Skoči na vsebino

Nov zakon o varnosti v cestnem prometu sprejet


sergejl

Priporočene objave

Vožnja v prepovedano smer (pač tisti rdeč znak z belo črtico gor hehee) 100€ :whistle: Nalog bil, plačalo pa se ni :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi bilo super.. Rade volje dam tistih 40eur (čeprav je neumno, da je sploh treba), v zameno za mirne živce. Ampak ko sem se jaz lani zanimal, so mi rekli, da rabim certifikat. Ker potemtakem tudi za ror ne bi rabil certifikata.. Je tudi standarden (če ima dbkiller) nadomestni del drugega proizvajalca z e oznako.. Bom magari še enkrat poklical pa povprašal, mogoče se je praksa kaj spremenila.

LP

Ti pa že neki jokcat s temi tvojimi žmigavci in zavajati javnost!!! :P

Poznam vsaj dvajstet "bavarcev", ki imajo predelane avtomobile in vsaj polovica med njimi je kose za predelavo nabirala po avto-odpadih v Italiji (in to ne nujno z modela BMW, kakršnega sami vozijo - pravzaprav je point v tem, da zadeve nabirajo z drugih modelov). In večinoma (vsi) imajo homologirana vozila na AMZS-ju. Če na avtoodpadih izdajajo certifikate o ustreznosti, potem tvoje bentenje drži vodo.

Naslploh je tukaj preveč ovac, ki niti ne poskusijo zadev v praksi, ampak zgolj in samo bentijo čez "vstavi-karkoli-že". In še nekaj... Sam delam v informatiki, kjer se tudi pogosto mašine frizira z nekim namenom... In na kraj pameti mi ne pade, da bi vgradil kak kos, kjer mi proizvajalec ne jamči skladnosti (na tak ali drugačen način)... Že vem zakaj. Tukaj je pa veliko poskusov "jebanja, a da nikom ne uđe".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,mladi mojstri, jaz se tu ne javljam pogosto, ampak mogoče kdo ve, ali lahko hitrost motorista merijo z laserjem od spredaj, tako kot ponavadi merijo avtomobile? Jaz mislim, da ne morejo, ker se laserski žarek nima od kod odbiti. Pri avtu ga mora usmeriti na tablico.

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super akcija..dons nobene kontrole nikjer..še na ridah ne..

zgleda da so si frej vzel..

al jih je pa tolk mal pa so vsi na stavki v lj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,mladi mojstri, jaz se tu ne javljam pogosto, ampak mogoče kdo ve, ali lahko hitrost motorista merijo z laserjem od spredaj, tako kot ponavadi merijo avtomobile? Jaz mislim, da ne morejo, ker se laserski žarek nima od kod odbiti. Pri avtu ga mora usmeriti na tablico.

:naughty:

Lahko :headbang: po njihovo!

Mene je dobil na skoro 350 m 2 x v fokus :o in mi zmeril 96 km!!! Sem pa takrat peljal 120 km/h (z morja, brez prometa, pred Senožečami - nobenga divjanja!). Torej nateg! Ali pa snajperist prve klase.

Sina je dobil na 246 m 2 x v fokus iz Gorišnice na BMW 1100 S. Vozil naj bi 90 km 100 m do prvih hiš pred mejo smer Hrvaška. Je pa tam tabla! Z laserjem mora 2 x zadet vozilo. Spet nabiralna akcija.

Ali pa zmeri najprej levo hišo, nato desno drevo in pol mu pa dokaži, da ne drži vode.

Če pri merjenju fula (žarek gre mimo tebe nazaj do kake ovire), lahko voziš tudi v rikverc :whistle: .

Kolko vem, je merjenje z lasersko pištolo za motoriste do 100 m razdalje še možno, več kot 100 m pa vprašljivo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

info od policaja...obvezno te mora meriti v luč ker je to edina površina na sprednjem delu motorja od katere se odbije žarek...če ti v tem trenutku ,ko te meri bremzaš in nato pospešiš se njemu žarek ne odbije pravilno nazaj (tako pravijo) in ni nič od meritve...osebno sem to sprobal pa me niso ustavili..pa sem ga kar pošteno žgal od Divače proti Kozini..zdej zakaj me niso ustavili pa ne vem...al ker ni blo nč od meritve al pa ker se me je usmilil :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko :headbang: po njihovo!

