Skoči na vsebino

carina


Igor307

Priporočene objave

Komercialno blago je blago namenjeno preprodaji, oz. kupljeno na račun podjetja. Nekomercialne pošiljke so namenjene osebni rabi. Tako je bilo in če niso kaj drastično spreminjali, je še vedno.

lp

Franc

In tudi to ni res.

Vsak nakup, razen določene izjeme (knjige, pisma za slepe..) šteje kot komercialni nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojih izkušnjah z italijansko carino in nakupi preko Ebay-a, je prodaja/nakup, ki jo opravita dva posameznika, nekomercialne narave in ni podložna obdavčenju oz. carinjenju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se znebiti carine in plačati 80% cenejšo poštnino?

Pošlji Amerkanskemu vojaku v Aviano ! ! !

Tako sem naredil jaz z mojimi škornji pa me je poštnina prišla 25€ namesto 70€ carina pa je znašala 0,0€

vrednost pa je bila 90€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojih izkušnjah z italijansko carino in nakupi preko Ebay-a, je prodaja/nakup, ki jo opravita dva posameznika, nekomercialne narave in ni podložna obdavčenju oz. carinjenju.

carina in davek veljata za nakup iz ne-EU države.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žal ni tako.

vrednost blaga + vrednost poštnine mora bit manjša od 22€ da se ne carini in davči.

To ni res, razen če me je en gospod na generalni carinski upravi "narobe informiral". Sem jih klical in njegov odgovor je bil: "Če je osnovna cena kupljenega artikla brez stroška poštine manjša kot 22 EUR, potem ni podvržena dajatvam. Če pa je podvržena dajatvam, potem se v osnovno ceno všteje tudi poštnina".

Zadeva mi sicer ni bila logična, ampak če sem dobil na generalni carinski upravi tak odgovor je verjetno potem temu tako. Bom pa vseeno jutri poklical še enkrat in preveril...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

carina in davek veljata za nakup iz ne-EU države.

Govorim za uvoz v Italijo iz ne-EU države (šlo je za nakup iz ZDA). Stroški naj bi bili za takšni:

Allora, le cifre?

Partiamo dal fatto che società (anche imprese individuali) e privati pagano tariffe diverse.

PRIVATI

valore merce da € 0,00 a € 45,00 > C'è scritto 'Esente tassa doganale' > va pagato comunque il fisso di € 5,50

valore merce da € 45,01 a € 350,00 > Merce soggetta a tassazione forfettaria > € 5,50 + Dazio + IVA se prevista

valore merce da € 351,00 in su > Merce soggetta a dazio e IVA > € 11,00 + Dazio + IVA

Dazio je carina, IVA je seveda DDV in fiksni strošek naveden v € je strošek manipulacije IT pošte. Baje je to v skladu z EU direktivo. Te mi pa še ni uspelo najti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni res, razen če me je en gospod na generalni carinski upravi "narobe informiral". Sem jih klical in njegov odgovor je bil: "Če je osnovna cena kupljenega artikla brez stroška poštine manjša kot 22 EUR, potem ni podvržena dajatvam. Če pa je podvržena dajatvam, potem se v osnovno ceno všteje tudi poštnina".

Zadeva mi sicer ni bila logična, ampak če sem dobil na generalni carinski upravi tak odgovor je verjetno potem temu tako. Bom pa vseeno jutri poklical še enkrat in preveril...

Še enkrat sem preveril na Generalni carinsku upravi, izpostava carinska pošta:

Če je vrednost blaga pod 22 EUR, je blago oproščeno carine. Če je vrednost blaga nad 22 EUR, se vrednosti prišteje tudi poštnina, od te osnove pa se plača carina + DDV.

Torej;

če je vrednost blaga 20 EUR in poštnina 7 EUR se ne plača carine in DDV.

če je vrednost blaga 22 EUR in poštnina 5 EUR se plača carina in DDV.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat sem preveril na Generalni carinsku upravi, izpostava carinska pošta:

Če je vrednost blaga pod 22 EUR, je blago oproščeno carine. Če je vrednost blaga nad 22 EUR, se vrednosti prišteje tudi poštnina, od te osnove pa se plača carina + DDV.

Torej;

če je vrednost blaga 20 EUR in poštnina 7 EUR se ne plača carine in DDV.

če je vrednost blaga 22 EUR in poštnina 5 EUR se plača carina in DDV.

sam si navedel podatke....pa mimo ustrelil :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat sem preveril na Generalni carinsku upravi, izpostava carinska pošta:

Če je vrednost blaga pod 22 EUR, je blago oproščeno carine. Če je vrednost blaga nad 22 EUR, se vrednosti prišteje tudi poštnina, od te osnove pa se plača carina + DDV.

Torej;

če je vrednost blaga 20 EUR in poštnina 7 EUR se ne plača carine in DDV.

če je vrednost blaga 22 EUR in poštnina 5 EUR se plača carina in DDV.

Slučajno našel predpis s pravimi podatki. Na italijanskem ebay forumu posamezniki trdijo, da so od carine dobili nazaj denar po pritožbi s sklicevanjem na ta predpis za vse predmete vrednosti do 45€, za katere so jim obračunali tudi carino. Upam, da bodo komu pomagali.

Community arrangements for customs relief

Council Regulation (EEC) No 918/83 of 28 March 1983 setting up a Community system of reliefs from customs duty

...

Consignments of little value, consignments of a non-commercial nature and capital goods

  • consignments of a value not exceeding 22 euro, except for alcohol, tobacco, perfumes and toilet waters;
  • small consignments of a non-commercial nature sent by private persons in third countries to private persons in the EC. The Regulation sets specific quantitative limits per consignment of alcohol, tobacco, perfumes and toilet waters. For other products the value is limited to 45 euro;
  • capital goods and other equipment belonging to a firm definitively ending its activities in a third country and moving to the EC. The goods must have been used by the firm for twelve months before ceasing the activity in question;
  • goods contained in the personal luggage of travellers coming from a third country, provided they are of a non-commercial nature. The Regulation sets quantitative limits per traveller for tobacco, alcohol and perfumes. Other goods are limited to a value of 175 euro.
...

Povezava

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam si navedel podatke....pa mimo ustrelil :naughty:

??? Oprosti, ampak ne razumem. Kje sem mimo ustrelil?

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Imaš prav. Iz US sem nabavil blago v vrednosti 36$, poštnina je znašala 20$. Po dogovoru mi je prodajalec na račun navedel vrednost 34$ in sem dobil na dom brez dodatnih stroškov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!