Skoči na vsebino

Aprilia SXV 550 SM vs. KTM 690 SMC


kukec1

Priporočene objave

js bi meu tud eno vprašanje glede tegale ktm smc.

spomladi bom kupoval nov motor pa mi je ful všeč tale smc k mi je ze tko supermoto čist zakon,fotr pa me prepričuje d to ni to d me bo rit bolela d k bova dva gor sedela se bo čist posedu in da naj rajš kupim duke 690.

men osebno duke ne potegne tok zlo kukr smc je pa res da bom tud bejbo kj okol vozu pa tud za kake dalše ture ga bom mel npr.dolomiti,grobnik,hrvaška obala itd. pa tudi na kak raceland pa marijo reko bi se kdaj zapelu?

do zdaj sm vozu samo SM motorje in bi imel verjetno na začetku kar nekaj težav s privajanjem na duke-a.

tko da mal me zanima vaše mnenje,se mi sploh splača smc za tako uporabo kot sem jo zgoraj naštel?

LP surk

Mogoče pa bi bil APRILIA DORSODURO 750 zate.

post-9637-1230040798_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni

Moram vam povedat, da KTM 690SMC nima več tresljajov kot njegovi predhodniki, sem imel SMC 625 (2006), ter se vozil z 660 SMC(2005)

pa vam povem da 690SMC čisto drugi motor, pri 3 prestavi konkretno sili na zadnjo kolo in težišče čisto noro dobro.

Namen ga imam kupit v kratkem in zato vam svetujem da "dragi" servisi so povsod, ampak jaz odkar vozim z KTM-i so bili samo redni servisi.

Ne govorit čez 690SMC probajte ga! in komentirajte potem... bla bla dragi servis, aprilija boljša, yamaha cenejša.

KTM je KTM, sploh pa 690SMC

Lp;

Jernej

Aja... oranžna bavra ni ovira, imaš belo črno, imaš prestige črno carbon varianto... ampak KTM-ovci tak vedo point SMC-ja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Moram vam povedat, da KTM 690SMC nima več tresljajov kot njegovi predhodniki, sem imel SMC 625 (2006), ter se vozil z 660 SMC(2005)

pa vam povem da 690SMC čisto drugi motor, pri 3 prestavi konkretno sili na zadnjo kolo in težišče čisto noro dobro.

Namen ga imam kupit v kratkem in zato vam svetujem da "dragi" servisi so povsod, ampak jaz odkar vozim z KTM-i so bili samo redni servisi.

Ne govorit čez 690SMC probajte ga! in komentirajte potem... bla bla dragi servis, aprilija boljša, yamaha cenejša.

KTM je KTM, sploh pa 690SMC

Lp;

Aja... oranžna bavra ni ovira, imaš belo črno, imaš prestige črno carbon varianto... ampak KTM-ovci tak vedo point SMC-ja

Se podpišem!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

"Aja,...pa SMC ali vsi ostali motorji SM so namenjeni vožnji ter užtkom v vožnji...ne pa kafana racelanderjem..."

KTM je KTM, 690 SMC l.09 pa je še posebej zakon, kajti to je resnični paket...odlične opreme, novega doteranega najjačega enocilindraša, vzmetenja, dobrega okvirja, odličnih serijskih gum...skratka P A K E T Ready to Race!!!!!!!!!!!!!!!

Tak je :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pa na vse prednosti in slabosti, predlagam za vse, ki se še odločate, poglejte si:

POWER PACK - obrazložitev, z primerjalno tabelo med modeli;

Lp; :whistle:

Tale KTM je daleč najboljša izbira med pol-race mašinami, konkurenca mu ni Husqvarna SMR 510 al pa Aprilia SXV 550, ki obe KaTeeMa namažeta. Konkurenca mu je Husqvarna SM 610 al pa Yamaha XT 660, kjer je KTM daleč najboljši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pa na vse prednosti in slabosti, predlagam za vse, ki se še odločate, poglejte si:

POWER PACK - obrazložitev, z primerjalno tabelo med modeli;

Lp; :whistle:

ja itak... moja 610-ka gre 145 Km/h....My Ass :evilgrin:

drgač pa mora bit strup 690 :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja itak... moja 610-ka gre 145 Km/h....My Ass :evilgrin:

drgač pa mora bit strup 690 :naughty:

Z čiste nule tvoja 610-tka še vedno bolj rukne kot smc 690, to mi je edina graja na nove lc4 mašine(imajo pa posledično večjo max moč in vzdržljivost, tako da to odtehta svoje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale KTM je daleč najboljša izbira med pol-race mašinami, konkurenca mu ni Husqvarna SMR 510 al pa Aprilia SXV 550, ki obe KaTeeMa namažeta. Konkurenca mu je Husqvarna SM 610 al pa Yamaha XT 660, kjer je KTM daleč najboljši.

mislim da je tale ktm sam odgovor na aprilo DORSODUROA 750

al pa mem sam jas tak obcutek :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale KTM je daleč najboljša izbira med pol-race mašinami, konkurenca mu ni Husqvarna SMR 510 al pa Aprilia SXV 550, ki obe KaTeeMa namažeta. Konkurenca mu je Husqvarna SM 610 al pa Yamaha XT 660, kjer je KTM daleč najboljši.

Kak gledaš...pa večna debata, ki nikoli končana ne bo...

Z čiste nule tvoja 610-tka še vedno bolj rukne kot smc 690, to mi je edina graja na nove lc4 mašine(imajo pa posledično večjo max moč in vzdržljivost, tako da to odtehta svoje)...TO PA NIKOL NI RES in nikol nebo...610 Z MESTA???vs. SMC pfff;

Drgugače pa ... užitek in poezija...ker ga vozim... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest bi pa pohvalu yamaho, sigurno še bol rukne.. pa še vozim jo..

vsakmalarhvalisvojoslikopress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak gledaš...pa večna debata, ki nikoli končana ne bo...

Z čiste nule tvoja 610-tka še vedno bolj rukne kot smc 690, to mi je edina graja na nove lc4 mašine(imajo pa posledično večjo max moč in vzdržljivost, tako da to odtehta svoje)...TO PA NIKOL NI RES in nikol nebo...610 Z MESTA???vs. SMC pfff;

Drgugače pa ... užitek in poezija...ker ga vozim... :naughty:

Je res, je. :naughty: :D

Popravljeno . Popravil EAST
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Za naslednjo sezono nameravam kupit rabljeno Aprilio SXV 550 letnik 2006 al pa 7, odvisno kok bodo drage.

Stroški vzdrževanja so kar visoki, in sicer nekje 1700€ (+bencin, gume) na sezono/ 10k km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še zmer morš it prehitr da dogaja.

Ti si vtrgan. Ksnih 1700€? haha :D to ce ti masino vtrga xD

Na 40 ur menjas olje, oljne filtre ter na 150 ur bat+obrocke. :D Z ventilih pa nevem kako je. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si vtrgan. Ksnih 1700€? haha :D to ce ti masino vtrga xD

Na 40 ur menjas olje, oljne filtre ter na 150 ur bat+obrocke. :D Z ventilih pa nevem kako je. :D

N vsake 500km se menja olje pa filtre, če bi ga na 40 ur ti bi ga spil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se misliš s 550 vozt po cesti, ti odsvetujem....

Ker je to motor za po vodi ;) hihi :D

Na 30 ur je priporocljivo menjat olje. Ce pa motor spije na 40 ur olje, pa je nekaj narobe z masino. To ni normalno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!