Skoči na vsebino

Kontrola dokumentov - da ali ne?


Arriba

Priporočene objave

1. A ne me basat. :rolleyes:

2. Jasno je, da že cel čas hočeš dopovedati, da ti pa si kao anarholiberalec ter, da te plavci že ne bojo jebali, ker ti jebeš njih. B) Pač, vsa poanta tvojih pisarij.

Še Bakunin bi se obračal v grobu, če bi vedel, kam bo odjadral ta svet, kjer bo vse, kar velja, napisana beseda, ne pa resnično prakticiranje življenja po načelih, ki bi si jih sam izbral. :)

@ataIba: lepo nazorno opisano, a bilo je bolj retorično vprašanje. To se dogaja po prvem prevoženem kilometru, ali pa po 2.5 mio km...Lahko nas spet že jutri doleti.

Ja, pa ni imelo veze z g. Grunfom ali Fritzom, sam si dal med vrsticami vedeti, da ti tako dobro voziš avto, kot Humar pleza po stenah. Kilometrina, pač. B)

Si grem takoj zdaj kupit kalašnikova pa enih par pihnit da se bo Mihail neho sukat v grobu :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustavne pravice. Zdi se mi prav, da te nihče ne inkriminira, če se voziš in se brigaš zase. Podobno kot v ZDA pred uvedbo totalitarizma. Ustavijo te le zaradi prekrška. Ampak takrat ni nič prijetno. Pri nas seveda ustavljajo "kar tako". Najraje, ko se mirno pelješ čez "ride" (stara cesta pač), saj so se nekateri potrudili, da je že prisotnost na tistih par kilometrih potencialno kršenje ZVCP. Naključno ustavljanje po idiličnih Kozjanskem in Halozah se prav tako dogaja, saj gre mimo tako malo vozil in je dolgcajt. Pa tudi nama pride čikpavza prav.

Konjice-Bistrica.... pač greš čez Majšperk in Ptujsko goro proti Murecku. Manj oštarij, vendar bolj zanimivo.

Glede Golice pa se mi zdi, da so se avstrijske kontrole ojačale zaradi vse večje migracije grmeče drsajočih skupin z Juga. Na severnejših ovinkih - tam v smeri Steyr ipd. lahko zalotiš le kakšno osamljeno meritev hitrosti v majhni vasici, katerih majhni otroci še niso zapustili in pobegnili v mesto.

Prav tako tudi sam opažam, da v Nemčiji, Češki ipd., kjer veljajo dokaj strogi predpisi in kazni, redkeje vidiš grozde policijskih kontrol, ker morda že predpisi zadostujejo. Ali pa severni veter tako skulira voznike?

Ne morem se iznebiti občutka, da iniciativo za pogoste kontrole in nadlegovanje dajemo tudi sami z "bad oz. clean wild-boyz" le vase zagledanim odnosom do premikanja. Najbolje, da posege represivnih organov ne jemljemo kot vojno, temveč zgolj kot še eno oviro na cesti in temu stanju prilagodimo vožnjo, kar pa tehnično baje vsi obvladamo.

Vsaj počutje bo bolj sproščeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj nisem nikomur naredil nobene škode. Še nisem rabil dati kupona! Prevoženih preko 2,5 mio km.

to s motorom maš 2,5 miliona kilometrov?

e svaka ti čast

če maš izpit 50 let je to 50 tisuč na leto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to s motorom maš 2,5 miliona kilometrov?

e svaka ti čast

če maš izpit 50 let je to 50 tisuč na leto

:grrr

Blizu 2 mio z osebnimi vozili, cca 0,6 mio z dvokolesniki. Izpit 37 let. OK?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr

Blizu 2 mio z osebnimi vozili, cca 0,6 mio z dvokolesniki. Izpit 37 let. OK?

189,8km na dan. Absolutno in popolnoma vsak dan v vseh 37 letih.

Če bi natvezil da s tovornimi vozili, bi mogoče še požrl, tako pa zelooo stežka.

Glede da si podal prvo informacijo "preko 2,5 mio. km", bi ob verjetnem počivanju samo čez vikend zneslo 281,5km na dan.

Ne rečem, tudi mnogo več na dan se prevozi, a ne ravno vsak dan ali vsak delovnik v 37 letih.