Mene je dobil na skoro 350 m 2 x v fokus :o in mi zmeril 96 km!!! Sem pa takrat peljal 120 km/h (z morja, brez prometa, pred Senožečami - nobenga divjanja!). Torej nateg! Ali pa snajperist prve klase.

Sina je dobil na 246 m 2 x v fokus iz Gorišnice na BMW 1100 S. Vozil naj bi 90 km 100 m do prvih hiš pred mejo smer Hrvaška. Je pa tam tabla! Z laserjem mora 2 x zadet vozilo. Spet nabiralna akcija.

Ali pa zmeri najprej levo hišo, nato desno drevo in pol mu pa dokaži, da ne drži vode.

Če pri merjenju fula (žarek gre mimo tebe nazaj do kake ovire), lahko voziš tudi v rikverc :whistle: .

Kolko vem, je merjenje z lasersko pištolo za motoriste do 100 m razdalje še možno, več kot 100 m pa vprašljivo!

mene je hapsno na 134m, sreča z 125-ko in nisn mel neke ultra hitrosti, pa še vredu policaj je bil, in ker pri normalnih lepa beseda, lepo mesto najde sem se zmeno in jo odneso z 0 takratnih sit in 0 kazenskih...samo upam da čimvečkrat na take policaje naletim, ki so ljudje, ne oni prepotentni mladci, ki imajo nareto osnovno šolo pa 3 leta tistega tacna pa mislijo da so bog i batina :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekoč je nekdo izjavil "In narod si bo sodbo pisal sam!". Presneto prav je povedal. Po 160-ih letih je sodba takšna, kot je. Z narodom pa je očitno nekaj zelo narobe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa, se noben politik (stranka) v Sloveniji na svoj položaj ni izvolil sam!

:lol1:

Kaj ti to pomaga če so pa vsi oportunisti in se obračajo po vetru bolj kot klopotec. :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

info od policaja...obvezno te mora meriti v luč ker je to edina površina na sprednjem delu motorja od katere se odbije žarek...če ti v tem trenutku ,ko te meri bremzaš in nato pospešiš se njemu žarek ne odbije pravilno nazaj (tako pravijo) in ni nič od meritve...osebno sem to sprobal pa me niso ustavili..pa sem ga kar pošteno žgal od Divače proti Kozini..zdej zakaj me niso ustavili pa ne vem...al ker ni blo nč od meritve al pa ker se me je usmilil :unsure:

Tisti žarek se odbije nevemkolikokrat v sekundi, tako da v vsakem primeru dobi izmerjeno hitrost.

Verjetno je bolj potrebna daljša meritev, recimo 100-200m da je uporabno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, bom odšravfal avspuhe dol...če jih ni pol me tut ne bojo zajebaval zarad njih B)

sm zadnc svoje dol odšraufu pa so vsi sosedi v naselju :eek: gledal.... :oops: :whistle:

pol sm jim pa se zakricu da bom lonce stran fuk.. pa da se bom zju3 ob 5:45

vsak dan na šiht vozu! ^_^ :lol1: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kje bo zadeu to ozko lučko spredi. Nima pogojev, sploh pa na 100+ metrov.. Edino nakede ko majo tiste okrogle velike.

Sicer sem pa od kolega slišal (torej vprašljiva kredibilnost), da streljajo tudi v vizir.

Na motorju te čopi radar. Pištolca je bolj za avte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kje bo zadeu to ozko lučko spredi. Nima pogojev, sploh pa na 100+ metrov.. Edino nakede ko majo tiste okrogle velike.

Sicer sem pa od kolega slišal (torej vprašljiva kredibilnost), da streljajo tudi v vizir.

Na motorju te čopi radar. Pištolca je bolj za avte.

Ne sme te streljat v vizir, ker je nevarno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pa ni.

... študent telekomunkacij na FE ...

