Skoči na vsebino

Nov zakon o varnosti v cestnem prometu sprejet


sergejl

Priporočene objave

kladivo je še vedno spoštovanja vredno orodje za odstranjevanje raznih takih reči... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da boste vedeli še to:

Ko je bil blagoslov motorjev v Fari Pri Kostelu dne 02.05.08 je policist v civilu po mobiju sporočal policijski kontroli katera se je nahajala nekje do Kočevja kateri motorist ga je kaj spil. Tako so lahko ustavili tiste ...

A to je zdaj uresničevanje našega novega zakona in kdo ga lahko pije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče hitrosti :

Večina nesreč se zgodi zaradi NEPRILAGOJENE hitrosti in ne zaradi prekoračitve omejitve. Sam še nikdar nisem slišal, da bi kontrolirali neprilagojeno hitrost, kar bi bilo veliko bolj smiselno... Da ne govorim o nemogočih krajih postavitve radarjev.

Točno se vidi, da policiji ni mar prometne varnosti, ampak jim je le do polnjenja blagajne.

Takšne policije jaz ne rabim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NEPRILAGOJENA HITROST ni nujno tudi PREKORAČITEV OMEJITVE.

Dogodek pred 3 leti:

Speljem v križišču in ko ravno dosežem hitrost okrog 30km/h (v Novi Gorici, blizu igralnice Perla, omejitev 50km/h) mi neka nasproti vozeča italijanka zapelje tik pred motor, ker je zagledala parkirni na moji strani.

Trku z avtom sem se izognil, vendar pri tem padel in obstal 20cm pred avtom, ki ga je ustavila na mojem pasu. Policist-prometnik je hotel dati del krivde tudi meni zaradi NEPRILAGOJENE HITROSTI (ker sem padel z vozila) in to je bilo rečeno naslednji dan tudi po radiu!

Če pa ne bi hitro reagiral in bi trčil v vozilo, bi pa ne bilo nič moje krivde!!! :headbang:  Sledi - NE POSKUŠAJTE PREPREČITI PROMETNE NESREČE, PUSTITE, DA VAS VSAJ MALO DOTAKNEJO!

Policist mi je dejal, da bi moral voziti s tako hitrostjo, da bi uspel pravočasno ustaviti brez padca, tudi če je voznica nepričakovano zavila pred menoj - ej, to pa je v nasprotju z 2. ODSTAVKOM 2. ČLENA ZAKONA O VARNOSTI CESTNEGA PROMETA:

Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o varnosti cestnega prometa in predpisi o javnih cestah.

In če bi bil jaz z avtom in ga bi pri tem poškodoval (npr. da bi se izognil njenemu avtu, pri tem pa trčil ob pločnik), bi pa bila 100% njena krivda, ker jaz kot avtomobilist bi v tem primeru ne padel iz vozila - drugačni zakoni za motoriste kot avtomobiliste?!)

Toliko o 'neprilagojeni' hitrosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče hitrosti :

Večina nesreč se zgodi zaradi NEPRILAGOJENE hitrosti in ne zaradi prekoračitve omejitve. Sam še nikdar nisem slišal, da bi kontrolirali neprilagojeno hitrost, kar bi bilo veliko bolj smiselno... Da ne govorim o nemogočih krajih postavitve radarjev.

Točno se vidi, da policiji ni mar prometne varnosti, ampak jim je le do polnjenja blagajne.

Takšne policije jaz ne rabim.

daj prosim razloži kako bi ti kontroliral neprilagojeno hitrost :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej....tko je pisano.

Če se nekomu zaletiš pri 30 km/h in pokličeš plavce...avtomatično dobiš odmerek za neprilagojeno hitrost...pa bi stal :whistle: :whistle: :whistle:

Primer dovoljene hitrosti (omejitve) in realnosti:

Cela cesta ob Kolpi....omejitev dovoljena 90!

Ni šans da po tistih ovinkih in grbinah voziš več kot 40!

