Skoči na vsebino

Kontrola dokumentov - da ali ne?


Arriba

Priporočene objave

Ne bom ti razlagal, zakaj se mi 'kontrole dokumentov brez tehtnega razloga' zdijo omejevanje zgoraj omenjene svobode gibanja, ker imaš zelo očitno drugačne poglede na to.

Ni stvar v tem kakšne poglede imava midva, izražava jih lahko. Zakonodaja pa mora biti skladna z ustavo. Če ni, potem je zrela za ustavno presojo.

Če bi me vsak dan ustavili kljub temu, da je na cestah in okrog vse v najboljšem redu, potem bi tudi jaz začel jamrati. Ker temu ni tako, jemljem tak občasni dogodek kot manjšo škodo, kot bi, po mojem mnenju, bila tista, ki bi nastala, če bi policija ne nadzirala prometa.

Če bi zadeva bila res neugodna zame, potem bi pogledal kaj lahko storim, da bi to spremenil. Npr. nedvomno ne bi volil stranke, ki bi tak režim zagovarjala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom ti razlagal, zakaj se mi 'kontrole dokumentov brez tehtnega razloga' zdijo omejevanje zgoraj omenjene svobode gibanja, ker imaš zelo očitno drugačne poglede na to.

Tehten razlog je, npr., da je nekdo oropal banko, jaz pa ustrezam opisu... Ali da je bila prijavljena kraja avta, ki je podoben mojemu. In temu podobne reči... In ko končajo legitimacijo in ugotovijo, da nisem tisti, ki ga iščejo, pričakujem seveda opravičilo - nič posebnega, le kaj v stilu 'Oprostite, da smo tratili vaš čas'...

D.

PS: Da ne bo pomote - prometni prekršek ali očitno neizpravno vozilo je seveda tudi dovolj tehten razlog...

:worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi poskusil spisati nekaj kaj ima glavo in rep in po možnosti še kak argument zraven, npr. citat dela ustave, ki govori, da te policisti ne smejo kar tako ustavljati saj na to čakam že nekaj časa pa nimam tok pira in kokic kot HHV. Sicer pa itaq vem, da tega ne bom dočakal, ker gre za še enega intelektualnega nedonošenčka (in to spet s štajerskega konca - počasi me res postaja sram, da sn Štajerc), ki misli, da je z nakupom motorja prijel boga za jajca in jokca takoj, ko se mu ta slika malenkost popači. :yawn:

Sadiš take bučnice, da je že tudi meni "nerodno" da sn štajerc. No, dobro je, da si permanentno v tujini. Zmerjat nekoga z intelektualnim nedonošenčkom samo ker se s tabo ne strinja....ccccc. Če nekoga zmerjaš, da je idiot, to ne pomeni dvigovanje svoje inteligence - prej nasprotno. Če ti zmanjka argumentov, ti penjenje povzroča samo slino okoli čobe. Steklina? Toliko o tem.

Ustava. Vzemi jo v roke. Tam ne more pisati o prepovedi ustavljanja policije, ampak piše o svobodi, nedotakljivosti, pravicah, dolžnostih,...državljanov. Nihče te nima pravice nadlegovati brez vzroka. Bom pa jutri našel citate, ki govorijo o tem.

Ljudje, ki pa vsepovsod vidijo samo zločince, kriminalce, dealerje, lopove, tatove,.... in jih je strah lastne sence pa prosim, ne nam krojit življenja. Najprej ozdravite svoje komplekse strahu pred neznanim in nas ne posiljujte s svojim prestrašenim gledanjem na bodočnost, ki bi naj bila črna brez strogega policijskega nadzora!!!!

Dvomim, da ti bo ta nasvet pomagal! Preberi članke od Arribe še enkrat (vsaj) zelo počaaaasi. Upam, da ti bo kapnilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sadiš take bučnice, da je že tudi meni "nerodno" da sn štajerc. No, dobro je, da si permanentno v tujini. Zmerjat nekoga z intelektualnim nedonošenčkom samo ker se s tabo ne strinja....ccccc. Če nekoga zmerjaš, da je idiot, to ne pomeni dvigovanje svoje inteligence - prej nasprotno. Če ti zmanjka argumentov, ti penjenje povzroča samo slino okoli čobe. Steklina? Toliko o tem.

