Skoči na vsebino

Packenstein - Šmartno ob paki


ferek

Priporočene objave

Si spregledal, da ste tudi vi njihovi člani...

Pri nas nismo in ne bomo nikogar slačili.Tudi z lepimi besedami ne.AMEN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Ali je obstoj mk vezan na obvezno članstvo v zmks? Kakšno korist imate od zmks? Ali ste sami zaprosili za članstvo v zmks?

 

Vseeno ti bom odgovoril, čeprav si navodilo za ustanavljanje MKjev že našel... tam imaš nekaj napisanega tudi o dovoljenih in prepovedanih grbih itd... Zdaj pa o koristih in članstvu...

 

Klub smo ustanovili 2008, sprejeti kot pripravniki v ZMKS smo bili v oktobra 2012, polnopravni člani od oktobra 2013...

 

ZMKS nikogar ne sili da postane njihov član... dokler je klub majhen, neprepoznaven in ne organizira večjih prireditev članstvo verjetno nekih plusov ne prinaša, ko pa klub postane prepoznavnejši, sploh, če organizira tudi večje srečanje, je pa vsekakor koristno postati član, saj članarina  (1 € po članu) ni nekaj strašnega... Dejstvo je tudi, da zmks svoje klube nekako "usmerja", da obiskujejo zbore, ki jih organizirajo člani ZMKS in če ima npr istočasno zbor še klub ki ni član zveze "se ve" kje mora  biti večji obisk...

 

Seveda imajo tudi druga društva svoje zveze (gasilska, kulturna, športna...) kjer je popolnoma običajno članstvo v zvezah. In ne smemo pozabit daje ravno ZMKS tista, ki ji je uspelo pred leti doseči ugodno registracijo (prenos bonusa) motociklov, da skrbi za delavnice varne vožnje, da jim je za letos še uspelo ohraniti vinjete za motoriste (država jih je želela ukiniti - da bi plačevali avtomobilske) itd... Ne smemo torej pozabit, da od dejavnosti zveze imamo velikokrat korist vsi, tudi nečlani klubov...

 

Omenjeno pravilo SŠK regiji je pa spet na nek način pobuda, da se pač skupine, ki že obstajajo, na nek način tudi formalno ustanovijo, povežejo, oblikujejo... Ja, za sprejem v zvezo pa je potrebno zaprosit, želja po plačilu članarine ni dovolj, mislim, da lani 1 ali 2 kluba nista bila potrjena, ostali smo pa bili, zaželeno je obiskovati zbore, ki jih organizirajo drugi čani ZMKS, dnevov varne vožnje, kakšne humanitarne akcije, skratka nič slabega ne fosira...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

... ZMKS nikogar ne sili da postane njihov član ...
 
Seveda nikogar ne sili, saj ne sme, članstvo seveda ni obvezno. Lahko postavlja določena pravila, a ta pravila veljajo le za člane te zveze, ostali se lahko na njih požvižgajo.
In mislim, da ZMKS ni neko zakonodajno telo, ki bi lahko sprejemalo zakone, katere bi morali spoštovati vsi Slovenci. Sam verjetno dobro veš, da ga ni zakona v Sloveniji, ki bi dovoljeval hrbtne našitke le članom ZMKS, zato je taka zahteva nezakonita in protiustavna. S tem pa ste stopili na zelo spolzka tla, če se zelo milo izrazim.
Moto zbori in podobni dogodki so JAVNE prireditve, zato je prepoved obiska npr. Čoperistom ali Solo ridersom zaradi njihovega našitka v nasprotju z zakonom in torej v bistvu kriminalno dejanje. A se fantje sploh zavedate, kaj ste začeli in kam ste zabredli?
In ne mi sedaj nakladati, da jim dostop ni prepovedan - kot bi nekje na jugu ZDA rekli črncu, da lahko vstopi v lokal, le črno kožo mora prej sleči.
A boste vstop preprečili tudi policaju, ki ima na hrbtu napis Policija, ali pa zdravniku, ki ima napis Motorist reševalec? Ne verjamem, za kaj takega pri ZMKS nimate korajže in bi bili čisto tiho, ker veste, da bi bila reakcija precej hujša, kot jo lahko pričakujete od običajnega Čoperista ali Solo rajderja.
 
