Skoči na vsebino

Kontrola dokumentov - da ali ne?


Arriba

Priporočene objave

D še jz mal popametujem :rolleyes: .

Med branjem tele teme sm se namreč spomnila na svojo seminarsko na faksu....Ali so preventivne akcije policije primerne, dopusne oz. skladne z URS s tega vidika? Za delovanje policije je bistveno, da omejuje posameznika, zato je načeloma za njeno delovanje pomemben t.i. sprožilni element, se prav da posameznik naredi neki, kar je proti predpisom katerih upoštevanje nadzoruje policia glede na ZVCP in ZPol. Ravno glede potrebnosti tega sprožilnega elementa se sistemi posameznih držav med sabo razlikujejo. Pri nas je pač tako, da načeloma policija potrebuje sprožilni element za svoje delovanje (npr. za samo legitimiranje posameznika e potreben sprožilni moment), preventivne akcije nadzora prometa pa so nekakšna izjema od tega načela. O tem vprašanju je odločalo tudi Ustavno sodišče RS leta 2003 (št. odločbe zdle nikakor ne najdem, nimam Ius Infa doma žal). V glavnem takrat so sprejel razlago, daje v skladu z URS in ne gre za kršitev ČP (kot je nedotakljivost zasebnosti posameznika), ker ČP niso absolutne, ampak se lahko omejijo pod določenimi ogoji, predvsem mora biti poseg sorazmeren glede na cilj, ki je tu varnost prometa. Je pa ustavni sodnik Fišer podal ločeno mnenje, da glede na to, da gre pri kontroli prometa in dokumentov za izjemo od omenjenega pravila delovanja policije le na podlagi sprožilnih situacij, ki bi kot taka morala biti natančno in jasno opredeljena tudi v ZVCP. Kar pa še vedno ni, preventivne akcije, ki vključujejo tudi pregled dokumentov, pa ostajajo kot naloga policije v okviru pooblastila nadziranja in urejanja prometa.

Tako da, dokumente na plano, če stric al pa teta polcaj rečejo, ni kj praskat :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tako, kaj je res tko težko ustavit pa pokazat tiste 3 papirje :headbang: pa se še kaj pomeniš z njimi če imaš cajt in kaj vprašaš, pomoje ti bo rade volje odgovoril......ravno tako je človek kot ti, in prav tako hodi na šiht kot ti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ti je všeč moje ekstremno tolmačenje, na nivoju tvojega ekstremnega tolmačenja?

V mojem tolmačenju pa res ni nič ekstremnega...

Bogibogibogi motoristi, ja ...

Beseda ne teče o motoristih, ampak o policijskih 'kontrolah'. Mene so motile, preden sem postal motorist in me še vedno motijo, tudi, ko sem v avtu.

Okej ,dejmo hipotetizirat:

Nekdo, ki je brez izpita in bo mimo policajev peljal povsem po predpisih ... ga potemtakem nikoli ne bodo izločili in je vse OK?

Ja, če vozi povsem po predpisih to pomeni, da jih pozna, da jih upošteva in da je vse OK. To, da nima rozafrjolčnega papira je v takem primeru nepomembno...

Nekdo, ki ima ukraden motor in na njem pač neko tablico (recimo, da je tablica od nekega motorja enakega modela in enake barve) - in se bo mimo škifarije peljal po predpisih - ne bo nikoli izločen in ugotovljen?

Ne, to pa ne. Policaji imajo dovolj dober informacijski sistem, da vedo, da je tak motor ukraden in ga lahko s tehtnim razlogom ustavijo. Če so dobili pravega - 'svaka čast', če pa so ustavili napačnega, mu pač svojo zmoto pojasnijo in se mu opravičijo...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tako, kaj je res tko težko ustavit pa pokazat tiste 3 papirje :headbang: pa se še kaj pomeniš z njimi če imaš cajt in kaj vprašaš, pomoje ti bo rade volje odgovoril......ravno tako je človek kot ti, in prav tako hodi na šiht kot ti

Ja ded težko je .... boga mi da je težko :headbang: :headbang: In to zato ker pravim še enkrat: ne vidim v čem bo se prometna varnost izboljšala če bo nek modri kljukec v nedeljo popoldne zijal v mojo vozniško in me jahal za prvo pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ded težko je .... boga mi da je težko :headbang: :headbang: In to zato ker pravim še enkrat: ne vidim v čem bo se prometna varnost izboljšala če bo nek modri kljukec v nedeljo popoldne zijal v mojo vozniško in me jahal za prvo pomoč

Izvoli!

post-499-1208024345.jpgpost-499-1208024345.jpgpost-499-1208024345.jpgpost-499-1208024345.jpgpost-499-1208024345.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem takrat so sprejel razlago, daje v skladu z URS in ne gre za kršitev ČP (kot je nedotakljivost zasebnosti posameznika), ker ČP niso absolutne, ampak se lahko omejijo pod določenimi pogoji, predvsem mora biti poseg sorazmeren glede na cilj, ki je tu varnost prometa.

