Skoči na vsebino

Prestavljanje brez sklopke


phoebus

Priporočene objave

Ops, priznam, da sem slabo prebral tvoj post. Saj si prav to napisal. Se opravičujem zaradi prehitrega komentarja. :blush:

Maš pivo v dobrem kot bivši VOZAČ MOTORNIH VOZILA U JLA.

Lp. :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi boste vsi prišli do spoznanja,da je v višjo prestavo bolje(predvsem hitreje) šaltat brez sklopke.Menjalnik prav nič netrpi jaz sem imel V-maxa10 let 70K kil. Perd dvemi leti sem ga prodal novemu lastniku in menjalnik še danes dobro služi,čeprav je motor star že 12 let,tako da teorija,da teorija,da škodi menjalniku,če se šalta brez sklopke,nedrži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ste bolj lene sorte, je boljše kot brez sklopke, da sklopko stisnete samo z dvema prstoma nekje do polovice, kjer druga dva prsta na belanci delujeta kot distančnik.

Pa še boljši nadzor omogoča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi boste vsi prišli do spoznanja,da je v višjo prestavo bolje(predvsem hitreje) šaltat brez sklopke.Menjalnik prav nič netrpi jaz sem imel V-maxa10 let 70K kil. Perd dvemi leti sem ga prodal novemu lastniku in menjalnik še danes dobro služi,čeprav je motor star že 12 let,tako da teorija,da teorija,da škodi menjalniku,če se šalta brez sklopke,nedrži.

Velja, če šaltaš z občutkom in ne na silo.

Spet dvojni post. :glare:

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobr da vem da nebom avta alpa motorja od tebe kupoval .) je pa užitek ni kej

malo poglej kaka navodila za motor

prečitaj vse o prestavljanju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narobe! V višje prestave lahko prestavljaš brez sklopke, ne da bi škodoval menjalniku, le v trenutku menjavanja spusti za trenutek plin, da se sprosti obremenitev zobčenikov (kar tudi delamo, ko menjavamo s sklopko). Navzdol pa je bolje s sklopko zaradi nizkega števila obratov.

Na istem principu delujejo quick-shifterji, le da tam ne spuščaš plina, ker to namesto tebe opravi quick-shifter (nekaj deset-tisočink sekunde), tako da lahko z njim menjavaš pri popolnoma odprtem plinu.

pisal sem za prestavljanje navzdol, kjer se obrati motorja povišajo (za enako hitrost vozila)... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pol morm gor šaltat brez kuplunge al kaa!?

gor gre, dol tud, ne priporočam ne uporabe kuplunge, menjalnik je pa tvoj, tko da se mi j**e :ninja:

Popravljeno . Popravil fossil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gor gre, dol tud, ne priporočam ne uporabe kuplunge, menjalnik je pa tvoj, tko da se mi j**e :ninja:

Meni se tudi jebe....

No da pa nebom čisto :topic: sicer prestavljam z uporabo sklopke....no tu pa tam sem probal tudi brez in moram rečt da lepše prestavi kod če uporabiš sklopko,....tak da mislim da ne povzročam z tem nobene škode.

Skratka v večini primerov uporablam sklopko,......je bol romantično :whistle:

Popravljeno . Popravil gregor46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js bom faks pustu, itak stvari k jih delamo niso v uporabi :headbang:

to sem že jaz reko v prvem letniku,....pa še kar vstrajam :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to sem že jaz reko v prvem letniku,....pa še kar vstrajam :yes:

sej js tud :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej js tud :closedeyes:

Glej,da neboš predolgo vztrajal.Moj sosed se je ravno danes odločil po 12-tih letih na faksu v Lj,da bo nehal bit večni študent in išče službo,kot tehnik lahko bi imel že 12 let delovne dobe. :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej,da neboš predolgo vztrajal.Moj sosed se je ravno danes odločil po 12-tih letih na faksu v Lj,da bo nehal bit večni študent in išče službo,kot tehnik lahko bi imel že 12 let delovne dobe. :headbang: :headbang:

Za kar je fax kriv, ne on. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na yamahi imam gumb ki za trenutek prekine vžig motorja. Uporabljam ga vedno iz 2 -> 3 -> 4 -> 5 -> 6

na podoben sistem delujejo quickshifterji na motorjih, ki se montirajo na prestavno ročico, s tem da pri tem sistemu ne rabiš pritiskat nobenega gumba, sam gas do konca :D

tako kot so predhodniki povedali, če se ti je avto/motor/skorajKarkoli "zameril", se da šaltat brez sklopke, _samo_ obrate motorja in hitrost moraš ujeti.