Lahko bi napisal še marsikaj in apeliral na vas, da, za božjo voljo, pridete h pameti, a se bojim, da žal nima smisla. Na lepem ste dobili občutek, da lahko ukazujete vsem okoli sebe in da ste 'dobili' oblast nad drugimi. Za oblast pa žal vsi vemo, kakšna je: ljudi lahko hitro pokvari, čeprav ti še vedno mislijo, da so najboljši in najbolj pošteni.
Dajte, vzemite vendar pamet v roke in razmislite še enkrat, kaj se greste.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

... ZMKS nikogar ne sili da postane njihov član ...
 
Seveda nikogar ne sili, saj ne sme, članstvo seveda ni obvezno. Lahko postavlja določena pravila, a ta pravila veljajo le za člane te zveze, ostali se lahko na njih požvižgajo.
 
Moto zbori in podobni dogodki so JAVNE prireditve, zato je prepoved obiska npr. Čoperistom ali Solo ridersom zaradi njihovega našitka v nasprotju z zakonom in torej v bistvu kriminalno dejanje. A se fantje sploh zavedate, kaj ste začeli in kam ste zabredli?
 

 

Andi, žal si še eden, ki sploh nima pojma zakaj pri omenjenem pravilu gre... čeprav bi se morda v marsičem zapisanim s tabo celo strinjal... ampak takšni ki ne vejo, pa vendar potem okrog veliko govorijo delajo resnično škodo klubom in ZMKSju... Ponavljal zapisanega ne bom... preberi temo še enkrat... Pravilo pa velja, žal ali na srečo, kakor za koga in minulo soboto, na blagoslovu pri krampusih v Mežici je bilo spet upoštevano... S pravilom so do sedaj dodobra seznanjene tudi "dotične motoskupine", ki ga ravno tako spoštujejo in pritožb ali zgražanj več ni - pač tja ne pridejo, če ne želijo "obrnit" telovnika - kar mimogrede nekateri brez težav tudi storijo.   Lej, tudi v cerkev te sredi največje vročine brez majice ne spustijo, pa se noben ne buni... in tudi na Spodnje Štajerski in Koroški se ne buni nihče več. Niti klubi ki kaj organiziramo, in smo pravilo dolžni upoštevat, niti tisti, ki jih pravilo tangira... Velik BUUUMMM smo žal pokasirali ravno mi, ker je šlo pač za prvo res množično prireditev, pa čeprav so se pravila držali že 3 klubi pred nami na winterpartijih... da bi ga pa razveljavili, pa verjetno ne bo prišlo v poštev... letos ne! ... če smo nekateri morali v "kislo jabolko" že ugriznit, bodo do konca sezone pač še vsi ostali... in kot sem rekel nikogar več to ne moti in debate o tem več preprosto ni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, ferek, ni problema, ti imaš svoje mnenje, jaz svojega. Pravzaprav sreča, da imamo lahko različna mnenja, a ne?

 

Upam pa, da ta 'razdor' ne bo pripeljal do osebnih razprtij in da ne bodo nekoč prijatelji danes zaradi take neumnosti skregani. Vsaj jaz ne mislim biti zaradi tega skregan z nikomer. Pa tudi tvoje številke ne mislim brisati iz imenika in če se kje spet srečava, te bom z veseljem povabil na pir, kot sem obljubil takrat, ko sem bil z izletom v tvoji organizaciji na sejmu v (mislim da) Padovi.