Hvala za pojasnilo.

No, se mi je le zdelo, da ne počnejo nečesa, kar bi odvetnikom prinašalo lahek zaslužek.

Torej le gre za to, da je škoda povzročena z možnostjo, da te vsake kvatre ustavijo in si zaradi pregleda dokumentov in vozila ob x do xy minut svojega časa manjša, kot je korist, ki jo dosežejo z nadzorom prometa, izločanjem voznikov brez pooblastil za upravljanje z vozilom v javnem prometu, izločanjem tehnično neprimernih vozil itn.

Vztrajnim še vedno ostaja zahteva za presojo ustavnosti zakona ali posameznega člena (več o tem tukaj), zbiranje podpisov 40.000 tisoč državljanov ali prepričevanje tretjine poslancev Državnega zbora ali prepričevanje večine poslancev Državnega sveta - za referendum s katerim se zavrne zakon. Lahko se tudi pritožijo na Komisijo za peticije ter za človekove pravice in enake možnosti v Državnem zboru (ena od nalog te komisije je - obravnava pritožb in predlogov državljanov, v katerih opozarjajo na določene probleme pri izvajanju zakonov in drugih aktov - Državni zbor). Verjetno obstaja še kakšna resna in konstruktivna možnost.

P.S.

O žaljenju in podobnem - le scenosled zapisov si je treba pogledati in raven komunikacije...

O slovenskem ponosu in pripadnosti - rekel sem, da me postaja sram, da sem Štajerc. Nacionalna pripadnost in korenine me ne zanimajo, ker ne ocenjujem človeka po tem. Tako kot ga ne smatram apriori za bedaka, če nosi ali je nosil policijsko uniformo. Upam, da bo to uspel prebrati kak takšen, ki rad omenja, da drugi sploh ne prebiramo njegove linije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Beseda ne teče o motoristih, ampak o policijskih 'kontrolah'. Mene so motile, preden sem postal motorist in me še vedno motijo, tudi, ko sem v avtu.

Ja, mene tudi marsikaj moti, pat o ne pomeni, da je nezakonito.

Ja, če vozi povsem po predpisih to pomeni, da jih pozna, da jih upošteva in da je vse OK. To, da nima rozafrjolčnega papira je v takem primeru nepomembno...

Ne, to pa ne. Policaji imajo dovolj dober informacijski sistem, da vedo, da je tak motor ukraden in ga lahko s tehtnim razlogom ustavijo. Če so dobili pravega - 'svaka čast', če pa so ustavili napačnega, mu pač svojo zmoto pojasnijo in se mu opravičijo...

Eh, you'll never get it.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ded težko je .... boga mi da je težko :headbang: :headbang: In to zato ker pravim še enkrat: ne vidim v čem bo se prometna varnost izboljšala če bo nek modri kljukec v nedeljo popoldne zijal v mojo vozniško in me jahal za prvo pomoč

Kaj te veš - mogoče pa bo na enak način kakega barabina 'skenslal'. Al pa ene tri modele, ki bodo brez izpitov "harali" proti obali ... al pa kaj podobnega ... al pa bo zaradi prisotnosti policije bolj umirjeno tekel promet in bo manj nezgod ... itd itd itd .

Tebe bo pa mogoče še posebej štrafal, ko take klatiš tukaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PROSIM ČE LAHKO MODERATORJI TITOVE NEUMNOSTI PUSTITE NA FORUMU

Hvala (samo v mojem imenu)

Naj te "neumnosti" kar ostanejo. Hvala (v mojem imenu)....... :evilgrin:

E tu si pa pečen! Sam si sedel na šporhet! Zakaj potem vse lokalne policijske postaje (v MB npr. Taborska,.. .) predvsem delajo na prometu in z radarji lovijo drobne prekrškarje, namesto da bi delali delo, ki je v popisu njegove enote? Po tej logiki, bi naj promet nadzirala prometna policija in ne vsi lokalni šerifi področnih postaj, ki jim je to glavna dejavnost!!!!!! Pridobiti čim več kazni, da bojo glavni! Skasirati čim več. In če vsi vozijo po predpisih pa kasirati za prvo pomoč, .... skratka nadlegovati ljudi. To zame ne drži vode.

