Skoči na vsebino

Tresenje pod nizkimi obrati normalno/nenormalno


robberrt

Priporočene objave

Pogledat moraš še če ima cilinder kompresijo. Če je nima imaš lukno v batu ali ti je šel ventil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sistematično pejt: elektrika, fergi, kompresija...

Če so fergiji izpravni, spucani in naštelani, pol ti samo še štrom ostane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ostane ti samo,da izmeriš kompresijo,če je kompresija na obeh cilindrih dobra (skoraj enaka),potem je z mašino vse v redu .Sepravi ostane samo vergazer in sicer membrana v vergazerju (gumijasta).Veš motor po internetu na daljavo ni lahko popravljat ,namreč lahko je tudi kakšna skrita zadevščina kot npr: dihtunga med cilindri ali kakšen fovš zrak to je težko enemu laiku razlagat imam občutek,da bo treba v delavnico naj mehanik ugotovi napako, naj ti pove ceno nato se odloči ali daš popravit ali ne!!!!!!!! :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za odgovore, vizualne stvari smo uredili, ampak brezuspešno, torej mi res druga ni ostalo kot da se mašina sreča z mojstrom. Upam da ni kaj večjega, ter da bo hitro gotovo. Čakaš celo zimo, pol pa to :BUA: .

Poročilo sledi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej če se morda ni delno snela gumi cev katera gre iz vplinjača na cilinder. Meni se je to zgodilo

pri Jamahi Drag star 1100 pa mi je Pižem že skoraj generalno naredu,Štern pa je zadevo uredil v petih minutah,enostavno je cev natknil nazaj in močno zategnil objemko in nobenih težav več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak motor cuka na nizkih obrati, še posebej prva druga brzina čutiš kot da te nekaj zabija...

Imam gsx-r in tam do 3000 moram skozi z sklopko vozit sicer cuka nenormalno, potem od 3000 naprej pa se moraš doobro primit !

Na motorju je kr veliko menjanega, medtem prenosi, sprednji zobnik ima 2 zoba manj tak da je tudi to vzrok..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak motor cuka na nizkih obrati, še posebej prva druga brzina čutiš kot da te nekaj zabija...

Imam gsx-r in tam do 3000 moram skozi z sklopko vozit sicer cuka nenormalno, potem od 3000 naprej pa se moraš doobro primit !

Na motorju je kr veliko menjanega, medtem prenosi, sprednji zobnik ima 2 zoba manj tak da je tudi to vzrok..

Boš moral znamko zamenjat , do danes sem vozil tele znamke,pa mi ni noben cukal:Triumph,Honda,dva Kawasakija,tri Yamahe in Bmw do sedaj mi je samo enkrat cukal V-max in to na poti domov ,vzrok je bil defektna svečka(nisem zamenjal na 12000km kot je predpisano) crknila je pri 15000 kilometrih OPRAVIČLJIVO!!!!!!!!!! Pa lepo vožnjo ,jaz sem danes naredil prvih 100Km HURA sezona se je zame začela. :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Čakaš celo zimo, pol pa...

Upam, da si ga tudi kaj zapalil cez zimo. Jaz sem vzgal motor vsak teden in se tudi malo peljal, nikoli nic cukanja, stroski popravil (razen padcev) v desetih letih 0 sit.

Upam da te ne oberejo prevec.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

jest mam en zelo "čuden" problem, pri yamahi r1 letnik 2003. Začelo se mi je dogajati letos, ko je motor na vsake toliko časa začel čudno cukati oz trokirati, največkrat se mi je zgodilo pri nižjih obratih ko sem odprl gas, mi je motor trznil potem pa ok. Pri visokih obratih se mi to ne dogaja . Drugače redno servisiran, bil na servisu, svečke majo 15.000 km, vendar naj bi ble une za 40.000 km tako da so mi rewkli da bi mogle biti svečke še OK.Olje ter filtri bili menjani. Imel kdo podobno težavo? Kaj nrdit, razn to da prodam motor ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja pa cukanje je podobno kot da bi sklopko na vsake toliko časa stisnil med vožnjo. Bi lahko bile lamele, al pa kej pri sklopki?? :headbang: :headbang:

Popravljeno . Popravil pibo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je na nizkih obratih, potem ni sklopka.

Zna bit malo težje iskat napako, ker imaš vbrizg in kar nekaj elektronike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče samo kakšen kabel svečke prebija, ali kapica, ali pa kakšen slab kontakt...

