Skoči na vsebino

Srečanje s preteklostjo


klimbra

Priporočene objave

Vem......dragi moji moderatorji.......da tole ni ravno moto dogodek.

Se mi pa zdi, da je kar nekaj obsedencev na to temo.....na MS.

Torej.......2.3.08........od 9,00 dalje je tale sejem......no bolj "bolšjak".....na temo 1ww, 2ww....in modernejših zadev........v Šempetru pri Novi Gorici.

Jaz se grem sigurno past med štante.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se grem sigurno past med štante.

jest tudi...za pol ure štart!

De bom ta prvi dol :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil......navdušen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sam.....kurbe majo tut inflacijo..............sem se že januarja zagledal v neko puško...........tokrat je bla za cca 50% dražja!!!!!!!!

OK.....je bil pa izlet in kosilo na Sveti gori......tok boljši!!!!!!!!!!!!!!

Kjut nedelja :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam.....kurbe majo tut inflacijo..............sem se že januarja zagledal v neko puško...........tokrat je bla za cca 50% dražja!!!!!!!!

OK.....je bil pa izlet in kosilo na Sveti gori......tok boljši!!!!!!!!!!!!!!

Že par let redno pasem firbca po tem sejmu.Včasih si dobil zadevo recimo za 5000sit zdej je pa vsaj 50eur :doze:

Te kr mine volja,de bi kej kupu :glare:

Sveta Gora kaj??Si zmolu kak Oče naš al pa dva?? :devil:

Še pa slik:

post-10693-1204481663_thumb.jpgpost-10693-1204481670_thumb.jpg

post-10693-1204481678_thumb.jpgpost-10693-1204481685_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra, marsikaj od militarije dobiš ganz novo ohranjeno še iz Dolfejevih magazinov po enakih ali nižjih cenah. Glej Kettner in Frankonia.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja replike....

Jok bato! Originali, nikoli ali malo rabljeni.

Obstajajo tudi replike, a se prodajajo pod običajne waffen. Npr. jubilejni Mauser.

Je pa seveda vprašanje, kakšno vrednost imajo ti originali iz magazinov v primerjavi s tistimi najdenimi na bojnem polju, ki imajo za seboj krvavo zgodovino. Imajo pač dodano vrednost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej pa saj so te zadevščine tako prirejene, da so nedelujoče... ali pač? :unsure:

Tiste iz katalogov v AU in D so delujoče zadeve, katere lahko kupiš ko si polnoleten. Kako to ureja zakonodaja pri nas nisem točno seznanjen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jok bato! Originali, nikoli ali malo rabljeni.

:eek: :eek: sej zajebavaš kaj??!!

Možno je ja...samo Miha ti skoraj ne verjame.

bom mal raziskal zadevo :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jok bato! Originali, nikoli ali malo rabljeni.

Obstajajo tudi replike, a se prodajajo pod običajne waffen. Npr. jubilejni Mauser.

Je pa seveda vprašanje, kakšno vrednost imajo ti originali iz magazinov v primerjavi s tistimi najdenimi na bojnem polju, ki imajo za seboj krvavo zgodovino. Imajo pač dodano vrednost.

Je bil kdo na sejmu??Kaj so imeli? Kaksne so cene?Kje je naslednji sejem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene so kar občutno poskočile.........vzrika ne poznam.....sklepam pa, ker je bilo bistveno več Italjanov......ki se verjetno niso prišli samo past.

Naprimer.....čist zrostana Italjanska čelada....celo brez grebena....cena 15 Eurotov.......za moj okus mnogo predrago.

Tut tele "kao" nove cunje......so čudežno pridobile po cca 5Eurov na komad.

Bilo je pa marsikaj za videt.

Kdaj bo pa spet............???????.......bom objavil, ko bo objavleno!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tiste iz katalogov v AU in D so delujoče zadeve, katere lahko kupiš ko si polnoleten. Kako to ureja zakonodaja pri nas nisem točno seznanjen.

Potrebuješ dovoljenje za posest (zbiranje), zadeve so lahko delujoče (v tem primeru morajo biti pregledane pri puškarju in žigosane), ne smeš pa imeti (pridobiti) nabojev zanje. Če pa so onesposobljene (uradno pri puškarju) pa ne potrebuješ ničesar.

Kako to spelješ na takšnem sejmu pa mi ni jasno (načeloma bi moral najprej zaprositi za dovoljenje za določen kos in ga šele nato "pridobiti").

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po Zakonu o orožju velja za kategorijo A (t.i. prepovedano orožje, kar se je s spremembo zakona spremenilo tako, da so črtali besedi "prepovedano orožje") prepoved prodaje posameznikom, podjetnikom in pravnim osebam. V to kategorijo spada večina vojaškega orožja, kar pomeni vse delujoče puške, naboji in podobno. Nakup je dovoljen, če je orožje trajno onesposobljeno.

Člen 28.:

Zbiranje orožja

Osebe, ki imajo dovoljenje za zbiranje orožja lahko zbirajo posamezno orožje kategorije B, C in D. Izjemoma lahko zbirajo tudi drugo kratkocevno in dolgocevno strelno orožje s posamičnim polnjenjem, repetirnim mehanizmom, polavtomatsko in avtomatsko orožje ter hladno orožje iz kategorije A.

Orožje kategorije A iz prejšnjega odstavka je dovoljeno zbirati le, če se da na podlagi znanih dejstev ugotoviti, da se ne izdeluje več in da ga ne uporabljajo obrambne sile ali policija, ali če je trajno onesposobljeno.

Osebe lahko poleg orožja zbirajo tudi strelivo za orožje.

O izpolnjevanju pogojev za orožje in strelivo iz drugega in tretjega odstavka tega člena si mora oseba na svoje stroške pridobiti strokovno mnenje komisije, ki jo imenuje minister, pristojen za notranje zadeve.

Vsaj tako piše v zakonu. Kako je pa na terenu, pa ne vem. Lahko povejo tisti, ki so take entikvitete kupili. Orožje, ki se ne uporablja več in je delujoče, se lahko vseeno pridobi pod zgoraj opisanimi pogoji, ki so seveda težji, kot za pridobitev orožja kategorij B, C in D.

Me pa zanima, a je tisti AK47 na sliki delujoč ali ne, glede na to, da se še vedno uporablja v naši vojski... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na sejmu.....je bilo vso orožje "zabito".........torej....neuporabno..........s papirji!!!!!!

Sej pravim.....mene so sam cene zmotile..........bom pa nabavil, če pridejo spet nekam bliz......moje normale!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!