Skoči na vsebino

yamaha xj 900 S diversion


Black Knight

Priporočene objave

Kakor kaže bom z čoperja presedlal na touring motor.Če bi mi bilo do norenja po cestah,bi si verjetno omislil kakšno ninjo,tko pa mi je bistvo da se udobno,dokaj hitro in varno pripeljem na cilj.

Rabim motor za vsak dan in za kakšno turico,mogoče tudi do Portugalske.

Prosil bi vse,ki poznate ta motor,da me malo seznanite z karakteristikami,voznimi lastnostmi...

lp bošti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je samo zaradi zračnega hlajenja in premalo konjev minilo veselje do tega motorja.

In ko sem ga videl v trgovini poleg mojega sem videl da se nisem čisto nič zmotil. (FZS600 ali XJ600)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam 900 že štiri leta, kupil sem novo, sedaj ima 76000 km, in za enkkrat brez kakršnih koli težav. Redni servisi, in to je to. Z njim sem bil že večkrat v Franciji in Španiji, lani pa tudi v Maroku, P , SK PL, vedno s sopotnico. Dolge proge so nalašč zanj. Močan je dovolj da z dvema in tremi kovčki dobro vleče, končna hitrost presega 220, ( z dvema ), bolj bistveno pa je da je motor izredno prožen. Tudi obtežen v peti prestavi vleče že od 40-50 km/h, pri prehitevanjih pa praktično ne potrebuješ prestavljati navzdol. Lega na cesti je dobra, zavore prenesejo tudi bolj športno vožnjo, le prednje vzmetenje je premehko. Tega se pri običajni vožnji ne čuti,se pa če je polno obremenjen, pa lahko ob močnem zaviranju, če istočasno naletiš v kakšno luknjo. Jaz sem to rešil s tršimi vzmetmi in gostejšim oljem, strošek cirka 20000 sit. Tudi z dvema in tremi kovčki se motor mirno pelje tudi nad 200km/h, vendar takrat poraba naraste nad 8l. Dugače pa mi porabi v povprečju 5.5 l

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta motor sem peljal vsega skupi 2km in ko sem stopil dol sem bil totalno presran :shock: .

Ne razumem ljudi, ki jim je več kot 100 KM premalo, teh 90, ki jih ima Diversion, mi je motor praktično pulil izpod riti. (To najbrž zato ker jih ima moj le 15)

Pri vožnji skozi naselje pa se mi zdi precej neokreten.

Ampak sedi se pa kot kralj. :wink: 8) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam xj 600s in ga prodajam.Motor je super' date='kaj šele njegov starejši brat[/quote']

Ne vem kaj si mislil s " starejšim bratom " XS 900 je mlajši od XS 600. Sicer ne vem kdaj je prikukala prva 600, ampak mislim da l 91, 900 pa je bila za njim. 600 je bila pravzaprav poskusni zajček, da so ugotovili kako jo bo trg sprejel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prve XJ (600' date='750 in 900) so prikukale "davnega" leta ´84 - ali tam nekje.[/quote']

Si pa najdu primerjavo. Današnja in tista 900 iz l 84 imata skupni le prvi črki ( XJ ) In pa kardan, ki je skoraj v celoti isti, in ga ima tudi FJR 1300.

Potem pa berem po tujih forumih kako novinarji ful hvalijo ta kardan, da je ras nekaj izrednega, sodobnega....skratka da je boljši od BMW jevega, ker se motor pri pospeševanju ne dviga zaradi kardana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Ali kdo ve, če gre tale motor (XJ900S) ven iz programa. Na slovenski Yamaha strani sicer je v ceniku, med opisi ga pa nisem našel.

PS: Ali kdo ve za kakšen dober forum (po moznosti v angleščini) v zvezi s tem motorjem? Kaj pa mogoče kakšna zelo dobra stran? Ko z raznimi iskalniki iščeš po netu, je problem, ker ti stalno meče ven ene brezvezne zadetke. Strani od kakšnih prodajalcev - vsemogočeih, kjer nič novega ne izveš.

XJ900S_04_neu_gr.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.ydcn.nl/

Tole mal prešnofaj! Mogoče bo tudi kaj zate.

Pa ne se ozirat samo na tisto, kar je na naših slovenskih straneh. Slovenski uvozniki nam ponudijo le tisto, kar se njim zdi, da bo šlo v promet. Za ostalo naj se pa pod nosom obrišemo. Jebat ga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ali kdo slučajo ve kje bi se dalo dobiti kaksne druge (glasnejše) izpuhe za ta motor. Ne Wings, ne Akrapovič, ne Arrow nikjer nimajo v katalogu izpuhov za tavelzga Diversiona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!