@Frips: to je zato ker yamaho furaš :P

Huh, tole je pa precej primitivno...

Zakaj pa ne montiraš quickshifterja??? Tole z gumbom se mi zdi, da ne profitriraš v primerjavi z rahlim odvzemom gasa - ali pač???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej,da neboš predolgo vztrajal.Moj sosed se je ravno danes odločil po 12-tih letih na faksu v Lj,da bo nehal bit večni študent in išče službo,kot tehnik lahko bi imel že 12 let delovne dobe. :headbang: :headbang:

naj te ne skrbi, bom doštudiru :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh, tole je pa precej primitivno...

Zakaj pa ne montiraš quickshifterja??? Tole z gumbom se mi zdi, da ne profitriraš v primerjavi z rahlim odvzemom gasa - ali pač???

kolikor mi je znano, je bit tak sistem narejen zaradi pravilnika, ki ni dovoljeval quickshifterja ...

profitiraš vseeno, ker ne rabiš migat z desno roko :D, gumb odvzame tok za delček sekunde

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugače se mi zdi, da v oni knjigi... Magisterij vožnje motocikla... piše tudi o tem in sicer na 38 strani:

r3bjfsG0IIhPKTNAH2Wpz.jpg

js bom faks pustu, itak stvari k jih delamo niso v uporabi :headbang:

to sem že jaz reko v prvem letniku,....pa še kar vstrajam :yes:

hehe... se vama pridružujem :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

najboljše se pa prestavlja brez kuplunge 4 brzinc.

jaz jih vozim že 33 let, in če je kdaj bila cela zajla,

še takrat sem šaltav brez... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Včeraj slučajno najšel članek o prestavljanju brez kuplunge....sem malo probal zadevo in se res lepše prestavi brez sklopke :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj slučajno najšel članek o prestavljanju brez kuplunge....sem malo probal zadevo in se res lepše prestavi brez sklopke :D

To je bilo v tej temi že večkrat napisano,saj skoraj vsi prestavljamo v višje prestave brez sklopke,jaz že iz prve v drugo šaltam brez sklopke in to neslišno,če pa šaltam s sklopko,pa se vedno sliši zobnike!!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa čist odvisno od motorja, eni dovolijo prestavljanje gor pri višjih obratih enih pri nižjih, pri mojem V2 mi nima smisla metat gor brez sklopke pri 4000rpm ko se komaj začne dogajat, pri višjih obratih pa zaradi zaviranja motorja ni slišat lih lepo. V bistvu tudi cele sklopke ne potrebujem, stisneš lih tolko, da malo zdrsne.

tudi dol se da brez problema le obrate spustite pod 1000rpm ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa čist odvisno od motorja, eni dovolijo prestavljanje gor pri višjih obratih enih pri nižjih, pri mojem V2 mi nima smisla metat gor brez sklopke pri 4000rpm ko se komaj začne dogajat, pri višjih obratih pa zaradi zaviranja motorja ni slišat lih lepo. V bistvu tudi cele sklopke ne potrebujem, stisneš lih tolko, da malo zdrsne.

tudi dol se da brez problema le obrate spustite pod 1000rpm ;)

Nič ni odvisno od motorja vsakega se da samo pravi trenutek ujemi,pri prestavljanju navzdol pa ni tako enostavno kajti tisti moment,ko hočeš prešaltat navzdol moraš dati celo malo gasa ca 2 mm (na ročici)ne preveč,pa to raje neposkušaj(da nebom jaz kriv,če streš menjalnik) navzgor pa kot sem rekel,ko se naučiš šaltaš res skoraj vedno brez sklopke.Če pa voziš ležerno ali nekoga pelješ šaltaš normalno s sklopko saj zato tudi je aneda!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kadar se vozim sam šaltam brez sklopke, saj malček cukne, čeprav res minimalno a cukne. Ne zaradi menjave, ampak zato ker po menjavi daš gas. Če pa vozim koga zadaj, ki ni navajen menjam z sklopko pa zares nežno delam da sploh ne občuti.

Za dol vedno z sklopko !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Tomosu (yamaha agregat) je šlo navzgor brez sklopke, pri Suzi SV650S pa ne gre, in tudi ne mislim nekaj na silo poskušat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!