Skoči na vsebino

Nov zakon o varnosti v cestnem prometu sprejet


sergejl

Priporočene objave

'Če se kaj zalomi' je tudi pri 130 km/h vse narobe. Zelo. :slap:

D.

Morda pa dopuščaš možnost, da je pri manjših razlikah v hitrostih, manj narobe?

Avtoceste so nasplošno varnejše od cest z dvosmernim prometom. Sistem Tutor, ki v Italiji meri povprečno hitrost vozil na določenih odsekih avtocest (in je ustrezno označen) je dosegel 20-50% zmanjšanje števila nesreč na pokritih odsekih. Le zakaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Fritz: če bi me spustili naprej jim tega ne bi zameril :whistle:

Hehe, vem kaj sm razkiral, zato sem tudi kazen lepo plačal.

Kljub temu da sem jim čisto lepo razložil moj pogled na to hitrost v danih razmerah, sem za njih še vedno bil samo prekrškar. Kar seveda drži, zato se nisem kaj dosti pritoževal.

Po drugi strani pa se mi zdi brezveze striktno držati omejitve, tam kjer razmere dopuščajo kak km/h višjo hitrost. So me cca 5 let nazaj tudi kao ustavili, ob 6ih zjutraj s 84 km/h, na ravnini sredi "naselja". Še pol leta za tem dogodkom sem bil premična ovira na cesti ker so vsi ostali vozili tako kot sem sam pred tem. Žal sem bil eden tistih ki so naleteli na mino. Ko sem po pol leta spoznal da se je bolj nevarno držati togih predpisov in spravljati v nevarnost sebe in druge, sem spet vozil "normalno".

Zato podpiram večjo prisotnost policije na cestah, ki bi morala delovati preventivno. Kvečjemu kontrole prometa, kontrole z radarjem pa preseliti samo na kritične točke in tam striktno kaznovati kršitelje. Vse, ne glede ali je kršitelj delavec ali pa poslanec v parlamentu.

Kaj je prva misel (skoraj) vsakega voznika danes, ko zagleda policiste ob cesti. Zavora!! Ne glede na trenutno hitrost, s katero se pelje.

Sam vidim rešitev v spremenjeni miselnosti ljudi, da ob pogledu na policista ne bodo videli samo inkasanta, ki bi jih rad spravil ob (več)mesečni zaslužek, ampak kot človeka ki stoji ob cesti zato da spravi objestneže s ceste, da se bodo sami bolj varno peljali. Varno peljali s hitrostjo ki bo približno podobna omejitvi. Nimamo vsi tempomatov v avtomobilu, zato se mi zdi zelo bosa izjava, da naj človek ki nima denarja za kazni vozi po omejitvah. Če se še tako držiš omejitev, lahko pride trenutek ko nevede pospešiš za tistih par km/h in dobiš lep račun za 80 € ...

Policija in ministrstvo pa naj se odloči ali bi radi umirili promet in spravili s cest tiste divljake ki jih lokalni policisti tako ali tako že poznajo. Ali pa bodo ubrali bolj verjetno varianto (že videno do sedaj), radarske kontrole na mestih kjer je najlažje kasirati.

In vem da je v mojem postu maljon stvari ob katere se lahko kdo spotakne, pa vseeno upam da je bistvo približno jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni panike, Fritz.

Sem vajen da sem pogosto narobe razumljen, ker mi večkrat očitajo da bi v enem stavku rad preveč povedal, tako da verjamem da sem se tudi v prvem postu bolj nerodno izrazil.

evo, spet :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot kultura voznikov, se mora spremeniti tudi kultura policajev in bomo vsi mirno spali. Če se zakon izvaja človeško, niso nobene kazni previsoke!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda pa dopuščaš možnost, da je pri manjših razlikah v hitrostih, manj narobe?

Avtoceste so nasplošno varnejše od cest z dvosmernim prometom. Sistem Tutor, ki v Italiji meri povprečno hitrost vozil na določenih odsekih avtocest (in je ustrezno označen) je dosegel 20-50% zmanjšanje števila nesreč na pokritih odsekih. Le zakaj?

