Skoči na vsebino

Nov zakon o varnosti v cestnem prometu sprejet


sergejl

Priporočene objave

Ne glede na (ne)življenskost novega zakona, ki predvideva nesramno velike kazni, je bil le ta pred nekaj minutami sprejet.

O njem je glasovalo 68 poslancev, 36 za, kar je očitno dovolj.

Zanima me, kako bi potekal promet, če se vso 100% držimo vseh prometnih pravil:

popolna zaustavitev vozila pri znaku stop

vožnja malce pod omejitvami

popolna zaustavitev pred prehodi z železniško progo

malce počasnejše in previdnejše vključevanje v promet

in to...v jutranjih in popoldanskih konicah

Sam bom od jutri ravnal tako....in upam malce "zabremzal" promet in vse nas, ki se nam mudi v službo in iz nje.

"bela stavka" :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima, kdaj bodo sprejeli kakšen podoben zakon še za vzdrževalce naši "prelepih" cest, ki se jim gladko j...,post-17098-1207156141.gif kako se je možno VARNO voziti po preluknjanih, poskakujočih, stokrat prekopanih in na splošno dotrajanih cestah.

Najlažje je vzet od podložnikov.post-17098-1207156251.gif

post-17098-1207156190.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa imamo kar imamo vsi v eno kanto in s tem se moramo sprijazniti. Zakon so sprejeli ljudje kateri tudi dvigujejo roke samo zaradi pripadnosti svoje stranke.

Prehitra vožnja ali alkohol ta razlika je premajhna. Morala bi biti 1:4

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva mi je bila razlaga poslancev ki so glasovali proti:

možakarju, ki zasluži 350 Eur/mesečno bo za prekoračitev 16 km/h v naselju kazen 1000 Eur.

Ker ne bo mogel plačati....je reku da bo treba na novo postaviti zakon o rubežu...pobrat vse, familijo na cesto...

aja, sociala pa itak nima dovolj dnarja za nove probleme.

Naslednji korak:

nove še višje kazni...al pa narod na cesti.

No....kakor sem rekel, fajn bi blo, da državljani udarimo "beli štrajk"

Saj veste:

ko ga udarjo policaji ali cariniki (torej delajo vse po PS)...vse stoji :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal pa po mal, nas jebejo, ker smo ovce(z vsemi stvarmi, kazni, plače, kadilski zakon ipd..) ampak enkrat mora bit pa dost tega :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se bom pač pred policaji vozil 30 na omejitev 50, in če me bo ustavil mu bom tudi povedal zakaj se peljem tako počasi, ziher je le ziher O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

No....kakor sem rekel, fajn bi blo, da državljani udarimo "beli štrajk"

Saj veste:

ko ga udarjo policaji ali cariniki (torej delajo vse po PS)...vse stoji :whistle:

No, to pa je opcija. Treba jo je le preštudirati in izvesti.

Predlagam protestno vožnjo v stilu kamionarjev v času končanja kakšne seje DZ, da zablokiramo poslancem izvoz iz garaže pred parlamentom. Me zanima kako se bodo na to pobudo odzvali razžaljeni in razjarjeni, če že do sedaj, ko je bil čas niso bili sposobni nobenih rezultatov. In da prišepnem, ena sama enkratna akcija je pičkin dim. Pritisk je potrebno vzdrževati in postavljati jasne zahteve.

Tudi jaz se ponovno učim vožnje striktno po omejitvah. Le stop znak me še malo jebe.

Mi je pa tempomat v veliko pomoč. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... kako se je možno VARNO voziti po preluknjanih, poskakujočih, stokrat prekopanih in na splošno dotrajanih cestah.

Kupiš Žerjavovo vinjeto in se pelješ po AC. Drugega pri nas itak očitno ne obstaja. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam, da gremo vsi voziti pred parlament gor in dol, in to po predpisih...