 

In prav ponižno upam, da čez nekaj let ne bo prišlo do vojn med klubi, ko bodo večji MC-ji začeli požirati manjše MK-je (kar se pravzaprav že dogaja) z izgovorom, da so to pač nepisana pravila moto subkulture, vse to pa se bo dogajalo z blagoslovom ZMKS, ki bo takrat že zdavnaj v njihovih rokah. Ah, nima smisla upati, seveda bo prišlo do tega.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne Andi, saj to je ravno tisto, kar je tako težko za razumet (nekaterim), da ne gre za nobene osebne zamere, da se mi kot ljudje in kolegi s čist vsakim motoristom (tudi čoperistom ali soloriderjem), želimo prav ok razumet... da ne gre za nič osebnega... da smo samo zavezani k pravilu, pa z besedo MI, ne mislim na naš motoklub ampak na vse klube ZMKS SŠK... in da je to na regijskih sestankih tudi jasno povedano... vsak je vedno dobrodošel kot človek, posameznik, ali pripadnik kateregakoli kluba, v zvezi ali ne, MK ali MC... Problem je samo v hrbtnem našitku kluba ki formalno ne obstaja... majice, sprednji našitki, nalepke... vse to je ok...s hrbtnim znakom, pa bi se naj izkazovalo pripadnost nečemu... In zdaj se pa preko našega hrbta zganja ksenofobija, strah, kvazinezaželenostm, ustavne pravice in svoboščine... moje osebno mnenje je, da bi se morali na zvezi več o teh stvareh pogovarjat in zahteve poenotit... Nikjer pa ni nikdar blo govora o kakršnemkoli nasilju, nadvladi ali podobnih "filmskih" scenarijih MCjev... tega preprosto ni... Bog ne daj, da bi kdo zaradi tega "brisal telefonske"... verjemi, takoj, brez zadržka bi tudi jaz "obrnil" lajblč, če bi me kolega poprosil, da bi mu s tem ustregel... In ja, kar nekaj je bilo takih, ki so to razumeli... ali ga preprosto niso sploh imeli s sabo... Če razmišljam o sami zadevi kot navaden človek, se mi vse skupaj lahko zdi smešno in brezzveze - in sta najini stališči lahko čisto enaki... kot motorist in predsednik kluba v SŠK regiji, je pa moje privatno mnenje čisto drugotnega pomena - z vstopom v vsako organizacijo si pač zavezan k upoštevanju pravil ki v njej veljajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj raje ne rečeš, ko bo zveza to določila se bomo pa držali te odredbe, tako je pa nekaj kretenov v spodnji štajerski to reklo in vi šolarčki ste to potrdili. Lahko vas je vse skupi  sram! :SS  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 - pač tja ne pridejo, če ne želijo "obrnit" telovnika - kar mimogrede nekateri brez težav tudi storijo.   Lej, tudi v cerkev te sredi največje vročine brez majice ne spustijo, pa se noben ne buni...

Sem šel to temo "pogledat" (le na koncu) zato, ker sem videl, da je pokomentiral tudi Solo ... potem pa preberem take bedarije. :BUA:

Do sedaj sem bil v dveh klubih (Kamnik je ugasnil, od Vaških se pa kar sam pobegnil) - same zgornji bedariji podobni "zakoni" - pa pojdi tja na zbor, pa pojdi tja na žegnanje (in to vse kot po pravilu ob koncu tedna - ja in kdaj naj se potem kam peljem? ), pa našitke skoraj da moraš imeti na gatah ... ja pa kaj še...

 

Ja je pa tako - kakor komu paše a ne ....

 

Ob neki priliki sem slišal tole: "Najboljši motoklub je 5 prijateljev in se zmenijo ter peljejo ... "

