Skoči na vsebino

Odgovornost za škode na dirkališču


Kawl

Priporočene objave

Hola!

mogoče bi se lahko poskušali približati odgovoru z druge strani: ali kdo pozna primer, ko je nekdo na pisti povzročil nesrečo in je potem plačal nastalo škodo oz mu ni bilo treba plačati škode? je bila to odločitev uprave dirkališča, dogovor, whatever? če se le da osebne izkušnje, prosim, ne baba rekla-baba kazala...

Bil sem zraven, ko sta se dva 'menla'. Najprej na roke, pol pa še na noge. Pa na gobec, seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A vam še kr ni jasn, da je to dirkališče, da tu ni zavarovalnic (razn v kakih luksuznih primerih), ipd? Da tu pač moraš nositi odgovornosti - tu ni 'joj, bremza mi je spustila, prekleti Brembo, sori, stari, kaj si se fejst spolamo, kaj pa motor?' ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A vam še kr ni jasn, da je to dirkališče, da tu ni zavarovalnic (razn v kakih luksuznih primerih), ipd? Da tu pač moraš nositi odgovornosti - tu ni 'joj, bremza mi je spustila, prekleti Brembo, sori, stari, kaj si se fejst spolamo, kaj pa motor?' ...

Zgleda da ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem odgovoren za škodo na objektih, potem sem tudi polno odgovoren za škodo, ki jo po svoji krivdi povzročim drugim.

Pozorno si preberite izjavo, točko 4.

In tukaj lepo piše, da je voznik odgovoren za škodo.

Pa saj mi nihče ne bo rekel, da če bom na dirkališču nekoga ubil, da za to ne odgovarjam.

Res je, da tam ne velja zavarovanje in normalna cestnoprometnapravila, ampak odgovornosti za nastalo škodo me to ne odvezuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem odgovoren za škodo na objektih, potem sem tudi polno odgovoren za škodo, ki jo po svoji krivdi povzročim drugim.

Pozorno si preberite izjavo, točko 4.

In tukaj lepo piše, da je voznik odgovoren za škodo.

Pa saj mi nihče ne bo rekel, da če bom na dirkališču nekoga ubil, da za to ne odgovarjam.

Res je, da tam ne velja zavarovanje in normalna cestnoprometnapravila, ampak odgovornosti za nastalo škodo me to ne odvezuje.

Zato pa ne hodi na dirkališče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Pa saj mi nihče ne bo rekel, da če bom na dirkališču nekoga ubil, da za to ne odgovarjam.

Res je, da tam ne velja zavarovanje in normalna cestnoprometnapravila, ampak odgovornosti za nastalo škodo me to ne odvezuje.

Se pravi (čisto teoretično seveda), midva na pisti, ti mene prehitiš po notranji strani, spusti ti prednje kolo in zradiraš naju oba. Rezultat: zbit tvoj motor (kar mene niti ne briga), pa popolnoma razbita moja R1, midva hvalabogu nepoškodovana. Ti prideš v boksih do mene in izmenjava podatke, nakar ti meni nakažeš denar po uradni cenitvi škode na motorju. Boš to res naredil? Jaz v to ne verjamem, prav tako ne verjamem, da bi z odvetnikom kaj dosegel. Seveda pa je to moje skromno mnenje in upam, da nikoli ne bom izkusil tega na lastni koži, ne kot oškodovanec ne kot povzročitelj škode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom jaz tebe drugače vprašal:

bi ti od mene pričakoval, da ti jaz povrnem škodo???

ali bi, če ti jz ne bi hotel škode povrniti, poskusil z odvetnikom???

ali bi enostavno pozabil na tistih na 10.000€, ki sem ti jih jaz sesul in bi plačal pivo?

P.S:

dvomim, da bi jaz tebe prehitel, a to je že druga zgodba....

lp

Popravljeno . Popravil Provokator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@provokator: Sej to je, ne vem. Do zdaj sem po moji kmečki logiki (ni mi všeč izraz pa vseeno) sklepal, da pač jebi ga, se zgodi. Mogoče bi se dalo kej zmenit s človekom, če bi bil fer, to je pa tudi vse. Ne predstavljam si, da bi lahko kaj dobil. Kot si tudi ne predstavljam, da se grem znoret na dirkališče, pretiravam, ali pa pač zaradi okvare padem, poberem še koga zraven, pol bom pa še njemu motor plačeval ?!!!! Pa naj bo to po nekem slučaju kak tekmovalec s fensi-šmensi motorjem in naj mu vrnem 50000 EUR za motor ?!!! Močno dvomim ....

P.S.: No, za pir ti ravno ne bi dal, se pa lahk kdaj zmenimo dol pri Dedi ... Sam ne me prej podret ... :whistle:

Popravljeno . Popravil fp4492
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moji kmečki logiki je pač tako, da za povzročeno škodo odgovarjaš, ne glede na to, kje si jo povzročil.

Dirkališče je sicer privatna lastnina, a vseeno ni avtonomno območje, torej tam veljajo zakoni države, v kateri se dirkališče nahaja.

Bom poskušal nekje dobiti zakon o obligacijskih razmerjih alikakosemužereče, pa tam poiskati kaj pametnega.

mogoče pa je tukaj kak pravnik, pa bi on lahko kakšno napisal.