Ustava. Vzemi jo v roke. Tam ne more pisati o prepovedi ustavljanja policije, ampak piše o svobodi, nedotakljivosti, pravicah, dolžnostih,...državljanov. Nihče te nima pravice nadlegovati brez vzroka. Bom pa jutri našel citate, ki govorijo o tem.

Ljudje, ki pa vsepovsod vidijo samo zločince, kriminalce, dealerje, lopove, tatove,.... in jih je strah lastne sence pa prosim, ne nam krojit življenja. Najprej ozdravite svoje komplekse strahu pred neznanim in nas ne posiljujte s svojim prestrašenim gledanjem na bodočnost, ki bi naj bila črna brez strogega policijskega nadzora!!!!

Dvomim, da ti bo ta nasvet pomagal! Preberi članke od Arribe še enkrat (vsaj) zelo počaaaasi. Upam, da ti bo kapnilo.

Nč bat, se kmalu vrnem ;)

Glede ostalega, pišeš enako kot kolega, ki ga tako hvališ. Zdaj ti bom verjel, ker misliš, da si slišal nekaj na nemški televiziji in si si domislil, da je to tako kot si hotel slišati. Ker je ataiba napisal, je pa že res. Kaj pa, če je vse res. Hopla :grrr

Navedel sem ti ZoP, kjer piše, da je naloga policije tudi nadzor prometa. V ZVCP-ju ti piše da policija, med ostalim, neposredno nadzira vozila in voznike v javnem cestnem prometu. Kolega Danci se je edini potrudil citirati Ustavo in še tam piše, da se pravica do svobodnega gibanja sme omejiti tudi v primeru, ko gre za zavarovanje javnega reda. Vprašanje je tudi, ali je kontrola prometa res omejevanje pravice gibanja?

Dejstvo pa je, da gre za postopek, ki je v veljavi že nekaj časa pri nas in v celi vrsti drugih, razvitih držav. In nikjer ne poznam primera, da bi si Amnesty International, Helsinški odbor ali kakšni eminentni pravni strokovnjaki in humanisti izborili pravico do nedotakljivosti v prometu. Se bom pa z veseljem dal poučiti o nasprotnem, ko bo kdo na dan privlekel kakšne bolj trdne argumente.

Do tedaj, bom jaz na policistov znak ustavil. Ti mu pa lahko dokazuješ svoje ustavne pravice v praksi in nam potem predstaviš svoje dosežke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nč bat, se kmalu vrnem ;)

Navedel sem ti ZoP, kjer piše, da je naloga policije tudi nadzor prometa. V ZVCP-ju ti piše da policija, med ostalim, neposredno nadzira vozila in voznike v javnem cestnem prometu. Kolega Danci se je edini potrudil citirati Ustavo in še tam piše, da se pravica do svobodnega gibanja sme omejiti tudi v primeru, ko gre za zavarovanje javnega reda. Vprašanje je tudi, ali je kontrola prometa res omejevanje pravice gibanja?

Do tedaj, bom jaz na policistov znak ustavil. Ti mu pa lahko dokazuješ svoje ustavne pravice v praksi in nam potem predstaviš svoje dosežke.

Kaj si pa predstavljaš pod nadzor prometa. Meni to pomeni, da mora policaj "z okicami - z gledanjem" nadzirati promet in če vidi kršitelja (brez nadzora ga ne more videti!!!), ga mora ustaviti, kontrolirati, kaznovati, prijaviti, zapreti,....

Nadzor prometa ne pomeni, da se bo policaj na cesti igral tombolo ali "potapljanje ladjic" in bo v želji najti enega pijančka (ki z 0,5 vozi po predpisih!!) zagnjavil 100 svobodnih državljanov! Naj se raje praska!

V primerih zavarovanja javnega reda, pregon roparjev,.... pa je menda ja logično, da brez omejevanja gibanja ne gre.