Poglej če je kaj očitnega, če ne pa na servis.

Double post. :blush:

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja pa cukanje je podobno kot da bi sklopko na vsake toliko časa stisnil med vožnjo. Bi lahko bile lamele, al pa kej pri sklopki?? :headbang: :headbang:

Veš take napake se neda po interntetu popravljat,bo treba do kakšnega mehanika in naj se z motorjem malo zapelje,pa ti bo takoj povedal kaj cuka.Namreč sklopko vsak mahanik zna sprobat med vožnjo,kako pa se sproba ti nebom opisoval,ker če sam to probaš kot bi ti jaz opisal boš še to skuril,kar je dobro. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš take napake se neda po interntetu popravljat,bo treba do kakšnega mehanika in naj se z motorjem malo zapelje,pa ti bo takoj povedal kaj cuka.Namreč sklopko vsak mahanik zna sprobat med vožnjo,kako pa se sproba ti nebom opisoval,ker če sam to probaš kot bi ti jaz opisal boš še to skuril,kar je dobro. :worship:

jah sej glih problem je to, da ne cuka zmerej, na vsake toliko časa. Če se sam pelm pa naredim 400 km mi mogoče 3x cukne. Drugače bil e na servisu, se je model pelov 10 km mu motor ni nč cuknu, je pa reku da pač če podre motor zih nav nč najdu, tko da..... :whistle: Kje pa so majstri za te zadeve, kam bi ga pelov na servis?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah sej glih problem je to, da ne cuka zmerej, na vsake toliko časa. Če se sam pelm pa naredim 400 km mi mogoče 3x cukne. Drugače bil e na servisu, se je model pelov 10 km mu motor ni nč cuknu, je pa reku da pač če podre motor zih nav nč najdu, tko da..... :whistle: Kje pa so majstri za te zadeve, kam bi ga pelov na servis?

Če gre to za Yamaho,bi se jaz obrnil na Delta tim Krško gl. serviser in uvoznik za Yamahe.Če ima motor že računalnik,bi tako napako moral sam računalnik memorirat in jo z delavniškim računalnokom lahko brez problema mehanik identificira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gre to za Yamaho,bi se jaz obrnil na Delta tim Krško gl. serviser in uvoznik za Yamahe.Če ima motor že računalnik,bi tako napako moral sam računalnik memorirat in jo z delavniškim računalnokom lahko brez problema mehanik identificira.

ja ta model ima računalnik, vrjetno misliš ta ko držiš tipko select na števcu. To smo že probali, tako da ni beležil nobenih napak. Vrjetno je res kakšna malenkost. Drugače pa hvala za vse predloge in komentarje :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ta model ima računalnik, vrjetno misliš ta ko držiš tipko select na števcu. To smo že probali, tako da ni beležil nobenih napak. Vrjetno je res kakšna malenkost. Drugače pa hvala za vse predloge in komentarje :worship:

Nevem zakaj nerazumeš - motor se mora priključit na delavniški računalnik (prenosni) in on pokaže,če je računalnik v motorju kaj memoriral.S to select tipko,pa to NEMOREŠ ugotovit. :eek:

Upam,da si me razumel,pač bo treba ta test plačati,zato verjetno nezastopiš!!!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem zakaj nerazumeš - motor se mora priključit na delavniški računalnik (prenosni) in on pokaže,če je računalnik v motorju kaj memoriral.S to select tipko,pa to NEMOREŠ ugotovit. :eek:

Upam,da si me razumel,pač bo treba ta test plačati,zato verjetno nezastopiš!!!! :hmm:

jah vem ja da prioklopiš na računalnik, vendar ko sem bil v elisi so mi pokazali da ima ta model motorja če držiš tipko secelt nevem minuto, že vgrajeni računalnik ki ti beleži napake, če je slučajno kej narobe ter nekatere dodatne nastavitve. Tko da tam mi ga niso nič na računalnik priklopili!

Kar se tiče plačila mi še zdaleč ni problem plačat, rade volje če mi stvar zrihtajo, samo če pa že mehanik nima ideje kaj bi lahko naredu pol mi je pa res neumno dnar stran metat!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najtežje je iskati napako, ki se občasno pojavlja. Počakaj da do konca crkne ali pa menjaj dele v nedogled. Je tvoj mehanik kar pošten, če bi bil bolj lakomen bi ti lahko pol motorja zamenjal za fantomsko napako.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!