Skoči na vsebino

MotoGP 2008


salo

Priporočene objave

Nekaj Stonerjevih pritožb čez Hondo, Yamako ter Rossija :whistle:

Na koncu še izjava, da letos ne pričakuje ponovitve naslova svetovnega prvaka :o

Skromnost, strah ali kaj drugega :?

Stoner hits out at Japanese factories

By Jonathan Noble Tuesday, February 26th 2008, 10:57 GMT

MotoGP champion Casey Stoner has hit out at Japanese manufacturer rivals Honda and Yamaha for trying to slow down his Ducati team's efforts through rule changes.

On the back of Stoner's and Ducati's maiden MotoGP crown last year, moves have been made in recent weeks to try and impose a rev limit in the sport, which would penalize Ducati the most.

And having expressed displeasure many times at not being given enough credit for winning the crown last year, Stoner is furious at his opposition's approach.

"It's been frustrating because everyone said my results were down to other things," he said in an interview with the Times. "It was traction control or the tyres or the bike. It pissed me off.

"Now the Japanese factories have been trying to bring in new rules to squish us down. You think about the amount of manpower they have compared to an Italian manufacturer and they are running scared. They are trying to use politics to bring down Ducati when they should just work harder."

Stoner has also said that his relationship with Valentino Rossi changed throughout the course of last season, when it became clear just how strong he was on track.

"At the beginning of last season it was fantastic and he was giving credit, it was a real good time," Stoner said. "By the end of the season he never spoke to me. He did not like the fact that I was able to come in and win."

Having topped the times in the recent qualifying practice session at the official MotoGP test at Jerez, Stoner has given every indication that he will be just as strong this season.

And he believes that Ducati have made improvements with their bike - especially in acceleration where the team were already so good.

"Despite what anyone else thinks, we were struggling for bottom-end acceleration last season," he explained. "We've changed the chassis so that the bike's easier to ride coming out of turns. I'm not expecting to win the title but I'm working hard."

http://www.autosport.com/news/report.php/id/65314

Popravljeno . Popravil Sam dePihlja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:010

Glede na Haydnove izkušnje z Dirt Track dirk pod žarometi mislim, da bojo imeli ostali lep pogled na njegovo tazadnjo :whistle:

post-281-1204097730_thumb.jpg

post-281-1204097762_thumb.jpg

post-281-1204097791_thumb.jpg

post-281-1204097913_thumb.jpg

post-281-1204098104_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Sam dePihlja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:010

Glede na Haydnove izkušnje z Dirt Track dirk pod žarometi mislim, da bojo imeli ostali lep pogled na njegovo tazadnjo :whistle:

saj je kot podnevi :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj Stonerjevih pritožb čez Hondo, Yamako ter Rossija :whistle:

Na koncu še izjava, da letos ne pričakuje ponovitve naslova svetovnega prvaka :o

Skromnost, strah ali kaj drugega :?

Stoner hits out at Japanese factories

By Jonathan Noble Tuesday, February 26th 2008, 10:57 GMT

MotoGP champion Casey Stoner has hit out at Japanese manufacturer rivals Honda and Yamaha for trying to slow down his Ducati team's efforts through rule changes.

On the back of Stoner's and Ducati's maiden MotoGP crown last year, moves have been made in recent weeks to try and impose a rev limit in the sport, which would penalize Ducati the most.

And having expressed displeasure many times at not being given enough credit for winning the crown last year, Stoner is furious at his opposition's approach.

"It's been frustrating because everyone said my results were down to other things," he said in an interview with the Times. "It was traction control or the tyres or the bike. It pissed me off.

"Now the Japanese factories have been trying to bring in new rules to squish us down. You think about the amount of manpower they have compared to an Italian manufacturer and they are running scared. They are trying to use politics to bring down Ducati when they should just work harder."

Stoner has also said that his relationship with Valentino Rossi changed throughout the course of last season, when it became clear just how strong he was on track.

"At the beginning of last season it was fantastic and he was giving credit, it was a real good time," Stoner said. "By the end of the season he never spoke to me. He did not like the fact that I was able to come in and win."

Having topped the times in the recent qualifying practice session at the official MotoGP test at Jerez, Stoner has given every indication that he will be just as strong this season.

And he believes that Ducati have made improvements with their bike - especially in acceleration where the team were already so good.

"Despite what anyone else thinks, we were struggling for bottom-end acceleration last season," he explained. "We've changed the chassis so that the bike's easier to ride coming out of turns. I'm not expecting to win the title but I'm working hard."

http://www.autosport.com/news/report.php/id/65314

a lohk na kratko v slo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lohk na kratko v slo :whistle:

Malo joka glede lobiranja japoncev in odnosa Rosija do njega ob pričetku lanske sezone in na koncu. Nič hujšega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lohk na kratko v slo :whistle:

No na kratko:

Honda in Yamaha sta predlagala spremembo pravil, da bi se omejili obrati motorja (rev limit-če ima kdo boljši prevod, me lahko popravi).

