Skoči na vsebino

Gumice za masko na Hondi Hornet


Dream_er

Priporočene objave

Sem lastnik Honde Hornet, kateri je prejšnji lastnik odstranil prednjo luč in ji namesto nje dal V masko. Problem je nastal, ko so se gumice na nosilcih maske izrabili in sedaj se ob vsaki luknjici sliši, kako mi ropoče maska :x :x :x . Zanima me, kje bi se take podložne gumice dalo dobiti?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pejt na Petrol pa reč za dihtnge za plinske bombe... če rabiš debelejše.

Za tanjše lahko ponucaš kakšno razrezano zračnico od bicikla.

Pošlji mi mail, pa lahko tud pr men zrihtamo, če se boš zgubu kje...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej te sem že kupil, samo ko sem razdrl, se je izkazalo, da niso samo navadne gumice. Zadeva ima v bistvu utorček, da se zatakne v masko. Ni samo ploščata gumica. Bil sem že v Savini trgovini, kjer imajo vse sorte gumic, a takšne nimajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej preveri od katerega proizvajalca je maska.....potem pa tja vprašaj o rezervnih delih.

Se mi zdi,da bo tako najlaže........sicer ne najceneje! :? :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem lastnik Honde Hornet, kateri je prejšnji lastnik odstranil prednjo luč in ji namesto nje dal V masko. Problem je nastal, ko so se gumice na nosilcih maske izrabili in sedaj se ob vsaki luknjici sliši, kako mi ropoče maska  :x  :x  :x . Zanima me, kje bi se take podložne gumice dalo dobiti?????

...a moraš, pa po luknjicah vozit ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne boš dobil gumic, jaz grem v četrtek na Honda servis v Avstrijo in lahko kupim, pa ti pošljem po povzetju ? Piši na email.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi je tako, da če hočeš priti do dobre ceste moraš iti najprej po luknjicah, potem se šele začnejo užitki.

Maska je neoriginalna. Pojma nimam kje je dobil tip to masko. Tako da mi na originalnem servisu ne morejo pomagat.

Otog hvala ti vseeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dostikrat si v primerih "čričkov" sam pomagam z tesa trakom za vrata in okna (da ne žvižga skozi robe). Takoh trakov imaš več dimenzij, debelosti, barv...malo po oddelku za dom poštofiri v kaki večji (avstrijski- BauMax, Obi...) trgovini.

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadeva je debeline 7 mm, v sredi ima 2 mm utor, da se vpne v masko. Pojma nimam kako izgleda o-RING??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D :D Najbols da prides mal do mene pa bova skupej kej zrihtala, sej ves da vec glav vec ve.....:)))

LP, ROk :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadeva je debeline 7 mm, v sredi ima 2 mm utor, da se vpne v masko. Pojma nimam kako izgleda o-RING??

Phu... Po opisu sodeč bi rekel, da so te gumice podobne kabelskim "uvodnicam". Te se uporabljajo za zaščito izolacije kabla pri prehodu skozi odprtine ohišij. Obišči kako trgovino z elektronskim materialom oz. preglej katalog "Conrad electronic".

Bi se dalo kako skombinirati po dve manjši vodovodni tesnili (poglej npr. v Merkurju) in vmes dati košček gumijaste cevke manjšega premera? Da vse skupaj ne bi šlo narazen, lahko uporabiš kanec sekundnega lepila.

Lahko poskusiš tudi z gumicami iz starih CDROM pogonov, kjer je ponavadi mehanizem vpet v gumijaste blažilce podobne oblike (valjasta oblika z utorom po obodu). Podobne, a zelo majhne "gumice" se npr. uporabljajo tudi pri montaži modelarskih servomehanizmov. Poskusi tudi povprašati za kaj podobnega na servisih gospodinjskih aparatov, saj so motorji zaradi blaženja vibracij včasih mehko vpeti v razne gumijaste tulce, skozi katere gredo vijaki...

Mogoče bi pogledal še Hein-Gericke katalog, kjer se (vsaj po mojem spominu) dobi nekaj različnih "gumic" za pritrditev vetrobranskih stekel na motorje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dream_er, v "Polo" katalogu 2002 so na strani 395 gumice, ki ustrezajo tvojemu opisu (utor po obodu). Najdeš jih pod imenom "Gummi Puffer", v Polovem katalogu na internetu pa pod "Gummipuffer für Verkleidung". Slika teh gumic je le v "papirnatem" katalogu, na web-u je ni. Polova naročilna številka (Best.-Nr.) je 60210300050, komplet 10 kosov pa stane 9,95€. Polove trgovine so žal le v Nemčiji, njihova web stran je:

http://www.polo-motorrad.de

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala ti za info. Zanima me, če to naročim po pošti, kako je s carino???

Sej zdej sem gledal v katalog, sicer teh gumic nisem našel, k je bolj star katalog. Je pa notri ta maska, ki jo je dal gor. Tako da skoraj sigurno so to te gumice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu ti pa žal ne znam pomagati, ker po pošti še nisem naročal. Mislim, da je bilo o tem že nekaj govora v drugih topic-ih. Če se ne motim, so stroški pakiranja & poštnine kar visoki, carine pa verjetno za 10€ ne bi plačal. Pobrskaj malo po forumu ali pa poglej kake "Lieferbedienungen" na Polovi domači strani. Skušal bom poskanirati tisto stran iz kataloga, kjer je slika teh gumic. Počakaj do večera oz. jutri zjutraj, ker kataloga nimam s sabo... Dimenzije gumic pa žal niso napisane, tako da bi bilo mogoče pametno povprašati po email-u.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kakšna varianta, da bi jest enkrat do tebe uletu, pa bi to zadevo pogledala??? Jest sem pregledal cel katalog. A izgleda, da takrat še niso prodajali teh zadevic?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dream_er, tule najdeš povečano skanirano slikico (JPG, cca. 45KB) iz Polo kataloga 2002, str. 395:

http://luks.fe.uni-lj.si/~tonep/pics/polo.jpg

Naj te ne moti, da so na sliki še plastične podložke za vijake - katalog je pač organiziran tako, da je pri drobnih delih na fotki ponavadi več artiklov.

A bi bile te gumice taprave? :roll:

Sicer se pa lahko tudi dobiva, samo se morava prej zmeniti, ker me ni nič doma. Dopoldne sem na tlaki, popoldne in preko vikendov pa v labu na elektro faksu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno take rabim. Bom se mal pozanimal, če bi se jih dalo poslati.

Hvala ti za izčrpne informacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!