Enako je pri najavljenih kontrolah, kjer se ustavlja vse! V tujini ti obrnejo ves promet na avtocesti čez parkirni prostor.

Tudi jaz ustavim na policijski znak. Moraš! Ti to ni logično, da povdarjaš? Moramo vsi! Vendar ima policaj z menoj zanj neprijeten razgovor, če me ustavi brez vzroka. Žal je tako, da moraš svoje pravice poznati. Sedanje obnašanje velikega dela policije je inercija starega načina razmišljanja. Naj opravljajo svoje delo in lovijo ljudi, ki kršijo zakone.

Preprosto pomisli. V kolikor bodo policaji lovili samo prekrškarje, kriminalce,... se bo kmalu ugotovilo, da jih je preveč. Po celodnevni službi ne bo imel kaj napisati v poročilo. Ti je jasno kako se bo začel truditi z lovljenjem pravih kriminalcev, da bo zagovarjal svojo plačo in delovno mesto? Tu je poanta!!!

Sedaj ustavi 50-100 vozil, najde koga brez prve pomoči, potekle registracije,... in izpade koliko ima dela in kako je potreben. Tisti, ki pa so potrebni nadzora pa lepo dilajo dalje, ... ker on je svojo normo izpolnil z nami navadnimi državljani s protipravnim nadlegovanjem. Policijska država. Žal jih mi kot navadne ovce podpiramo s takim načinom razmišljanja, kot ga imaš ti. Po moje - napača!

Poglej drugo plat medalje in razmisli. Smisel diskusije je, da se pogleda problem z več zornih kotov in ne, da drugače mislečega etiketiraš z debilom, v kolikor nima enakega mnenja kot ti.

Pa uživaj v dvogovorih s policijo, ko te ustavijo brez veze!

Tako mislečih kot sta Arriba, Danci 1973, bo potrebnih vedno več! Edino na tak način bomo pošteni državljani usmerili delo policije na področja, ki ga morajo nadzorovati in zakaj so sploh plačani. Te bo kriminala mnogo manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem že mislil da bi Fritz bil lahko predsednik odbora, ko taaaak lejpo piše, šmrc..... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si pa kar pogost sogovornik policajev. :evilgrin:

Za mojih 32 let vozniškega staža komaj naštejem na prste ene roke. Od tega trikrat radar in enkrat prekršek... no ja mogoče bi dodal še dva prsta druge roke da bi dodal še vse kontrole prometa, več pa zagotovo ne. Torej sem več kot v polovici primerov župco zakuhal sam.

Je pa bila vedno poceni, ker v grobem se predpisov kar držim. Se bojim velikega brata uaaaaaaaahahahuuuuu :kva2: :kva2:

No, ja - zadnji dve leti sem dobil samo eno kazen za varnostni pas in eno za 10 km/h prekoračitev v mestu. Ostale so pa od prej, ko sem imel še dokaj ignorantski odnos in sem se s konceptom 'varnost je v glavi' šele temeljito spoznaval.

Zbežal sem samo enkrat, z avtom. Me je zanimalo, kako to gre. Ni bilo dobro - ne za osebno moralo, sploh ne v skladu z etiko, predvsem pa ni bilo varno.

Skratka - dokumente si z veseljem pustim kontrolirati.

In, ja - za minule grehe trenutno plačujem še dokaj visoko kazen - še nekaj mesecev moram počakati, da bom lahko ponovno opravljal vozniški izpit B.

če ti pa pravim da je bil ded včasih policaj. In pol pričakuješ da bo mel v glavi kaj vem kaj? :winkiss:

PROSIM ČE LAHKO MODERATORJI TOVRSTNE NEUMNOSTI IZ TAKIH TEM BRIŠEJO!

Hvala (v imenu mnogih).

Ne bom ti razlagal, zakaj se mi 'kontrole dokumentov brez tehtnega razloga' zdijo omejevanje zgoraj omenjene svobode gibanja, ker imaš zelo očitno drugačne poglede na to.

Poglej, omejeval ibi te, če biti barikado postavili. Če smo realni - imaš možnost, da izbereš koncept "ustavi in pokaži papirje, pa potem odpelji naprej", ali pa "gas pa adijo policaji, mene že ne bote jebali".

skratka - nihče te ne omejuje.