Sedaj pa grem tudi jaz v Celje. End & out.

Področnih postaj ni....oz. so vendar se jim drugače reče.....Kako? Ja poišči si malo in se pouči o organizaciji slovenske policije, je vse dosegljivo..........

Naj takšno iskanje policija izvaja kakor se pač znajde, me sploh ne tangira. Bomo rekli prav, pa dajte preverjat na tak način, pa bodo pol z takšnim izgovorom začeli hodit nam pregledovat garaže. Kje se bo končalo? Policija v spalnici? Vsak izgovor je dober da se počnejo nelegalne stvari. Pa naj bolj natančno preverjajo pri registraciji. Naj ti pošljejo vabilo da pripelji avto na pregled ker sumijo da je ukraden. Bilokako. Ampak na cesti pa me naj za božjo voljo v nedeljo popoldan pustijo pri miru. In zagotavljam ti (mimo vseh teh zakonov in predpisov na katere smo se v prispevkih sklicevali eni in drugi ampak čisto po zdravi kmečki logiki) da se prometna varnost ne bo nič bistveno izboljšala če bo mi nek kljukec v modrem v nedeljo popoldan zijal v vozniško in me jahal za prvo pomoč. In to mu bom tudi zmeraj dal vedet, verjetno tudi z neko mero arogance. In to zato ker mi oblast v takšni ali drugačni obliki pač ni všeč in mi to pokvari popoldne. Drugim je pač uniforma všeč in so srečni če mu lahko pokažejo vozniško. Ljudje smo pač različni in prav je tako. To smo pokazali tudi na tem forumu, pa čeprav so včasih stvari ušle čez mejo dobrega okusa. Tako da če sem koga užalil se mu opravičujem. Tistim ki so pa pisali da jih je zaradi mene sram da so Slovenci pa lahko potolažim da je moj dedek po fotru bil iz hrv. zagorja, prababica po mami pa nekje oz obersteiermark, tako da sem bolj čefur in kremeniti slovenci imate lahko zdaj bolj mirno vest. Pa upam da vam ni zmanjkalo pira in kokic ob prebiranju vsega tega. :rolleyes:

Policijska postaja za izravnalne ukrepe

opravlja nadzore državne meje, in sicer tako na državni meji kot v notranjosti države;

odkriva čezmejno kriminaliteto;

odkriva ilegalne migrante in vodiče;

odkriva tihotapstvo mamil, orožja, streliva in ukradenih vozil;

odkriva uporabo ponarejenih, prenarejenih in tujih listin;

pomaga policijskim postajam na območju PU pri nadzoru državne meje;

opravlja policijske naloge v zvezi z nadzorom državne meje, za katere so poleg splošnih

potrebne tudi posebne veščine ali znanja ter specialna oprema ali jih je potrebno

izvajati usklajeno na območju policijske uprave;

sodeluje pri usposabljanjih za posebne veščine ali znanja, ki spadajo v njeno

neposredno delovno področje;

skrbi za vzdrževanje, racionalno uporabo ter preizkuse tehnične opreme in sredstev, ki

jih ima v uporabi;

za policijske uprave izvaja pridržanje tujcev v skladu z drugim odstavkom 43. člena Zpol;

opravlja naloge prekrškovnega organa v skladu s predpisi;

po potrebi opravlja druge policijske naloge.

Policijska postaja (splošna)

Varuje življenje, osebno varnost in premoženje ljudi,

z organi lokalnih skupnosti sodeluje pri ukrepih za izboljšanje varnosti,

sodeluje z drugimi organi, organizacijami in institucijami, katerih dejavnost je usmerjena k zagotavljanju večje varnosti oz. k vzpodbujanju varnostnega samoorganiziranja prebivalcev ter jim pomaga v okviru svojih pristojnosti in možnosti,

sporazumno ustanavlja svete, sosvete, komisije ali druge oblike partnerskega sodelovanja,

preprečuje, odkriva, preiskuje kazniva dejanja ter odkriva, prijema in izroča pristojnim organom storilce kaznivih dejanj,

ugotavlja in nadzoruje kriminalna žarišča na svojem območju,

organizira iskanje, odkrivanje in prijemanje pogrešanih, pobeglih in drugih iskanih oseb ter jih izroča pristojnim organom,

vzdržuje javni red na javnih shodih in javnih prireditvah, na krajih in v objektih, kjer je pogosto kršen javni red,

ugotavlja, odkriva in prijavlja kršitelje predpisov o javnem redu, orožnem pravu, eksplozivnih in nevarnih snoveh ter drugih predpisov iz pristojnosti policije,