Saj si sam začel s pretiravanjem. Koliko pa je razlika med 150 in 130 kot je bilo omenjeno v postu na katerega si precej .... odreagiral ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po 15 letih spoštovanja zakonov oz. plačevanja če ga kdaj nisem je padla odločitev da bo letos drugače. I'M BREAKING THE LAW!!!! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Situacija je taka, da so nas, že zašuštrali tele-kako bi rekel-oblastniki... Naj jeseni uvedejo v osnovnih in srednjih šolah eno uro prometne vzgoje na teden pa bo čez 30 let(ko se bomo vsi ''ta zašuštrani'' skidal dol s ceste na vozičke, v postelje in v truge) situacija na cesti popolnoma drugačna. :rolleyes:

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SPRAŠUJEM SE KOLIKO ŠE IMAMO SLOVENCI POTRPLJENJA DO OSEB KI NAM KRADEJE SVOBODO IN NAS POČASI POČASI TLAČIJO TAM NEKAM V EN KOT !

MISLIM DA BO KMALI POČIL BALON ! :evilgrin: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot kultura voznikov, se mora spremeniti tudi kultura policajev in bomo vsi mirno spali. Če se zakon izvaja človeško, niso nobene kazni previsoke!

problem je v tem, da imajo policaji privilegije

drugače pa, kaj bo oni rekel ki na mesec zasluži 400 eurov in dobi v 5 min 1000 eurov kazni

kako bo le to sprejel ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj si sam začel s pretiravanjem. Koliko pa je razlika med 150 in 130 kot je bilo omenjeno v postu na katerega si precej .... odreagiral ?

Razlika je 50-100€ po ZVCP-ju in nabijanje v rit tistim ki vozijo po omejitvah in prehitevajo počasnejša vozila. Sicer pa, a boš ti določal hitrost na cestah, a naj to počnem jaz ali pa kak najin kolega? Toliko, da vem, kdo je merodajen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem je v tem, da imajo policaji privilegije

drugače pa, kaj bo oni rekel ki na mesec zasluži 400 eurov in dobi v 5 min 1000 eurov kazni

kako bo le to sprejel ?

zakaj pa bo dobil 1000€ kazni? bo pač malo prej premislil ali se mu splača divjat po naselju 80+. Sam sem kar hiter voznik samo v naselju pa vozim 60 max.

mrzim pa ljudi, ki vozijo izven naselja 70 pol pa, ko jih prehitiš pa prideš do naselja in seveda zmanjšaš hitrost, pa pridivjajo za tabo pa se ti za rit lepijo. konji. takim bi dal 2000€ kazni ne samo 1000. so pa seveda fenomeni ko se vozijo 50 na omejitvi 90 pa pridejo v naselje pa bremzajo, bog ne daj da vidijo kakega policaja. včeraj sem se skoz celi Ptuj vozil za dvema, ko sta vozla 35. :headbang: :headbang: ziher je ziher valjda. pol pa še ti blenda pa ne vem kaj vse če ga po 5min take vožnje prehitiš :rolleyes:

Popravljeno . Popravil Robertos664
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POZDRAV VSEM

prebral sem vse kar ste napisali.večinoma vsi govorite o visokih denarnih kaznih,ki so pa res pretirane.veliko voznikov bo res zapadlo v v krizo z denarjem pri teh plačah ,ki so za nekatere prav sramotno nizke.za nekatere sicer 1000 evrov ne bo problem plačati.mogoče kdaj tudi meni ne.večkrat pa sigurno.

mene pa najbolj jezijo točke.do sedaj sem nabral že 4 in največkrat ko sem naprimer v naselju pripeljal pripeljal ponavadi od od 15-18 km na uro preveč.težko se pa sedaj zamislim,da se mi slučajno naredi,da bom enkrat priletel nehote 30 km preveč.torej imam na voljo še kakšen majhen prekršek za manj točk.pa bom moral spet delati izpit.odvzem izpita se mi pa spet zdi nelogičen,ker je to zame isto kot,da nekomu odvzamejo ;recimo diplomo za katero je hodil leta in leta v šolo.v bistvu ti vzamejo potrdilo itd.za vse to si pa rabil znanje ,da si to pridobil.osebno mislim,če sem prehitro peljal,da to ne pomeni,da neznam vozit in tudi upoštevat predpise.nisem pristaš tega ,da bi namerno kršil pravila.in tudi se mi zdi najbolj neumno,da bi na cesti umrl.ne želim.pa tudi drugih poškodovat itd.