No, ti je všeč moje ekstremno tolmačenje, na nivoju tvojega ekstremnega tolmačenja?

In še širši razmislek - pri zakonodaji, ustavi, državnih službah, ki opravljajo dela v skladu z zakonodajo, gre pač za koncept družbenega konsenza. Seveda je strinjanje ali prostovoljno odobravanje razporejeno po gaussovi krivulju, ampak dejstvo je, da je tak pač konsenz. Namera države, da naredi red na cestah, recimo. Seveda pa nihče zaenkrat ni omenil možnosti, da bi policisti s takim ravnanjem pa stopili pravim capinom na prste, kaznovali tiste brez izpitov, z neregistriranimi motorji, pijane, motene, drogirane, tiste, ki nimajo homologiranih delov (ja, vem, to te skrbiverjetno), in tako srednjeročno izboljšali situacijo na cestah.

Vsi vidite samo tistih 5-10 minut (pogosto pa samo 3), ki vam jih policist 'uzame', ko vas ustavi.

Bogibogibogi motoristi, ja ...

Jok, pa na drevo (pa kombinezon prej dol slečt, ker če ne je vroče, saj vem ... ).

PS: Da ne bo pomote - prometni prekršek ali očitno neizpravno vozilo je seveda tudi dovolj tehten razlog...

Okej ,dejmo hipotetizirat:

Nekdo, ki je brez izpita in bo mimo policajev peljal povsem po predpisih ... ga potemtakem nikoli ne bodo izločili in je vse OK?

Nekdo, ki ima ukraden motor in na njem pač neko tablico (recimo, da je tablica od nekega motorja enakega modela in enake barve) - in se bo mimo škifarije peljal po predpisih - ne bo nikoli izločen in ugotovljen?

Nekdo ...

Skratka - goes on and on.

Ustava. Vzemi jo v roke. Tam ne more pisati o prepovedi ustavljanja policije, ampak piše o svobodi, nedotakljivosti, pravicah, dolžnostih,...državljanov. Nihče te nima pravice nadlegovati brez vzroka. Bom pa jutri našel citate, ki govorijo o tem.

Malo hipotetiziranja (bom povprašal na policijsko upravo za detajle) -

Razlog: akcija 'preverjanje motoristov'

Vzrok: nekdo se je peljal mimo kontrolne točke.

namen akcije: izvajanje poostrenega nadzora in izboljšanje situacije na cesti za enega bolj občutljivih delov populacije na javnih cestah

Še kaj? Imaš kak ugovor? Nimaš? Se mi je zdelo.

Ljudje, ki pa vsepovsod vidijo samo zločince, kriminalce, dealerje, lopove, tatove,.... in jih je strah lastne sence pa prosim, ne nam krojit življenja. Najprej ozdravite svoje komplekse strahu pred neznanim in nas ne posiljujte s svojim prestrašenim gledanjem na bodočnost, ki bi naj bila črna brez strogega policijskega nadzora!!!!

Ljudi, ki mislijo, da je na svetu vse ok in da so statistike o smrtnosti, nezgode in vse drugo pač dogodki 'nekje drugje' in nepomembni dejavniki, da o tatvinah motorjev in podobnem ne govorim, in se skos samo nasmihajo v sonce (kot eni trajni debili) pa prosim - ne mi na nivoju celotne družbe skušat prodajat te ignorance kot funkcionalno delovanje. Najprej se soočite z realnostjo in nehajte že v vsakem legitimnem ukrepu družbe (na katerega vpliv lahko imate preko uradnih mehanizmov, ki so vam dobro znani) in nam s svojim paranoiziranjem pred občasno kontrolo dokumentov in 5 minutami za 'javno dobro' ne skušajte prodajati ideje o tem, da je vse itak OK in da družba ni potrebna izboljšav.

