Skoči na vsebino

Kontrola dokumentov - da ali ne?


Arriba

Priporočene objave

Pustimo roki pravice opravljat njihovo delo. Če nimamo nič na vesti mu lahko mirne duše izročimo zahtevana potrdila.

Glede zadrževanja pa je tudi odvisno kako smo zanimivi. Če je voznik ves škrbast in smrdeč ga hitro pustijo naprej, če je pa prva liga ohoho.

Če pa nismo zadovoljni z njegovim delom oziroma postopkom do nas lahko mirne duše zahtevamo njegove podatke in se nekam pritožimo.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preverjanje dokumentov na "ulici" v smislu motenja osebne svobode nima popolnoma nobene zveze s preverbo voznika v prometu, res pa je da razen ko imajo akcije skoraj da ne ustavljajo "brez veze".

Dugače povedano policaj te peš na ulici ne bo ustavil in povprašal po dokumentih razen, če ne boš počel kaj v nasprotju z redom in mirom, ko pa boš udeleženec v prometu ima vso pravico preveriti veljavnost in kategorijo vozniškega dovoljenja, ali v osnovi, če ga sploh imaš, prav tako dokumente o registraciji vozila, če so veljavni in ustrezni, se pravi prometno dovoljenje, ker če je le-to veljavno, avtomatsko pomeni da tvoje vozilo ustreza homologacijskim predpisom in da je ustrezno zavarovano. Mene še nikoli ni policaj vprašal za homologacijski kartonček ali za zavarovalno polico, saj mu prometno vse pove. To vsekakor ni motenje osebne svobode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, mene tudi to izjemno vzemirja. Imam za take primere zmeraj plenico na riti, ker se vserjem ko grlica, ko začne s liziko mahat proti meni. In potem sestopim iz motorja s polno ritjo dreka in neko šumečo vrečko na riti, nakar se zadeve še poslabšajo :krneki:

Ne ga srat. Mislim, ne bom no :D Da te v tujini ne ustavljajo zaradi kontrole dokumentov? Poznam ljudi, ki so tudi to že doživeli. Še avto so jim razmontirali, ko so na vsak način želeli nekaj najti. Ko seveda niso našli nič so odšli s stavkom: "Wir wünschen ihnen eine schöne Reise." Aja, tapete in vse kar so populili iz avta, so si morali vozniki sami nazaj namontirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, mene tudi to izjemno vzemirja. Imam za take primere zmeraj plenico na riti, ker se vserjem ko grlica, ko začne s liziko mahat proti meni. In potem sestopim iz motorja s polno ritjo dreka in neko šumečo vrečko na riti, nakar se zadeve še poslabšajo :krneki:

Ne ga srat. Mislim, ne bom no :D Da te v tujini ne ustavljajo zaradi kontrole dokumentov? Poznam ljudi, ki so tudi to že doživeli. Še avto so jim razmontirali, ko so na vsak način želeli nekaj najti. Ko seveda niso našli nič so odšli s stavkom: "Wir wünschen ihnen eine schöne Reise." Aja, tapete in vse kar so populili iz avta, so si morali vozniki sami nazaj namontirat.

To zadnja trditev pa je iz trte zvita, če že kaj montirajo te odpeljejo na zato pooblaščeno mesto, če že ni zraven maherov iz ADACA ....nič sam ne montiraš nazaj :grrr ...če pa kaj ne štima pa si itak trdo pečen. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To zadnja trditev pa je iz trte zvita, če že kaj montirajo te odpeljejo na zato pooblaščeno mesto, če že ni zraven maherov iz ADACA ....nič sam ne montiraš nazaj :grrr ...če pa kaj ne štima pa si itak trdo pečen. :?

Aja, pardon, "Zollerji" so bili, ne "Polizeiji". Zadeva je bila taka. Moj dober frend v Nemčiji kupi avto, na poti domov ga ustavi potujoča carina, ga povpraša o kakih drogah in, ker jih seveda nima in je zgleden fant, mu razmontirajo avto (ker pač nekaj hočejo najt). Ne dobesedno, ampak ded mu je odstranil stranske tapete na vratih, neke predalnike, prebrskal celo mašino in kuferam, nakar mu je vse dele porinil v roke in sam si jih daj noter. Pa seveda "aufviedersehen".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pardon, "Zollerji" so bili, ne "Polizeiji". Zadeva je bila taka. Moj dober frend v Nemčiji kupi avto, na poti domov ga ustavi potujoča carina, ga povpraša o kakih drogah in, ker jih seveda nima in je zgleden fant, mu razmontirajo avto (ker pač nekaj hočejo najt). Ne dobesedno, ampak ded mu je odstranil stranske tapete na vratih, neke predalnike, prebrskal celo mašino in kuferam, nakar mu je vse dele porinil v roke in sam si jih daj noter. Pa seveda "aufviedersehen".

ne bom polemiziral več , ampak to 100% ni res! :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preverjanje dokumentov na "ulici" v smislu motenja osebne svobode nima popolnoma nobene zveze s preverbo voznika v prometu, res pa je da razen ko imajo akcije skoraj da ne ustavljajo "brez veze".

