Skoči na vsebino

Nov zakon o varnosti v cestnem prometu sprejet


sergejl

Priporočene objave

P.S.: Dokler bodo na svetu bedaki, ki nasedajo propagandi, bo tako, da bodo plačevali za prestiž. Meni nekako ne gre v glavo, kako se lahko kdo pritožuje nad višino kazni... kar tako na splošno.

Poglejmo iz drugega zornega kota. Dokler obstajajo cepci, ki mislijo da so si z nakupom motocikla/avtomobila z XXX konji kupili tudi pravico kršiti CPP in je to splošno sprejeta dogma, je od države nesmiselno pričakovati drugega, kakor posploševanje v nasprotni smeri.

Šele, ko se bomo vprašali o smiselnosti opredelitve prekrška in ponderjih za izračun neke denarne kazni (kako je npr. lahko neka dva prekrška ustrezno vrednotiti), potem bo mogoče oblikovati pogajalsko ekipo.

DeX, kot študent prava, bi lahko vedel, da je moč oporekati zgolj in samo:

- postopku

- (napačno) ugotovljenemu dejanskemu stanu

V tem kontekstu je možno torej zgolj in samo ponuditi alternativno rešitev, ki bo bolje udejanila namen zakonodajalca (kar se tudi sicer pogosto počne v sodni praksi).

Kar lahko torej storiš s tvojimi žmigavci je, da pristojnim predstaviš (ne ti osebno) vse potrebno, da se ugotovi zmotnost tolmačenja namena zakonodajalca in dosežeš (ne ti osebno) dopolnitev zakona, ali izdajo podzakonskega akta, ki razširja/pojasnjuje zakonski akt.

:naughty:

Brez jasnega cilja ne bo vžgal noben protest. Kvečjemu bomo/boste dosegli, da bodo isti cepci razmišljali o spremembi zakonskega akta, ki so ga sami sprejeli. Kaj je lažje, ustreči neki interesni skupini, ki nima jasno opredeljenih zahtev, ali prepovedati proteste z zakonom?

(želim vam samo predstaviti zdravorazumsko metodologijo)

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj že? Saj tebe se pa to res ne tiče! :whistle:

Vsaj po tvojih izjavah iz l. 2007... Tema: "kačje ride II"

Zakon je sprejet in popolnoma prav je, da je sprejet. Rinemo na razviti zahod in tam je praksa pač taka, da ko prekršiš prometne predpise, je verjetnost zaslužka banke z obrestmi za kratkoročno posojilo zelo velika. Večina tistih, ki ima kaj pod palcem pa se vozi lepo po predpisih (kar je tudi eden izmed faktorjev blagostanja).

Zatorej: ŽIVELE VISOKE KAZNI!!! Plebs naj plačuje!!!

Zakaj so pri nas toliko višje kot v tujini? In zakaj v tujini vidiš policaje z radarji samo na res nevarnih mestih? Pri vožnji čez celo Avstrijo do Šentilja ni enega policaja z radarjem, od Šentilja do Ptuja pa 3????????? Zanimiv bi bil podatek, koliko skasirajo s prekrški letno v Avstriji in koliko pri nas? Prepričan sem, da krepko vodimo, čeprav nas je manj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S PikiJapokom se v celoti strinjam.

Nasvet popotnika po Skandinaviji:

After a soothing rest, it's time to get back to the road. Speed limit is also a thing to take into consideration. Here is a list:

Motorways in Denmark: 130 Km per hour

Motorways in Norway: 90 Km per hour

Swedish motorways: 110 Km per hour

If any of these rules are violated, heavy fines will be messing your pockets. So if you want a completely enjoyable Scandinavian trip, be sure to follow all the rules.

Pameten bo razumel, neumen pa živel v strahu.

Ne bom se udeležil nobene akcije motoristov za motoriste, z izjemo darovanja krvi in še te le zato, ker se mi to zdi nasplošno prav. Za vse ostalo se enostavno ne morem identificirati z večjim številom uporabnikov dvokolesnikov, ki jih srečujem na cesti in na tem forumu. Moj moped je prevozno sredstvo in kot udeleženec v prometu imam pravice in dolžnosti, tako kot drugi.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kazni so v redu, če so izrečene za dejansko storjen prekršek. In zakon naj bi bil za vse enak. Potem bo pa kaznoval tebe, ki pelješ na odprti cesti 10/uro več, medtem ko nekoga ki po naselju šiba s 100/uro niti ne bo pogledal. Oziroma, tam policajev sploh ni. Vedno so tam, kjer je omejitev, ki pa ni smiselna.