PS: upam ,da boš danes na MotoBoomu, da ti še ilustracijo prinesem. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si pa predstavljaš pod nadzor prometa. Meni to pomeni, da mora policaj "z okicami - z gledanjem" nadzirati promet in če vidi kršitelja (brez nadzora ga ne more videti!!!), ga mora ustaviti, kontrolirati, kaznovati, prijaviti, zapreti,....

Lahko bi blo pa tudi, da bere Motosvet forum in potem išče, kateri so kreteni, ki kršijo predpise in jih išče po celi državi.

Pojmi so široko zastavljeni in mislim, da ti nisi policaj in ni tvoja naloga 'uradna interpretacija'. Tvoja naloga je, da skušaš zakon razumeti, kot se ti zdi, in se ravnaš v skladu s svojimrazumevanjem. Če dobiš kazen, imaš sodne poti, ji jih lahko izkoristiš za dokazovanje svojega prav.

Lahko pa tudi nakladaš in blebetaš na nekem forumu ... in se tolčeš po prsih.

Tako, kot vsak. Pač mal zabijamo cajt tukaj, iz različnih razlogov. Jaz recimo zato, ker čakam VApoteka, da pride po mene in me dostavi na Motoboom ;)

Sedaj ustavi 50-100 vozil, najde koga brez prve pomoči, potekle registracije,... in izpade koliko ima dela in kako je potreben. Tisti, ki pa so potrebni nadzora pa lepo dilajo dalje, ... ker on je svojo normo izpolnil z nami navadnimi državljani s protipravnim nadlegovanjem. Policijska država. Žal jih mi kot navadne ovce podpiramo s takim načinom razmišljanja, kot ga imaš ti. Po moje - napača!

Poglej drugo plat medalje in razmisli. Smisel diskusije je, da se pogleda problem z več zornih kotov in ne, da drugače mislečega etiketiraš z debilom, v kolikor

Če še ne veš - policija je organizirana v različne enote. Eni so tisti, ki na cesti nadzirajo, eni pa so tisti, ki se ukvarjajo s kriminalom. Saj ti je jasno, ne? ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ja - zadnji dve leti sem dobil samo eno kazen za varnostni pas in eno za 10 km/h prekoračitev v mestu. Ostale so pa od prej, ko sem imel še dokaj ignorantski odnos in sem se s konceptom 'varnost je v glavi' šele temeljito spoznaval.

Zbežal sem samo enkrat, z avtom. Me je zanimalo, kako to gre. Ni bilo dobro - ne za osebno moralo, sploh ne v skladu z etiko, predvsem pa ni bilo varno.

Skratka - dokumente si z veseljem pustim kontrolirati.

In, ja - za minule grehe trenutno plačujem še dokaj visoko kazen - še nekaj mesecev moram počakati, da bom lahko ponovno opravljal vozniški izpit B.

PROSIM ČE LAHKO MODERATORJI TOVRSTNE NEUMNOSTI IZ TAKIH TEM BRIŠEJO!

Hvala (v imenu mnogih).

PROSIM ČE LAHKO MODERATORJI TITOVE NEUMNOSTI PUSTITE NA FORUMU

Hvala (samo v mojem imenu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej drugo plat medalje in razmisli. Smisel diskusije je, da se pogleda problem z več zornih kotov in ne, da drugače mislečega etiketiraš z debilom, v kolikor nima enakega mnenja kot ti.

Pa uživaj v dvogovorih s policijo, ko te ustavijo brez veze!

Tako mislečih kot sta Arriba, Danci 1973, bo potrebnih vedno več! Edino na tak način bomo pošteni državljani usmerili delo policije na področja, ki ga morajo nadzorovati in zakaj so sploh plačani. Te bo kriminala mnogo manj.

Evo še ena 'druga plat' -

Poglej drugo plat medalje in razmisli. Smisel diskusije je, da se pogleda problem z več zornih kotov in ne, da drugače mislečega etiketiraš z debilom, v kolikor nima enakega mnenja kot ti. Ali, da mu dopoveduješ, kako zagovarja 'napačno mnenje'.

Pa uživaj v monologih sam s sabo, ko ti ne bo pasalo, da te ustavi policija z razlogom, da v širšem smislu zagotovijo boljšo situacijo in prisotnost aktivnosti v javni sferu!

