel 5 potnikov vpisanih v prometni in so mu prijazni policaji svetovali da naj to spremeni ker ne bojo več tak prijazni ko ga drugič dobijo z tremi na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje: V vozniški mi piše da ima moj motorček 74Kw, v resnici jih ima pa 113. Zna zavarovalnica ob nesreči kaj težit-glede na to da je vseeno višji razred zavarovanja. Pa če bi na registraciji kej komplicirali če bi jim to omenil ali bi samo popravili podatke. Tehnični mi namreč še velja pa ga nebi spet opravljal.

Ne vem zakaj bi težil, saj tko in tko plačaš najvišji razred pri zavarovanju, kajti meja prehoda v najvišji razred je 72 kW in ti si s 74 kw že v najvišjem razredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je.

74kw ti pa najvrjetneje piše zaradi nemškega tržišča al kerga že. Nekje majo omejeno na 100 konjev, sam ne vem kje. Francija vem, da ima nekaj podobnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!