Skoči na vsebino

Kontrola dokumentov - da ali ne?


Arriba

Priporočene objave

Zanima me še vaše mnenje o tem da te policaji brez razloga ustavijo in ti prekontrolirajo dokumente. Meni se zdi to vznemirjanje, ker mislim da je naloga prometne policije skrbeti za nemoten potek prometa in sankcioniranje prekrškov, ne pa nadzorovanje občanov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A če bi ti pa moped ukradli pa bi pizdi, ker ne kontrolirajo dokumentov mimovozečih :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konec koncev je tudi kontrola prometa njihova pristojnost.. Glede na to, da morajo vsake toliko časa preverit tudi opremo in ustreznost vozila, morajo tudi naključno vstavljat in ne samo prekrškarje. Drugače bi lahko tisti, ki ne delajo zunaj vidnih prekrškov, delali mirne vesti in brez strahu pred kaznijo kup drugih prekrškov (neprivezani, brez pp, brez ostale obvezne opreme, nehomologirani deli, itd.. :)

Poleg tega, da se preverja seveda tudi dokumente, tako od vozila, kot od voznika. Če se nebi naključno preverjalo, bi se lahko vsi vozili brez izpita in pač pazili, da peljejo "na zunaj" v skladu s CPP :)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konec koncev je tudi kontrola prometa njihova pristojnost.. Glede na to, da morajo vsake toliko časa preverit tudi opremo in ustreznost vozila, morajo tudi naključno vstavljat in ne samo prekrškarje. Drugače bi lahko tisti, ki ne delajo zunaj vidnih prekrškov, delali mirne vesti in brez strahu pred kaznijo kup drugih prekrškov (neprivezani, brez pp, brez ostale obvezne opreme, nehomologirani deli, itd.. :)

Poleg tega, da se preverja seveda tudi dokumente, tako od vozila, kot od voznika. Če se nebi naključno preverjalo, bi se lahko vsi vozili brez izpita in pač pazili, da peljejo "na zunaj" v skladu s CPP :)

Se ti ne zdi da so bolj pristojni za preverjanje opreme in ustreznosti vozila podjetja ki opravljajo tehnične preglede? Policaji se mi zdi da so še najmanj strokovno usposobljeni da bi odločali o homologacijah in podobno. Kaj smo še res stalno navajeni tistih svičenih časov ko so policaji ( takrat še miličniki) te lahko jahali do nezavesti popolnoma brez raloga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ti ne zdi da so bolj pristojni za preverjanje opreme in ustreznosti vozila podjetja ki opravljajo tehnične preglede? Policaji se mi zdi da so še najmanj strokovno usposobljeni da bi odločali o homologacijah in podobno. Kaj smo še res stalno navajeni tistih svičenih časov ko so policaji ( takrat še miličniki) te lahko jahali do nezavesti popolnoma brez raloga?

Za preverjanje psihofizičnega stanja voznika (po domače če je nažgan ali zadet) in preverjanje veljavnosti prometnega in vozniškega dovoljenja je potrebno naključno ustavljanje. In v tem ne vidim nobenega problema ali tratenja človeških svoboščin.

Če ima voznik vse pošlihtano takšen pregled nebi smel trajati dlje kot 5 min.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajde, glede ustreznosti vozila ti dam prav, ampak obvezno opremo pa lahko preveri policaj. Predvsem pa je tu bolj pomembno preverjanje dokumentov, tako od vozila kakor od voznika (pri tem še njegovo stanje). Šoferji brez izpita sploh niso tako zelo redki, prav tako neregistrirana vozila..

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajde, glede ustreznosti vozila ti dam prav, ampak obvezno opremo pa lahko preveri policaj. Predvsem pa je tu bolj pomembno preverjanje dokumentov, tako od vozila kakor od voznika (pri tem še njegovo stanje). Šoferji brez izpita sploh niso tako zelo redki, prav tako neregistrirana vozila..

In noben izmed prometnikov nima opravljenega izpita tehničnega preglednika....... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In noben izmed prometnikov nima opravljenega izpita tehničnega preglednika....... :whistle:

Razen mene. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ti ne zdi da so bolj pristojni za preverjanje opreme in ustreznosti vozila podjetja ki opravljajo tehnične preglede? Policaji se mi zdi da so še najmanj strokovno usposobljeni da bi odločali o homologacijah in podobno. Kaj smo še res stalno navajeni tistih svičenih časov ko so policaji ( takrat še miličniki) te lahko jahali do nezavesti popolnoma brez raloga?

Zgleda da ne veš kako poteka pšregled ustreznosti vozila. Če policaj posumi v neustreznost vozila te napoti z ustraznimi papirji na tehnični pregled in pol tam ugotoavljajo.

Kar pa se tiče preverjanja dokumentov pa se pritoži ministru. Jaz ponavad dam gas in naj grejo za mano če me hočjo vidt :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se tudi zelo vznemirim ko slišim izpod šabke: kontrola dokumentov ! :krneki:

lahko pa tudi sam narediš enako ! policaja po podatkih povprašaš ! in si jih seveda vestno zapomniš ali zapišeš ! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A če bi ti pa moped ukradli pa bi pizdi, ker ne kontrolirajo dokumentov mimovozečih :evilgrin:

Aja? Koliko krat ti pa je policaj že kontroliral številke geštela pa pol preverjal ali je moped ukraden? :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja? Koliko krat ti pa je policaj že kontroliral številke geštela pa pol preverjal ali je moped ukraden? :headbang:

Dvakrat, kolikokrat so me do sedaj tudi ustavili z motorjem.