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne Andi, saj to je ravno tisto, kar je tako težko za razumet (nekaterim), da ne gre za nobene osebne zamere, da se mi kot ljudje in kolegi s čist vsakim motoristom (tudi čoperistom ali soloriderjem), želimo prav ok razumet... da ne gre za nič osebnega... da smo samo zavezani k pravilu, pa z besedo MI, ne mislim na naš motoklub ampak na vse klube ZMKS SŠK... in da je to na regijskih sestankih tudi jasno povedano... vsak je vedno dobrodošel kot človek, posameznik, ali pripadnik kateregakoli kluba, v zvezi ali ne, MK ali MC... Problem je samo v hrbtnem našitku kluba ki formalno ne obstaja... majice, sprednji našitki, nalepke... vse to je ok...s hrbtnim znakom, pa bi se naj izkazovalo pripadnost nečemu... In zdaj se pa preko našega hrbta zganja ksenofobija, strah, kvazinezaželenostm, ustavne pravice in svoboščine... moje osebno mnenje je, da bi se morali na zvezi več o teh stvareh pogovarjat in zahteve poenotit... Nikjer pa ni nikdar blo govora o kakršnemkoli nasilju, nadvladi ali podobnih "filmskih" scenarijih MCjev... tega preprosto ni... Bog ne daj, da bi kdo zaradi tega "brisal telefonske"... verjemi, takoj, brez zadržka bi tudi jaz "obrnil" lajblč, če bi me kolega poprosil, da bi mu s tem ustregel... In ja, kar nekaj je bilo takih, ki so to razumeli... ali ga preprosto niso sploh imeli s sabo... Če razmišljam o sami zadevi kot navaden človek, se mi vse skupaj lahko zdi smešno in brezzveze - in sta najini stališči lahko čisto enaki... kot motorist in predsednik kluba v SŠK regiji, je pa moje privatno mnenje čisto drugotnega pomena - z vstopom v vsako organizacijo si pač zavezan k upoštevanju pravil ki v njej veljajo...

 

Točno o tem govori Hannah Ardent v svoji teoriji o banalnosti zla! 

 

Leta 1960 je Arendtova kot dopisnica ameriškega časnika New Yorker iz Jeruzalema poročala o procesu proti nacističnemu zločincu Adolfu Eichmannu, ki je odločilno sodeloval pri organizacijski izvedbi holokavsta. Na podlagi te izkušnje je naslednje leto izdala knjigo Eichmann v Jeruzalemu: poročilo o banalnosti zla, v kateri je trdila, da Eichmann ni bil nikakršna »pošast«, kakor ga je skušalo prikazati izraelsko javno tožilstvo, temveč običajen birokrat, ki je brez razmišljanja opravil to, kar so od njega zahtevali nadrejeni.

Gre za ustvarjanje monopola ZMKS nad moto sceno v Sloveniji... nekakšen SZDL

Naslednjič se bo nekdo spomnil, da na vaško prireditev nimajo pravice vstopa družine, ki niso poročene v cerkvi, potem enostarševske družine......

Z majhnimi koraki do Velikih ciljev ! 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, kaj se tako sekirate.... Se pač ne bo hodilo na te reči, ki jih organizirajo ti klubi. Jaz se ravnam po načelu ''kjer moji prijatelji niso dobrodošli, tja tudi jaz ne grem''. Zaenkrat. Pa nimam nič na hrbtu, niti ne mislim več imeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, kaj se tako sekirate.... Se pač ne bo hodilo na te reči, ki jih organizirajo ti klubi. Jaz se ravnam po načelu ''kjer moji prijatelji niso dobrodošli, tja tudi jaz ne grem''. Zaenkrat. Pa nimam nič na hrbtu, niti ne mislim več imeti.

Tako kot si rekel, samo do sedaj nisem hodil z ustnjem in znakom, od sedaj pa obvezno, da jih napalim. Samo do sedaj niso povedali-našteli kateri klubi so to sprejeli, da se jih na daleč izognemo... :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Samo do sedaj niso povedali-našteli kateri klubi so to sprejeli, da se jih na daleč izognemo... :smoke:

 