In tudi zniževanje iz "preko 2,5 mio" na "blizu 2 mio," pomeni le eno. En velik BULLSHIT!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vidim nobenega problema v kontroli dokumentov. Do sedaj nisem imel s tem nobenih težav in do mene so bili policisti vedno korektni v vseh postopkih.

Upam, da to berejo in upoštevajo pri naslednji moji kontroli :whistle: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

189,8km na dan. Absolutno in popolnoma vsak dan v vseh 37 letih.

Če bi natvezil da s tovornimi vozili, bi mogoče še požrl, tako pa zelooo stežka.

Kaj te s tabo je? Kaj se voziš samo do vaške gostilne pa nazaj? :eek:

Jaz samo s svojim avtom naredim 70 km/dan, pa imam za službene poti službeno vozilo...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Jaz samo s svojim avtom naredim 70 km/dan, pa imam za službene poti službeno vozilo...

...

Še en milijonar? :unsure:

Po ataIba logiki jih moraš imeti 1.603.424km.

Še kaj manjka ali si že preko?

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm; sicer se mi zdi, da kvantiteta (kilometrina) še ne prinese kvalitete ("dobre in varne vožnje"), pa vendar; kilometri se zelo hitro nabirajo. Sam imam izpit že približno dvajset let. Zadnje objave v tej temi so me vzpodbudile, da sem na hitro malo zračunal (jasno, da bo malo posploševanja zraven):

- vsak delovni dan se peljem v službo in nazaj, med vikendi smo ga včasih hodli ven "srat", zdaj hodimo z družino starše obiskovat, malo ene, malo druge,... :D 365 * 20 * 100 = 730.000 km

- v prvi službi sem imel svoj avto, pravzaprav sem "zvozil" dva (servisi opreme po celi Sloveniji); 2 * 250.000 km = 500.000 km

- ostala jajčkanja po Evropi, med drugim ogled 21 dirk F1 v živo (vsa EU dirkališča, razen GB (Silverstone)), to se mi zdajle res ne da točno računat, vsaj 50.000 km

Nah ja, tam nekje okoli milijon,3 jih je prav gotovo (verjetno še malo več)... :) Se pa zelo rad vozim, saj je to praktično edini del dneva, ko imam mir. :D

Kolikor atejaIBO poznam, opravlja po službeni dolžnosti podobne relacije, vozi pa se prav tako rad, kot jaz sam. Znani so pripetljaji, ko se je peljal v bližnjo bufo na pivo, pa je končal nekaj ur kasneje daleč na jugu v Dalmaciji (na travarici)... :D ;) Je pa ataIBA res že malo star :D :D :D in 200 km na dan, povprečno, ni popolnoma nič posebnega za osivelega poslovneža (kar nekam malo, pravzaprav), ki so mu dnevni poslovni obiski, tudi vsak dan, če je potrebno, po celi Sloveniji, ex. Yugi in Evropi samo metoda služenja kruha (ali kaviarja in šampanjca z zlatim prahom ter jagod). :D

Sicer nimam pojma, koliko ur na dan in koliko dni v letu lahko kamionarji vozijo in bom malo konzervativen;

10 ur na dan, hitrost 80, 250 dni na leto = 200.000 kilometrov na leto, krat 37 let = 7.400.000 km = približno 185 krat okoli Zemlje = skoraj 10x na Luno in nazaj... :D :D

Osebno poznam tudi patrone, ki imajo izpit za motor že dobrih 40 let in vsako leto, brez izjeme, naredijo 40.000 km ali več... ...ko bi le sam imel toliko prostega časa. :( :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en milijonar? :unsure:

Po ataIba logiki jih moraš imeti 1.603.424km.

Še kaj manjka ali si že preko?

?