Glede višine kazni sem pa za finski sistem,- kazen izražena v odstotkih dohodka prekrškarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda se me tiče, čez neumne kazni, sploh kar se tiče aftermarket delov, predbsem tistih, ki so največkrat za ostale EU države čisto ustrezni in legalni, sem imel od vedno veliko za povedat..

Pa tudi čez ostale kazni imam veliko za povedat. Velike kazni ne bodo zboljšale popolnoma nič, če se ne bo korenito spremenilo izvajanja kontrole. Če bi se pa to naredilo, pa tudi velike kazni ne bi bile več potrebne, ker bi zalegle že manjše. Folk bo isto vozil, pizdarij bo isto, samo tiste par revežev, ki jih pač bodo dobili, bo resno nasrkalo..

Pa kje si še videl kazen za nožnjo brez vinjete večjo kakor za vožnjo če napihaš 5.0? Za bruhat. Nekoga, ki bo državo dal ob par eur, ker se bo peljal brez vinjete bolj kazijo kakor potencialnega morilca, ki vozi tako pojan, da niti stat ne more sam. Tisti, ki je spisal ta zakon je bedak, ostali, ki so ga pa sprejeli pa še dvakrat večji.

To je to kar si jaz mislim o novem ZVCPju. Jebeš tako državo, kjer je skoraj hujši prekršek vožnja z E ustrezmimi žmigavci, ki slučajno niso vpisani v kartonček, kakor vožnja po nasprotnem pasu avtoceste.

Razmerja med posameznimi prekrški in teža le teh je popolnoma nelogična. Prav tako jepo polnoma nelogična višina kazni glede na povprečni prohodek državljana. Še bolj nelogično je pa to, ker sem 99% prepričan, da se bo kaznovanje izvajalo na popolnoma enak način kot dosedaj, torej policaje na točko, kjer ljudje kršijo hitrost, pa čeprav tam ni črna točka, je pa pač fajn plac za hitro kasiranje in izpolnjenje dnevne norme. Za bruhat!

:worship: Ali lahko rečem, da sva prijatelja???? :worship:

Upam, da se bova nekje srečala in bom z veseljem často cockto :evilgrin: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Ali lahko rečem, da sva prijatelja???? :worship:

Upam, da se bova nekje srečala in bom z veseljem často cockto :evilgrin: !

Woof, woof.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DeX, mislim, da se večina strinja s tvojim postom. Sploh z delom, kjer pišeš, da so zakon spisali in izglasovali bedaki. Sploh vedo, kaj glasujejo, ali samo roke dvigujejo in mastno plačo vlečejo...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DeX, mislim, da se večina strinja s tvojim postom. Sploh z delom, kjer pišeš, da so zakon spisali in izglasovali bedaki. Sploh vedo, kaj glasujejo, ali samo roke dvigujejo in mastno plačo vlečejo...?

ne pozabi - glasujejo v tvoje imenu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmerja med posameznimi prekrški in teža le teh je popolnoma nelogična. Prav tako jepo polnoma nelogična višina kazni glede na povprečni prohodek državljana. Še bolj nelogično je pa to, ker sem 99% prepričan, da se bo kaznovanje izvajalo na popolnoma enak način kot dosedaj, torej policaje na točko, kjer ljudje kršijo hitrost, pa čeprav tam ni črna točka, je pa pač fajn plac za hitro kasiranje in izpolnjenje dnevne norme. Za bruhat!

Kazni so v redu, če so izrečene za dejansko storjen prekršek. In zakon naj bi bil za vse enak. Potem bo pa kaznoval tebe, ki pelješ na odprti cesti 10/uro več, medtem ko nekoga ki po naselju šiba s 100/uro niti ne bo pogledal. Oziroma, tam policajev sploh ni. Vedno so tam, kjer je omejitev, ki pa ni smiselna.

Glede višine kazni sem pa za finski sistem,- kazen izražena v odstotkih dohodka prekrškarja.

Se strinjam z zgoraj napisanim, kazni naj bodo kot so.

