Skoči na vsebino

Kontrola dokumentov - da ali ne?


Arriba

Priporočene objave

kaj bo pa z vinjetami??? a bo treba jih imet obveznu na motorju??

Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor si jo bo prilimal na čelo, bo dovolj ena za vsa njegova vozila.. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor si jo bo prilimal na čelo, bo dovolj ena za vsa njegova vozila.. :rolleyes:

dobra ideja...hehe pol pa kolegu kar čelado posodiš če rabi vinjeto :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi se dalo odgovor na tole vprašanje poiskat v za to namenjeni temi ali je to res pretežka naloga za tvoj intelekt? :glare:

jah mogoče bi se ja!!! sej sam tko prašam noooo! u bistvu pa ne najdem te teme:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi se dalo odgovor na tole vprašanje poiskat v za to namenjeni temi ali je to res pretežka naloga za tvoj intelekt? :glare:

jah mogoče bi se ja!!! sej sam tko prašam noooo! u bistvu pa ne najdem te teme:D

Daj preštrihaj se čimprej........na blont...... (da ne boš ostalim delala sramoto.......)

:lol: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah mogoče bi se ja!!! sej sam tko prašam noooo! u bistvu pa ne najdem te teme:D

Ok, ti je oproščeno, ker vidim, da tvoj intelekt res ne seže tako daleč. :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj preštrihaj se čimprej........na blont...... (da ne boš ostalim delala sramoto...... .)

:lol: :D

sej ka pa veš mogoče pa smm blond!!! sam vem da si to poslou ta link!!!! sam prej nism najdlaaa pa se opravičujem noooooo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvoj kolega kak znan diler maybe??? :naughty: :naughty:

Ne, zakaj? Ker ma črn avto? :krneki: Sem že napisal, da je zgleden državljan, samo avto si je šel kupit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj jih pa zavarovanje briga???? Saj je zavarovanje pogoj za registracijo!!! To se pravi, če nimaš zavarovano ne moreš podaljšati registracije!! oz. če imaš registrirano, pomeni da je tudi zavarovano in tehnično pregledano, plačan cestni sklad itd itd...

To je idealiziran pogled na zadevo. Na žalost pa ne funkcionira vedno vse kot je treba. Lani je bla v Italiji zelo odmevna afera o ponarejanju zavarovanj za vozila. Krožili so tudi kvazi zavarovalni agenti, ki so s tabo sklenili čisto pravo zavarovanje (vključno z žigom zavarovalnice in vsem in to na originalnih listih, tistih z odsevnimi barvami in ostalimi zaščitami). Ko pa si imel nesrečo ali so te ustavili policaji, so ugotovili, da zavarovanje ni veljavno.

Kaj bi ti naredil v primeru, da imaš nesrečo, kjer nisi kriv, krivec pa ima ponarejeno zavarovanje ?? No, sej verjamem da bi se znašu, ker si tako pameten. Ampak včasih kontrole prav pridejo in je treba malo širše in boljše razmislit o zadevi. preden jo kritiziramo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako so potem sploh lahko registrirali avtomobile....ker kolikor se spomnim, tudi če doma narediš zavarovalno pogodbo, jo moraš pri registraciji prinest s sabo :hmm: torej bi morali neveljavnost police ugotoviti že pri registraciji in ne šele pri nesreči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako so potem sploh lahko registrirali avtomobile....ker kolikor se spomnim, tudi če doma narediš zavarovalno pogodbo, jo moraš pri registraciji prinest s sabo :hmm: torej bi morali neveljavnost police ugotoviti že pri regisraciji in ne šele pri nesreči

Prav si napisal, bi mogli. Pa si kdaj doživel, da so dejansko pregledali veljavnost ? Jaz še nikoli. Vedno so samo na hitro pogledali datum sklenitve in vrnili zavarovalno polico.

Sej tudi ponarejat zavarovanj ne bi smeli. Pa tudi nesreč ne bi smelo bit. Pa tudi predpise bi mogli spoštovat.

Vidiš...mogoče pa policijska kontrola tukaj in tam vseeno ne škodi... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda da te lahko kar-tko ustavjo, zakaj pa ne?

polcaj ti itak lohk kar kol reče pa nardi če pa to sme je pa drugo

sam ustavt te pa sme komot

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me še vaše mnenje o tem da te policaji brez razloga ustavijo in ti prekontrolirajo dokumente. Meni se zdi to vznemirjanje, ker mislim da je naloga prometne policije skrbeti za nemoten potek prometa in sankcioniranje prekrškov, ne pa nadzorovanje občanov?