Lahko mu pa definitvno to poveš in zatežiš, sej pojma nima kaj se tam dogaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VSEM VOZNIKOM POZOR!

Policija je v bele Kangooje vgradila radarje,

ki merijo skozi zadnjo šipo in sicer v obe smeri

in v vseh vremenskih razmerah.

IR kamere jim omogočajo tudi nočno merjenje hitrosti.

Tako bo v prihodnje poleg že znanega Forda Focusa karavana bele barve

treba biti pozoren še na Kangooje z registrskimi tablicami:

KR 78-43M

MB K5-35C

CE P9-976<script>

CE J1-755

P.S. Modri hinavčki (v nekaterih krogih menda znani pod kodnim imenom "inkasanti"),

bodo z novimi avtomobili križarili tudi izven svojih področij.

To pa pomeni, da lahko Kranjčane srečaš tudi v Ljubljani al pa na Koroškem!

PAZTE DA NEBO KAKŠEN IZMED TEH AVTOMOBILOV PRED VAMI!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, sej vem, da to ne paše sem not samo vseeno....

:hmm: Se včeraj popoldan počasi prebijal čez gužvo na klancu pri Ivnačni. Kaj vse folk počne v avtu...hudo. Dva sta se skor med sabo zabila - bočno, ker je en na veliko listal nek katalog, drug pa gledu LCD tv, ki ga je imel v avtu :eek:

Ogledala so pa itak samo za frizuro ali pa šminko popravit.

Zdj pa še nekdo naj reče, da je počasna vožnja varna :whistle:

Vsaka čast izjemam:D !!!

Naj se štrumfi spravjo v civilne avte in malo spremljajo šoferje avtomobilov. Marsikaj bodo videli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S. Modri hinavčki (v nekaterih krogih menda znani pod kodnim imenom "inkasanti"),

S e popolnoma strinjam, kmal bojo še s ceste iz kanalizacijskega šohta začel ven skakat, alpa s kašnga drevesa dol merl samo da te pojebejo da bi ga najraj kr... :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam občutek, da nobenega od vas nebi motil sprejeti zakon, če bi bili policisti primerno izobraženi in se nebi obnašali kot inkasanti.

Policija ves čas jamra, da nima dovolj policistov. Seveda, ker jih pa pošilja na pregledne ravnine s primernimi skrivalnimi kotički za radarje in potem tam čamijo cel dan ter kasirajo. Za tako početje je dovolj srednja šola, 6 mesecev ........ ne vem česa v Tacnu in nekaj ponovitev osnovnih funkcij matematike, da znajo seštevat €.

Policijskih patrulj resnično manjka. Vsaj za pošteno delo policije. Če boste policistu, ki vas pozdravlja, ko ste prekoračili hitrost, pomahali nazaj in nadaljevali pot, obstaja velika verjetnost, da ga ne boste več videli. Niti njegovih kolegov ne, če ne bo prijazen policist zapisal vaše tablice in vas počastil z obiskom pri vas doma. :whistle:

Vodstvo policije se ne zaveda, kakšno neznanje vre iz njih in tudi nočejo oz. niso sposobni tega videti. Preverjeno!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer :topic: samo izgleda, da res vsi bolje veste kako se opravlja policijsko delo, kot pa policaji sami.

Jih ne pluvam niti zagovarjam, ampak kar imam z njimi izkušenj so po večini fejst fantje, z nehvaležnimi službami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva je dokaj enostavna: ko te ustavi (brez veze te sigurno ne), se lepo obnašaj, pa bo tudi on fer. Če pa že namesto pozdrava mrko gledaš in nekaj regljaš, le kako naj se on odzove? Tudi jaz v vseh letih nisem naletel na nefer odnos ali da bi prav zafrkaval policaj. Dobro, enkrat. Ampak smo si bili sami krivi, ko smo se brez čelad vozili pa se nekaj frajerje delali. Ampak to so bila leta pubertete. :whistle:

Pa enkrat na Cresu je policaj vse brez čelad lepo spuščal mimo, ko pa je videl slovensko tablico, pa toliko da ni sape izgubil, tako je piskal. In z veseljem zakasiral kazen. Sem zamrzel vse policaje in Hrvate takrat. Ampak to je bila verjetno bolj izjema, kot pravilo. Ali pa tudi ne... Pa po treznem premisleku,- če bi imeli čelade, ne bi bilo kazni. Pa smo spet tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer :topic: samo izgleda, da res vsi bolje veste kako se opravlja policijsko delo, kot pa policaji sami.