Ampak predvsem naj kifeljci premaknejo svoje lene riti in rajši delujejo preventivno in bolj učinkovito, ne samo inkasanti s krofom v ustih. Pa astronomsko previsoke kazni za prekoračitve do 20kmh v naselju, na drugi strani pa smešno majhni zneski za potencialno mnogo hujše prekrške. :wacko:

Žal se pa že na prvi pogled vidi, da je tale zakon namenjen filanju vreče in nima veze z večjo varnostjo. :glare:

Najbolj me pa skrbi, da spregledaš slabo označeno naselje in popolnoma nevede prehitro pripelješ in pokasiraš. Po možnosti s hinavskim stacionarnim radarjem. :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Ali lahko rečem, da sva prijatelja???? :worship:

Upam, da se bova nekje srečala in bom z veseljem často cockto :evilgrin: !

Lahko častiš cockto, alkohola sploh ne pijem, ne na motorju ne drugače :D

Drugače pa je ZVCP eden tistih zakonov, kjer bi bilo modro upoštevati tudi dognanja stroke in ne rinit z glavo skozi zid. Ob takih primerih se spomnim enega reka, ki sem ga slišal v 1. letniku pravne fakultete od Dr. Kavčiča, profesorja ustavnega prava..

"Načeloma velja rek, več glav več ve. Ampak ko pride do naših poslancev v parlamentu, lahko rečemo kar več glav več bebcev" In lahko rečem, da se v takih primerih kar strinjam z njim.. :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

80 km/h = 22,2 m/s

50 km/h = 13,8 m/s

pot zaviranja = zavorna pot + reakcijski čas (1s)

Vir za izračun zavorne poti za suho cesto: http://www.p-ng.si/~arcon/fizikawww/gradiv.../zavornapot.php

80 km/h = 42m + 22m = 64m

50 km/h = 16m + 14m = 30m

A je to zate posrana razlika? To je zame popolnoma isto, kot bi en z nabito pištolo hodil po cesti.

Ne se vozit 80 km/h v naselju pa ne boš plačala kazen za celomesečni zaslužek.

Lepo da svoje mnenje podkrepis s teorijo, vendar je nazalost realnost malo drugacna. Rad bi te videl, kot vzornega voznika VEDNO voziti 50km/h v naselju... Nazalost nihce ni popoln in ni vrag da kdaj prekoracis hitrost - tako midva in vsi ostali. Te nove kazni so za moje pojme popolna bedarija in napacen pristop za resevanje problema prometnih nezgod.

Kaj bo prinesel ta zakon? Samo nestrpnost in obremenjenost v smislu "Da ja ne bom slucajn vozu vec k 50 ker bom drgac placu ogromno kazen" in bomo avtomatsko zbrani samo na merilnik hitrosti namesto na dogajanje okrog nas - ki je kljucnega pomena za varnost nas in ostalih udelezencev v prometu.

Mislim, da bi bilo potrebno narediti nekaj, kar bi spremenilo kulturo voznikov, saj si upam trditi da je povisanje kazni zgolj zacasen ukrep, katerega ucinek bo trajal le nekaj mesecev.

Upam, da bomo kdaj docakali tudi ponovno preplastitev cest ki so v katastrofalnem stanju in nikakor niso varne, subvencionirano solo varne voznje s strani drzave oziroma pristojih institucij in stvari, ki bi resnicno prispevale k vzgoji in varnosti v cestnem prometu.

Nazadnje bi rad omenil se razne "izstrelke" katerih kazni sigurno ne bodo "umirile" in pomembneze, ki se zaradi svoje identitete vedno spretno izognejo placavanju kazni... Da, ponovno bomo placevali "revezi."

Pa srecno in cim manj kazni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Načeloma velja rek, več glav več ve. Ampak ko pride do naših poslancev v parlamentu, lahko rečemo kar več glav več bebcev" In lahko rečem, da se v takih primerih kar strinjam z njim.. :glare:

To bi žal lahko rekli tudi za dogajanje na temu forumu. Žal.

Vsi se nekako strinjamo, da so kazni (lahko) drastično previsoke. Po drugi strani pa... Ali je 1000 EUR res primerna kazen za nekoga, ki je zaradi neprilagojene hitrosti stari mami, ki ima počasne reflekse, zlomil kolk in ji tako odvzel pravico uživati še teh nekaj let pokojnine?

DeX ve, da ga provociram in se je korektno odzval. Tudi jaz se strinjam, da ker se neki cepci spomnijo, da so samo eksluzivistične pogodbe, ki polnijo razne proračune merodajne, kdo lahko proizvaja neke nalepke ali pač žmigavce. Za bruhat. A samo jamranje ne pomaga.