Posledice:

ni policije z radarji (ustavljajo samo kontrole)

ni prekoračitev hitrosti (neprilagojena je zmeraj lahko)

ni velikega števila nesreč, sploh ne s hujšimi osledicami (razen če kaka srna skoči...potem je pač neprilagojena hitrost)

V avto šolah se učimo o zavornih poteh....hm...

na osnovi formule za pojemek?

se mi poraja misel:

kakšni rezultati bi bli, če bi upoštevali material ki se uporablja za zavore danes????

Še vedno isti rezultat kot pri stoenki, jugotu, fičotu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj prosim razloži kako bi ti kontroliral neprilagojeno hitrost :worship:

Moj predlog je dober in uresničljiv, toda zakaj bi moral to jaz razlagat? Naj skupaj sedejo učene glave iz prometnega ministrstva in to pogruntajo, da vsaj enkrat opravičijo svoj smisel in davkoplačevalski denar...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to imaš prav ja, ampak neprilagojene hitrosti se ne da izmeriti :grrr

neprilagojena hitrost je hitrost, katera je vzrok za prometno nesrečo, pa naj bo to 1km/h ali pa 300km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud ce se vozis po omejitvah in zletis s ceste zaradi gladkega asfalta,poledice (karkol), dobis kazen ,ker nisi prilagodil hitrost razmeram na cesti. Tko,da ce letis s ceste,je najboljs da cimprej pospravis use sledi za sabo.Ker ce pridejo kapsi,imas poleg razbitega avta/motorja se kar konkretno poloznico zaradi neprilagoditve hitrosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj predlog je dober in uresničljiv, toda zakaj bi moral to jaz razlagat?

Ker je tudi v tvojem interesu, da se stvari spremenijo na bolje in ker s kuhanjem riwca tega gotovo ne boš dosegel, z akcijo pa morda.

Dovolj dober razlog? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da boste vedeli še to:

Ko je bil blagoslov motorjev v Fari Pri Kostelu dne 02.05.08 je policist v civilu po mobiju sporočal policijski kontroli katera se je nahajala nekje do Kočevja kateri motorist ga je kaj spil. Tako so lahko ustavili tiste ...

A to je zdaj uresničevanje našega novega zakona in kdo ga lahko pije?

Super postopek! Tako so verjetno tiste, ki niso pili, pustili sorazmerno pri miru?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super postopek! Tako so verjetno tiste, ki niso pili, pustili sorazmerno pri miru?

Najverjetneje da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glupost tale nov zakon! Pri nas je najprej potrebno porihtat ceste in cestne oznake, pol pa zakon. Imam občutek, da je naša cestna signalizacija postavljena tako, da so ob postavitvi že računali, da bo vsak peljal 20km/h več???? Pa tabla za naselja, pa nikjer nobene hiše. Na cesti skozi naselje, v dolžini slab km, sem naštel 8X različne menjave hitrosti, pa še nobenga gradbišča ni bilo!!! Kak naj še vem , koliko naj peljem, saj sploh ne morem več gledat na cesto, ampak samo še znake.

Se strinjam, rigorozen zakon, predvsem za povratnike, ampak tudi več reda na samih cestah, cestnih oznakah, signalizaciji, pa predvsem normalne ceste!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js ta nov zakon razumem takole:

Če grem letos pri 18 delat izpit ga dobim za A2 (torej po novem 36kW, po starem 25kw), Čez dve leti dobim izpit za neomejeno, po starem bi ga dobil po treh. Zdej mi je pa sošolc reku da dobim izpit za nemojeno po 6letih, pri 24. A mi nekdo prosm pove kdo ma prav?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NEPRILAGOJENA HITROST ni nujno tudi PREKORAČITEV OMEJITVE.

Dogodek pred 3 leti:

Speljem v križišču in ko ravno dosežem hitrost okrog 30km/h (v Novi Gorici, blizu igralnice Perla, omejitev 50km/h) mi neka nasproti vozeča italijanka zapelje tik pred motor, ker je zagledala parkirni na moji strani.

Trku z avtom sem se izognil, vendar pri tem padel in obstal 20cm pred avtom, ki ga je ustavila na mojem pasu. Policist-prometnik je hotel dati del krivde tudi meni zaradi NEPRILAGOJENE HITROSTI (ker sem padel z vozila) in to je bilo rečeno naslednji dan tudi po radiu!

