Skoči na vsebino

MotoGP 2008


salo

Priporočene objave

Pedrosa je vozil res nadmočno, škoda le da mi je po njegovem padcu zmanjkalo elektrike, tako da sem zamudil praktično vso dirko :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

ups, čist pozabu na najbolj važno pohvalo: Silvain je v kratkem pogovoru s komentatorji povedal da mu je že takoj na začetku odpovedala elektronika (traction control), tko da je moral za spremembo sam pelat celo dirko :naughty: in si je ne le privozil 6. mesto (v dežju :worship: :worship: ) ampak hkrati dokazal, da se da MotoGP motorček vozit tudi brez vseh modnih elektronskih pomagal (kar jst zagovarjam od začetka uvedbe elektronske bergel), celo v tako težkih pogojih kot danes, če si pravi pilot in imaš jajca... tko da ma od danes naprej SG pri meni vedno odprta vrata in je zame res taprav car :worship: :worship: :worship:

Guintoli je fino vozil že yamaho na dunlopu, sam če je bil dež. a ni bla VN Francije, k sta letela Guintoli in De Punet? to de je vozil brez TCja pa je zaušnica predvsem Melandriju. upam de se bo MArco pobral. (od ducatija in iz dreka)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: ... ma, jaz že skoz govorim, da je za Melandrijevo vožnjo "Kot po jajcih" kriv motor, ne pa Melandri sam :nono: ... pa mi noben ne verjame (sej vem, zato ker sem baba :blush: , pa itak kaj pa baba ve, a ne :topic: )... in tudi ja, pri Stonerju se pod oklepom motorja zagotovo skriva kakšen drug motor, samo Ducatijev ne, a ne, ups :xx: ... po moje ta prave Ducatije vozita samo Elias in Guintoli (po rezultatih sodeč :hmm: )...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: ... ma, jaz že skoz govorim, da je za Melandrijevo vožnjo "Kot po jajcih" kriv motor, ne pa Melandri sam :nono: ... pa mi noben ne verjame (sej vem, zato ker sem baba :blush: , pa itak kaj pa baba ve, a ne :topic: )... in tudi ja, pri Stonerju se pod oklepom motorja zagotovo skriva kakšen drug motor, samo Ducatijev ne, a ne, ups :xx: ... po moje ta prave Ducatije vozita samo Elias in Guintoli (po rezultatih sodeč :hmm: )...

jap stoner ima pod oklepom 4 predelane motorje od APN4, ki jih je kupu od tomosa za 30 mio € na kos...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drgač pa je Melandri približno krog ali dva pred odstopom postavil najhitrejši čas kroga :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drgač pa je Melandri približno krog ali dva pred odstopom postavil najhitrejši čas kroga :D

Ja sam ta čas ni dolg zdržu :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo kako je pa Keržišniku sedla una izjava da Dani ne bo cilja vidu če ga bo še tako gonu!! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo kako je pa Keržišniku sedla una izjava da Dani ne bo cilja vidu če ga bo še tako gonu!! :worship:

morde se zgodi, de tud lagunaSece nebo vidu.

"Dani Pedrosa presents a general inflammation of the left hand with hematomas in the sheathes of both extending tendons. The pilot shows a displaced fracture of the distal phalanx of the left pointing finger, which has been reduced.

"Further on, the patient presents a sprain of the proximal interphalaxical joint of the middle finger of the left hand which has been totally immobilized. Finally, he has undergone a fixation of a fracture of the big bone of the left wrist by an arthroscopic technique.

"It is confirmed that the patient has suffered a lateral external sprain of the right ankle."

iz crash.net

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fak...na TV sploh ni zgledalo, da je Pedro prleto s takim šusom :alien1: , ob pogledu na hitrost ostalih je bla hitrost zelo optimistična :blink:

Njegova vožnja na meji znanstvene fantastike je menda posledica ekstra mehke zadnje dežne pneumatike, ki jo je Michelin dal na voljo samo Pedrosi :alien1:

Me zanima, kdo bo v Laguni zamenjava pri Repsolu, če Pedrosa ne bo sposoben peljat :hmm: ?