sam sicer že 21 let ne pijem alkohola.lahko tudi rečem,da sem koliko toliko dober voznik.po poklicu sem tudi šofer.

mislim ,da s tem novim zakonom ne bodo nikdar spravili s ceste nekaterih norcev,alkoholikov,narkomanov itd.verjetno se bo pa pojavilo več pobegov,ki se pa zna narediti,da bodo še večje katastrofe.jaz jim s trajkom verjetno ne bom mogel.drugi bodo pa lažje.

nekaj prevzgoje je verjetno,če te dobro udarijo po žepu.točke,točke to je pa zame še hujše. :headbang:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SPRAŠUJEM SE KOLIKO ŠE IMAMO SLOVENCI POTRPLJENJA DO OSEB KI NAM KRADEJE SVOBODO IN NAS POČASI POČASI TLAČIJO TAM NEKAM V EN KOT !

MISLIM DA BO KMALI POČIL BALON ! :evilgrin: :devil:

KDAJ BO POČIL TA BALON ???? KOLIKO ČASA BOMO ŠE TO GLEDAL ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štrajk? :lol1: Tk je to, pritužujemo se tak samo tisti ki kršimo predpise drugi se nimajo nad čim :kva2: Smo se torej upravičeni bunit? :huh: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem!

Ne vem če ste opazili, ampak poleg drastičnega povišanja kazni je "v paketu" sprejeto še kar nekaj sprememb v ZVCP, sploh kar se tiče A kategorije. Naj navedem samo nekaj malenkosti... uvedli so B1 kategorijo ( štirikolesniki ), v 10 letih moramo vsi vozniške zamenjat, za napredovanje v A kategoriji bo potrebno opravljati praktični del izpita.....pa še cel kup drugih novosti so sprejeli....

Popravljeno . Popravil Ofsajd
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bom moral? Še voziti da dobim A2?

Najbrž ne, ker si opravljal izpit še po starem zakonu, razen če bodo to specifično opredelili v zakonu. Za vse tiste ki bodo po novem delali izpit bo pa to obezno. Veš, detajli kako in kaj še niso objavljeni, vse je bolj splošno napisano

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, se mi je zdelo da bo za nas še veljal stari zakon. Kje pa si lahko pogledam še spremembe glede B kategorije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SPRAŠUJEM SE KOLIKO ŠE IMAMO SLOVENCI POTRPLJENJA DO OSEB KI NAM KRADEJE SVOBODO IN NAS POČASI POČASI TLAČIJO TAM NEKAM V EN KOT !

MISLIM DA BO KMALI POČIL BALON ! :evilgrin: :devil:

Ma to je polcijska država ratala,bo treba šmajsar s sabo nosit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma to je polcijska država ratala,bo treba šmajsar s sabo nosit

Policijska?!? Nikakor. Temu se reče demokracija! Če komu kaj ne paše, lahko mirne duše zbere dovolj podpisov za razpis referenduma ali pa ustanovi svojo stranko, napiše program po volji ljudstva in zmaga na volitvah in spremeni zakone.

Sicer pa, se noben politik (stranka) v Sloveniji na svoj položaj ni izvolil sam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe hvala enako zgleda da nas bojo res olupl ko mačka vsakega do konca :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

a je že kdo dobu kšno kazen? 1000 eur + odvzem? + kazenske? + zapor?

zakon je bil sprejet, ni pa še v veljavi, bi pa naj bil najkasneje do začetka maja...tak da zaj je še vse po starem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda je off topic ampak ko ravno teče beseda o tem... A je že kdo mladoleten dobil kakšno kazen? Naprimer da me ustavijo s čem, za kar nimam izpita... Ali pravzaprav lahko dobim samo sodnika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!