Skoči na vsebino

BMW Dan odprtih vrat


FLAYO

Priporočene objave

Tokrat me je Klimbra (ki naj bi bil sicer moj prijatelj) nasral, da sem peljal LTja. To je res mogočna krava in po pravici povem, da sem imel pred njo precej rešpekta. Hja, ko enkrat gre, tudi po kakih (ne pretiranih) ovinkih, je carsko udoben, manevriranje bolj ali manj na mestu in speljevanja v ovinke so mi pa povzročali kar fine strahove. Tista kredenca pred mano je vedno kazala trden namen, da bo šla naravnost, ne glede na to, kaj jaz počnem z balanco. Najlepši trenutek te preizkušnje je bil zame tisti, ko sem se spet usedel na svojega solexa.

Boš še bolj svojega cenil. 8) 8)

Jaz sem pa fural R1150RC. Ma kaj pa vem, bom še kar angleža jahal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bla. In peljala najprej R1150RC (rockster), pol pa še LTja (tokrat kar na sprednjem zicu :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D ).

Dva tako različna motorja kot dan in noč. RC je dvocilindrc z vsemi dobrimi in slabimi lastnosti le-tega. Čeprav je rabu kar precej plina, da si ga spelu. Pol pa v visokih obratih tačke ful vibrirajo. Pri prestavljanju zadek blazno rad 'zapleše'. Ne vem zakaj bi to bilo. Kardan? Vetrne zaščite seveda nobene, kot se za streetfighterja spodobi, kar meni osebno ni prav nič sedlo. Pa tudi ravna balanca najbrž ne bi bila preveč udobna pri dolgi vožnji.

Z LTjem pa seveda popolnoma druga zgodba. To je pa ladja na dveh kolesih. Čeprav sem kar malo cviknila pred težo 380kg, ki jih prav vsakega čutiš, ko motor dvigaš s stranske tačke. Pa prvih par metrov se nisem prav nič dobro počutila. Po dveh ovinkih, pa mi je motor kar sam legel v roke in potem ga ni bilo problem nagnit tudi v kak ostrejši ovinek  :D  :D  :D  :D . Zakon je tudi radio in visoka vetrobranska šipa, ki te zaščiti pred vsem vetrom. To ima tudi prav zanimiv učinek, ko se za šipo naredijo vrtinci in voznika vleče naprej, namesto potiska nazaj, kar je sicer primer. Prenos moči pa je lahkoten in nežen, skoraj kot pri skuterju. Navora je dovolj v vseh prestavah in skoraj ni potrebno šaltanje, tudi prestavljanje navzdol ne povzroči cukanja. Samo 5mio vseeno ne bi dala zanj. Pa tudi oddahnila sem si kar precej, ko mi je na parkirišču uspelo kravo celo vrnit nazaj na tačko. Tega manevra sem se ves čas še najbolj bala. Bi ga pa še kdaj peljala, sam ne vem, če bi si upala s sovoznikom.

Že spet veze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Al je bilo tukaj kaj drugega posredi :?: :?: :oops:

Pa tok je bla naša MAČKA užaljena,k so jo najprej z LT-ja skenslal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Pa tok je bla naša MAČKA užaljena,k so jo najprej z LT-ja skenslal.

Kaj ni pomagal:

...Pa bleščeč nasmeh in prijazna beseda delajo čudeže.

Ali pac :roll: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za začetek sezone Vam bomo predstavili obilico izjemno aktualnih novosti.

Le te vam bodo vašo strast zopet bliskovito podzgale. Ali pa se bo vnela

kakšna čisto nova ljubezen z novimi modeli. Vam je ze prijetno toplo pri

srcu? Potem pohitite z nami v novo sezono!

:roll: as if? :roll:

A je še kdo dobil to vabilo? a kdo rabi? šenkam! Lp.

---------------------------

kein "freude am fahren"!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo dobili in tudi izkoristili, kot lahko malo višje prebereš.

Kaj se pa spet usajaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kaj se spet usajam? To vabilo je novo, za 12.04.sobota in ne v LJ.!