http://www.cyclenews.com/ShowStory.asp?HeadlineID=12616

post-281-1216204892_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda da bo probu pelat

Kaj pa bo tel. Če zna Lorenzo mora tid on. če ne, bo v španiji na veliko po :smoke: pr občinstvu. da o pikah za prvenstvo nit ne govorimo.

vedno an :naughty:

ka si ni takrat zapestij polomu? :unsure:

ne, takat, predzadnjo dirko prvenstva, si je polomu oba gležnja. in naslednjo sezono prestopu u 250. . . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, takat, predzadnjo dirko prvenstva, si je polomu oba gležnja. in naslednjo sezono prestopu u 250. . . . .

dve dirke je potem izpustil če se ne motim, in še vedno osvojil naslov.

tako je:

2003 Telefónica MoviStar Junior, number 3 Honda

By 2003, Pedrosa was ready to take the 125cc title. Three wins from the first six rounds got him well on course, and no other rider could seem to mount a consistent challenge after Lucio Cecchinello lost his early momentum. After Malaysia’s thirteenth round, the points lead was an impressive 64 over Stefano Perugini. With the crown therefore secured, Dani promptly crashed in practice for the following Australian round, with a technical problem leading to a pair of broken ankles and two missed races. The year’s score was 223, with five wins, three poles, and three fastest laps.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa bo tel. Če zna Lorenzo mora tid on. če ne, bo v španiji na veliko po :smoke: pr občinstvu. da o pikah za prvenstvo nit ne govorimo.

:grim ...ja, če v Laguni ne bo nastopil se po moje lahko poslovi od borbe za :hooray: WC (world champ., da ne bo pomote :blush: )

Poškodba je kr zaje :xx: , če sem prav razumel, mu je poleg raznoraznih fraktur tudi kazalec nabilo v dlan :wacko:

Se spomnim, ko je Schwantz meu podobno poškodbo je rabil 3 dirke, da je prišel kolko-tolko k sebi, pa ni biu ravno pussy :evilgrin:

Sem meu bistveno milejše poškodbe na rokah, pa 2 meseca niti razmišljal nisem, da bi karkoli počel na motorju :closedeyes:

Če bo vozil... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim ...ja, če v Laguni ne bo nastopil se po moje lahko poslovi od borbe za :hooray: WC (world champ., da ne bo pomote :blush: )

Poškodba je kr zaje :xx: , če sem prav razumel, mu je poleg raznoraznih fraktur tudi kazalec nabilo v dlan :wacko:

Se spomnim, ko je Schwantz meu podobno poškodbo je rabil 3 dirke, da je prišel kolko-tolko k sebi, pa ni biu ravno pussy :evilgrin:

Sem meu bistveno milejše poškodbe na rokah, pa 2 meseca niti razmišljal nisem, da bi karkoli počel na motorju :closedeyes:

Če bo vozil... :worship:

tole se tud men včasih zazdi, de sm totaln pussy, padem z boardom al pa peš, se mal potolčem, in nemorm 14 dni hodit normalno, še miško sprehajat je muka. . .enkat sm se sesul kr orenk in sm dobil patr šivov po roki...pa to je bolelo za umrt. tud otroka bi spustu z rok ko je zabolelo k pes. . . . tipčki pa se kr odpravijo na dirko . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

INTERVJU z Ezpeleto (v španšičini)

Angleški prevod:

It's been 29 races on a row withour overtaking in the last lap fighting for vistory in MotoGP ...

I know, but we cannot do anything about that. Ducati built a bike according to the rules, equal for everyone. You cannot discuss that someone built a great bike. Furthermore there's 4 riders with a bike like that and only 1 wins and the other 3 are at the back. Something must be due to the rider, so we're not going to punish him (Stoner) for being so good.

Nobody is saying anything about sanctioning Stoner, or Ducati. Rossi was spot on when he said it's impossible to catch the rider that has got right the setup and then the fight is for 2nd place.

Yes, it is like that and nothing can be done because the 5 manufacturers all agreed on the rules they made. Now there's someone doing it better, but in other seasons it was someone else.

Last year you had a problem with the tyres difference in performance and you solved can't you do the same now?