opravlja določene naloge v zvezi s prijavo prenočišča in prebivališča,

nadzoruje in ureja promet na javnih ter nekategoriziranih cestah in ukrepa zoper kršitelje cestnoprometnih predpisov ter izvaja druge predpisane ukrepe,

eiskuje prometne nesreče ter izvaja predpisane ukrepe,

opravlja mejno kontrolo, preprečuje nedovoljene migracije, protipravno prenašanje orožja in mamil ter različne oblike kriminala,

opravlja naloge za varovanje državne meje, ugotavlja mejne incidente in druge kršitve nedotakljivosti državne meje,

nadzoruje spoštovanje predpisov, ki urejajo gibanje in prebivanje tujcev,

nadzoruje gibanje in zadrževanje oseb na območju mejnega prehoda,

izdaja odločbe na prvi stopnji v zvezi z gibanjem in zadrževanjem na mejnem prehodu,

na svojem delovnem področju sodeluje z obmejnimi varnostnimi organi sosednjih držav,

organizira in izvaja preventivno dejavnost na svojem območju,

ugotavlja in preprečuje kršitve predpisov o varovanju okolja in ukrepa v skladu s pooblastili,

zagotavlja pomoč državnim organom, samoupravnim lokalnim skupnostim, zavodom, organizacijam, gospodarskim družbam in samostojnim podjetnikom posameznikom oz. posameznikom, ki imajo na podlagi zakona javno pooblastilo za opravljanje nekaterih funkcij uprave, če pri izvrševanju svojih nalog naletijo na upiranje ali ogrožanje ali če to utemeljeno pričakujejo,

opravlja določene naloge za varovanje oseb in objektov,

skrbi za pravilno pisarniško poslovanje, za pravilen vnos podatkov v centralno vodene računalniške evidence ter za ažuriranje evidenc na policijski postaji,

opravlja varnostno preverjanje oseb,

opravlja določene naloge nadzora nad zasebnim varovanjem ter v zvezi z varovanjem življenja, osebne varnosti in premoženja ljudi sodeluje s tistimi, ki opravljajo to dejavnost,

opravlja naloge prekrškovnega organa v skladu s predpisi,

opravlja druge naloge s svojega delovnega področja, ki jih določajo zakoni in drugi predpisi.

Precej obširen opis del in nalog, a ne???

Popravljeno . Popravil Alla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izvoli!

post-499-1208024345.jpgpost-499-1208024345.jpgpost-499-1208024345.jpgpost-499-1208024345.jpgpost-499-1208024345.jpg

Ja hvala, res tak nesebično od tebe da si mi taki zid spuval, viš kako se počasi navzemaš demokratičnih načel :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj te veš - mogoče pa bo na enak način kakega barabina 'skenslal'. Al pa ene tri modele, ki bodo brez izpitov "harali" proti obali ... al pa kaj podobnega ... al pa bo zaradi prisotnosti policije bolj umirjeno tekel promet in bo manj nezgod ... itd itd itd .

Tebe bo pa mogoče še posebej štrafal, ko take klatiš tukaj.

Kaj štrafanje, to je mala malca. Sem včeraj opazil da si je roka pravice (policija) ogledovala že moj profil tukaj na motosvetu, tak da zdaj še samo čakam da pridejo pa me pobašejo v marico. In da bom naslednji prispevek švercal vun iz kakega gulaga :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja hvala, res tak nesebično od tebe da si mi taki zid spuval, viš kako se počasi navzemaš demokratičnih načel :rolleyes:

To NI zid za streljanje.

To JE zid, kateri bi ti utegnil prav priti, ker tako rad z glavo zid tolčeš. Pravi KAPITALIZEM na delu - stremi k zadovoljitvi potreb posameznika, individualnost maksimalna!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policijska postaja (splošna)

Varuje življenje, osebno varnost in premoženje ljudi,

z organi lokalnih skupnosti sodeluje pri ukrepih za izboljšanje varnosti,

sodeluje z drugimi organi, organizacijami in institucijami, katerih dejavnost je usmerjena k zagotavljanju večje varnosti oz. k vzpodbujanju varnostnega samoorganiziranja prebivalcev ter jim pomaga v okviru svojih pristojnosti in možnosti,

sporazumno ustanavlja svete, sosvete, komisije ali druge oblike partnerskega sodelovanja,

preprečuje, odkriva, preiskuje kazniva dejanja ter odkriva, prijema in izroča pristojnim organom storilce kaznivih dejanj,

ugotavlja in nadzoruje kriminalna žarišča na svojem območju,

organizira iskanje, odkrivanje in prijemanje pogrešanih, pobeglih in drugih iskanih oseb ter jih izroča pristojnim organom,

