Skoči na vsebino

Odgovornost za škode na dirkališču


Kawl

Priporočene objave

A kasko in ao+ veljata pri rekreacijski oz. amaterski vožnji po dirkališču?

Tole smo pa čist spregledali kasko in ao+ veljata samo pri rekreacijski oziroma pri amaterski vožnji po dirkališču.

Zakaj ni to že prej kdo vprašal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole smo pa čist spregledali kasko in ao+ veljata samo pri rekreacijski oziroma pri amaterski vožnji po dirkališču.

Zakaj ni to že prej kdo vprašal

RAzen, če piše drugače v drobnem tisku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

600rrc se je itak sam mal hecal v prejšnjem postu.

Nobeno kasko, ao+, whatever, ti na pisti ne velja. Tam velja zavarovanje ki ga skleneš posebej v ta namen, premije pa so seveda dražje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Ali se pa pač umikaš, ko si blizu komu. ...

:kva2: :slap:

po vsem prebranim v tejle temi ne vem če bom še kdaj užival na pisti, se že zdej preveč sekiram ... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: :slap:

po vsem prebranim v tejle temi ne vem če bom še kdaj užival na pisti, se že zdej preveč sekiram ... :lol1:

al se pa komu od zadaj nabit, pol se pa kregajte nekaj ur, kater je kriv. V Cerkljah sto bile v enem dnevu dve nesreči, ki naj ne bi bilo krivca, oz. so se en na drugega zgovarjal.....

Sicer pa...... briga me

Popravljeno . Popravil avro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda, najlažje se pa temu izogneš z umikanjem.

Če je govora o grobniku je najbolje da se umakneš še malo južneje na katerega izmed otokov, če je govora o cerkljah, priporočam umik v čatežke.

Pa brez zamere avro, ampak v prejšnjem, citiranem postu si bleknil velko neumnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašaj na Triglavu. Sem imel njihovo ponudbo za R6, mislim da je bila cena ca. 2000 EUR na leto.

to za tvojo škodo ali škodo ki jo povzročiš drugemu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če greš na Grobnik, potem že moraš vzet v zakup, da lahko raztolčeš motor. Ali se pa pač umikaš, ko si blizu komu...

Če se boš na pisti umikal obstaja velika verjetnost, da te bo nekdo zbil. Če se pelješ po idealni liniji bo tisti, ki je hitrejši za tabo točno vedel kje boš peljal in kje te lahko prehiti.

Verjemi Misty-ju da si bleknil neumnost, saj je sam veliko prevozil po pistah in prehitel že veliko motoristov. Mene recimo je moral prehiteti vsak krog na mojem prvem obisku na Marofu (ko sem jaz naredil en krog je bil on dvakrat naokoli :worship: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na pisti se nimaš kaj umikat ali še huje, gledat v vzvratna ogledala. Pelješ svojo linijo, špegle pa obvezno dol, oziroma poklopit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A vam še kr ni jasn, da je to dirkališče, da tu ni zavarovalnic (razn v kakih luksuznih primerih), ipd? Da tu pač moraš nositi odgovornosti - tu ni 'joj, bremza mi je spustila, prekleti Brembo, sori, stari, kaj si se fejst spolamo, kaj pa motor?' ...

hehe...si že zamišljam sceno, kako en izstrelek z 10 let staro R1, z že fajn dirkaško razfukanimi poliestri, prileti v novega desmosedićija in mu nardi totalko...heheh...to bi res bil zanimiv scenarij...vsekakor se tistim z ultra dragimi motorji ne splača hodit na grobnik, je bolj varno poziranje pred kafiči...še sreča da mam jaz ninjo, mogoče še kdaj postanem res kak italian ultra expensive motorbikes killer hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mater velik deal. pač ga nekje doma po cesti fukneš, se z nekom zmenis pa je to to..........

zakaj ne bi mi zavarovalnice pipali, če oni nas neprestano :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al se pa komu od zadaj nabit, pol se pa kregajte nekaj ur, kater je kriv. V Cerkljah sto bile v enem dnevu dve nesreči, ki naj ne bi bilo krivca, oz. so se en na drugega zgovarjal.....

