Skoči na vsebino

Odgovornost za škode na dirkališču


Kawl

Priporočene objave

Čist tko me zanima. Ali je potrebno imeti za na grobnik motor registriran.

Kako je v primeru nesreče kjer si recimo kriv ti in je vpleten še kdo drug.

Kako je s škodo ki nastane pri takih padcih.

Prebral sem že veliko pa nikjer ne najdem teh informacij.

Sam namreč že kar nekaj časa razmišljam da bi vozil samo še po

dirkališčih.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je vprašanje bolj primerno za temo Grobnik pa vseeno..

Motorja ni potrebno imet registiranega zaradi Grobnika samega, je pa manj komplikacij pri prevozu čez mejo, če ga imaš. V primeru nesreč vsak odgovarja za svojo škodo, ker gre vsak prostovoljno na pisto in sprejme pravila, ki tam veljajo. Tudi če te nekdo drug zbije, sam kriješ svojo škodo. Kasko na pisti ne velja, seveda pa lahko še vedno rečeš, da nisi padel na pisti, ampak to je potem že razprava, ki sodi pod zavarovalniške goljufije :)

Kaj več bo povedal pa še kdo z več izkušnjami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je vprašanje bolj primerno za temo Grobnik pa vseeno..

Motorja ni potrebno imet registiranega zaradi Grobnika samega, je pa manj komplikacij pri prevozu čez mejo, če ga imaš. V primeru nesreč vsak odgovarja za svojo škodo, ker gre vsak prostovoljno na pisto in sprejme pravila, ki tam veljajo. Tudi če te nekdo drug zbije, sam kriješ svojo škodo. Kasko na pisti ne velja, seveda pa lahko še vedno rečeš, da nisi padel na pisti, ampak to je potem že razprava, ki sodi pod zavarovalniške goljufije :)

Kaj več bo povedal pa še kdo z več izkušnjami.

Načeloma ni čisto tako. Če nekoga spraviš potleh, si mu dolžan poravnati vso nastalo škodo. Za dirkališče obstaja tudi zavarovanje. Premija je za 100% višja kot za na cesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma ni čisto tako. Če nekoga spraviš potleh, si mu dolžan poravnati vso nastalo škodo. Za dirkališče obstaja tudi zavarovanje. Premija je za 100% višja kot za na cesto.

Tole pa prvič slišm pa mi kr pošli agenta ki mi bo zavroval motor na pisti?? :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole pa prvič slišm pa mi kr pošli agenta ki mi bo zavroval motor na pisti?? :worship: :worship:

Vprašaj na Triglavu. Sem imel njihovo ponudbo za R6, mislim da je bila cena ca. 2000 EUR na leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma ni čisto tako. Če nekoga spraviš potleh, si mu dolžan poravnati vso nastalo škodo. Za dirkališče obstaja tudi zavarovanje. Premija je za 100% višja kot za na cesto.

upam da nisi mislil to resno ker na pisti nobeden za nobenga ne odgovarja

na lastno odgovornost gres gor ce te pa ker zbije pa nikom nista

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam da nisi mislil to resno ker na pisti nobeden za nobenga ne odgovarja

na lastno odgovornost gres gor ce te pa ker zbije pa nikom nista

Ja jst tut tako mislem, vsaj prov bi blo.

Ne vem kje je fora v tem, da greš dirkat, ker si zaj... si s sabo odnesu še zunanjega k te je hotu prehitet, valda razbiješ in zdej bom jst modelu rihtal motor, ker se je on odloču, da bo dirkal in ve, da se dogaja tut to, da lahko dva zapneta in posledično sledi padec in motor v kosih. Se pravi ve kaj reskira.

Ja valda. :headbang:

Vem, da na rekreativni vožnji, na motohappeningu, če koga zbiješ mu moraš plačat škodo, ker tut prej podpišeš pogodbo za to, dirke in treninge pa dvomim, sej pol nebi noben dirkal, že tako so stroški pol bom pa še merkal, da ne bom moral komu drugmu rihtat. NO WAY.

LP SPEED

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Racelandu vem, da smo mogli podpisat eno izjavo, da je vsak odgovoren samo zase in mislim, da velja tudi za primer nesreče. Pač to je dirkanje, vsak, ki se odpravi na pisto to ve in sprejme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jst tut tako mislem, vsaj prov bi blo.

Ne vem kje je fora v tem, da greš dirkat, ker si zaj... si s sabo odnesu še zunanjega k te je hotu prehitet, valda razbiješ in zdej bom jst modelu rihtal motor, ker se je on odloču, da bo dirkal in ve, da se dogaja tut to, da lahko dva zapneta in posledično sledi padec in motor v kosih. Se pravi ve kaj reskira.

Ja valda. :headbang:

Vem, da na rekreativni vožnji, na motohappeningu, če koga zbiješ mu moraš plačat škodo, ker tut prej podpišeš pogodbo za to, dirke in treninge pa dvomim, sej pol nebi noben dirkal, že tako so stroški pol bom pa še merkal, da ne bom moral komu drugmu rihtat. NO WAY.

LP SPEED

Vprašanje Kawl-a je bilo za proste treninge (če sem prav razumel) in ne za dirke. Jasno je, da na dirkah ali kvalifikacijah ne boš odgovarjal za škodo, ki bi jo povzročil, če bi nekoga nenamerno spravil s piste.