vzdržuje javni red na javnih shodih in javnih prireditvah, na krajih in v objektih, kjer je pogosto kršen javni red,

ugotavlja, odkriva in prijavlja kršitelje predpisov o javnem redu, orožnem pravu, eksplozivnih in nevarnih snoveh ter drugih predpisov iz pristojnosti policije,

opravlja določene naloge v zvezi s prijavo prenočišča in prebivališča,

nadzoruje in ureja promet na javnih ter nekategoriziranih cestah in ukrepa zoper kršitelje cestnoprometnih predpisov ter izvaja druge predpisane ukrepe,

eiskuje prometne nesreče ter izvaja predpisane ukrepe,

opravlja mejno kontrolo, preprečuje nedovoljene migracije, protipravno prenašanje orožja in mamil ter različne oblike kriminala,

opravlja naloge za varovanje državne meje, ugotavlja mejne incidente in druge kršitve nedotakljivosti državne meje,

nadzoruje spoštovanje predpisov, ki urejajo gibanje in prebivanje tujcev,

nadzoruje gibanje in zadrževanje oseb na območju mejnega prehoda,

izdaja odločbe na prvi stopnji v zvezi z gibanjem in zadrževanjem na mejnem prehodu,

na svojem delovnem področju sodeluje z obmejnimi varnostnimi organi sosednjih držav,

organizira in izvaja preventivno dejavnost na svojem območju,

ugotavlja in preprečuje kršitve predpisov o varovanju okolja in ukrepa v skladu s pooblastili,

zagotavlja pomoč državnim organom, samoupravnim lokalnim skupnostim, zavodom, organizacijam, gospodarskim družbam in samostojnim podjetnikom posameznikom oz. posameznikom, ki imajo na podlagi zakona javno pooblastilo za opravljanje nekaterih funkcij uprave, če pri izvrševanju svojih nalog naletijo na upiranje ali ogrožanje ali če to utemeljeno pričakujejo,

opravlja določene naloge za varovanje oseb in objektov,

skrbi za pravilno pisarniško poslovanje, za pravilen vnos podatkov v centralno vodene računalniške evidence ter za ažuriranje evidenc na policijski postaji,

opravlja varnostno preverjanje oseb,

opravlja določene naloge nadzora nad zasebnim varovanjem ter v zvezi z varovanjem življenja, osebne varnosti in premoženja ljudi sodeluje s tistimi, ki opravljajo to dejavnost,

opravlja naloge prekrškovnega organa v skladu s predpisi,

opravlja druge naloge s svojega delovnega področja, ki jih določajo zakoni in drugi predpisi.

Precej obširen opis del in nalog, a ne???

Bravo! Vidiš kaj vse morjo delat? Te pa so vsi na cesti in kasirajo :lol: .

Ha, ha. Zanima pa me samo koliko od teh nalog je na prioritetni listi :lol1: .... Mislim, da tvoj poboldan opis del in nalog zajema visok % njihove aktivnosti :lol1: in je najvišja prioriteta opravil, saj je tudi rezultat najhitreje viden. Včasih smo temu rekli, da si plačan po FUK-u (Finančni Uspeh Kolektiva... :rolleyes: ). Na 100 ustavljenih jih je sigurno 10 "potrebno " kaznovati. In vsi so zadovoljni. Razen kaznovanih in tistih, brez veze ustavljenih.

No, in sedaj še ena kost za glodanje. Če se zameriš policaju (različni vzroki, tudi če mu npr. "nategneš" sosedo :worship: ...), te lahko terorizira sam ali pa s pomočjo kolegov. Lahko ti zakonito zagrenijo življenje. Če te na relaciji nekaj km nekajkrat ustavijo in "jebejo", ker so se zmenili (in to iz dneva v dan!), te lahko naredijo razpi*kanega, dekoncentriranega,... te pa vozi dalje. In kaj bo osnova za "pritožbo"? Zakonsko dovoljeno nadlegovanje?

E dragi moji. Zato pa se naj tak organizirajo, da ne bojo igrali na cesti tombole ali lota pri lovljenju kriminalcev. Naj jih lovijo z organiziranim delom in obširen opis del in nalog bojo lažje izvajali, če ne bodo zapravljali časa z jalovim ustavljanjem in nadlegovanjem poštenih državljanov. Nenazadnje jih tudi plačujemo!!!!!