Dugače povedano policaj te peš na ulici ne bo ustavil in povprašal po dokumentih razen, če ne boš počel kaj v nasprotju z redom in mirom,

tudi peš te lahko ustavi. kao, kontrola inteditete.... sumljiv.... ne vem na kaj... begunci.... opis osebe, ki naj bi jo iskali.... itd

Pač pokažeš, vidijo na nisi pravi oz. da je vse OK.... in srečno. Zgodilo de je pa že tudi, da so kakšno hudo beybo legitimirali. Pa ne zaradi prej navedenih razlogov, ampak zaradi...khmm :wub:

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja peš tudi ustavljajo. ko sem še hodla v oš je bilo to kar tedensko na sporedu (ker sem hodla po travi) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja peš tudi ustavljajo. ko sem še hodla v oš je bilo to kar tedensko na sporedu (ker sem hodla po travi) :whistle:

Rozi rozi :nono: :nono:

(negazitetravesajnistekrave)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rozi rozi :nono: :nono:

(negazitetravesajnistekrave)

veš kako je bilo... vedno sva v šolo hodili mi2 s sosedo. in ona je hodila po robu ceste (ker še zdaj ni pločnika), ja pa zraven nje po travi. samo 1x sva šli obe po cesti, samo takrat naju policaji niso spustil 15 minut in sva lepo zamudili pouk :naughty: samo razredničarka pa ni bla vesela, čeprav je vse skupaj videla čez okno kabineta, ker je bilo to pri šoli :whistle:

u glavnem... meni se zdi prav, da ustavljajo in preverjajo dokumente, pa če si z avtobusom (šofer), s tovornjakom, s kolesom, peš,... red mora bit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veš kako je bilo... vedno sva v šolo hodili mi2 s sosedo. in ona je hodila po robu ceste (ker še zdaj ni pločnika), ja pa zraven nje po travi. samo 1x sva šli obe po cesti, samo takrat naju policaji niso spustil 15 minut in sva lepo zamudili pouk :naughty: samo razredničarka pa ni bla vesela, čeprav je vse skupaj videla čez okno kabineta, ker je bilo to pri šoli :whistle:

u glavnem... meni se zdi prav, da ustavljajo in preverjajo dokumente, pa če si z avtobusom (šofer), s tovornjakom, s kolesom, peš,... red mora bit.

Točno tako.

Red pa disciplina morta bit, pa tudi če ... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u glavnem... meni se zdi prav, da ustavljajo in preverjajo dokumente, pa če si z avtobusom (šofer), s tovornjakom, s kolesom, peš,... red mora bit.

v Hrastniku policistka ustavila kolesarja (resnega kolesarja..v kolesarski opremi ampak pač rekreativno..sej vestakaj mislim) in mu zamorila da se je s kolesom naroe vozil po cesti, zraven pa je padla še kazen 25k SIT. na postaji pa jo je komandir vprašal kaj je natobe z njo :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v Hrastniku policistka ustavila kolesarja (resnega kolesarja..v kolesarski opremi ampak pač rekreativno..sej vestakaj mislim) in mu zamorila da se je s kolesom naroe vozil po cesti, zraven pa je padla še kazen 25k SIT. na postaji pa jo je komandir vprašal kaj je natobe z njo :lol1:

komandir je pa bil menda "farbnblind" ... je morala bit blond policistka .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komandir je pa bil menda "farbnblind" ... je morala bit blond policistka .)

mnde je bla res :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enkrat je bilo hecno meni. Stojim za cesto (nekaj smo službeno tam okol gledali in sem se usedel na odbojno ograjo) prpelejo policaji v civilnem avtu se ustavijo. Voznik v uniformi, sovoznik v civilu. Ustavta in reče sovoznik "policija , prosim osebno iskaznico" in išče po žepih službeno iskaznico. Jaz pa rečem da vem da ste policaji (sem ga poznal). In on meni nazaj "kako pa veš" In jaz nazaj: " Vidi se , ker vam je kolega v policijski uniformi " :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veliko je zadnje čase tudi opazovalcev v civilnih vozilih ki spremljajo prometi in "urgirajo"-javljajo kolegom na "položajih" kdo in kam ter kako

Na primorskem kot je slišat je povprečje je treba popravit - predvsem Soška-Bovec-Idrija