Glede na to da bi to najbolj škodovalo Ducatiju, je to Stonerja precej razjezilo.Pravi, da mu gre na živce da so njegovi dosežki v lanskem letu bili v veliki meri pripisano ne njegovemu talentu, ampak TC, gumam ali motorju in da japonski izdelovalci hočejo to novo pravilo zato, ker so se ustrašili dosežkov Ducatija in hočejo upočasniti njihov razvoj.

Pa še to, da se je odnos Rossija do njega tekom sezone spremenil-na začetku da ga je še hvalil, proti koncu sezone pa ni več govoril z njim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa če bi mu roko zlomili? Loeba sicer tud to ni ustavlo, ampak Stonerja mogoče bi? res si nism mislil, da so lahko dve tako mastodontski firmi na kolenih in u solzah zarad enga italjanskega naslova...patetično namest de jamrajo nej nardijo stroj. ne de celo zimo ne nardijo pnevmatskih ventilov. . . . Bedniki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa če bi mu roko zlomili? Loeba sicer tud to ni ustavlo, ampak Stonerja mogoče bi? res si nism mislil, da so lahko dve tako mastodontski firmi na kolenih in u solzah zarad enga italjanskega naslova...patetično namest de jamrajo nej nardijo stroj. ne de celo zimo ne nardijo pnevmatskih ventilov. . . . Bedniki.

Čeprav sm pristaš Honde, ti dam prav... nehajo naj se jajcat, pa v roke nej punejo in naredijo kvaliteten stroj. Al pa vsaj konkurenčen.

Idiotsko se mi zdi, da bi zarad dobrih rezultatov nekega moštva šli spreminjati pravila (kot F1 recimo). To bi mogel biti prej razlog, da še bolj uporabijo svoje male sive celice :yes:

Da se pa odnos med tekmovalci preminja, je pa samoumevno... Vsak lahko koga hvali, da je dober voznik, če bi ga za 3 kroge pusti zadaj.... ko bi bil isti voznik pred njim, verjetno nebi podajal enakega komentarja.... just my thought :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav sm pristaš Honde, ti dam prav... nehajo naj se jajcat, pa v roke nej punejo in naredijo kvaliteten stroj. Al pa vsaj konkurenčen.

Idiotsko se mi zdi, da bi zarad dobrih rezultatov nekega moštva šli spreminjati pravila (kot F1 recimo). To bi mogel biti prej razlog, da še bolj uporabijo svoje male sive celice :yes:

Da se pa odnos med tekmovalci preminja, je pa samoumevno... Vsak lahko koga hvali, da je dober voznik, če bi ga za 3 kroge pusti zadaj.... ko bi bil isti voznik pred njim, verjetno nebi podajal enakega komentarja.... just my thought :rolleyes:

JA .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo,

samo eno kratko vprasanje. Kdo bo zmagal na prvi letosnji dirki - kaksne so vase napovedi?

Guintolli :lol: Moj favorit :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo,

samo eno kratko vprasanje. Kdo bo zmagal na prvi letosnji dirki - kaksne so vase napovedi?

:010

Glede na Haydnove izkušnje z Dirt Track dirk pod žarometi mislim, da bojo imeli ostali lep pogled na njegovo tazadnjo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo,

samo eno kratko vprasanje. Kdo bo zmagal na prvi letosnji dirki - kaksne so vase napovedi?

mislim da bo Stoner.. čeprou si želim da bi bil to Hayden :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj vrstni red:

1.Hayden

2.Rossi

3.Pinochio

4.Lorenzo

5.DePuniet

(Stoner out)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdaj najpoznej lahko še staviš na team managerju za vrstni red..kolk časa pred dirko? lahko še po nedeljskem warm upu(20minut)? za mojga favorita se ve :whistle: prvošču bi pa še ostalim yamaham pa suzukiju :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdaj najpoznej lahko še staviš na team managerju za vrstni red..kolk časa pred dirko? lahko še po nedeljskem warm upu(20minut)? za mojga favorita se ve :whistle: prvošču bi pa še ostalim yamaham pa suzukiju :krneki:

stavš lahk do začetka dirke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo,

samo eno kratko vprasanje. Kdo bo zmagal na prvi letosnji dirki - kaksne so vase napovedi?

1.rossi

2.hayden

3.lorenzo

:whistle: :whistle: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj pogled v kavno usedlino

1. Stoner 2. Pedrosa 3. Rossi 4. Hayden 5. Hopkins 6. Vermullen

med 10 je v mojih kartah prostor še za Lorenzota, Capirexa, Melandrija in Westa.

(zdej precej točno veste koga nebo med 10. zadnjič ko sem "napovedoval" zmago sta favorit 1 in favorit 2 sklatla en drugega v prvem ovinku)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj Stonerjevih pritožb čez Hondo, Yamako ter Rossija :whistle:

Na koncu še izjava, da letos ne pričakuje ponovitve naslova svetovnega prvaka :o

Skromnost, strah ali kaj drugega :? ..............................

http://www.autosport.com/news/report.php/id/65314

kejsi se pa joka... :whistle: :rolleyes:

1. Mare

2. Rossi

3. Dani

4. Piki

5. Nakano

gdo je pa zdej piki?? :unsure: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!