Poleg tega ne vem, če za mojo povzročeno škodo ne bi morala jamčiti celo zavarovalnica. Če se ne motim, na polici piše, da zavarovanje ne velja za tekmovanja, če pa grem na pisto, pa to ni tekmovanje. Če bi se naredil butla, bi lahko celo rekel, da sem na pisti bil zaradi treniranja varne vožnje.....

:headbang:

Vem, zadnja izjava o treningu varne vožnje je malo za lase privlečena, a vseeno.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg tega ne vem, če za mojo povzročeno škodo ne bi morala jamčiti celo zavarovalnica. Če se ne motim, na polici piše, da zavarovanje ne velja za tekmovanja, če pa grem na pisto, pa to ni tekmovanje. Če bi se naredil butla, bi lahko celo rekel, da sem na pisti bil zaradi treniranja varne vožnje.....

Pozabi...tudi na poligonih ti ne velja :whistle:

Po domače...velja ti tam, kjer veljajo prometna pravila CPP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Poleg tega ne vem, če za mojo povzročeno škodo ne bi morala jamčiti celo zavarovalnica. ...

Kaj pa če motor ni registriran?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi (čisto teoretično seveda), midva na pisti, ti mene prehitiš po notranji strani, spusti ti prednje kolo in zradiraš naju oba. Rezultat: zbit tvoj motor (kar mene niti ne briga), pa popolnoma razbita moja R1, midva hvalabogu nepoškodovana. Ti prideš v boksih do mene in izmenjava podatke, nakar ti meni nakažeš denar po uradni cenitvi škode na motorju. Boš to res naredil? Jaz v to ne verjamem, prav tako ne verjamem, da bi z odvetnikom kaj dosegel. Seveda pa je to moje skromno mnenje in upam, da nikoli ne bom izkusil tega na lastni koži, ne kot oškodovanec ne kot povzročitelj škode.

Če bi -recimo- imel priče ali celo kakšne video posnetke, na katerih bi bilo očitno, da je 'povzročitelj' ravnal očitno malomarno in neodgovorno, bi na sodišču z odvetnikom verjetno lahko kaj dosegel.

Če pa gre za (bolj-ali-manj) 'racing incident', pa po moje nimaš kaj.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo torej prišli do zaključka - ne hodit na dirkaliče, če si ne morš privoščit popravljat svojga motorja tudi, če nisi sam kriv?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi -recimo- imel priče ali celo kakšne video posnetke, na katerih bi bilo očitno, da je 'povzročitelj' ravnal očitno malomarno in neodgovorno, bi na sodišču z odvetnikom verjetno lahko kaj dosegel.

Če pa gre za (bolj-ali-manj) 'racing incident', pa po moje nimaš kaj.

D.

Zapomni si ,ko boš šel na Grobnik ali kam drgam vzemi zraven še TV ekipo,najmanj 4 kamere,pa na vsak ovink postav

enga dobrga odvetnika ne pozabi na avtobus prič......

Pol pa sam gas do konca in uživaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nam se je enkat zgodlo, da je nekdo našega fanta zadeu ven iz luknje. Ta je padel, motor je bil sesut, fant pa na Rijeki v bolnici.

In kaj smo dobili?? Nič drugega kot prst v rit.

AMEN.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zapomni si ,ko boš šel na Grobnik ali kam drgam vzemi zraven še TV ekipo,najmanj 4 kamere,pa na vsak ovink postav

enga dobrga odvetnika ne pozabi na avtobus prič......

Pol pa sam gas do konca in uživaj!

In kaj tebi ne paše?

In kaj smo dobili?? Nič drugega kot prst v rit.

Vsaj nekaj... :slap:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če greš na Grobnik, potem že moraš vzet v zakup, da lahko raztolčeš motor. Ali se pa pač umikaš, ko si blizu komu. Na dirkališču ne velja CPP.... torej če pride do česa...kdo je kriv?? Bila bi zanimiva tema za na ta forum. Bi sigurno v dveh tednih nabili kakšnih 200-300 strani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se pa pač umikaš, ko si blizu komu.

Ne se umikat ampak vozi svojo linijo. Tako so mene učili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če greš na Grobnik, potem že moraš vzet v zakup, da lahko raztolčeš motor. Ali se pa pač umikaš, ko si blizu komu. Na dirkališču ne velja CPP.... torej če pride do česa...kdo je kriv?? Bila bi zanimiva tema za na ta forum. Bi sigurno v dveh tednih nabili kakšnih 200-300 strani

Če še nisi opazil, TA tema JE na TEM forumu in v enem mesecu ni prišla na več kot bedne tri strani...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če greš na Grobnik, potem že moraš vzet v zakup, da lahko raztolčeš motor. Ali se pa pač umikaš, ko si blizu komu. Na dirkališču ne velja CPP.... torej če pride do česa...kdo je kriv?? Bila bi zanimiva tema za na ta forum. Bi sigurno v dveh tednih nabili kakšnih 200-300 strani

+ 5-krat batine, če bi blo kaj tudi v praksi prikazano. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če še nisi opazil, TA tema JE na TEM forumu in v enem mesecu ni prišla na več kot bedne tri strani...

D.

... opazil, ampak če nisi ti opazil, sem napisal nekako takole: " če bi prišlo do kakšne takšne situacije, in bi bilo vprašanje kdo je kriv napisano na temu forumu, bi nabili razne poste, pametovanja itd...itd,.... v tolkih straneh"

pa vseeno hvala, ker skrbiš, da mi ne bi kaj ušlo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!