Potrebno je jasno predstaviti argumente... Ta in ta žmigavec je po karakteristikah tak in tak in zmotno ste ga izpustili iz seznama žmigavcev, ki so okarakterizirani kot ustrezni. Zahtevamo takojšenj popravek., če se naslonim na DeX-ov primer.

Če so poslanci but'li, jih je treba podučiti (preneseno seveda). Ko pa postaviš butla ob butla, dobiš "butec in butec II", kjer te bo Joško vprašal... "A moped 'ma pa zadnji pogoooon???!!!??? Wow!" In bosta potem odkrila, da 'ma še ketno!!! wooooow!!! In bosta govorila o vsem drugem, kot o vsebini (beri: rešitvi)

Potrebno je jasno predstaviti argumente, v katerh se moramo najprej sami "zorganizirati" in reči:

- življenje je vredno toliko in toliko, zatorej bodo vsi, ki bodo nekomu odvzeli življenje obravnavani na ta-in-ta način

- invalidnost ...

- splošna varnost je vredna toliko, zato...

..- ne bomo tolerirali alkohola

..-ne bomo tolerirali previsoke hitrosti

..- ne bomo tolerirali nevarnih cestnih odsekov

itd.

Ko določimo PONDERJE, lahko predlagamo range kazni, dejstva, ki štejejo kot olajševalne in oteževalne okoliščine in ko preučimo zakone lahko naredimo tudi seznam "izpuščene, a popolnoma korektno narejene opreme".

Brez tega je vsako pisarjenje tu gor zgor zbirka nebuloz različnih osebkov, pa naj bom to jaz, DeX ali vsemogočni bog!

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo da svoje mnenje podkrepis s teorijo, vendar je nazalost realnost malo drugacna. Rad bi te videl, kot vzornega voznika VEDNO voziti 50km/h v naselju... Nazalost nihce ni popoln in ni vrag da kdaj prekoracis hitrost - tako midva in vsi ostali. Te nove kazni so za moje pojme popolna bedarija in napacen pristop za resevanje problema prometnih nezgod.

Kaj bo prinesel ta zakon? Samo nestrpnost in obremenjenost v smislu "Da ja ne bom slucajn vozu vec k 50 ker bom drgac placu ogromno kazen" in bomo avtomatsko zbrani samo na merilnik hitrosti namesto na dogajanje okrog nas - ki je kljucnega pomena za varnost nas in ostalih udelezencev v prometu.

Pa srecno in cim manj kazni!

:worship: In si sploh lahko predstavljate nedeljske voznike? Paničarje? Koliko bo nepotrebnega bremzanja in naletov od zadaj? Kolikokrat bo kdo iz straha, da ni prehiter na delu ceste, kjer še lahko voziš 90 pohodo bremzo na 50? Spresranci bodo vozili še bolj spresrano, živčki bodo še bolj trpeli, vožnja bo :yawn: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Kaj bo prinesel ta zakon? Samo nestrpnost in obremenjenost v smislu "Da ja ne bom slucajn vozu vec k 50 ker bom drgac placu ogromno kazen" in bomo avtomatsko zbrani samo na merilnik hitrosti namesto na dogajanje okrog nas - ki je kljucnega pomena za varnost nas in ostalih udelezencev v prometu.

Saj res. Točno tako. In vsi motoristi bodo zaradi brutalnega video-posnetka iz ne-vem-katere-točno-teme prestrašeni razmišljali, kdaj se bodo nalimali na traktor, ki bo zavil iz njive in zato bodo vozili 30 km/h, itd.

Zgornji odstavek samo potrjuje, da je število butljev na tem forumu neprimerno večje, kakor v parlamentu. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi te videl, kot vzornega voznika VEDNO voziti 50km/h v naselju... Nazalost nihce ni popoln in ni vrag da kdaj prekoracis hitrost - tako midva in vsi ostali.

Tu se popolnoma strinjam s tabo. In če me bodo kdaj dobili bom pač plačal gromozansko kazen. Kar še vedno ne pomeni, da se ne smem strinjati z visokimi kazni za prekoračitev hitrosti v naselju. Še vedno pa velja dejstvo, da potrebuješ 64m za ustavljanje iz 80 km/h in 30m za ustavljanje iz 50km/h.

Se pa osebno nikoli ne vozim 80km/h po naselju.