Jih ne pluvam niti zagovarjam, ampak kar imam z njimi izkušenj so po večini fejst fantje, z nehvaležnimi službami.

Marsikatero delo v prometu bi jaz zagotovo naredil bolje kot policisti, ki ga opravljajo in jih mi za to plačujemo. Vendar moj namen prejšnjega posta ni bil pljuvanje po policistih. Da bo bolj razumljivo, naj napišem, da je večina policistov super. Kot ljudje so dobri in odlični, tako kot smo vsi ostali, ki nismo policisti. Težava slovenske policije, ki sem jo izpostavil je neizobraženost policistov na terenu in še predvsem vodstva policije. Vodstvo slovenske policije nima pojma, kaj dela kar se varnosti v prometu tiče oz. bolje rečeno nima pojma kaj ne dela. Policisti morajo početi neumnosti, ki sem jih omenil v prejšnjem postu, ker jim to naročajo njihovi nadrejeni. Policisti nimajo izbire v svoji službi in morajo delati stvari, s katerimi se ne strinjajo in imajo o tem enako mnenje, kot ga imamo mi. Strinjam se s tabo no_name, da so policisti fejst fantje, z nehvaležnimi službami.

Zaradi mene lahko napišejo zakon s še višjimi kaznimi, če bi to rešilo vsaj eno življenje. Na žalost pa vem, da se ne bo nič uredilo, dokler ne bodo policisti primerno izobraženi za svoje delo v prometu, dokler ne bodo ceste in prometna signalizacija ustrezna in dokler mi sami ne bomo nekaj naredili za svojo varnost.

Zakoni se lahko spreminjajo in mi narekujejo, da se moram peljati po odprti cesti po kolenu, pa se ne bom, ker vem da to ni prav. Jaz ne potrebujem zakona, da mi pove, kaj je dobro zame in ostale udeležence v prometu. Vem, da tudi veliko ostalih udeležencev v prometu ve, kaj je prav in kaj ni prav. Obstajajo pa tudi izjeme, ki jih ne zanima lastna varnost in življenje drugih. Na žalost pa takim izjemam tudi zakon ne bo preprečil norega obnašanja na cestah.

Dokler pa so naše ceste in prometna signalizacija v takšnem s****u, kot ga vidimo vsak dan, se varnost v prometu na mojo veliko žalost ne bo prav nič izboljšala.

:topic: Kdo je kriv za težave v trojanskih predorih? Ne sledim več "pametnim" ugotovitvam "strokovnjakov", ker se mi razpoloženje ob branju "ugotovitev strokovnjakov" poslabša. Upam, da bodo še letos ugotovili, da je v primeru, da če je beton v predorih po normativih in pravilno vgrajen, za vse nastale težave kriva oseba, ki se je podpisala pod to normo. Držim pesti, da bo slepa kura našla zrno čim prej. :alien1:

Če bodo začeli izvajati zakone, ki so že napisani na projektantih in odgovornih osebah, ki postavljajo prometno signalizacijo, se bo varnost v prometu zagotovo močno izboljšala. Pa vse radarje lahko vržejo v smeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je to ena velka beda s temi našimi politiki. Zdej bomo pa več na števc gledal, kot pa na cesto. Kolk je že kazni, če deset prekoračiš ??? In kaj je to?? Nič. Trenutek pa si ob plačo. :headbang:

Da bi pa večkratne prekrškarje pošteno kaznili... to pa ne. Vse treba ... pa to pošteno... vsem ves dnar pobrat. Za povečanje plač se pa ne zmenijo tako hitro.... kazni povečajo 100%.....plače pa 1% (sej ne vem točno kolk se se povečale, v glavnem ne omembe vredno)

:headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!