(Zdaj pa se še enkrat udari z glavo ob zid.)

Popravljeno . Popravil BolhA^
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se nebi naključno preverjalo, bi se lahko vsi vozili brez izpita in pač pazili, da peljejo "na zunaj" v skladu s CPP :)

:rolleyes: :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvakrat, kolikokrat so me do sedaj tudi ustavili z motorjem.

(Zdaj pa se še enkrat udari z glavo ob zid.)

Ah daj ne kokodakaj no, v moji celotni vozniški karieri (30 let) še noben policaj ni šel nikoli primerjat številke na šasiji z številkami v prometni. Po drugi strani pa bi bilo zanimivo izvedet koliko ukradenih motociklov so pa policaji sploh našli tako pri kontroli dokumentov. Pa tebi tud ne bi škodilo se od časa do časa butnt u zid.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kontrola dokumentov - da ali ne?, Ali te policaj lahko ustavi brez razloga?

Lahko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je pri kontroli potrebno dokumente izročit policaju v roke ali je dovolj da mu jih podrobno razkažeš iz svojih rok?

sem že enkrat pri kontroli vprašal modela v modrem pa mi je odgovoril naj probam pa bom videl,no probal nisem (se ve zakaj usrao se za po kile)zanima me pa še zmerom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah daj ne kokodakaj no, v moji celotni vozniški karieri (30 let) še noben policaj ni šel nikoli primerjat številke na šasiji z številkami v prometni. Po drugi strani pa bi bilo zanimivo izvedet koliko ukradenih motociklov so pa policaji sploh našli tako pri kontroli dokumentov. Pa tebi tud ne bi škodilo se od časa do časa butnt u zid.

Tud men so gledali cifre, pa mam tolk star motor, de ga ni vredno krast :unsure:

vseeno se mi zdi bolše da policija opravlja svoje delo, kot pa, da vse več pristojnosti prebacivajo na druge. na mestne redarje, in po novem, v dobi vinjet, še na darsovce-marsovce.

butanje z glavo v zid škoduje veliki večini živih bitji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za preverjanje psihofizičnega stanja voznika (po domače če je nažgan ali zadet) in preverjanje veljavnosti prometnega in vozniškega dovoljenja je potrebno naključno ustavljanje. In v tem ne vidim nobenega problema ali tratenja človeških svoboščin.

Če ima voznik vse pošlihtano takšen pregled nebi smel trajati dlje kot 5 min.

Motiš se. Ko me je ustavil mi je brez razloga tratil moj dragoceni čas. In če je policist jezen, ker si privezan, pa trezen, pa imaš vse dokumente, pa prvo pomoč, pa trikotnik te bo jebal pol ure, da ti nekaj obesi.

Mene v tujini (razen enkrat z motorjem) še nikoli niso ustavili brez razloga, za kontrolo dokumentov. Razen južno od kolpe seveda.

Ali je pri kontroli potrebno dokumente izročit policaju v roke ali je dovolj da mu jih podrobno razkažeš iz svojih rok?

V zakonu piše, da mu jih moraš dati na vpogled. To pomeni, da mu jih v avtu lahko skozi šipo pokažeš.

Je naredil enkrat moj kolega.

In niso ga nabincali......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah daj ne kokodakaj no, v moji celotni vozniški karieri (30 let) še noben policaj ni šel nikoli primerjat številke na šasiji z številkami v prometni. Po drugi strani pa bi bilo zanimivo izvedet koliko ukradenih motociklov so pa policaji sploh našli tako pri kontroli dokumentov. Pa tebi tud ne bi škodilo se od časa do časa butnt u zid.

30 let že na cesti, pa take oslarije kvasiš...teb bi mogl res dokunemte prevert, in se zraven uprašat zakaj res tok prometnih

se bom še sam mal u zid z glavo butnu :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja? Koliko krat ti pa je policaj že kontroliral številke geštela pa pol preverjal ali je moped ukraden? :headbang:

mene so

s tzr-ko. poleti pri 37°C. 3x je preveru št. na motorju in v prometni. sem bla 10 minut na žgočem soncu tam. potegnu me je pa iz kolone premikajočih se vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene v tujini (razen enkrat z motorjem) še nikoli niso ustavili brez razloga, za kontrolo dokumentov. Razen južno od kolpe seveda.

V dveh letih življenja, v Nemčiji - enkrat, v treh in pol, v Italiji - dvakrat. Vedno z avtomobilom. So samo pogledali dokumente, če so imeli kak drug razlog za ustavljanje pa ne vem. Ne vem, morda sem se jaz vozil bolj po stranskih cestah ali pa zgledam bolj zločinsko ;)

V vsakem primeru, vsaj zame, običajen postopek uradnega organa. Ni nujno da mi je zmeraj po volji a takšna so pravila v naši družbi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene v tujini (razen enkrat z motorjem) še nikoli niso ustavili brez razloga, za kontrolo dokumentov.

Mene pač.

Enkrat v Nemčiji, pri Münstru. Rabili so več kot pol ure, da so ugotovili, da res ne rabim zelene karte.

In enkrat v Aosti v Italiji. Skoraj celo uro jim ni šlo v glavo, kaj delajo 1 komad Milančana in trije komadi Balkancev v črni limuzini z registracijo Siracusa (Sicilija).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!