Če pa ne bi hitro reagiral in bi trčil v vozilo, bi pa ne bilo nič moje krivde!!! :headbang: Sledi - NE POSKUŠAJTE PREPREČITI PROMETNE NESREČE, PUSTITE, DA VAS VSAJ MALO DOTAKNEJO!

Policist mi je dejal, da bi moral voziti s tako hitrostjo, da bi uspel pravočasno ustaviti brez padca, tudi če je voznica nepričakovano zavila pred menoj - ej, to pa je v nasprotju z 2. ODSTAVKOM 2. ČLENA ZAKONA O VARNOSTI CESTNEGA PROMETA:

Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o varnosti cestnega prometa in predpisi o javnih cestah.

In če bi bil jaz z avtom in ga bi pri tem poškodoval (npr. da bi se izognil njenemu avtu, pri tem pa trčil ob pločnik), bi pa bila 100% njena krivda, ker jaz kot avtomobilist bi v tem primeru ne padel iz vozila - drugačni zakoni za motoriste kot avtomobiliste?!)

Toliko o 'neprilagojeni' hitrosti...

Peljal sem cirka 70km/h po lokalni cesti (prej je bil semafor in je blo treba malo upočasnit, za tem je bila omejitev zopet 90), ženska izsilila prednost ko sem bil že pri njej. Lahko sm se ji umaknil in sem isto šel na robnik, u luft pa valda dol z motorja po tleh. Krivda je bila 100% njena, meni niti izjave ni bilo treba dati (razen potem ko je šel primer na sodišče zaradi hujših poškodb). Tako da nevem no..

To o neprilagojeni hitrosti pa je tak beda. Nič ti ne pomaga, magari pri miru stojiš. Tudi primer takšne nesreče je že opisan na Motosvetu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Tko,da ce letis s ceste,je najboljs da cimprej pospravis use sledi za sabo.Ker ce pridejo kapsi,imas poleg razbitega avta/motorja se kar konkretno poloznico zaradi neprilagoditve hitrosti.

Če imaš pa vozilo zavarovano tudi kasko, moraš tako in tako predložiti policijski zapisnik ter počakati ta plave, da ga napišejo, pa še položnico. Problem je tudi, da skoraj v vsakem primeru fašeš še prepoved vožnje. V taki situaciji moraš na hitro preračunati kaj se bolj splača, itak si pa takrat ponavadi vsaj malo v šoku in vprašanje kako se boš odločil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj predlog je dober in uresničljiv, toda zakaj bi moral to jaz razlagat? Naj skupaj sedejo učene glave iz prometnega ministrstva in to pogruntajo, da vsaj enkrat opravičijo svoj smisel in davkoplačevalski denar...

NIKAR!!! :eek: Poglej, do kod so nas te uöene glave pripeljale.... :slap:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupte si cross motorje pa gasa naokoli. registrirat ni treba ustavit pa tut ne :>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:huh: :hmm:

Kje so pa dodatne sankcije kot je začasen odvzem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se zopet vrnemo na temo. :whistle:

Jaz mislim, da se bo v letošnjem letu število prometnih nesreč zagotovo zmanjšalo v primerjavi z lanskim letom.

Po mojem mišljenju se bo to zgodilo po uvedbi vinjet, saj bo tako marsikatera regionalna in lokalna cesta razbremenjena in se bo tako zmanjšalo število vozil na teh cestah in posledično bo že tako manjša možnost za prometne nesreče na teh cestah. :yes:

Do omenjanja vinjet, mi ni bilo jasno, zakaj toliko radarjev na avtocestah, kjer je najmanj nesreč. Sedaj pa vidim, da naša vlada razmišlja bolj naprej, kot večina.

Seveda se bodo po prsih tolkli, da je prometnih nesreč manj zaradi novega zakona oz. visokih kazni. :alien1: Posledično lako pričakujemo, da bodo v bodoče ob vsakem primeru, ko bodo hoteli narediti kakšen red, uporabili represijo in z zakonom določili nenormalno visoke kazni. Ta dejanja pa opravičevali z rezultati zakona, ki je trenutno v veljavi. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!