Kaj bo prinesel ta zakon? Samo nestrpnost in obremenjenost v smislu "Da ja ne bom slucajn vozu vec k 50 ker bom drgac placu ogromno kazen" in bomo avtomatsko zbrani samo na merilnik hitrosti namesto na dogajanje okrog nas - ki je kljucnega pomena za varnost nas in ostalih udelezencev v prometu.

Mislim, da bi bilo potrebno narediti nekaj, kar bi spremenilo kulturo voznikov, saj si upam trditi da je povisanje kazni zgolj zacasen ukrep, katerega ucinek bo trajal le nekaj mesecev.

S prvim delom se ne strinjam. Po mestu se da peljati približno 50km/h ne da bi pretirano ogledal na števec. Če boš pa peljal 54 km/h pa sem prepričan da te ne bodo ustavili.

Z drugim delom glede kulture voznikov pa se strinjam. Ampak kultura voznikov se bo spreminja le tako, da začnemo vsi upoštevati pravila. Vključno z glasnostjo izpuha, čeprav bo sedaj padlo na ta moj komentar 1000 odgovorov v slislu "loud pipes saves live" in da brez glasnega rora ni motorizma. Tako se bodo naši otroci tega navadili in čez 20 let bi bilo stanje na cestah precej boljše, vsaj kar se števila in prometnih nesreč tiče. Dokler smo pa sami slab zgled našim otrokom se nič ne bo spremenilo in bodo kratkoročno vžigale samo višje kazni, dokler ne bomo imeli kazni 10x večje kot so sedaj.

Vsi mi lahko spremenimo prometno kulturo, ampak samo na ta način, da upoštevamo pravila, ki smo jih postavili. Druge poti enostavno ni.

Upam, da bomo kdaj docakali tudi ponovno preplastitev cest ki so v katastrofalnem stanju in nikakor niso varne, subvencionirano solo varne voznje s strani drzave oziroma pristojih institucij in stvari, ki bi resnicno prispevale k vzgoji in varnosti v cestnem prometu.

Tu se s tabo popolnoma strinjam.

Nazadnje bi rad omenil se razne "izstrelke" katerih kazni sigurno ne bodo "umirile" in pomembneze, ki se zaradi svoje identitete vedno spretno izognejo placavanju kazni... Da, ponovno bomo placevali "revezi."

Če je nekdo revež in si ne more privoščiti plačila tako visoke kazni, naj se vozi po predpisih. Nihče nikogar ne sili, da mora voziti hitreje kot je to predpisano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Kdo pa ustavla policajem?! :slap: :naughty:

Da si to spesnil, je verjetno tvoj intelektualni dosežek leta, anede :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da si to spesnil, je verjetno tvoj intelektualni dosežek leta, anede :yawn:

Niti ne, se mi zdi škoda izgubljat besede za takšne idiotske zakone in idiotsko belogardistično vlado, ki ropa narod. Se mi pa zdi da si ti intelektualno izobražen osebek, verjetno nekje na nivoju naše vlade in predstavnikov izvršne oblasti... a vici o policajih tud zate veljajo?? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z drugim delom glede kulture voznikov pa se strinjam. Ampak kultura voznikov se bo spreminja le tako, da začnemo vsi upoštevati pravila. Vključno z glasnostjo izpuha, čeprav bo sedaj padlo na ta moj komentar 1000 odgovorov v slislu "loud pipes saves live" in da brez glasnega rora ni motorizma. Tako se bodo naši otroci tega navadili in čez 20 let bi bilo stanje na cestah precej boljše, vsaj kar se števila in prometnih nesreč tiče. Dokler smo pa sami slab zgled našim otrokom se nič ne bo spremenilo in bodo kratkoročno vžigale samo višje kazni, dokler ne bomo imeli kazni 10x večje kot so sedaj.

Ravno to sem hotel napisati, kulture voznikov se neda spreminjati čez noč pač pa z leti in z veliko osveščanja predvsem pa "praktičnega pouka". Če bo že šlo na bolje, dvomim, da bomov polni meri mi doživeli ta "bolje"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če že lih o vicih o policajih:

1. če te policaj vpraša: "A ste kj vinjeni?", mu odgovorite:"Ne ne, jst sem samo pir piv."