70 * 365 * 37 = 945.350 km

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm; sicer se mi zdi, da kvantiteta (kilometrina) še ne prinese kvalitete ("dobre in varne vožnje"), pa vendar; kilometri se zelo hitro nabirajo. Sam imam izpit že približno dvajset let. Zadnje objave v tej temi so me vzpodbudile, da sem na hitro malo zračunal (jasno, da bo malo posploševanja zraven):

- vsak delovni dan se peljem v službo in nazaj, med vikendi smo ga včasih hodli ven "srat", zdaj hodimo z družino starše obiskovat, malo ene, malo druge,... :D 365 * 20 * 100 = 730.000 km

- v prvi službi sem imel svoj avto, pravzaprav sem "zvozil" dva (servisi opreme po celi Sloveniji); 2 * 250.000 km = 500.000 km

- ostala jajčkanja po Evropi, med drugim ogled 21 dirk F1 v živo (vsa EU dirkališča, razen GB (Silverstone)), to se mi zdajle res ne da točno računat, vsaj 50.000 km

Nah ja, tam nekje okoli milijon,3 jih je prav gotovo (verjetno še malo več)... :) Se pa zelo rad vozim, saj je to praktično edini del dneva, ko imam mir. :D

Kolikor atejaIBO poznam, opravlja po službeni dolžnosti podobne relacije, vozi pa se prav tako rad, kot jaz sam. Znani so pripetljaji, ko se je peljal v bližnjo bufo na pivo, pa je končal nekaj ur kasneje daleč na jugu v Dalmaciji (na travarici)... :D ;) Je pa ataIBA res že malo star :D :D :D in 200 km na dan, povprečno, ni popolnoma nič posebnega za osivelega poslovneža (kar nekam malo, pravzaprav), ki so mu dnevni poslovni obiski, tudi vsak dan, če je potrebno, po celi Sloveniji, ex. Yugi in Evropi samo metoda služenja kruha (ali kaviarja in šampanjca z zlatim prahom ter jagod). :D

Sicer nimam pojma, koliko ur na dan in koliko dni v letu lahko kamionarji vozijo in bom malo konzervativen;

10 ur na dan, hitrost 80, 250 dni na leto = 200.000 kilometrov na leto, krat 37 let = 7.400.000 km = približno 185 krat okoli Zemlje = skoraj 10x na Luno in nazaj... :D :D

Osebno poznam tudi patrone, ki imajo izpit za motor že dobrih 40 let in vsako leto, brez izjeme, naredijo 40.000 km ali več... ...ko bi le sam imel toliko prostega časa. :( :(

Poznam patrone, ki so sposobni na relaciji Pesnica-Šentilj vsako sezono naklepati 6000 km. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

?

70 * 365 * 37 = 945.350 km

:lol1:

Hi, hi, sem vedel, da bo tak odgovor. :evilgrin:

Zato pa sem napisal po njegovi logiki in vzel njegovo dnevno kvoto.

Danči, ti revež, pa v teh letih sploh miljona ne dosežeš. Boš moral furat 39 let pa cca 2 meseca. Eeee, saj bo, saj bo.

.)

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

189,8km na dan. Absolutno in popolnoma vsak dan v vseh 37 letih.

Če bi natvezil da s tovornimi vozili, bi mogoče še požrl, tako pa zelooo stežka.

Glede da si podal prvo informacijo "preko 2,5 mio. km", bi ob verjetnem počivanju samo čez vikend zneslo 281,5km na dan.

Ne rečem, tudi mnogo več na dan se prevozi, a ne ravno vsak dan ali vsak delovnik v 37 letih.

In tudi zniževanje iz "preko 2,5 mio" na "blizu 2 mio," pomeni le eno. En velik BULLSHIT!

Spet si uspel, da celo odgovarjam in izpada, kot da se ukvarjam s tabo.

Odgovarjam zaradi foruma, saj kakšna izjava zahteva tudi pojasnilo. Drugače takšne bevskače ignoriram, saj nekaj pa tudi dam nase. Spuščati se na tvoj glupi nivo ne mislim, saj tam je tvoje lajavo področje, ki ga perfektno obvladaš.

Pomeni, da si me okarakteriziral kot lažnivca! Kot že nekajkrat! Upam, da se bova v bližnji prihodnosti srečala in da boš imel jajca mi to reči v obraz. Če si mali, grdi, mozolasti, debeli, seksualno nezadovoljen, vizuelno nikakvi,... se bom samo obrno stran, saj mi bo vse jasno...

Do takrat pa bom imel ohranjeno mnenje o malemu pesu, ki laja za ograjo samo če so vrata zaprta. Gobcat in nakladat za tipkovnico je drugače, kot v resničnem življenju. Interesantna bi bila profesionalna izdelava tvojega psihološkega profila. Verjetno bi se potrdilo moje mnenje - zakompleksiran nakladač, ki je lahko pomemben samo dokler ne pride v kontakt z ljudmi, pol pa se vserje kot grlica (kako naj drugače razmišljam ob tvojem "podnapisu - ... da jih je ilegalno pobiti"?). Hraber od daleč :SS .