Zakaj imam občutek, da v tujini delajo policaji najmanj na prometnem nadzoru in kasiranju, pri nas pa največ. Vidiš po številu policijskih vozil na cesti. V tujini jih praktično ni, pri nas pa za vsakim tretjim ovinkom :alien1: . Prištej še število policajev na število državljanov in imam občutek, da tu krepko vodimo. Recimo, koliko je število policajev/1000 državljanov pri nas in npr. v Avstriji? Predlagam enodnevno vikend turo po Sloveniji in štejmo policijska vozila na cesti in kontrole. Naslednji teden Avstrija. Primerjamo rezultate. Upam stavit, da zmaga Slovenija! :whistle: In ker jih je sigurno preveč, si morajo najti delo. Te pa nadlegujmo vse in vsakega. Rezultat=policijska država!

Svoje sem povedal, to je moje mnenje. Policijsko delo cenim, imam mnogo dobrih prijateljev med njimi. Žal pa je sistem narejen tako, da morajo svoje potrebno delo preusmeriti na kasiranje na cesti, ker država potrebuje denar. Tu pa napredujejo in so bolj cenjeni "pokvarjeni" policaji, ki ti bodo mrtvo hladno finančno zaklali familijo zaradi glupega nenevarnega prekrška. In če bi se vsi držali omejitev, bi bolano iskali vzrok kako ti spipat pošteno zaslužen denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To NI zid za streljanje.

To JE zid, kateri bi ti utegnil prav priti, ker tako rad z glavo zid tolčeš. Pravi KAPITALIZEM na delu - stremi k zadovoljitvi potreb posameznika, individualnost maksimalna!

Res? To pa res sam ne bi nikoli pogruntal da mi je HHV spuval zid zato da se bom lahko z glavo tolkel obenj. Me pa sploh ne čudi da si ti zid povezal s streljanjem, te verjetno še vedno preveva duh 3. internacionale in Josifa Visarionoviča.

Pa dost zaenkrat. Malo se je pokazalo sonce pa se grem z mopedom malo preluftat. By

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak ne primerjat slvoenske situacije zdaj, ko je čas 'akcije', in avstrijske v času 'neakcije'. Bodi vsaj tolko pošten do sebe, a? Bo šlo?

Mal povprašaj tiste, ki se vozijo gor na Golico pa tak dalje ... kolk je tam kontrole itd.

Če sem omenjal situacijo, je ta na podlagi nekajletnih izkušenj. Akcija ali neakcija nima veze. Do sebe sem najbolj pošten.

Po Golici se sam vozim, že leta. Ustavljen sem bil enkrat iz "znane" vasi proti Labotu. Prehitevanje čez polno črto (cca 10 m prehitro) in zmerjena hitrost na radar 150. Z ženo kot sopotnico. Ustavil me je policist - motorist. Preveril papirje in me brez problemov pustil naprej. Ocenil je, da nisem ogrožal nikogar.

Mimogrede, sem pred leti naletel na Golici na dva policaja, ki sta z metlami čistila cesto v ovinku, ker je tovornjak vsipal pesek. Ustavil sem, pomagal in ju z velikim veseljem povabil na kavo. Mimogrede, nikoli nisem zapeljal mimo kamna ali kake druge ovire na cesti, ne da bi je odstranil.

Kje se sprenevedam, kdo me je demantiral, kako afne guncam? Zakaj imam občutek, da ti brezvezno nakladaš.

Jaz samo povdarjam, da te policaj nima pravice brez vzroka ustaviti in, če nima kaj delat, si naj delo najde brez nadlegovanja. Toliko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo! Vidiš kaj vse morjo delat? Te pa so vsi na cesti in kasirajo :lol: .

Ha, ha. Zanima pa me samo koliko od teh nalog je na prioritetni listi :lol1: .... Mislim, da tvoj poboldan opis del in nalog zajema visok % njihove aktivnosti :lol1: in je najvišja prioriteta opravil, saj je tudi rezultat najhitreje viden. Včasih smo temu rekli, da si plačan po FUK-u (Finančni Uspeh Kolektiva... :rolleyes: ). Na 100 ustavljenih jih je sigurno 10 "potrebno " kaznovati. In vsi so zadovoljni. Razen kaznovanih in tistih, brez veze ustavljenih.

No, in sedaj še ena kost za glodanje. Če se zameriš policaju (različni vzroki, tudi če mu npr. "nategneš" sosedo :worship: .. .) , te lahko terorizira sam ali pa s pomočjo kolegov. Lahko ti zakonito zagrenijo življenje. Če te na relaciji nekaj km nekajkrat ustavijo in "jebejo", ker so se zmenili (in to iz dneva v dan!), te lahko naredijo razpi*kanega, dekoncentriranega,... te pa vozi dalje. In kaj bo osnova za "pritožbo"? Zakonsko dovoljeno nadlegovanje?