Uprimo se taki diktaturi in nerazumnim dejanjem vlade!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupiš Žerjavovo vinjeto in se pelješ po AC. Drugega pri nas itak očitno ne obstaja. :whistle:

Kaj da ne? Še mal pa boš lahko kupil Jankovičevo vinjeto za po LJ in to za pičlih 100€/leto :rolleyes:

Me prav zanima kako policisti sankcionirajo kršitelje iz vrst, ki so dvingili roke oz.predlagali zakon. Po moje...."lep dan še naprej"

Glede protestne vožnje pa......Podpiram, samo ne z motorji ampak treba it z avtomobili in nardit kompletn zamašek! Ker, če bomo samo motoristi, bodo dedki in babice spet govorili, lej jih bando.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede protestne vožnje pa......Podpiram, samo ne z motorji ampak treba it z avtomobili in nardit kompletn zamašek! Ker, če bomo samo motoristi, bodo dedki in babice spet govorili, lej jih bando.

Točno tako!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eeeee, končno!

Prav lepo si ugotovil, da niso krivi policisti. Je tako?

Kriva je butasta zakonodaja, s čimer se popolnoma strinjam. In kaj sedaj?

Se da na to kaj vplivati? Seveda se da. A ne z butasto organizacijo ZMKS in še bolj butastim vodstvom, ki zastopa stališče, da se sistema ne da spreminjati. Se da, pa še kako. Preverjeno na lastni koži. A je treba kar nekaj lobirati, slediti in tudi kakšen dan dopusta reskirati za sedenje v parlamentu. Jambrati pred lastnim občinstvom ni dovolj. Populacija, kakršna je v moto srenji, bi kaj takega zlahka dosegla. A se raje omejuje na norenje po cestah in vaških moto veselicah in jogurt proteste z navijanjem in pokanjem, povrhu pa še kurjenjem po tem in podobnih forumih. Če že je kakšna akcija podobna spodbujanju varnosti oz, spretnosti, je pa itak le v zaprtem krogu zveze. Se vam že vrabci na strehah režijo.

Ko boste fantički in deklice motoristi/tke sposobne nebuloze v zakonu podati pristojnim in jih mobilizirali za dobre amandmaje, bo pa mogoče kaj uspeha. A kje ste bili tekom celotnega sprejemanja zakona?

In da smo si na jasnem. Najprej bi bile na vrsti neumnosti na kakršne opozarja Dex, kasneje šele višine kazni ali vsaj njihova pravičnejša razporeditev.

No do takrat, ko boste česa takega sposobni, le še čao pičkice! :yea1:

Tudi jaz sem za protestno vožnjo, seveda z avtom, da bom bolj gužvo delal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem za protestno vožnjo, seveda z avtom, da bom bolj gužvo delal :D

Ja, saj z avtom sem imel v mislih

Čeprav tudi kakih 1000 motorjev ki se cel dan vozi okol parlamenta ne b blo slabo :)

Evo...tema ostaja...da vidimo koliko nas podpira "belo stavko" in se je pripravljeno vozit u krogu okol parlamenta čist po predpisih.

Aja...dons sm se držu predpisov :worship:

s stranskih cest nism spuščal predse, ker pač nimajo prednosti :headbang:

ustavljal na vsakmu stopu

povprečna hitrost na koncu enourne vožnje 47km/h

Prodam avto, motor...in kupim bicikl :whistle: :whistle: :whistle:

No...point je v tem, če vozniki nimamo kulture....j**** zakon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mislijo, da se bo Miha vozil od sprejetja tega blesavega zakona naprej po CCP-ju, se prekleto motijo!!! :trance_33_sleep:

Prmejduš, de jim z motorjem ne ustavim več!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj z avtom sem imel v mislih

Čeprav tudi kakih 1000 motorjev ki se cel dan vozi okol parlamenta ne b blo slabo :)

Evo...tema ostaja...da vidimo koliko nas podpira "belo stavko" in se je pripravljeno vozit u krogu okol parlamenta čist po predpisih.