Tako mislečih kot sta Fritz in Tito, pa HHV in še kdo, bo potrebnih vedno več! Edino na tak način bomo pošteni državljani usmerili delo policije na področja, ki ga morajo nadzorovati in za katerega so sploh plačani. Bo prekrškov in nesreč vedno manj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo hipotetiziranja (bom povprašal na policijsko upravo za detajle) -

Razlog: akcija 'preverjanje motoristov'

Vzrok: nekdo se je peljal mimo kontrolne točke.

namen akcije: izvajanje poostrenega nadzora in izboljšanje situacije na cesti za enega bolj občutljivih delov populacije na javnih cestah

Še kaj? Imaš kak ugovor? Nimaš? Se mi je zdelo.

Slabo se ti je zdelo. O tem ni bilo govora. Da ti nebo zaradi domišljavosti prišlo do samovžiga. Sklepanje v mojem imenu? :grrr

Skrenil si z osnovne debate. Ti pa le odgovarjam, da stopiš malo dol s vseznalnega konja, dragi Joža :alien1: .

Akcija preverjanja pomeni najavljena kontrola na določenih mestih za vse. OK!

Poostren nadzor pomeni kaznovanje kršiteljev CPP. Logično!

Namen akcije: izboljšanje.....

Če bom peljal mimo kontrolne točke (najavljena kontrola - pa daj prebi bolj pozorno bivše poste!!!), bom normalno ustavljen in postopek preverjanja se mora in se bo opravil.

Če pa bom vozil po CPP, me brez vzroka izven kontrolnih točk lahko samo nadzorujejo, nadlegovati pa ne smejo! Pika.

Določene besede sem ti malo poboldal, da ti bojo padle v očke in napolnile vijuge in vijugice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa bom vozil po CPP, me brez vzroka izven kontrolnih točk lahko samo nadzorujejo, nadlegovati pa ne smejo! Pika.

Določene besede sem ti malo poboldal, da ti bojo padle v očke in napolnile vijuge in vijugice.

Kaj pa je nadzor dokumentov drugega kot nadzor?

Boldal ti ne bom, si boš že sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če še ne veš - policija je organizirana v različne enote. Eni so tisti, ki na cesti nadzirajo, eni pa so tisti, ki se ukvarjajo s kriminalom. Saj ti je jasno, ne? ...

E tu si pa pečen! Sam si sedel na šporhet! Zakaj potem vse lokalne policijske postaje (v MB npr. Taborska,...) predvsem delajo na prometu in z radarji lovijo drobne prekrškarje, namesto da bi delali delo, ki je v popisu njegove enote? Po tej logiki, bi naj promet nadzirala prometna policija in ne vsi lokalni šerifi področnih postaj, ki jim je to glavna dejavnost!!!!!! Pridobiti čim več kazni, da bojo glavni! Skasirati čim več. In če vsi vozijo po predpisih pa kasirati za prvo pomoč, .... skratka nadlegovati ljudi. To zame ne drži vode.

Sedaj pa grem tudi jaz v Celje. End & out.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E tu si pa pečen! Sam si sedel na šporhet! Zakaj potem vse lokalne policijske postaje (v MB npr. Taborska,...) predvsem delajo na prometu in z radarji lovijo drobne prekrškarje, namesto da bi delali delo, ki je v popisu njegove enote? Po tej logiki, bi naj promet nadzira

Ko ti motor ukradejo, pridejo to popisat kriminalisti ali cestni policaji? Meni so prišli kriminalist ... ... ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmerjat nekoga z intelektualnim nedonošenčkom samo ker se s tabo ne strinja....ccccc.

Pa res ne vidiš, da je problem v tem, da smo za Arribo že vsi bli idioti, neumni slovenčki, kokoši in ne vem še kaj, on pa je tukaj edini pameten ?? Ni problem v tem, kdo se s kom strinja. Sej tudi jst se z njim strinjam v določenih pogledih, ne strinjam pa se s tako primitivnim odnosom do drugih pri teh letih. Če že tako odločno zastopaš svoje mnenje, spoštuj tudi mnenja drugih, brez agresije.