2. Odpreš šipo v avtu, policaj vaš vpraša:"Zakaj vam pa v avtu tako po alkoholu smrdi?", mu odvrnete:"Prej ni."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vedno kup različnih mnenj, takih in drugačnih

ko se je sprejemal ta zakon, so bili vsi poslanci opozicije proti in dejstvo je, da je zakon šel skozi samo in zgolj zaradi absolutne večine v parlamentu, ki jo pač ima ta vlada.

da se razumemo:

nisem za kršitve CPP (v naseljih sploh ne in ne bom izgubljal besed)

Da je zakon neživljenski in butast lahko pokažemo na način, kot je bil predlagan:

z vožnjo po predpisih...dosledno

Danes sem se v službo peljal izključno po predpisih (v naseljih se jih tako ali tako bolj ali manj držim)

v nasprotju z mojo kulturo nisem dovolil vključevanja vozil s stranskih cest (na Škofljici), saj ni v skladu s predpisi (oziroma sej jaz zveličaven na prednostni cesti)

enako ko sem prihajal iz stranske ceste na glavno nisem poskušal izsiliti prednosti, kar je stalnica v jutranjih konicah (ker sem bogi revček pač na stranski in moram počakati da se lahko varno vključim v promet, kar pa je pri strnjeni koloni malo težja naloga)

a sem vozil po predpisih!!!!

Kazni so nelogične, butaste

in še vedno menim da je cilj polnjenja proračuna in ne odstranjevanje ekstremnih butljev s cest (tako avtomobilistov, kot motoristov - kamikaz)

Dogaja se podobno kot se je s kadilskim zakonom:

nov zakon nadomesti starega, ker se stari ne izvaja

in ker ima glavno besedo policaj....je pač represija tisto kar velja.

Bi se mogoče kot ljudje in starši spomnili:

če bi represija bila tako zelo učinkovita, potem bi morali naše otroke zgolj in edino mlatiti za vsak prekršek ki ga naredijo :headbang:

čokolade in ostale razvade....ni ni...

torej...z vožnjo po predpisih bi lahko pokazali da je zakon butast in neživljenski, namenjen polnjenu blagajne, oziroma če ni tistih drobni neopaznih prekrškov....obstane promet (kot prej omenjeno vključevanje na prednostno cesto)

Upoštevam zakon o CPP, kaznovati me nimajo na podlagi česa, s tem pa pač prihaja na površje pretočnost cest in smiselnost signalizacije, kultura voznikov...

In hkrati ko vpijejo, kako jih skrbi za našo varnost, kako je vse skupaj v naš blagor, v istem zakonu ukinejo Svet za preventivo...

kristalno jasno :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z zgoraj napisanim, kazni naj bodo kot so.

Ampak predvsem naj kifeljci premaknejo svoje lene riti in rajši delujejo preventivno in bolj učinkovito, ne samo inkasanti s krofom v ustih. Pa astronomsko previsoke kazni za prekoračitve do 20kmh v naselju, na drugi strani pa smešno majhni zneski za potencialno mnogo hujše prekrške. :wacko:

Žal se pa že na prvi pogled vidi, da je tale zakon namenjen filanju vreče in nima veze z večjo varnostjo. :glare:

Najbolj me pa skrbi, da spregledaš slabo označeno naselje in popolnoma nevede prehitro pripelješ in pokasiraš. Po možnosti s hinavskim stacionarnim radarjem. :ninja:

Samo še to manjka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
Ravno to sem hotel napisati, kulture voznikov se neda spreminjati čez noč pač pa z leti in z veliko osveščanja predvsem pa "praktičnega pouka". Če bo že šlo na bolje, dvomim, da bomov polni meri mi doživeli ta "bolje"...

saj zato so ukinili Svet za preventivo :whistle:

Aja..pa tile v hišici avtobusne postaje....so Ribniška Policija :worship:

Popravljeno . Popravil sergejl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti ne, se mi zdi škoda izgubljat besede za takšne idiotske zakone in idiotsko belogardistično vlado, ki ropa narod. Se mi pa zdi da si ti intelektualno izobražen osebek, verjetno nekje na nivoju naše vlade in predstavnikov izvršne oblasti... a vici o policajih tud zate veljajo?? :blink:

Kdo ve, morda pa ja? :naughty: Se vidimo na cesti. :evilgrin:

Od vse debate si sposoben samo poziva na bežanje pred policijo. Ko si pa kdo tako kaj naredi, potem pa jok in stok. Bogi, bogi :friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa običajna smer debate zadnje čase:

- kok smo mi bogi;

- nihče nas ne mara;

- policaji so butlni;

- vsi ostali tud, razen naših kolegov;

- ampak res, kok smo mi bogi.

Res bogi...even a bit stupid. Nč, jokcajte še naprej in vesel črni forum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!