Skoči na vsebino

papirji


jancooo

Priporočene objave

pred enim mesecem sem kupil atxa. na papir sva s prodajalcem napisala neko primitivno kupoprodajno, papirjev pa ni imel s sabo, ampak mi je zatrdil, da jih bo poslal po pošti. po nekaj dneh, ko papirjev še ni bilo, ga kličem in mi reče, da bodo naslednji teden, ker ima njegov oče naslednji teden neke opravke na UE in bo mimogrede prepisal motor. no, zdaj je minil že cel mesec, tip pa mi pravi, da ne more dobiti prevoza do UE vendar mi jih bo kmalu poslal (in jaz naj to verjamem :headbang: ).

v planu imam, da bi ga obiskal, ampak če ne bo sile bi raje rešil kako drugače, ker se mi res ne da vozit še enkrat v tisto vukojebino.

kaj mi svetujete da naredim, če mi tip ne pošlje papirjev? ali lahko policija kaj pri tem pomaga? glede na to, da ima motor še vedno tablico gor, bi bla svojevrsta rešitev tudi bežanje pred policaji, ampak s končno hitrostjo 70 kmh ni to neka pametna opcija.

LP, Jan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pajade, konj. Če noče pejt tja pa zrihtajte tak kot se spodobi. Nimaš kaj tu z policijo rihtat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, ukraden ni bil, sem že gledal

policija ti tuki itak nč ne more, pejt llepo do njega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek-kje pa živiš,kupiš brez prave kupoprodajne pogodbe,pa še brez papirjev,še dobro da mu nisi samo denar dal. :headbang: :headbang: To ti je dobra šola,pa čimprej k njemu ,če ga sploh še najdeš v vokojebinah! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čaki malo..., -čisto brez papirjev (prometne, karkoli) si kupil motor?

Upajmo, da v redu porihtaš, bo pa šola za drugič.

Pojdi k njemu, pa enih par frendov imej zraven. Ne za pretepat, za prestrašit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok me to raspizdi :headbang:

Jaz sem tud že avto kupil tkole, pa smo se pol 2 meseca ganjali za papirje

od takrat naprej sem bolj nezaupljiv kar se teh stvari tiče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok me to raspizdi :headbang:

Jaz sem tud že avto kupil tkole, pa smo se pol 2 meseca ganjali za papirje

od takrat naprej sem bolj nezaupljiv kar se teh stvari tiče.

jaz sem skoraj do vsakega nezaupljiv :closedeyes:

in ne dam nič na lepo besedo :closedeyes:

in takih problemov še nisem imel :whistle:

te pe ze mora bit doma v vukojebini če mesec dni ne dobi prevoza, papirje mora imet 100% če je motorček registriran, razen če je tablico komu ukradel pa jo gor pripopal :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno je, da tip nekaj muti... Zapeljite se tja, k njemu na dom, pa ga prestrašite, ampak na lep način.

Primer: kolega je (ni važno kje) kupil motor, pride domov, vidi da bo treba že skoraj generalko delati. Normalno pokliče tipa, da tako pa že ne gre, da ga je ''nategnil''. Greva drugi dan k prodajalcu, da vrne denar (je po telefonu rekel, da bo), pa začne bluziti, da denarja ni, da ga je naložil. Kolega začne sebi v brado momljati nekaj v smislu ''komaj sem iz aresta prišel, pa spet pizdarije...'' Tipu reče, da zdaj greva ven, če pa v roku pol ure ne prinese denarja, mu bo bajto v luft spustil. Je delovalo, - še 100 mark nama je dal za stroške poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek-kje pa živiš,kupiš brez prave kupoprodajne pogodbe,pa še brez papirjev,še dobro da mu nisi samo denar dal. :headbang: :headbang: To ti je dobra šola,pa čimprej k njemu ,če ga sploh še najdeš v vokojebinah! :lol1:

Kupoprodajna pogodba (tudi na klozet papir in na roko napisana) je pravnoformalno veljavna, ko je lastnoročno podpisana s strani obeh strank. Važno je, da so prepisani podatki iz kakšnega osebnega dokumenta in pa podatki o motornem kolesu iz prometnega dovoljenja, kupnina, pogoji plačila, pristojno sodišče za reševanje morebitnih sporov. Takšna pogodba velja tudi za dokazovanje lastništva na sodišču (sicer vemo kaj za tem stoji, pa vendar) ......tako da brez vsega fant ravno ni......Očitno ima telefon, naslov, vsaj neke osnovne podatke.............lepo pot pod noge in do tipa, od tu dalje pa po reglcih (in z dobršno mero previdnosti, saj ne kupujemo 5 kg krompirja, temveč prevozna sredstva).....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno je, da tip nekaj muti... Zapeljite se tja, k njemu na dom, pa ga prestrašite, ampak na lep način.

Primer: kolega je (ni važno kje) kupil motor, pride domov, vidi da bo treba že skoraj generalko delati. Normalno pokliče tipa, da tako pa že ne gre, da ga je ''nategnil''. Greva drugi dan k prodajalcu, da vrne denar (je po telefonu rekel, da bo), pa začne bluziti, da denarja ni, da ga je naložil. Kolega začne sebi v brado momljati nekaj v smislu ''komaj sem iz aresta prišel, pa spet pizdarije...'' Tipu reče, da zdaj greva ven, če pa v roku pol ure ne prinese denarja, mu bo bajto v luft spustil. Je delovalo, - še 100 mark nama je dal za stroške poti.

na pogodbi piše, da je vozilo brez garancije, katerega je tudi kupec preizkusil in sprobal, zato prodajalec za napake ne odgovarja.