Last year it was different because one part (Michelin) was forced to give away a historical advantage, that is they built their tyres during the night previous to the race. They could do it cause their factory was in Europe and their rival's in Japan. They gave it away in exchange to a limit on the number of tyres built. Halfway in the championship it was proved this didn't work and we saw we had to fix it because we were heading towards a single tyre. Now there is no solution like that despite the results so far are similar. The manufacturers came last year asking for a solution but now they don't complain. I wish they would take the first step.

With less electronics?

I can't take it out

And whith a control ECU?

Right now that would go against Stoner and Ducati, and the manufacturers wont accept it anyway. If I could I would impose control ECU, but I cannot do it without the consent of everyone. With the tyres I could impose a single tyre because I don't have a pact with the tyre manufacturers, but I cannot tell to the (bike) manufacturers that all they researched is not allowed anymore. Ducati wouldn't want, neither the others. Manufacturers use racing to research. If this developments make racing less fun to watch than before we will have to live with no overtaking in the last lap. I agree that it would be better to have overtaking in the last lap, and in the one before and in every lap! I would be glad, but the situation is what it is in agreed with the manufacturers which are the ones that pay the huge cost of racing and research.

You make the future look gloom ...

If I can, what I will do is try to convince the manufacturers that it would be better to have a control ECU. It's obvious this would be a solution, but I have to convince them. There's currently an desirable (whatever this means) level of electronics but I'm not in favour of going any further and I think we've passed the acceptable level. The problem is we're will we get to if they keep on researching. The races are less fun but the championship is very interesting.

Riders still fall despite TC ...

And how many more would have fallen without it, nowadays they lose the front.

Do you agree with Rossi that we need to take a step back in electronics and tyres to improve the show?

Of course I agree and see the problem exists, because I'm not an idiot, but the real problem is how to make this step back. It's not feasable to go to Ducati and tell them to give away their advantage. Calm down. We have to be calm, be reasonable and consistent. Obviously single ECU would be ideal, because it would protect the show, there would be no research and would keep costs down. We need to see if the manufacturers are interested in it. but right now it cannot be done, nor the next year cause the bikes are already built. I have to do it step by step. It's like when we went from 990 to 800cc, it was decided after Kato's accident in 2003 and we had to wait until last year. Going from 500cc to MotoGP took 5 years of discussions. After the bull has missed you it's much easier (Spanish expression meaning it easy to take decision when you seen the results beforehand)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skozi tale intervju vidim jokanje japonske štirice, predvsem tu mislim Hondo, ki je znana po svojem jamranju.

''Ducati je naredu bolši moped, zato mu zdej vzemte elektronko, ker je ful prehiter in je oh in sploh space shuttle''

Medtem Stoner zmaguje, ostali trije pa so kr redno zadnji. Butalska logika.

Sicer se tale Ezpeleto izvija nekaj ven, da je več v vozniku gor dol, cilja pa seveda na Ducatija. Oz. Honda cilja nanj.

Več omejevanja proizvajalcev ne bo prineslo šova.

Isti drek kot F1 v obdobju po 2000, ko je bil Ferrari nepremagljiv. Ostali so takrat tenko piskali in hitro so spremenili pravila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo dejstvo je da zaradi traction controla ni zanimivo, tudi brez Ducatija, vseeno bi blo brezveze. Je pa res da Stoner očitno zna odlično izrabljat TC na Ducatiju, ne vem no, pomoje da na japoncu ne bi bil tako hiter, pa tudi brez TC-ja ne. Skoraj nemogoče je da bi brez TC-ja en voznik ki je prišel od nikoder vozil z najslabšim motorjem v motogp skoraj sekundo na krog hitreje. Pač Stonerjevo orožje je ta elektronika, ki jo drugi ne znajo ponucat, slučajno pa je dirkanje s TC manj zanimivo, ne samo zarad Stonerja. Zato zgleda, kot da hočejo uničit Stonerja, vbistvu pa je to samo posledica, prvenstveno hočejo naredit dirkanje bolj zanimivo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo dejstvo je da zaradi traction controla ni zanimivo,

Ze sedaj, z TC je precej polomljenih. Me zanima, koliko bi jih koncalo zadnjo dirko brez TC-a.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!