Skoči na vsebino

Nov zakon o varnosti v cestnem prometu sprejet


sergejl

Priporočene objave

Pol jim pa mora proračun bit že kritično nizek da grejo v volilnem letu sprejemat tak zakon. Se mi zdi da z povečanjem varnosti to nima kaj dosti skupnega, saj je stara resnica da z večanjem represije ne dosežeš kaj dosti. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... saj je stara resnica da z večanjem represije ne dosežeš kaj dosti. :rolleyes:

Stara resnica je tudi, da če dovolj dolgo ponavljaš laž, le ta postane resnica :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

true.. na mene deluje... odkar sem dobil po peesdi (580€+5pik)- no more speeding for me! no vsaj z avtom ne... :whistle:

verjamem, pa da na vse ne učinkuje enako.. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

true.. na mene deluje... odkar sem dobil po peesdi (580€+5pik)- no more speeding for me! no vsaj z avtom ne... :whistle: ...

Slikco iz podpisa v vozniško nalimaj. Nekaj bo že pomagalo. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to,da se na ministrstvu za promet nahajajo sami bivši policaji(Zajc,ipd.) ter njim podobna sodrga,ki pozna samo represijo,ni blo drugačnega zakona in s tem prfukjenih kazni,niti za pričakovat.Me prov zanima,kolk slovenčkov,ki se vozakajo vsak dan po več 10km na dan v službo pa še to za bedne fičnke,bo v roku enga leta ob izpit in to za majhne prekrške.18 pik lahko nabereš v enem tednu pa ni treba da si neki norc:približno 4 krat se v naselju peleš namest 50 kakšnih 60,pa se po novem lahka posloviš od čitabule!Pol ko pa človk ne bo mogu niti na šiht pridet, bo pa država srečna,ko je s ceste spravla "nevarnga norca",ki bo mogu še puf vzet da bo lahko kazn plaču!!

Ta država je pa res v pizdi do kraja,prov siljo me da začnem razmišljat da se izselim nekam v tri p.... m......,pa da bom delu še za kej drugega kot samo za položnce .

Srečni smo slovenčki......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sploh ne vem zakaj ves ta jok in stok? Če kršiš CPP, te "lahko" doleti kazen, če ne kršiš te ne more sploh. Kot, da so te kazni nekaj kar priden, boga boječ slovenček faše kar tako, na lepe oke.

Je teba kršit zakon, da te doleti kazen! In če lahko zavedno kršiš zakon, lahko tudi nosiš posledice tega dejanja, saj dobiš izpit z osemnajstimi leti in takrat se smatra, da si polnoleten in sposoben odgovarjati za svoja dejanja.

Jebi ga, če lahko goniš, lahko plačaš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej naj uredijo prometno infrastrukturo in izobrazijo ljudi, ki odločajo postavitev prometne signalizacije, primerno izobrazijo policiste, da ne bodo dobesedno na najugodnejših mestih, kjer vsaj 90% voznikov nenamerno vozi prehitro, čakali skriti v grovjih in kasirali za najmanjše prekoračitve hitrosti.

Primer: Omejitve mimo šol so npr. 40 km/h, inkasanti (njihov strokovni naziv - policisti), se skrijejo z radarjem v grmovje, kjer so take omejitve v nekem selu ob vikendih ponoči in veselo kasirajo. Nimajo pa pojma, da je namen omejitve izključno zaradi otrok na cesti v času, ko je šola odprta in omejitev ni bila postavljena z namenom, da se bodo vozniki vozili mimo šol ob vikendih ponoči in ob dnevih, ko ni nikogar v bližini šole s hitrostjo 40 km/h.

Če bi bili policisti primerno izobraženi in bi izvajali naš nič vreden ZVCP v smeri uresničevanja namena, ki ga želijo z zakonom uresničiti, večino nas, ki imamo trenutno veliko proti novemu zakonu, nebi nasprotovali takemu nesmislu, kot je ta novi zakon.

Ne vem kakšen kreten mora biti nekdo, da ponovi že dvakrat zgrešeno popravljen zakon.

Ker pa naši vrli politiki niso kreteni, sem prepričan, da je ta zakon sprejet z nekim drugim namenom, kot pa je zmanjšanje prometnih nesreč.

Vse nas, udeležence v prometu imajo za bedake, mi pa ne naredimo NIČ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slikco iz podpisa v vozniško nalimaj. Nekaj bo že pomagalo. :naughty:

ja da dobim še po peesdi, da sem organa hotel z joški podkupit :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak tale hrvaška "tabela" ima neko logiko (povečanje kazni za večje prekrške, kar osebno podpiram). Pri nas pa so avtomatično povečali vse kazni, kar pa tudi približno ne podpiram (za prekoračitev 5km/h si po "ceni" prekrška, že hud kriminalec).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA VSE KAŽE DA BO MOGLA BITI PREJ ALI SLEJ REVOLUCIJA ! KAJ SE DOGAJA V TEJ SLOVENIJI DA ČLOVEK NE SME NIČESAR KOT SAMO DELATI PLAČEVATI DAVKE , POLOŽNICE ....... itd .