In v čem je štos pri tem hodočaščenju, namreč čitam kako je bilo

lepo, fajn smo se najedel, uni je tresel, mogoče kardan itn...

A je sploh kdo od hodočastnikov potencialen kupec BMWja?

"Throwing pearls to swines!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a A je sploh kdo od hodočastnikov potencialen kupec BMWja?

"Throwing pearls to swines!"

A je to sploh pomembno?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bla. In peljala najprej R1150RC (rockster), pol pa še LTja (tokrat kar na sprednjem zicu :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D ).

Dva tako različna motorja kot dan in noč. RC je dvocilindrc z vsemi dobrimi in slabimi lastnosti le-tega. Čeprav je rabu kar precej plina, da si ga spelu. Pol pa v visokih obratih tačke ful vibrirajo. Pri prestavljanju zadek blazno rad 'zapleše'. Ne vem zakaj bi to bilo. Kardan? Vetrne zaščite seveda nobene, kot se za streetfighterja spodobi, kar meni osebno ni prav nič sedlo. Pa tudi ravna balanca najbrž ne bi bila preveč udobna pri dolgi vožnji.

Z LTjem pa seveda popolnoma druga zgodba. To je pa ladja na dveh kolesih. Čeprav sem kar malo cviknila pred težo 380kg, ki jih prav vsakega čutiš, ko motor dvigaš s stranske tačke. Pa prvih par metrov se nisem prav nič dobro počutila. Po dveh ovinkih, pa mi je motor kar sam legel v roke in potem ga ni bilo problem nagnit tudi v kak ostrejši ovinek  :D  :D  :D  :D . Zakon je tudi radio in visoka vetrobranska šipa, ki te zaščiti pred vsem vetrom. To ima tudi prav zanimiv učinek, ko se za šipo naredijo vrtinci in voznika vleče naprej, namesto potiska nazaj, kar je sicer primer. Prenos moči pa je lahkoten in nežen, skoraj kot pri skuterju. Navora je dovolj v vseh prestavah in skoraj ni potrebno šaltanje, tudi prestavljanje navzdol ne povzroči cukanja. Samo 5mio vseeno ne bi dala zanj. Pa tudi oddahnila sem si kar precej, ko mi je na parkirišču uspelo kravo celo vrnit nazaj na tačko. Tega manevra sem se ves čas še najbolj bala. Bi ga pa še kdaj peljala, sam ne vem, če bi si upala s sovoznikom.

A je to sploh pomembno/merodajno?

Opazil sem, da se po nekem "dnevu odprtih vrat" začne na debelo in

strokovno pisat o bmw motorjih, i.s., po nekaj urni voznji - ne samo ti,

ampak precej "strokovnjakov"! Na koncu pa noben ne kupi nič! Nekaj so

falil s temi dnevi, ker kupec pride na x dan, testira na x dan......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

važno, da je za jest in pit in đaba vožnja z mopedi. potem pa udri in šimfaj, da vsi vidjo kakšen stručko za motorje si in kako je tvoj boljši od vseh drugih na svetu. pa vsako leto je treba iti na testne vožnje bmw, da vidiš. kako dober motor je ravno tvoj. :0X:

a ne vidite, da je za vsakega najboljši motor tisti, za katerega lahko zbere denar...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ne vidite, da je za vsakega najboljši motor tisti, za katerega lahko zbere denar...

Vidimo. :lol: :twisted: :lol: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

važno, da je za jest in pit in đaba vožnja z mopedi. potem pa udri in šimfaj, da vsi vidjo kakšen stručko za motorje si in kako je tvoj boljši od vseh drugih na svetu. pa vsako leto je treba iti na testne vožnje bmw, da vidiš. kako dober motor je ravno tvoj. :0X:  

a ne vidite, da je za vsakega najboljši motor tisti, za katerega lahko zbere denar...

Vazen da so đabe za vozit, drugače so pa za en k ali kaj? :roll:

Se pravi, da si bmw v bistvo koplje jamo al kaj? Meni se zdi bolj, da

zgublja čas! Tole "moja krava je najboljša" je pa totalen cowpooh OK?