Nova ustava (prepisana nemška) je mnogo drugačna od ta stare. Policaj te (enako kot v Nemčiji) lahko ustavi samo, če ima vzrok ali pa je kontrola najavljena, označena in se ustavlja vse. Če nisi naredil nobenega prekrška, če na vozilu ni vidne napake, te policaj nima pravice nadlegovati. Če mu je dolg čas, si naj kaj praska, ne pa da nadleguje svobodne državljane (razen pri kontrolah vseh!) Preverjeno! LP in srečno vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova ustava (prepisana nemška) je mnogo drugačna od ta stare. Policaj te (enako kot v Nemčiji) lahko ustavi samo, če ima vzrok ali pa je kontrola najavljena, označena in se ustavlja vse.

Sej to velja že kar nekaj časa, da mora bit kontrola označena s prometnim znakom, če se ne motim ? Pa še vedno tega ne delajo povsod.

Poleg tega pa še vedno ustavljajo ljudi po cesti med vikendi tako, da vozijo ponoči za njimi in prižgejo rotacijske luči, pa čeprav ni razloga za to. Kako to ?

Pa še nekaj me zanima. Lahko policist drži napravo za merjenje v rokah, brez da je na stojalu ali kam naslonjena (na avto, zid, ograjo) in je merjenje še vedno v mejah tolerance ?

Popravljeno . Popravil hirabbit
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, zakaj? Ker ma črn avto? :krneki: Sem že napisal, da je zgleden državljan, samo avto si je šel kupit.

Tud dilerji so zgledni državljani.....dokler jih ne dobijo....... :winkiss:

kako so potem sploh lahko registrirali avtomobile....ker kolikor se spomnim, tudi če doma narediš zavarovalno pogodbo, jo moraš pri registraciji prinest s sabo :hmm: torej bi morali neveljavnost police ugotoviti že pri registraciji in ne šele pri nesreči

Uradnica ne presoja o verodostojnosti zavarovalne police........in če je dober ponaredek, gre pač skozi.......saj ni izvedenka za ponerejene listine..........o tem presojajo kasneje drugi................

sej ka pa veš mogoče pa smm blond!!! sam vem da si to poslou ta link!!!! sam prej nism najdlaaa pa se opravičujem noooooo :)

Nisem .......ker ne podpiram lenobe............ :evilgrin:

Popravljeno . Popravil Alla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policaj te (enako kot v Nemčiji) lahko ustavi samo, če ima vzrok ali pa je kontrola najavljena, označena in se ustavlja vse. Če nisi naredil nobenega prekrška, če na vozilu ni vidne napake, te policaj nima pravice nadlegovati.

V tujini me niso še nikoli ustavili z avtom brez razloga in tega dejansko niti ne smejo, razen na način, ki ga je opisal ataIBA.

Celo na poti od Lj do Amsterdama kamor potujem redno vsako leto, ne zasledim niti ene same policijske patrulje, ki bi ustavljala brez zveze zaradi kontrole dokumentov. Tega niso počeli niti takrat, ko še nismo bili v EU.

POZITIVNI PRIMERI:

Policaja na cesti ne vidiš ampak tisti, ki naredi prekršek ga spozna hitro. Pojavijo se dejansko od nikoder in z PRAVIM razlogom ustavijo prekrškarja.

- Na cesti pred Munchnom, kjer je omejitev na AC 80 je nek poljak vozil 120. Policaji so se priključili iz uvoza in ga ustavili.

- Na avtocesti je kolega izgrešil izhod in peljal vzvratno. Na moje prigovarjanje naj pelje dalje in tam obrne se ni oziral in takoj na izvozu naju je za ovinkom ustavil policaj. Povsem upravičeno.

- Kot veste se ga lahko malce zadaneš v Amsterdamu, kar se je zgodilo tudi meni. Ampak policaji me niso legitimirali mi težili in podobno, ampak sem dobil diskretno spremstvo policajke v civilu, ki je pazila na varnost gostov in me v diskretni razdalji (peš) spremljala vse do hotela. Opazil sem, da hodi za nama z kolegom, zato sem jo vprašal, zakaj hodi za nama in takrat se je legitimirala in nama dala prospekt o varnostnih priporočilih. Zelo pohvalno.