Kot nalašč ne najdem nobene izjave, ki jo podpišeš na Grobniku pri plačilu piste. :unsure: Mogoče se komu valja doma pa naj prebere kaj podpisujemo.

Drugače pa :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam da nisi mislil to resno ker na pisti nobeden za nobenga ne odgovarja

na lastno odgovornost gres gor ce te pa ker zbije pa nikom nista

post-300-1203582147_thumb.jpg

Vem, da sm :topic: ma sm mogu zaključit debato.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam da nisi mislil to resno ker na pisti nobeden za nobenga ne odgovarja

na lastno odgovornost gres gor ce te pa ker zbije pa nikom nista

No joe1 me zanima kako boš sedaj pametoval, ko ti je Rude splošne pogoje prilimal.

@baky23 a si se zmenil za zavarovanje? Ene dve leti nazaj je bilo 500 jurjev. S 50 popusta!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

@rude

pod 5. točko je tisto da si materialno odgovoren a ne? sam mislim da se to nanaša na sam objekt in na zaposlene tam. vsaj tako bi si lahko to razlagal. nikjer ne piše da boš drugim udeležencem karkoli vračal v primeru nesreče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz tako mislim.. Oz vsaj smiselno bi bilo glede na to, da gre za dirkališče in se lahko zgodi marsikaj nepredvidenega. Če pa namenoma počneš pizdarije te pa itak varnostniki verjetno odstranijo iz proge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@rude

pod 5. točko je tisto da si materialno odgovoren a ne? sam mislim da se to nanaša na sam objekt in na zaposlene tam. vsaj tako bi si lahko to razlagal. nikjer ne piše da boš drugim udeležencem karkoli vračal v primeru nesreče.

Točka 5. se nanaša na objekt in osebje kaj pa točka 4. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprašujem prav zaradi tega ker sva s kolegom prišla na debato - kaj pa če drugega sprviš, ponesreči, po telh. In ja mislil sem treninge...tekme me ne zanimajo saj je to vse too far za moj tošl :) Zgleda moraš potem na pisto ko je na njej najmanj voznikov :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točka 5. se nanaša na objekt in osebje kaj pa točka 4. ?

če pa angleško verzijo prebereš si pa lahko razlagaš na 100 načinov..

pomoje bo treba enkrat dol vprašat kako točno je s temi stvarmi..

itak pa ponavad gledamo na to da noben nobenmu nič ne nardi..

vsaj večina no..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

mogoče bi se lahko poskušali približati odgovoru z druge strani: ali kdo pozna primer, ko je nekdo na pisti povzročil nesrečo in je potem plačal nastalo škodo oz mu ni bilo treba plačati škode? je bila to odločitev uprave dirkališča, dogovor, whatever? če se le da osebne izkušnje, prosim, ne baba rekla-baba kazala...

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po moji kmečki logiki se je uprava avtomotodroma s temi splošnimi pogoji lepo izognila kakršnekoli odgovornosti v primeru padcev, vozniki se lahko pa med sabo zmenjo kakor vejo in znajo. Po moje nimaš čisto nobene varijante kaj izterjat od nekoga, ki te sklati, v takem primeru bi se lahko le zanašal na njegovo poštenje in moralno odgovornost, ker te je zj..u :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidu primer v boksih ko se dva zaletela. Oz. pacient se je nekaj preseraval in priletel v mimovozečega. Zmenil so se s kupončki. jaja, sej vem da vam to nč ne pomaga

edited: tako kot je bilo že rečeno, tisti pogoji so samo zato da se automotodrom izogne kakršnekoli odgovornosti.

Popravljeno . Popravil misty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točka 5. se nanaša na objekt in osebje kaj pa točka 4. ?

Točka 4 se nanaša na škodo ki jo povzročim vsem ostalim, torej tudi drugim udeležencem na pisti.

če pa angleško verzijo prebereš si pa lahko razlagaš na 100 načinov..

edina verodostojna je hrvaška, torej originalna verzija

po moji kmečki logiki se je uprava avtomotodroma s temi splošnimi pogoji lepo izognila kakršnekoli odgovornosti v primeru padcev, vozniki se lahko pa med sabo zmenjo kakor vejo in znajo. Po moje nimaš čisto nobene varijante kaj izterjat od nekoga, ki te sklati, v takem primeru bi se lahko le zanašal na njegovo poštenje in moralno odgovornost, ker te je zj..u :whistle:

Če me kdo sklati, je kriv on.

Če sklatim jaz nekoga drugega, sem kriv jaz.

Jebeš ti dirkališče. Jaz dirkam po cesti in tam sem zavarovan. Je bolje......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točka 4 se nanaša na škodo ki jo povzročim vsem ostalim, torej tudi drugim udeležencem na pisti.

In v tej točki se organizator reši odgovornosti, nič drugega. Nikjer ne piše, da sem mu dolžan povrniti škodo

edina verodostojna je hrvaška, torej originalna verzija

Če me kdo sklati, je kriv on.

Če sklatim jaz nekoga drugega, sem kriv jaz.

Že mogoče, da sem kriv, če nekoga sklatim. Samo kako me misliš terjat, da ti povrnem škodo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-Kolega je razbil motor na Grobniku,vzrok nesreče je bil oljni madež na pisti.Organizator dirke AMD KVARNE mu je pokril čisto vse stroške popravila motorja + plačilo za povzročeni strah.(psihične težave)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!