Kaj zdaj? Postavit si doma svetišče blablabla......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yo, J, a sem ti že kdaj povedal tisto: pivce za živce itd :?: Ja, menda že :wink:

OK, kar se mene tiče, mi v velikih amplitudah dol maha, če na dnevu odprtih vrat spravijo v promet kak moped ali pa ne. Pridem, počvekam s frendi, če je glih prilika, se malo popeljem, če ne pa tudi 8) Ampak če bi me kak mopi (kot totalnega laika!) prepričal, da ga hočem met, se ne bi dolgo obiral. Točno tako je bilo pri Suziki, ki je še vedno moj muki, pa če vsi ostali kozlate v grmovje od gnusa.

LP, PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yo, J, a sem ti že kdaj povedal tisto: pivce za živce itd :?:  Ja, menda že :wink:  

OK, kar se mene tiče, mi v velikih amplitudah dol maha, če na dnevu odprtih vrat spravijo v promet kak moped ali pa ne. Pridem, počvekam s frendi, če je glih prilika, se malo popeljem, če ne pa tudi  8)  Ampak če bi me kak mopi (kot totalnega laika!) prepričal, da ga hočem met, se ne bi dolgo obiral. Točno tako je bilo pri Suziki, ki je še vedno moj muki, pa če vsi ostali kozlate v grmovje od gnusa.  

LP, PEPE

Yo, Pepe, no worries (trenutno pijem cheap škotski whiskey fabrique en

France pomešan z ORA green - I do not recomend/highly!) :roll: Totalno se strinjam z napisanim! Prepisal sem vabilo iz štosa, ne provokacijo!

Mogoče bi moral odpret kakšno novo temo ala "Junk Mail je tam gor

(al pa dol) z "genetsko inzinirano hrano" pa ne bom!

Hočem tudi rečt, da če je nekdo pripravljen kritizirat, naj začne pri sebi,

potem pa pri ostalih - motorji itn....., ampak zgleda, da se ne more noben

toliko raztegnit!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne, da si mene obtožil, da pametujem, oz. kritiziram BMWje?

J, samo za tebe: moj namen ni bil pametovat niti noben 'strokovni' izliv, temveč preprosti opis občutkov, ki sem jih imela med vožnjo obeh mopijev. In ker sem oba vozila takoj enega za drugim, sem ju lahko neposredno primerjala.

Kje si ti tu vidu kako kritiko oz. 'pametovanje' :shock: :shock: :shock: :evil: :evil: :evil: :!: :!: :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne, da si mene obtožil, da pametujem, oz. kritiziram BMWje?

J, samo za tebe: moj namen ni bil pametovat niti noben 'strokovni' izliv, temveč preprosti opis občutkov, ki sem jih imela med vožnjo obeh mopijev. In ker sem oba vozila takoj enega za drugim, sem ju lahko neposredno primerjala.

Kje si ti tu vidu kako kritiko oz. 'pametovanje' :shock: :shock: :shock: :evil: :evil: :evil: :!: :!: :!:

Nene, saj je vse 8) , čitam pa vse, od kar sem na tem forumu! Motijo me

nasplošno, posplošene nekvalificirane kritike določenih znamk, potem v

isti sapi poveličevanje drugih znamk/modelov - to je vse! In to sploh ni

namenjeno, ne tebi ne X-u osebno! Osebno so pa meni BMW mofe vrhunski izdelki (pač ne za mene trenutno!) in vredni vsakega tolarja

ponujene cene! Poslovanje in marketing pa "meni" dvomljivo...........

......mogoče se še jaz pripeljem (iz štosa) na enga od teh "vašarjev" in

pomagam naredit še en "testni motor", ki pa so manj vredni (po mojem)

kot rabljeni :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si ti tu vidu kako kritiko oz. 'pametovanje' :shock: :shock: :shock: :evil: :evil: :evil: :!: :!: :!:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

draga macica

ne gre toliko za pametovanje kot za npr. "ko prešaltaš, ga zanese".

Ne vem sicer kakšen mopi voziš in na kakšen način, ampak če voziš agresivno in v visokih obratih prešaltaš v nižjo prestavo, zanese vsak motor, tudi brez kardana (kaj pa vmesni gas?).