E dragi moji. Zato pa se naj tak organizirajo, da ne bojo igrali na cesti tombole ali lota pri lovljenju kriminalcev. Naj jih lovijo z organiziranim delom in obširen opis del in nalog bojo lažje izvajali, če ne bodo zapravljali časa z jalovim ustavljanjem in nadlegovanjem poštenih državljanov. Nenazadnje jih tudi plačujemo!!!!!

Zakaj imam občutek, da v tujini delajo policaji najmanj na prometnem nadzoru in kasiranju, pri nas pa največ. Vidiš po številu policijskih vozil na cesti. V tujini jih praktično ni, pri nas pa za vsakim tretjim ovinkom :alien1: . Prištej še število policajev na število državljanov in imam občutek, da tu krepko vodimo. Recimo, koliko je število policajev/1000 državljanov pri nas in npr. v Avstriji? Predlagam enodnevno vikend turo po Sloveniji in štejmo policijska vozila na cesti in kontrole. Naslednji teden Avstrija. Primerjamo rezultate. Upam stavit, da zmaga Slovenija! :whistle: In ker jih je sigurno preveč, si morajo najti delo. Te pa nadlegujmo vse in vsakega. Rezultat=policijska država!

Svoje sem povedal, to je moje mnenje. Policijsko delo cenim, imam mnogo dobrih prijateljev med njimi. Žal pa je sistem narejen tako, da morajo svoje potrebno delo preusmeriti na kasiranje na cesti, ker država potrebuje denar. Tu pa napredujejo in so bolj cenjeni "pokvarjeni" policaji, ki ti bodo mrtvo hladno finančno zaklali familijo zaradi glupega nenevarnega prekrška. In če bi se vsi držali omejitev, bi bolano iskali vzrok kako ti spipat pošteno zaslužen denar.

To ti je bilo servirano, da boš ločil PP od PPP ali od PP IU.............vsaka ima svoj opis del in nalog .......Seveda morajo in tudi delajo...........Ostalo je pa eno samo sprenevedanje.........Predvsem tista na Golico je malo bosa.........Aut Policaj ve zakaj mora ravno zgoraj poostreno nadzirat in tudi nadzira... se še ni zgodilo, da jih ne bi videl (15-20 na sezono sem zgoraj).....In tudi točno vem, kje jih bom srečal......Če pa gre nekdo enkrat v sezoni gor in jih ne sreča, pa to ni vredno posploševanja......

Kaj štrafanje, to je mala malca. Sem včeraj opazil da si je roka pravice (policija) ogledovala že moj profil tukaj na motosvetu, tak da zdaj še samo čakam da pridejo pa me pobašejo v marico. In da bom naslednji prispevek švercal vun iz kakega gulaga :naughty:

Morš mislit, zaj ti že tu ne dajo mira in te gnjavijo....... :wacko: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak ne primerjat slvoenske situacije zdaj, ko je čas 'akcije', in avstrijske v času 'neakcije'. Bodi vsaj tolko pošten do sebe, a? Bo šlo?

Mal povprašaj tiste, ki se vozijo gor na Golico pa tak dalje ... kolk je tam kontrole itd.

Benti res zadni cajt da jim spomenik postavimo. Non stop jamrajo kolko premalo jih je, akcij pa majo več ko wermaht leta 1943. Glede golice pa: lih včeraj sem se peljal preko Jurija v Avstrijo pa pol čez golico v Lavamund in dalje v Ravne (blo neko srečanje, samo folka pač vremenu primerno) pol pa čez SG, Vitanje in Konjice nazaj v MB. In rezultat je naslednji: Avstrija 0 policajev, Slovenija pa samo od Konjic do Bistrice 2 kontroli. V nedeljo popoldne. Ma u ..... kako se jim da?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ti je bilo servirano, da boš ločil PP od PPP ali od PP IU.............vsaka ima svoj opis del in nalog .......Seveda morajo in tudi delajo...........Ostalo je pa eno samo sprenevedanje.........Predvsem tista na Golico je malo bosa.........Aut Policaj ve zakaj mora ravno zgoraj poostreno nadzirat in tudi nadzira... se še ni zgodilo, da jih ne bi videl (15-20 na sezono sem zgoraj).....In tudi točno vem, kje jih bom srečal......Če pa gre nekdo enkrat v sezoni gor in jih ne sreča, pa to ni vredno posploševanja......