Nikjer pa nisem zasledil koliko km si ti naredil, koliko let voziš motor, kje so tvoja potovanja, ... Znaš samo bevskat in oborožen hodit po šumi v strahu, da te nebo napadel kakšen kolesar... hkrati pa bolano uživaš pri smrti vsakega reveža na cesti. In s tabo bi si naj človek dopisoval ali te sploh upošteval? V svoji samoti ti res ne ostane drugega, kot da počneš prav to, kar počenjaš. Ne pozabi se smiliti sam sebi. Želim ti tudi obilo zdravja, saj zaslužiš, da te življenje čim dalj jebe.

Pojasnilo bralcem foruma.

35 let komerciale pomeni, da mi z vozili kilometrina letno ni padla pod 60 000. Ali podjetja ali gradbišča nekoč po celi jugi, sedaj Slovenija in EU. Seštel sem km službenih vozil (npr. prva 4 leta sem vsako leto menjal VW hrošča zaradi prevoženih 100 - 120 000 km(2x mesečno obračuni objektov).

Vikendi pa so za motorje. Tudi do 12 x letno mi je najdražja relacija po vseh variantah v Velo luko. Minimalno 1600 km, max 2000 km, če grem okoli Velebita in ob obali tja in nazaj.

Kilometrino z motorčki sem kar lahko določil, z vozili pa na +- nekaj %.

Smisel pisanja pa ni bilo hvaljenje o prevoženi km, ampak pripomba, da sem stalno na cesti. Karambola ali škode še nisem povzročil nikomur, torej je zato moje mnenje ustvarjeno tudi na podlagi izkušenj pridobljenih na cesti. Preživetje in videnje mnogih neumnosti agresivnih kretenov.

Zato sem tako alergičen na človeške gnoje na cesti, ki se počutijo v svojem vozilu prekleto varne. Iz sovraštva do soljudi zaradi svojih neozdravljenih kompleksov manjvrednosti pa so v stanju porinit koga čez mejo. Sadistični osebki, ki jim pa življenje svoje negativno obnašanje krepko vrne. Prej ali slej. Že videno! Zato se s takimi ni vredno ukvarjati!

Pa mnogo varnih km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet si uspel, da celo odgovarjam in izpada, kot da se ukvarjam s tabo.

Odgovarjam zaradi foruma, saj kakšna izjava zahteva tudi pojasnilo. Drugače takšne bevskače ignoriram, saj nekaj pa tudi dam nase. Spuščati se na tvoj glupi nivo ne mislim, saj tam je tvoje lajavo področje, ki ga perfektno obvladaš.

Pomeni, da si me okarakteriziral kot lažnivca! Kot že nekajkrat! Upam, da se bova v bližnji prihodnosti srečala in da boš imel jajca mi to reči v obraz. Če si mali, grdi, mozolasti, debeli, seksualno nezadovoljen, vizuelno nikakvi,... se bom samo obrno stran, saj mi bo vse jasno...

Do takrat pa bom imel ohranjeno mnenje o malemu pesu, ki laja za ograjo samo če so vrata zaprta. Gobcat in nakladat za tipkovnico je drugače, kot v resničnem življenju. Interesantna bi bila profesionalna izdelava tvojega psihološkega profila. Verjetno bi se potrdilo moje mnenje - zakompleksiran nakladač, ki je lahko pomemben samo dokler ne pride v kontakt z ljudmi, pol pa se vserje kot grlica (kako naj drugače razmišljam ob tvojem "podnapisu - ... da jih je ilegalno pobiti"?). Hraber od daleč :SS .

Nikjer pa nisem zasledil koliko km si ti naredil, koliko let voziš motor, kje so tvoja potovanja, ... Znaš samo bevskat in oborožen hodit po šumi v strahu, da te nebo napadel kakšen kolesar... hkrati pa bolano uživaš pri smrti vsakega reveža na cesti. In s tabo bi si naj človek dopisoval ali te sploh upošteval? V svoji samoti ti res ne ostane drugega, kot da počneš prav to, kar počenjaš. Ne pozabi se smiliti sam sebi. Želim ti tudi obilo zdravja, saj zaslužiš, da te življenje čim dalj jebe.