Z več kilometri pride tudi več izkušenj. Še naprej pogumno vozi čim več različnih motorjev in jih kritično ocenjuj med sabo! :turn-l:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

draga macica

ne gre toliko za pametovanje kot za npr. "ko prešaltaš, ga zanese".

Ne vem sicer kakšen mopi voziš in na kakšen način, ampak če voziš agresivno in v visokih obratih prešaltaš v nižjo prestavo, zanese vsak motor, tudi brez kardana (kaj pa vmesni gas?).

Z več kilometri pride tudi več izkušenj. Še naprej pogumno vozi čim več različnih motorjev in jih kritično ocenjuj med sabo! :turn-l:

Bmwje se drugače vozi (šalta), prednapenjaš menjalnik(tačko) navzgor,

ker imajo dejansko "klonk" menjalnike, torej ga drugače voziš kot recimo

hondo in podobno....

Kar se tiče bremzanja z mašino navzdol, vsaj pri boxerjih, če nepazljivo

nabiješ dol v prvo te bo švigalo vstran-kar pa velja za vse na zadnji

pogon, vsi avti in motorji - seveda odvisno od tvoje mere in če ti ta

efekt hočeš-pri recimo M3 na slabši podlagi, tudi 5ta v 3jo boš šel vstran...

aja! to je topic "odprtih vrat" a ne?

Če pa misliš to v smislu "šaltanja navzgor" je pa samo stvar navade in

ni sploh kritično niti moteče......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lahko ta odprta vrata pocasi zaprem? ker se kregate okoli vsega drugega,samo o vratih ne...... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a "Odprta Vrata"? Navali narode 12.04.03 med 10:00 do 17:00 v

prostore dolenjskega oddelka BMWja-je dan odprtih vrat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še jaz dodal svojo izkušnjo odprtih vrat. A smo že povedali, da je BMW edini, ki se trudi s temi dnevi odprtih vrat? Meni so lani odprli oči, da sem se odločil, da bo moj naslednji motor definitivno klasika. Večkrat sem peljal R 1150 R in doživel tisto, česar mi doslej kvazi čoperji niso mogli nudit. Sem pa že takoj vedel, da si BMW-eja ne bom mogel kupiti, ker je za moj žep predrag. R ostaja zame motor, zaradi katerega sem spremenil mnenje o čoperjih in na vrhu po priljubljenosti, takoj za mojim Suzukijem, se razume. Sem pač dobil veliko motorja za mnogo manj denarja. Ko bom velik, bom pa mogoče imel tudi za BMWeja! :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli ze. Dolenjski bmw je name naredil dobr vtis v mojem malem

opravku z njimi! Več pa nebi komentiral o Bmw, ker ga nimam in ga nočem imet! Čau in dobr tek na predstavitvi!

"Let the good times roll!", vrata gor al dol!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ti je starejše od mene in tebe skupaj in zelo zastarelo!

En zelo star kliše, ki sem ga prenesel v smislu "nije zvaka za seljaka" :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno so pa meni BMW mofe vrhunski izdelki (pač ne za mene trenutno!) in vredni vsakega tolarja

ponujene cene! Poslovanje in marketing pa "meni" dvomljivo...........

Ne vem sicer kaj so tebi tako hudega naredili, ampak moje izkušnje z BMWjevimi predstavništvi v Slo. so bile izključno pozitivne. Vsi originalni deli hitro dobavljivi, ko sem razbil žmigovec in desno ogledalo so mi vse skupaj dostavili v novomeško predstavništvo (čeprav tu ni zastopstva za motorje), itd.

Razen tega se gredo edini posloven odnos s svojim ponujanjem testnih voženj. Če daš za motor _letni_ dohodek povprečnega slovenca mislim da je prav, da imaš možnost preizkusa in ne kupiš mačka v žaklju. Razen skupinskih voženj (ko gre seljačina na žvaku ;) ponujajo tudi individualne vožnje, ko se en dan prej dogovoriš za želen motor, naslednji dan pa prideš in ga odpelješ za eno uro. Free of charge. Pošteno.

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!