Ben ja gušti su gušti metode pa.............ben ja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v Hrastniku policistka ustavila kolesarja (resnega kolesarja..v kolesarski opremi ampak pač rekreativno..sej vestakaj mislim) in mu zamorila da se je s kolesom naroe vozil po cesti, zraven pa je padla še kazen 25k SIT. na postaji pa jo je komandir vprašal kaj je natobe z njo :lol1:

podobno se je zgodilo lani v velenju. mi2 s fantom sva bila pri kompi-ju. sma šla testirat čelade. ko sva končala, dava vsak svojo čelado na glavo, v kateri je govorna naprava (žična). se peljeva od krožnega proti centru in tam na desni je avtobusna. jure je iz pločnika lahko takoj zavil v krožnega, jaz pa sem morala počakati 2 avta. on pelje naprej in ga ustavijo na postaji. jaz se peljem mimo in ga čakam na naslednji. potem mi je povedal, da je policista samo zanimalo, kaj tisto "visi" iz čelade. in mu je povedal, da ima govorno napravo. pa ga je policist vprašal, s kom hudiča se pogovarja. in je pokazal na mene (ki sem bila eno postajo naprej in se vidi iz ene na drugo). pa je blo vse ok. potem je hotel videt dokumente. medtem, ko jih je jure iskal, pa se je po kolesarski stezi pripeljal en s kolesom (v narobe stran) in brez držanja balance (s prekrižanimi rokami). policist skoči pred njega, da je kolesar skor padu. potem se je policist spovnu, da je reku juretu za dokumente, samo ga ti niso več zanimali in je lahko odpeljal. ta čas, da je pospravil dokumente, pa je že policist pisal kazen kolesarju, ker se je pripeljal po napačni strani in brez držanja balance.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me še vaše mnenje o tem da te policaji brez razloga ustavijo in ti prekontrolirajo dokumente. Meni se zdi to vznemirjanje, ker mislim da je naloga prometne policije skrbeti za nemoten potek prometa in sankcioniranje prekrškov, ne pa nadzorovanje občanov?

Italijanski policaji kontrolirajo tudi zavarovanje vozila. In to kar tako.

Imam pa en predlog zate. Vznemiri tudi ti njih in jih pobaraj, da ti pokažejo vozniško in prometno, ko te ustavijo, pa se bojo navadli lepo obnašat. Kaj se to pravi !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Italijanski policaji kontrolirajo tudi zavarovanje vozila. In to kar tako.

ni problema. tebi za države eu ni več potrebno imeti zelene karte. tudi za ostale države ne. v državah eu policisti sami preverijo, če imaš zavarovanje in odgovor dobijo takoj. v ostalih državah pa povpraševanje traja nekje 2-3 dni in te imajo pravico zadržati (v primeru nesreče, če si kriv) dokler odgovora ne dobijo.

tako, da če hotel italjanski policist videti, če imaš ti narejeno zavarovanje, bo potreboval dosti časa (klicanje enega in drugega) in volje. bomo videli, če bodo še preverjali to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni problema. tebi za države eu ni več potrebno imeti zelene karte. tudi za ostale države ne. v državah eu policisti sami preverijo, če imaš zavarovanje in odgovor dobijo takoj. v ostalih državah pa povpraševanje traja nekje 2-3 dni in te imajo pravico zadržati (v primeru nesreče, če si kriv) dokler odgovora ne dobijo.

tako, da če hotel italjanski policist videti, če imaš ti narejeno zavarovanje, bo potreboval dosti časa (klicanje enega in drugega) in volje. bomo videli, če bodo še preverjali to.

zakaj jih pa zavarovanje briga???? Saj je zavarovanje pogoj za registracijo!!! To se pravi, če nimaš zavarovano ne moreš podaljšati registracije!! oz. če imaš registrirano, pomeni da je tudi zavarovano in tehnično pregledano, plačan cestni sklad itd itd...

Zelene karte ni potrebno imeti za države EU in Hrvaške. Bosna...Srbija... in kaj je še tam dol. pa rabiš. (tako so mi tekli na ZT)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelene karte ni potrebno imeti za države EU in Hrvaške.

Ni potrebno je pa priporočljivo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj jih pa zavarovanje briga????

saj nisem jaz rekla, da to pregledujejo. to je rekel nekdo drug.

Ni potrebno je pa priporočljivo :whistle:

se strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bom polemiziral več , ampak to 100% ni res! :nono:

Kako lahko trdiš za nekaj, ko pa sploh nisi bil zraven? Verjami kar hočeš, jaz sem 100%, da to je res :yes: Še, ko se je pripeljal naslednji dan do mene, je imel plastiko in tapete od vrat na sosednjem sedežu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!