Danes je tako, kako je blo pa v času 2 svetovne vojne pa ne vem... danes bi se lahko samo še pod nosom obrisal... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na pogodbi piše, da je vozilo brez garancije, katerega je tudi kupec preizkusil in sprobal, zato prodajalec za napake ne odgovarja.

Danes je tako, kako je blo pa v času 2 svetovne vojne pa ne vem... danes bi se lahko samo še pod nosom obrisal... ;)

Ni lih tako....če se dokaže da so bile napake namerno prikrite....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motofrik, dobrih nasvetov se ne meče kot koruzo svinjam!

Inflacija le pripomore k neučinkovitosti.

...samo tipa pa še sedaj vidim, kako se je tresel. Pa tistega motorja sploh ni več prodajal,- se ni upal več koga nategnit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno je, da tip nekaj muti... Zapeljite se tja, k njemu na dom, pa ga prestrašite, ampak na lep način.

Primer: kolega je (ni važno kje) kupil motor, pride domov, vidi da bo treba že skoraj generalko delati. Normalno pokliče tipa, da tako pa že ne gre, da ga je ''nategnil''. Greva drugi dan k prodajalcu, da vrne denar (je po telefonu rekel, da bo), pa začne bluziti, da denarja ni, da ga je naložil. Kolega začne sebi v brado momljati nekaj v smislu ''komaj sem iz aresta prišel, pa spet pizdarije...'' Tipu reče, da zdaj greva ven, če pa v roku pol ure ne prinese denarja, mu bo bajto v luft spustil. Je delovalo, - še 100 mark nama je dal za stroške poti.

motofrik :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

jancooooo udri ga po siromaku :fight1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaaaa, mlatit se gremo, juhej. :krneki:

včeraj sem mu še enkrat pisal v upanju, da morda bom dobil papirje brez problemov. če ne ga bom pa v bližnji prihodnosti obiskal in upal, da se bo stvar mirno rešila.

a bi se ga dalo registrirat samo s kupoprodajno, brez prometne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

sem imela podobne probleme. ravno ta teden so se končali.

kupila sem enega skuterja, vendar ker je bilo na nedeljo, se ni dalo urediti prepisa. tako smo napisali pogodbo na roke, pri čemer sta bila prisotna oče in mati od tega fanta, ki je skuterja prodal, ter moj fant in jaz, ki sem ga kupila.

tip ni poslal papirjev več kot 1 mesec, čeprav mi je vsak dan po telefonu govoril, da jih bo pa tisti dan res poslal. ker se mi en dan ni oglasil na telefon, sem lepo pogledala v telefonski imenik domačo številko, na kateri se je oglasila mama. ko sem ji povedala, kaj se dogaja, mi je rekla, da bo ona uredila zadevo.

čez ene 3 dni spet kličem in se spet oglasi mama. povedala je, da je fant zapravil ves denar in da nima denarja za pogodbo in da mu ona ne bo posodila denar. je pa tudi zagotovila, da bo fant 15.5., ko dobi plačo šel takoj uredit papirje. ker jih 16.5. ni bilo pri meni, spet kličem tja. in se oglasi ata. povem še njemu, zakaj se gre. no in glej... včeraj, 20.5. sem končno dobila papirje.

motor sem kupila 30.3., papirje pa dobila šele 20.5.! samo je bilo tako, da sem čakala samo na kupoprodajno pogodbo, ker vse ostalo mi je dal ob izročitvi motorja.

sem pa tudi vmes šla povprašat tja, ker registrirajo motorje in so mi povedali, da ne morejo narediti nič in da naj grem do njega. rekla je samo to, da če ne bi imela prometne in tablice, da bi se dalo uredit. ker pa sem prometno imela, ni morala storiti nič.

a bi se ga dalo registrirat samo s kupoprodajno, brez prometne?

ravno malo višje sem napisala. pojdi tja, povej kako je in vprašaj, kaj se da storit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..... zapravil ves denar in nima za prepis.

Prepis na UE stane 2€......

laže mulc, laže mama, laže foter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..... zapravil ves denar in nima za prepis.

Prepis na UE stane 2€......

laže mulc, laže mama, laže foter.

sej so uredili.

samo povedala sem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej so uredili.

samo povedala sem.

Očitno mati nima nobene kontrole nad frocem in mu daje potuho pred fotrom. Verjetno je foter malo zarobantil doma, ko je izvedel in si potem dobla papirje.

Drugače pa ko se gre kupovat avto/motor: Predn greš vozilo gledat, se prej posvetuješ z domačim mehanikom na kaj morš bit pozorn. Ko ga greš gledat obvezno nimaš denarja zraven. Ko ga greš kupit, greš na tak dan da so odprte vse UE, notarji, komisijski prodajalci, zavarovalnice in podobno. Obvezen preizkus hladnega in segretega motorja. Pa če je kakšna varianta, da imaš še mehanika zraven. Če pa to ne gre pa čimprej ko vozilo domov pripelješ, ga pelješ malo mehaniku pokazat, da ga malo pogleda. Če vse to upoštevaš potem je možnost da so te nategnili bolj minimalna.

V glavnem prodajalcu nesmeš dat razloga, da bi začel karkoli mutit okrog papirjev. Če pa vseeno začne kaj v stilu "ti bom poslal jutri po pošti" (čeprav bi lahko vse uredila tisti dan) pač lepo odpeketaš drugam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ufff, s tem tipom bo še zajebancije.

kličem ga na mobitel, pa se mi ne oglasi, ga kličem na domač telefon, se oglasi in takoj ko povem, zakaj ga kličem, se dela da me ne sliši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Javi, od kje je, pa ga gremo vsi skupaj zmlatit, pol ketna okoli noge, pa okoli ATX-a namotamo, pol pa ga po makedanu pa po koprivah vlači... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!