Imejmo starejše in izkušenejše za zgled !!! Tako se govori o sočloveku :unsure:

Vseeno pa mislim, da je preko 2.5 mio km čisto mogoče narediti, če voziš tudi poslovno, se mi ne zdi nič čudnega.

Popravljeno . Popravil hirabbit
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko šele poštarji prevozijo. V bistvu imamo za zadnjih nekaj strani temo "Koliko ima kdo na števcu v katerem letu" ali nekaj takega.

Piss, brothers !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ata........z vsem spoštovanjem do tvoje veličine........ampak......dej lepo te prosm!!!!!

Včas mal nabijaš neumnosti!!!!!!!!

Pivo maš pa še zmer v dobrem.........ko se srečamo!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Smisel pisanja pa ni bilo hvaljenje o prevoženi km, ampak pripomba, da sem stalno na cesti. ...

Sta s poštarjem dobra prijatelja?

Po vseh teh km in težku službi si bil veliko zdoma. :blink:

...Pomeni, da si me okarakteriziral kot lažnivca! Kot že nekajkrat! Upam, da se bova v bližnji prihodnosti srečala in da boš imel jajca mi to reči v obraz. Če si mali, grdi, mozolasti, debeli, seksualno nezadovoljen, vizuelno nikakvi,... se bom samo obrno stran, saj mi bo vse jasno...

Nope. Izrazil sem le dvom. Mali, grdi, mozolasti, debeli, seksualno nezadovoljeni in vizuelno nikakvi smo pač nevoščljivi velikim, lepim s čudovitim tenom, polnim spolne moči z izžarevajočo auro notranje in zunanje lepote.

In kaj boš naredil, če ne bom izpolnil tvojih pričakovanj o mojem izgledu in spolnem življenju. :hmm: Hmmm le kako bova preverila to zadnje. Te bom moral nategniti :kva2: ?

...

Nikjer pa nisem zasledil koliko km si ti naredil, koliko let voziš motor, kje so tvoja potovanja, ... ...

To ve le moja ljubica. Torej, vse je odvisno od najinega prvega srečanja. :grim :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, dva si bosta že dokumente kontrolirala.

Saj bo lepše vreme, obljubim.

Dejte se no mal pomirt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v petek sem kupil prvo pomoč za motor, prvič da jo bom imel! sem priden, ne? O:-)

Kaj si kupil manjši paket :kva2:

post-2154-1208783091_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

http://24ur.com/novice/crna-kronika/prekom...-motoriste.html

Prekomejni 'lov na motoriste'

Nova Gorica, 30.06.2008, 18:37 | D.L.

Slovenski in italijanski policisti so skupaj nadzirali motoriste. Ustavili so jih kar 459 in ugotovili 68 kršitev prometnih predpisov.

Policist na motorju

Policisti so nadzirali motoriste. Na sliki je eden iz njihovih vrst. (Foto: Policija)

Če ste se v soboto popoldne odpravili na motoristični oddih v zahodno Slovenijo, potem ste se le težko izognili prometni kontroli. Nič bolje se ni godilo niti tistim, ki so 'pobegnili' čez mejo v sosednjo Italijo.

Policisti z ene in druge strani so namreč izvajali poostren nadzor voznikov motornih koles in koles z motorji. Koprski policisti so sodelovali s tržaškimi, novogoriški s prometniki iz italijanske Gorice, kranjski pa s tistimi iz Vidma.

Skupaj so preverili 459 voznikov in ugotovili 68 kršitev. Večina se jih je nanašala na vožnjo preko sredinske neprekinjene črte, 'le' 23 voznikov je prekoračilo največjo dovoljeno hitrost.

Naslednji takšen nadzor se obeta avgusta. Takrat bodo še posebej pozorni na hitrost, medtem ko bo v septembrskem v ospredju psihofizično stanje voznikov, so sporočili s PU Nova Gorica.

Do 6. julija poteka akcija Hitrost – počasneje je varneje. Možnosti, da boste na cesti naleteli na policiste, so zato veliko večje. A tudi brez tega velja upoštevati prometne predpise. Ne pozabite pa niti na to, da je poleti na cestah tudi več motoristov. Previdnost ni nikoli odveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!