Skoči na vsebino

Novosti: Yamaha R1 2009


Noise

Priporočene objave

Takole bi naj izgledala... http://www.motosvet.com/nova-spekulacija-2009-yamaha-r1.html

Kako bo končna drugačna, bomo videli. Ampak glede na vse zapisane podrobnosti, in glede na modus operandi Yamahe v Angliji in njihove navezave na MCN, lahko pričakujemo, da bodo uradne informacije kmalu zunaj in da se bistveno ne bodo razlikovale od sedaj objavljenih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Agresivno.... mi lajk it.

Edino mašino bi lahko mal bolj zakril. Pa tam pri zadnjem kolesu (nihajka), kot da nekaj fali :hmm:

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja :grim neki skup zmetan.

Manjka zadni feder, na desni strani manjka napeljava za štartat (na ročki), pa še tadnje držalo za tablco je na pol narejeno. :grrr :grrr ne bo šlo :lol:

Kokr je že Frips napisal: plastik pol manjka (hlajenje). Se pa da razvidit, da bi lahko imela nova R1 LED v prednjih lučkah, kar pa ni slabo .)

Popravljeno . Popravil Brdaus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Sam avspuha pa hmal ne bo več...r6-ka ga skriva, ta pa sploh. Drgač pa :eek: vedno lepša

Popravljeno . Popravil _luke_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kr luštna stvar.NAJHUJŠI JE ITAK AUSPUH. :worship:drugače pa res odzadi deluje kot da neki majka(razen fedra seveda)

Popravljeno . Popravil tada
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je že sedanja ''the beast'', tovarna meče denar stran. Naj dajo gor komplet akrapoviča pa jo prodajajo kot sedanjo...Kokr inženir bi jaz to naredil. Že sedanja je tok lepa da bolj ne more bit, ma nima smisla jo spreminjat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je že sedanja ''the beast'', tovarna meče denar stran. Naj dajo gor komplet akrapoviča pa jo prodajajo kot sedanjo...Kokr inženir bi jaz to naredil. Že sedanja je tok lepa da bolj ne more bit, ma nima smisla jo spreminjat...

In kako bi bil ti kot inženir konkurenčen ostalim tovarnam z par let neposodobljenim motorjem (razen izpuhov) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da ne razumeš da gre tu za filozofijo tovarn, da vsake 2-3 leta mečejo ven nove modele, ki pa niso nujno boljši kot stari- poanta je samo v tem da je motor spet nov in s pompom predstavljen. Jaz pa gledam bolj iz ekonomskega vidika, pa tudi iz vidika nas dirkačev...Lep primer je bila ninja 05-06- zamenjava prejšnjega modela. Hoteli so predstaviti nekaj novega- naredili pa motor ki ni bil konkurenčen dotedanjemu- po dirkalni plati. Samo da so šli nekej spreminjat, nekej d..at. Veliko sistemov ki prihajajo na te nove motorje nima nobene velike vloge pri kakšnem drastičnem izboljšanju performance-ov. Pa se izmišljujejo fly-by-wire (no mal sm se zmotu bl na avione mislim), spremenljive sesalne kanale, exup ventile...Vse to je stvar tega da tovarna pokaže tehnični napredek in to da so inženirji nekaj naredili. Pomojem pa je bolj kot to pomembno uvajanje novih materialov, zmanjševanje mase, tuning samega motorja, konstrukcija agregatov. Ma na ciklistiki nekaj čudežev pomoje ne bodo več naredili, revolucije tud ne...Samo še agregati, pa tud tu se bo enkrat ustavilo...Pa OBLIKA seveda, to se bo pa itak spreminjalo kot se pri avtomobilih že npr. 100 let. Sej to da nekaj delajo, pa je tudi gonilo razvoja...

Kar se mene tiče, so mi 15let stari motorji čist OK, tako vizuelno kot po performansih, bi pa nekaj dodal. Jaz bi si za vsak motor naredil svoj unikat izpuh, popolnoma nastavljivo elektroniko (fuck the power commander), specialne partse gor (kozmetika) pa head up display spredej + računalnik ki bi računal kok grem loh čez ovinek glede na nagib pa trakcijo motorja (+radarsko sledenje ceste) pa motilec elektronike motocikla, vozečega pred mano. Pa tud GPS v povezavi s satelitom, da bi mi glede na ceste imel 2 lučki zeleno SPEED UP pa rdečo TAKE IT EASY...No tud na Jamesa Bonda ne smem pozabit kaj je mu vse na motorju- sam tisto so že pravljice...Če pa bom kdaj kaskader, pa tud to :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah za ninjo nevem kako je bilo pred leti, ampak od prejšnje yamahe R1 in "ta nove" je zelo velika razlika.(ne samo vizualna)

so tut na agregatu delal, mašina bo presegla 200konjev :evilgrin: .(original brez predelav).

in tale je po MOJEM(da me ne bo pol gdo obsojal) lepotica proti tastari.(vsaj po prednjem delu in avspuhu, zadek je itak isti).

ampak vsak ima svoj okus(glede oblike ),glede motrja(mašina) pa mislim da ko bo prišla vn bo tako ispopolnjena da se takrat ne more nobena prejšna R1-nka ne more merit z "ta novo"(glede primera z ninjo).v tem primeru če bo tko kot so napisali bo kr ornk razlike od tastare.pač razvoj gre naprej,tehnika se spreminja.

lp O:-)

Popravljeno . Popravil tada
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja noooo,sej ne da vse vem ampak slišu sem 8se govori po dirkališčih in v posvečenih krogih...), da bo imela motor od M1.

HMMMMMMMMMMM, njami!!!!!!!!!!!1

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tko je fantje komur bo tastara všeč jo bo kupu..komur pa bo včeš tnova :closedeyes: k je pa itak huda ma pa pomoje že dnar prpravlen :worship: :winkiss: dan danes nuben motor ni več grd..vsak je posvoje lep :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep motor.

Meni osebno je že zdejšnja verija R1 lepša od najnovejšega Ducatija.

Mogoče kdo ve, kakšna je bistvena razlika v vožnji med njima ali samo imena znamk??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse lepo in prav :) lepo zgleda, sam pogrešam pa ror, nek velik opazen ror, kar majnka pri vseh novih motorjih...

s temi malimi ok sj zgledajo lepo :) ampak ror more bit jao :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse lepo in prav :) lepo zgleda, sam pogrešam pa ror, nek velik opazen ror, kar majnka pri vseh novih motorjih...

s temi malimi ok sj zgledajo lepo :) ampak ror more bit jao :)

Men pa te lonci full staro že delujejo. Včasih so mi bli pa všeč.

Popravljeno . Popravil Tony
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KR DOBRA .)

Ta varjanta mi deluje dosti bolj verjetna od začetne slike... Prva slika je bila preveč futuristična (kar se tiče prednjega dela)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!