Ko take berem me je že počasi sram da sem sploh slovenec, ne pa slovenček :unsure: Naši forumi so najpopularnejši plac, kjer drug na drugega stresamo agresijo, namesto da bi se lepo pogovarjali in si pomagali. In to je žalostno.

Se opravičujem za OT.

Popravljeno . Popravil hirabbit
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa res ne vidiš, da je problem v tem, da smo za Arribo že vsi bli idioti, neumni slovenčki, kokoši in ne vem še kaj, on pa je tukaj edini pameten ?? Ni problem v tem, kdo se s kom strinja. Sej tudi jst se z njim strinjam v določenih pogledih, ne strinjam pa se s tako primitivnim odnosom do drugih pri teh letih. Če že tako odločno zastopaš svoje mnenje, spoštuj tudi mnenja drugih, brez agresije.

Ko take berem me je že počasi sram da sem sploh slovenec, ne pa slovenček :unsure: Naši forumi so najpopularnejši plac, kjer drug na drugega stresamo agresijo, namesto da bi se lepo pogovarjali in si pomagali. In to je žalostno.

Se opravičujem za OT.

Veš kaj mislim da krepko pretiravaš. Nikoli nisem napisal neumni slovenčki ampak "velika večina slovenčkov". In s tem da je beseda slovenček bila uporabljena že marsikje. Prav tako nisem nobenega imenoval idiot, pa čeprav je nekdo mene imel za primata. Prav tako nisem nobenega imenoval za kokoš ampak sem nekomu samo rekel da kokodaka. Zato prosim mojih izjav ne prirejaj in bodi objektiven. Če že nimaš kaj drugega delat, pljuvat ti sigurno ni treba po meni samo zato ker mogoče malo drugače mislim kot ti in sem - priznam - včasih tudi aroganten. Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že nimaš kaj drugega delat, pljuvat ti sigurno ni treba po meni samo zato ker mogoče malo drugače mislim kot ti in sem - priznam - včasih tudi aroganten. Hvala

Sej ne pljuvam po tebi, samo nesramen se mi zdiš. Tako mnenje imam in tako ti tudi povem. Se pa s tvojim pogledom na zadevo vseeno delno strinjam.

Me pa zanima nekaj drugega in s tem ne mislim provocirat ali kaj podobnega. Kot vemo, se da pri nas "legalizirat" (karkoli že to pomeni) ukradene avte in jih tudi legalno registrirat. S Schengenom pa se je baza podatkov o ukradenih vozilih globalizirala in sedaj imajo naši policisti vpogled v širšo bazo podatkov (tako so mi rekli iz prve roke na policijski postaji, da ne bo kdo polemiziral od kje mi zdaj te informacije). Zdej pa vprašanje: če policisti ne smejo ustavljat vozila brez veze za kontrolo številk šasije ter dokumentov, kako bi potem taka vozila odkrili ?! Bi se lahko nepridipravi mirno vozili naokrog, če nebi naredili nobenega prekrška ? Saj za jih ustavit nimajo razloga, ker je vse izpravno, od registracije do zavarovanja in kupoprodajne pogodbe. Hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne pljuvam po tebi, samo nesramen se mi zdiš. Tako mnenje imam in tako ti tudi povem. Se pa s tvojim pogledom na zadevo vseeno delno strinjam.

Me pa zanima nekaj drugega in s tem ne mislim provocirat ali kaj podobnega. Kot vemo, se da pri nas "legalizirat" (karkoli že to pomeni) ukradene avte in jih tudi legalno registrirat. S Schengenom pa se je baza podatkov o ukradenih vozilih globalizirala in sedaj imajo naši policisti vpogled v širšo bazo podatkov (tako so mi rekli iz prve roke na policijski postaji, da ne bo kdo polemiziral od kje mi zdaj te informacije). Zdej pa vprašanje: če policisti ne smejo ustavljat vozila brez veze za kontrolo številk šasije ter dokumentov, kako bi potem taka vozila odkrili ?! Bi se lahko nepridipravi mirno vozili naokrog, če nebi naredili nobenega prekrška ? Saj za jih ustavit nimajo razloga, ker je vse izpravno, od registracije do zavarovanja in kupoprodajne pogodbe. Hvala za odgovor.