NEGATIVNI PRIMERI:

- Na hrvaškem me ustavi policaj, kjer je ob magistrali postavljen znak 60 (morda celo 40) tik ob izvozu za Biograd in prijavi, da sem prehitro vozil. Dejansko nihče ne bremza divje, ko zagleda za ovinkom znak, saj je to nevarno početje. Hrvaški "policisti" tam veselo ustavljajo. Ampak glej ga zlomka, ko ves nasmejan, da je ujel ribico izjavi, da bo treba jutri k sodniku za prekrške, ker mu je ravno sedaj zmanjkalo formularjev za pisanje kazni vsak ponudi, da plača kazen takoj, on pa naj kasneje izpolni formular je to točno to, kar je želel. Izsilil je denar in tisti hip je zame postal kriminalec.

- (Isti dan) Peljem naprej po predpisih seveda. Ustavi me policaj tudi tokrat brez razloga in pokaže na "pištolci" (80km/h), da sem prehitro vozil na povsem ravnem preglednem delu ceste z nekim priključkom makadamske ceste, kjer je v grmovju skrit zarjavel znak 60. Glej ga zlomka tudi ta policaj ni imel formularja, ampak tokrat mi je dvignilo tlak in sem mu kar rekel: "Pokličite po postaji kolege pa naj vam jih prinesejo, bom že počakal. Imam čas." Zgleda, da sem zadel v polno. Nič ni rekel samo pokazal je, da lahko grem. BARABE IZSILJEVALSKE. Takih primerov sem imel še nekaj in vedno sem rekel, da naj pokličejo po postaji kolege, ki naj jim prinesejo nove formularje. Zadeva pali. VEDNO!!

Prevozim relativno veliko, ampak na tako kriminalno :krneki: in primitivno policijo, kot jo imajo na hrvaškem nisem naletel še nikjer drugje.

opomba: Pravico do tega zapisa si jemljem, ker sem to izkusil na lastni koži. VEČKRAT!!!!!!!!!!

K sreči je pri nas, kar se policije tiče le ta na veliko višjem nivoju in se zadnje čase dejansko trudijo. Mislim, da si zaslužijo kakšno pohvalo.

Policaji naj ne bi NIKOLI ustavljali brez (tehtnega) razloga!!

LP

Nikola Tesla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tujini me niso še nikoli ustavili z avtom brez razloga in tega dejansko niti ne smejo, razen na način, ki ga je opisal ataIBA.

Celo na poti od Lj do Amsterdama kamor potujem redno vsako leto, ne zasledim niti ene same policijske patrulje, ki bi ustavljala brez zveze zaradi kontrole dokumentov. Tega niso počeli niti takrat, ko še nismo bili v EU.

pa ja de ! na koncu je bilo brez razloga ker niso našli ničesar ! smo pa morali kazati celo svoje otepače ! sta pa bila par v civilu ! sem ji ga z veseljem pokazal ! na relaciji slo-nl, so prileteli za našim avtom na že šengenski meji med A in D ! povečana kontrola !

post-770-1207811115_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi nas so 1x vstavili na hrvaškem.

peljali smo se ravno iz morja. ata je vozil v koloni. bila je omejitev 60 in kolona se je premikala 50. nakar en tip pripelje z istim avtom, kot smo ga imeli mi (oblika, znamka, model, barva) in začne prehitevati kolono. v tistem pa je policist dobil tistega na radar in ker mu ga ni uspelo ustaviti, je ustavil nas. policaj je trdil, da je ati v prehiteval kolono in vozil 85. ata se ni strinjal in zahteval sliko, na kateri bo razvidna tablica. policist je hitro popustil. samo še vedno smo morali plačati "za" prometni znak. takrat je naneslo to okol 3000 starih tolarjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policaji naj ne bi NIKOLI ustavljali brez (tehtnega) razloga!!

Njegov tehten razlog je to, da mora nadzirati promet ... Piše celo v zakonih! Pa verjetn v njegovi delovni pogodbi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevozim relativno veliko, ampak na tako kriminalno :krneki: in primitivno policijo, kot jo imajo na hrvaškem nisem naletel še nikjer drugje.

opomba: Pravico do tega zapisa si jemljem, ker sem to izkusil na lastni koži. VEČKRAT!!!!!!!!!!

Pa v BiH, pa v Srbiji in še kje....oz povsod kjer se lahko zmeniš za "popust" :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njegov tehten razlog je to, da mora nadzirati promet ... Piše celo v zakonih! Pa verjetn v njegovi delovni pogodbi.

Z ustavljanjem ne nadzira prometa ampak voznike, kar verjetno ne piše v zakonih.... :naughty:

Benti, pa kaj še res stalno živimo v komunizmu, da se je komaj po petih straneh na forumu našel eden (bravo ata IBA :worship: :worship: ) ki se mu tudi zdi da kontrola dokumentov ni ravno v skladu z načeli demokracije in je navadno policijsko nadlegovanje voznikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!