Pa da ne bo gdo mislu da sem divji voznik !

Mislim pa da vsak policist ki bo pisal take astronomske kazni bo moral dobro premislit . Nebi rad bil v ulogi kaznovanca niti v ulogi policista !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, ena majhna kost za glodat:

OK, recimo, da je kazen za prehitro vožnjo DO 10 km/h 50€ (to sm si zmislu). In kje je tista meja, pri katerem ti lahko napiše kazen?

Primer: Omejitev 50 km/h, ti se peleš (te izmeri na radaju) 52 km/h..... dobiš kazen? Ne? Pa sej se nisi držal predpisov. Kje je potem meja? Mogoče lahko 10% odstopa?

Ne vem no, vse skupaj je ena velika gnojnica. Sicer sta pa Billy in SONCE že vse povedala :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da ne..saj imajo vse merilne priprave odstopek..naj bi tolerirali 5% od izmerjene hitrosti..

Tudi vsi ali vsaj večina števcev na vozilih odstopa. Zato pač velja tista številka, katera se ob upoštevanju tolerance merilnika na radarju na njem izpiše. In ko se tam izpiše 51km/h, si v prekršku. To ali je na tvojem števcu takrat kazalo 53 ali 48 km /h ne igra vloge.

Ti si samo z upoštevanjem vseh teh dejavnikov lahko namestiš točen digitalni merilnik in se odločiš, koliko boš vozil po njem, da ne boš v prekršku ali pa da boš v najnižji kategoriji, kot sem to do sedaj počel jaz.

Druge znanosti pri tem po mojem ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi vsi ali vsaj večina števcev na vozilih odstopa. Zato pač velja tista številka, katera se ob upoštevanju tolerance merilnika na radarju na njem izpiše. In ko se tam izpiše 51km/h, si v prekršku. To ali je na tvojem števcu takrat kazalo 53 ali 48 km /h ne igra vloge.

Ti si samo z upoštevanjem vseh teh dejavnikov lahko namestiš točen digitalni merilnik in se odločiš, koliko boš vozil po njem, da ne boš v prekršku ali pa da boš v najnižji kategoriji, kot sem to do sedaj počel jaz.

Druge znanosti pri tem po mojem ni.

tolerančno območje ni upoštevano v merilniku!!temveč je to le možen odstopek od izmerjene hitrosti,ki jo odčita merilnik..ne poznam nobene merilne priprave ki bi sama računala kolk se je zmotila pri meritvi..zato imaš pri vsaki merilni pripravi(naj bo to radar ali pač kaj drugega) dodana navodila,oz.opozorilo,meritve....mogočega odstopanja od dejanske vrednosti!!in ta odstopanja je treba upoštevati pri vseh meritvah..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj so pri tedniku povedali, da imamo najvišje kazni v Evopi. Naslednji teden bo ena izmed tem pri tedniku o motoristih in kaznih.

Ja in nič kaj fino ne bo biti v naši deželi policaj. Moji prijatelji, ki so policaji niso zadovoljni z novim zakonom. Fantje se bojijo. Pa še prijel se jih je vzdevek "inkasanti". Me zanima, kdaj bodo policaji spoštovani kot so v Avstriji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče, ko bodo odstavili vse skorumpirane in skurbirane šefe, ki majo na čez razne bordele in se pečajo s kriminalnimi združbami in se bodo posvetili temu, da bodo policisti primerno plačani in usposobljeni, pa da spet uvedejo postaje tudi po manjših krajih, rajonske policiste, ki bodo malo bol poznali ljudi okoli sebe. pa tudi, ko bodo nekatere pijandure in preprodajalce sami izločili iz svojih vrst. mislim, da je to edina prava pot. dokler pa samo slepo kot kure izvajajo tako drastične zakone nad ljudmi, ki naredijo kje pa sm kako napako in niso neki "hudiči" medtem ko se razna banda vseh barv, sort in statusov pase svojevoljno bo tako kot je.

ko bodo pripravljeni storiti to, jim bomo povprečni občani, državljani stali ob strani, to vam zagotovim.

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima, kdaj bodo policaji spoštovani kot so v Avstriji.

Ko bodo imeli do udeležencev v prometu takšen odnos kot ga imajo avstrijski policisti. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima, kdaj bodo policaji spoštovani kot so v Avstriji.

Za primer:

Ko bo policist, ki lovi na 4 pasovnici z duplo vmesno črto na mostu voznike, ki vozijo več kot 50 samoiniciativno ustavil in vsaj opozoril tudi pešce, ki mu pred nosom skačejo preko te iste ceste, čeprav ni ne prehoda ne ničesar. Torej da bo uporabil lastno presojo in ne samo slepo sledil delovnemu nalogu, KASIRAJ. Ja do takrat ostajajo samo INKASANTI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!