Naj takšno iskanje policija izvaja kakor se pač znajde, me sploh ne tangira. Bomo rekli prav, pa dajte preverjat na tak način, pa bodo pol z takšnim izgovorom začeli hodit nam pregledovat garaže. Kje se bo končalo? Policija v spalnici? Vsak izgovor je dober da se počnejo nelegalne stvari. Pa naj bolj natančno preverjajo pri registraciji. Naj ti pošljejo vabilo da pripelji avto na pregled ker sumijo da je ukraden. Bilokako. Ampak na cesti pa me naj za božjo voljo v nedeljo popoldan pustijo pri miru. In zagotavljam ti (mimo vseh teh zakonov in predpisov na katere smo se v prispevkih sklicevali eni in drugi ampak čisto po zdravi kmečki logiki) da se prometna varnost ne bo nič bistveno izboljšala če bo mi nek kljukec v modrem v nedeljo popoldan zijal v vozniško in me jahal za prvo pomoč. In to mu bom tudi zmeraj dal vedet, verjetno tudi z neko mero arogance. In to zato ker mi oblast v takšni ali drugačni obliki pač ni všeč in mi to pokvari popoldne. Drugim je pač uniforma všeč in so srečni če mu lahko pokažejo vozniško. Ljudje smo pač različni in prav je tako. To smo pokazali tudi na tem forumu, pa čeprav so včasih stvari ušle čez mejo dobrega okusa. Tako da če sem koga užalil se mu opravičujem. Tistim ki so pa pisali da jih je zaradi mene sram da so Slovenci pa lahko potolažim da je moj dedek po fotru bil iz hrv. zagorja, prababica po mami pa nekje oz obersteiermark, tako da sem bolj čefur in kremeniti slovenci imate lahko zdaj bolj mirno vest. Pa upam da vam ni zmanjkalo pira in kokic ob prebiranju vsega tega. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj takšno iskanje policija izvaja kakor se pač znajde, me sploh ne tangira. Bomo rekli prav, pa dajte preverjat na tak način, pa bodo pol z takšnim izgovorom začeli hodit nam pregledovat garaže. Kje se bo končalo? Policija v spalnici? Vsak izgovor je dober da se počnejo nelegalne stvari. Pa naj bolj natančno preverjajo pri registraciji. Naj ti pošljejo vabilo da pripelji avto na pregled ker sumijo da je ukraden. Bilokako. Ampak na cesti pa me naj za božjo voljo v nedeljo popoldan pustijo pri miru.

... Ker?

Če hočeš mir, ostani doma. Domov ti verjetno res ne bodo prišli težit, čeprav se bojiš,da ti bodo cestni policisti še v garažo in spalnico prišli ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Ker?

Če hočeš mir, ostani doma. Domov ti verjetno res ne bodo prišli težit, čeprav se bojiš,da ti bodo cestni policisti še v garažo in spalnico prišli ...

Torej če pa hočem gnjavljenje pa naj grem na cesto...... ker tam je to legalno in dopustno. Ja bravo maršal :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej če pa hočem gnjavljenje pa naj grem na cesto...... ker tam je to legalno in dopustno. Ja bravo maršal :worship: :worship: :worship:

Maš kak argument, al boš zdaj pa hotel samo z jezičnim manevriranjem izpast manj 'butast' (v smislu debate)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš kak argument, al boš zdaj pa hotel samo z jezičnim manevriranjem izpast manj 'butast' (v smislu debate)?

Proti takšnim umnim zaključkom kot si jih malo prej navedel mi res zmanjka argumentov.... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proti takšnim umnim zaključkom kot si jih malo prej navedel mi res zmanjka argumentov.... :naughty:

Izhajajo iz hipotez nekaterih v tej temi, ki skušajo prikazati, kakor da policisti nadlegujejo državljane z povsem zakonitimi in - mislim vsaj - da včasih tudi prepotrebnimi kontrolami na cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!