Spodnještajerska in Koroška?  ...kje je že to? ...spoznavanje družbe 5. razred OŠ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist okej napisano... ja, pravilo so na sestanku lansko jesen potrdili soglasno vsi predstavniki klubov regije... in do sedaj so se ga povsod tudi držali... Je pa moje mnenje, da mora imet pri tem glavno besedo zveza... torej dorečt in sprejet globalno veljavnost ali ugotovit, da pravilo ni v skladu z usmeritvijo zveze in ga ne bo nikjer!.. Jaz se pa nič ne vlečem ven... pri nas smo pravilo spoštovali in do sedaj še pri 4 klubih letos tudi!  ...In verjamem, da ga bodo do konca sezone tudi ostali klubi v regiji... in komur to ne paše pač po Spodnji Štajerski in Koroški ne bo hodil po zborih... Simpl a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist okej napisano... ja, pravilo so na sestanku lansko jesen potrdili soglasno vsi predstavniki klubov regije... in do sedaj so se ga povsod tudi držali... Je pa moje mnenje, da mora imet pri tem glavno besedo zveza... torej dorečt in sprejet globalno veljavnost ali ugotovit, da pravilo ni v skladu z usmeritvijo zveze in ga ne bo nikjer!.. Jaz se pa nič ne vlečem ven... pri nas smo pravilo spoštovali in do sedaj še pri 4 klubih letos tudi!  ...In verjamem, da ga bodo do konca sezone tudi ostali klubi v regiji... in komur to ne paše pač po Spodnji Štajerski in Koroški ne bo hodil po zborih... Simpl a ne?

zveza ste pa vi sami, klubi in njihovi predstavniki !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zveza ste pa vi sami, klubi in njihovi predstavniki !!!

 

 

Oni so brez... veze, :yes:   treba jih bojkotirat in čez nekaj časa bodo hodili samo še drug drugemu. :grim

 

ps: Ferek, ni bilo soglasno, ker so neki klubi že prej odšli in sploh niso hteli sodelovat pri tem sranju... :SS

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist okej napisano... ja, pravilo so na sestanku lansko jesen potrdili soglasno vsi predstavniki klubov regije... in do sedaj so se ga povsod tudi držali... Je pa moje mnenje, da mora imet pri tem glavno besedo zveza... torej dorečt in sprejet globalno veljavnost ali ugotovit, da pravilo ni v skladu z usmeritvijo zveze in ga ne bo nikjer!.. Jaz se pa nič ne vlečem ven... pri nas smo pravilo spoštovali in do sedaj še pri 4 klubih letos tudi!  ...In verjamem, da ga bodo do konca sezone tudi ostali klubi v regiji... in komur to ne paše pač po Spodnji Štajerski in Koroški ne bo hodil po zborih... Simpl a ne?

 

 

 

 

Kdo vodi to zvezo? In kaj poskuša zveza s takimi idijotizmi dosežt? Kje se rodijo tako nore ideje, in kaj je njihov namen? Kakšno globalno veljavnost? Globalno kot vseslovensko? pa kaj se vam je usem utrgalo na teh sestankih  al kaj? Da ste pr vas pravilo spoštovali bi te moglo bit sram. Enako sram bi te moglo bit ko poveš da ste tako budalaštino soglasno podprli.  Ko se dobite na kupu vas očitno čredni nagon odnese v višje filozofije motorizma. 

 

 

Ti je sploh jasno, na kako nizek nivo ste padli? in z vsako repliko se samo bolj in bolj sesedaš v govno ki ste ga z "zvezo" skup spravli. 

 

 

Nek časa sm mislil da so MCji prtegnjeni s čim se ukvarjajo, ampak po prebranem... mi bodo še všeč ratali. 

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa Pungečar pravi na to? Konec koncev je predsednik ZMKS in velja njegova beseda. Če bi nekdo njemu zastavil to vprašanje in se potem objavi njegov odgovor, da vemo pri čem smo. Do takrat pač ne bomo hodili na te zadeve. Zakaj drezati in tvegati hudo kri...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Ti je sploh jasno, na kako nizek nivo ste padli? in z vsako repliko se samo bolj in bolj sesedaš v govno ki ste ga z "zvezo" skup spravli. 

 

Se  strinjam, pa vendar.........FEREK je edini,ki ima jajca in nekaj napiše o vsem sranju čeprav v tem ni sam oz. ni njegov klub edini.

 

Nisem član mk, mc celo v mladince me niso sprejeli ,nisem bil na žegnu,se bom pa izogibal vseh prireditev z tako omejenim pravilom, bi pa bilo lepo od klubov,da bi na plakatih in objavah na MS  jasno napisali komu vstop ni dovoljen v izbranem oblačilu z napisom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!