Se mi zdi škoda bencina in sklopke pri avtu in motorju,pa dopusta tudi ne dobim tako zlahka.

Dosegli tako al tako ne bomo NIČ !!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem za protestno vožnjo, seveda z avtom, da bom bolj gužvo delal :D

Mislim, da ne bi naredili niti m. Bi že vse stalo 3 ulice okol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi škoda bencina in sklopke pri avtu in motorju,pa dopusta tudi ne dobim tako zlahka.

Dosegli tako al tako ne bomo NIČ !!!!

No, ravno zato, ker večina razmišlja točno tako, nam lahko, ofcam in vsem ostalim, grenijo življenja ter nas imajo za norca s popolnoma neživljenjskimi zakoni. Namesto, da bi država poskrbela za preventivno vzgojo ter osveščanje, ubere pač najlažjo pot; udari podložnike po žepu.

36 poslancev nam para živce in odloča, da nas bodo lahko bolj ali manj zagrizeni policaji obrali za več kot celomesečni zaslužek! :eek: Zakaj že? Ker se bomo vozili nekaj posranih km/h več po naseljih ali kjerkoli že?

In večina se jezi, benti, udriha preko vsakega in vseh tam v parlamentu, ... pa rep med noge in pragmatična tolažba s tistim: "Saj ne moremo nič narediti!"

Imamo takšno vlado, kot si jo zaslužimo. Imamo butaste župane in bebaste poslance. Ker si jih zaslužimo. In imamo takšne zakone, kakršne nam lahko 36 vzvišenih mandeljcev s polnimi ritmi vsili. Cool!

:evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi škoda bencina in sklopke pri avtu in motorju,pa dopusta tudi ne dobim tako zlahka.

Dosegli tako al tako ne bomo NIČ !!!!

evo to je tisto tipično pri nas, češ kaj bom hodil ker ne bomo nič dosegli :slap: če boš doma sedel v fotelju tudi ne boš nič dosegel...so pa veliko večje šanse da se kaj doseže če se gre na cesto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nikoli ne bodo vsi za. Namesto da se obremenjujete s takimi izjavami, bi lahko tisti ki se vsaj malo spoznate na stvari, predlagali načine te "stavke" in naj se debata raje razvija v to smer.

Oz. če stavka rabi uradnega organizatorja bi moral to prevzeti kak avto ali moto klub. Ne vem, se ne spoznam na to, sem pa pripravljen po svojih močeh pomagati.

Nam bo tokrat uspelo stopiti skupaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi ZMKS dala kakšno pobudo.. Bi bila tako na mestu, da bolj ne bi mogla bit..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa MAKSI !

če se voziš po predpisih ne vem kaj bi prijavljal in komu !

povečan promet, upoštevanje predpisov, prilgoditev hitrosti razmeram na cesti ! simpl !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še pomnite tovariši, gospodje, motoristi......

Pred leti, zdi se mi da je že ene 7 - 8 let, se nas je na črpalki Barje zbralo lepo število motoristov, ki smo v koloni krenil pred Skupščino. Protest je bil zaradi izpitov za A kategorijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 poslancev nam para živce in odloča, da nas bodo lahko bolj ali manj zagrizeni policaji obrali za več kot celomesečni zaslužek! :eek: Zakaj že? Ker se bomo vozili nekaj posranih km/h več po naseljih ali kjerkoli že?

80 km/h = 22,2 m/s

50 km/h = 13,8 m/s

pot zaviranja = zavorna pot + reakcijski čas (1s)

Vir za izračun zavorne poti za suho cesto: http://www.p-ng.si/~arcon/fizikawww/gradiv.../zavornapot.php

80 km/h = 42m + 22m = 64m

50 km/h = 16m + 14m = 30m

A je to zate posrana razlika? To je zame popolnoma isto, kot bi en z nabito pištolo hodil po cesti.

Ne se vozit 80 km/h v naselju pa ne boš plačala kazen za celomesečni zaslužek.

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!