Avro..ne vem, če si že vozil po kakšni pisti....vendar kot so fantje razložli...drajsaš svojo linijo in se ne oziraš okoli sebe. Ti sam moraš pazit na tistega pred sabo, kot mora tisti za tabo pazit na tebe. Hitrejši te bo že obšel, sam se pa lahko zgodi sranje, če bi se ti hotel kaj umikat inp.

Sej lahko o tem predebatiramo ob :beer2: ali na poligonu,ko bo...ali pa celo gremo skupaj na Marof :D

PS.: Tisto kar je bilo v Cerkljah, je čisto druga pesem in že predebatirano.

PSS.: Sem še enkrat prebral kar si napisal

CITAT(avro @ 13 Mar 2008 @ 13:38)

... Ali se pa pač umikaš, ko si blizu komu. ...

...torej ga prehitiš ali ostaneš za njim. Tako se pa da razložit tvoj post :D

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S.: No, za pir ti ravno ne bi dal, se pa lahk kdaj zmenimo dol pri Dedi ... Sam ne me prej podret ... :whistle:

Glede na to, da nisi ženska, te res nimam namena podirati, za pivce pa lahko daš, ne glede na spol.... :evilgrin:

..........

Potem je pa res qrac.......

Saj ne rečem, če razsujem svoj moped, sem kriv sam in to je pač treba vračunati v dirkanje, pa naj bo na pisti ali izven nje.

Samo na to, da bi podrl koga drugega, pa še nisem pomislil. Jaz vem, da bi me pekla vest, če bi nekomu razbil motor. Bolj kot za svojega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avro..ne vem, če si že vozil po kakšni pisti....vendar kot so fantje razložli...drajsaš svojo linijo in se ne oziraš okoli sebe. Ti sam moraš pazit na tistega pred sabo, kot mora tisti za tabo pazit na tebe. Hitrejši te bo že obšel, sam se pa lahko zgodi sranje, če bi se ti hotel kaj umikat inp.

Sej lahko o tem predebatiramo ob :beer2: ali na poligonu,ko bo...ali pa celo gremo skupaj na Marof :D

PS.: Tisto kar je bilo v Cerkljah, je čisto druga pesem in že predebatirano.

PSS.: Sem še enkrat prebral kar si napisal

...torej ga prehitiš ali ostaneš za njim. Tako se pa da razložit tvoj post :D

bil na pisti... pa nisem doživel nobenega "dirkaškega orgazma". Jebi ga. Tako je bilo. Od cca 25 mopedov jih je bilo 20 turistov. Kašnih pet jih je pa že mal po "norcih dišalo". In ko ostaneš s takšnimi , je za mene še zmeraj najboljši umik. S piste dol.

Tisto v Cerkljah je bil tipični primer, ko so eni prehitri za druge oz. drugi prepočasni za prve. Razlike v hitrostih pa ogromne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se boš na pisti umikal obstaja velika verjetnost, da te bo nekdo zbil. Če se pelješ po idealni liniji bo tisti, ki je hitrejši za tabo točno vedel kje boš peljal in kje te lahko prehiti.

Verjemi Misty-ju da si bleknil neumnost, saj je sam veliko prevozil po pistah in prehitel že veliko motoristov. Mene recimo je moral prehiteti vsak krog na mojem prvem obisku na Marofu (ko sem jaz naredil en krog je bil on dvakrat naokoli :worship: ).

Jaz samo trdim, da preveč mopetkov ,ki so zelo hitri in preveč mopetkov, ki so dosti počasnejši in ki se vozijo v istem času . na isti pisti, dokaj nevarna reč.

Popravljeno . Popravil avro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda :) Zato pa se ima ponavadi hitro in počasno grupo, da se vsaj malo omili te razlike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!