Skoči na vsebino

Nov zakon o varnosti v cestnem prometu sprejet


sergejl

Priporočene objave

Tako poslal email na policijo, pa da vidimo odgovor glede žarnic.

Misliš, da je policija pravi naslov? Glede podobnih stvari, ti iz izkušenj lahko povem, da včasih nimajo pojma.

Raje preštudiraj zakon.

In, če morda drži (v kar močno dvomim), da rabi motorist pod obvezno opremo tudi žarnice, potem rabi s sabo tudi kišto orodja, da lahko le te zamenja?! S tem, da jih 3/4 še štandgasa ne zna nastavit, pa bojo še žarnice menjal?

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, na prometni svetovalnici je bilo pred časom zastavljeno vprašanje:

Katera obvezna oprema spada k motornemu kolesu?

Po dvajsetih letih voženj z motornimi kolesi, sem bil kaznovan , ker nisem imel na motornemu kolesu rezervnih žarnic. Ob tehničnih pregledih je obvezna prva pomoč, za žarnice sem pa prvič slišal včeraj. Ali sem kaznovan z denarno kaznijo ZVCP 172/5 20.000,00 upravičeno ali ne. Hvala za odgovor.

Odgovor:

V skladu s Pravilnikom o napravah in opremi vozil v cestnem prometu, mora imeti voznik motornega kolesa med dodatno opremo le prvo pomoč. Predlagam vam, da na izrečeno denarno kazen ugovarjate.

Tole je bilo nekje v sredini leta 2004, če se je pa glede žarnic do sedaj kaj spremenilo pa ne vem...mislim, da ne, lahko pa se motim, saj so Janševci vsega zmožni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako poslal email na policijo, pa da vidimo odgovor glede žarnic.

pa kaj bi še radi?? trikotnik ??? Dej napiš, kaj ti bodo odgovoril...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdrawo.vprasal bi samo koliko pride kazen,ce imam izpit za kategorijo H(50ccm) vozim pa 125ccm??

sej grem zdej v kratkem delat ampak vseno me zanima.hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadeva je takale: voznja po zadnjem kolesu 400€ plus 5 pik :winkiss:

pfff, in kaj če jaz rečem da sn začetnik, pa mam naprimer kak 600 ali 1000ss motor, pa sn malo preveč po gasu stisno in me je samo od sebe dvignilo, kar je realno gledano čisto mogoče...in zato boš 400 evrov dobo...res niso normalni haha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pfff, in kaj če jaz rečem da sn začetnik, pa mam naprimer kak 600 ali 1000ss motor, pa sn malo preveč po gasu stisno in me je samo od sebe dvignilo, kar je realno gledano čisto mogoče...in zato boš 400 evrov dobo...res niso normalni haha

Tak začetnik nima kaj met tak močnega motorja. :naughty: Zanj je kak Kawasaki ER-5 ali Suzuki GS500...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak začetnik nima kaj met tak močnega motorja. :naughty: Zanj je kak Kawasaki ER-5 ali Suzuki GS500...

D.

nima kaj met, to je zaj tak...imajo pa jih, to je pa dejstvo...in zarad tega še ne bi rabli kazni dobit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pfff, in kaj če jaz rečem da sn začetnik, pa mam naprimer kak 600 ali 1000ss motor, pa sn malo preveč po gasu stisno in me je samo od sebe dvignilo, kar je realno gledano čisto mogoče...in zato boš 400 evrov dobo...res niso normalni haha

sej a je to ze svoja kategorija kazni al gre vse skup pod nevarno voznjo :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nima kaj met, to je zaj tak...imajo pa jih, to je pa dejstvo...in zarad tega še ne bi rabli kazni dobit

navad se ga obladat pa ne boš šlo na zadnga hehe :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je zaj tak ne, ne moreš nič, ker je sunkovito speljevanje in ustavljanje tudi prepovedano. Tak da ubistvu sploh ne smeš preveč gasa obrnat glede na zakon :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa tud vid se koga je ponesrec dvignl pa kdo je to načrtno naredu... sploh če se pele dalšo razdaljo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

navad se ga obladat pa ne boš šlo na zadnga hehe :whistle:

ni blo mišljeno za mene, ampak sem navedel splošni primer...pa verjemi da znam tolk obvladat, da me nea samega od sebe na zadnjo meče, razn če jaz hočem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po domače; če nekdo nima vozniškega dovoljenja in napiha nad 1,1g alkohola v kg krvi, se ga zaradi vožnje pod vplivom alkohola kaznuje z globo 800 EUR + 10 kazenskih točk, če pa ustavijo voznika z veljavnim vozniškim dovoljenjem pa se ga kaznuje z globo 950 EUR + 10 kazenskih točk.

ste to zasledili, so pa res ...

kam pa gre teh 10 dost točk. če nima vozniškega izpita ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te policijske akcije :headbang: letos nisn še nobenga policaja sreču da mene bi ustavil :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te policijske akcije :headbang: letos nisn še nobenga policaja sreču da mene bi ustavil :wacko:

ne klič hudiča :whistle: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

narobe sm napisu :blush:

te policijske akcije :headbang: letos nisn še nobenga policaja sreču, da me ne bi ustavl :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prej sem naredu krog bežigrad-gameljne-tacen-zbilje-medvode-šiška-bežigrad

vozil v nulo po omejitvah, srečal 2 kontroli v Tacnu in radar na celovški nasproti LPP

nobeden me ni ustavil ampak je bila vožnja že prav mučna (omejitve in to)tako da sem kar parkiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda,da je danes kar povsod šlo po črti zakona,razen ene treh idiotov,ki morajo še vedno v naselju žgat :headbang: ,drugače pa kr mal dolgčas....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:krneki: Ko tole berem nevem al sem samo jaz tak čudak in ne nažigavam preko omejitev, al je še kdo v tem klubu :whistle:

Na motor se usedem zato, da se sprostim od vsakdanjega delain napetosti, ter uživam v vožnji :yea1: ne pa, da sem ves napet in čakam za kerim ovinkom me bo ustavu policaj pa težil zaradi prevelike hitrosti.

Je pa res, da je tole kar so sestavili veleumni možje, čisti šolski primer (ne)usposobljenosti ljudi na položajih :naughty: :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da vidimi komu se bo prvemu strgalo zarad teh zakonov

sam ne sme samomora narest

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem js lani delal izpit so predavali da so rezervne žarnice tud na motorju obvezne. Kak je pa zdej pa nevem..

Niso!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!