Jaz o jabolkah, ti o hruškah :unsure: . Jaz se sprenevedam, ti nakladaš. Namesto odgovora na moje mnenje, mutiš o nepomembnih stvareh. Na Golici je bila z mano žena. Kaj misliš zakaj sem to mimogrede omenil? Nisem imel njene slike v denarnici ali srčku, ampak je sedela za menoj. Korekten policaj je naju ustavil. In ti meni, da je ta bosa. Ccccccc. Menda nisi tako domišljav, da si jaz zmišljam pravljice zate? Pol pa še tresneš, da če gre nekdo v sezoni enkrat gor ...... Pa menda ne misliš mene? ( :lol1: - afne guncam!).

P.S. Veš, Grunf mi je bil vedno simpatičen. Rad sem prebiral Alana Forda. Ne delaš mu ravno "usluge", ko pod njegovim imenom s svojim mnenjem posiljuješ druge. Grunf je bil mojster svojega zanata :worship: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz o jabolkah, ti o hruškah :unsure: . Jaz se sprenevedam, ti nakladaš. Namesto odgovora na moje mnenje, mutiš o nepomembnih stvareh. Na Golici je bila z mano žena. Kaj misliš zakaj sem to mimogrede omenil? Nisem imel njene slike v denarnici ali srčku, ampak je sedela za menoj. Korekten policaj je naju ustavil. In ti meni, da je ta bosa. Ccccccc. Menda nisi tako domišljav, da si jaz zmišljam pravljice zate? Pol pa še tresneš, da če gre nekdo v sezoni enkrat gor ...... Pa menda ne misliš mene? ( :lol1: - afne guncam!).

P.S. Veš, Grunf mi je bil vedno simpatičen. Rad sem prebiral Alana Forda. Ne delaš mu ravno "usluge", ko pod njegovim imenom s svojim mnenjem posiljuješ druge. Grunf je bil mojster svojega zanata :worship: !

Ja, ja....seveda so nepomembne, seveda....samo jih je pa treba prej vedet, preden klobasaš o zadevah(tvoji predhodni posti)......Ja, afne guncaš in posiljuješ ljudi s svojimi zveličavnimi "resnicami".....Iz vseh tvojih postov izhaja permanentna apatija do plavih (deomnevam, da kot posledica kakšne negativne izkušnje iz preteklosti)..... ....Nič ni bosa, za enkrat do dvakratni obisk na Golici je to povsem mogoče (posebej med tednom).....Večkratni obisk (POSEBEJ PREKO VIKENDA) žal tega ne omogoča oz. pač računaš, da boš naletel na radar oz. na kontrolo in v tem ne vidim problema.......Ja, ja kar vozi se in guncaj afne..........Veš Ata, tudi ti mi nisi niti najmanj simpatičen, čeprav te osebno ne poznam............. Zgolj po tvojih postih o vsem in svačem. Posiljujem druge? Zato ker imam svoje mnenje? Čemu pa je namenjen forum? Mah, ne da se mi več prepričevat že zdavnaj prepričane zveličavne trosilnike edine resnice......

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... tu pa napredujejo in so bolj cenjeni "pokvarjeni" policaji, ki ti bodo mrtvo hladno finančno zaklali familijo zaradi glupega nenevarnega prekrška...

In kaj je potem tisti, ki je takšen prekršek, priseben in pri popolni zavesti, namerno, naredil? :P ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem tista na Golico je malo bosa.........Aut Policaj ve zakaj mora ravno zgoraj poostreno nadzirat in tudi nadzira... se še ni zgodilo, da jih ne bi videl (15-20 na sezono sem zgoraj).....In tudi točno vem, kje jih bom srečal......Če pa gre nekdo enkrat v sezoni gor in jih ne sreča, pa to ni vredno posploševanja......

In kolikokrat te ustavijo samo zato, da ti preverijo dokumente? Mene še niso (so me pa 1x zaradi prevelike hitrosti).

Arriba, daj malo povej, je fejst bolelo včeraj stopit iz bajte? S ote zasačli takoj iz grmovja pred vhodom? So te potem še enkrat takoj na dovozu na cesto tudi kontrolirali? Pa potem na prvem semaforju? Je blo grozno???

:slap:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kolikokrat te ustavijo samo zato, da ti preverijo dokumente? Mene še niso (so me pa 1x zaradi prevelike hitrosti).

:slap:

D.

Ne samo to, tudi številko šasije mi je pregledal in kako imam pritrjeno tablico in glej ga zlomka celo o Akrapoviču me je povprašal.....Ni bilo problemov, db killerji so bili not, papirji od SP serije tudi, tablica BP, motor ni bil ukraden, trajalo manj kot 3 minute, policaj korekten, srečno vožnjo še naprej, dan je bil še naprej lep........Nič posebnega skratka.... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!