Skoči na vsebino

Motoristi varujemo kolesarje - Maraton Franja, 14. in 15. junij 2008


Društvo MAKSI

Priporočene objave

Prireditev je dvodnevni dogodek. V soboto 14. junija bo tako potekal "Družinsko-šolski maraton za vsakogar" na 28 km progi v okolici Ljubljane, v nedeljo 15. junija pa bosta, tako kot je zadnja leta v navadi, potekala maratona na dveh trasah in sicer 156 km in 97 km.

Za učinkovito varovanje je potrebno večje število motoristov, ki jih MAKSI ne more zagotovili samo iz svojega članstva, zato k sodelovanju vabimo vse motoriste - voznike motornih koles in štirikolesnikov.

Množična prireditev, kot je Maraton Franja in sodelovanje motoristov pri njenem varovanju je povsem v skladu s poslanstvom društva, ki se zavzema za dvig motoristične kulture in varnosti v prometu nasploh. Dokažimo, da smo motoristi sposobni skrbeti za varnost šibkejših udeležencev v prometu in zgradimo s tem prijaznejšo in odgovornejšo podobo motoristov.

Naloga motoristov je varovanje posameznih skupin nad 15 kolesarjev, ki se izoblikujejo v ozadju ter pomoč policistom motoristom v ospredju pri zapiranju dovoznih cest. Motorist naj bi vozil 50 do 100 metrov pred skupino (na spustih vsaj 150 do 200 m) in opozarjal nasproti vozeča vozila na kolesarje. Čez jakno bo imel rumen brezrokavnik, zato da bo prepoznaven, uporabljal bo tudi opozorilno zastavico, predvsem na križiščih.

Prireditev bo izpeljana v vsakem vremenu! Motoristi bodo imeli plačane stroške goriva, dobili bodo malico, na cilju pa tudi topel obrok.

Vse podrobnosti glede varovanja bo pojasnil organizator na sestanku pred prireditvijo.

Organizator za učinkovito varovanje predvideva 10 motoristov v soboto in 70 v nedeljo, ki bodo temu delu predani. MAKSI pričakuje, da se mu bodo pridružili dosedanji udeleženci, dobrodošli pa so tudi vsi, ki tega še niso počeli. Izkušnje in odzivi iz preteklih maratonov kažejo, da je vsakdo, ki se čuti sposobnega, kos tej nalogi.

Prijave sprejemajo na e-naslov info@moto-aktivisti.si ali po telefonu na 041 850 850. Na voljo so tudi za morebitna vprašanja.

V primeru večjega zanimanja bo v dnevih pred dogodkom organiziran tudi ogled trase velikega maratona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vabimo vse, ki ste se že prijavili oz. želit sodelovati pri varovanju kolesarjev na sestanek,

ki bo v nedeljo 8.6.2008 ob 19 uri na parkirišču tehničnih pregledov ATOS VIS v Ljubljani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne hvala. Kolesarji po naših ozkih cestah mi gredo že tolk na kur**, de bom najbrž še sam svoj bicikl stran vrgu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je to slučajno na Celovški cesti v Ljubljani? Morda kakšen ne ve točno, kje je ATOS VIS! :?

Vabimo vse, ki ste se že prijavili oz. želit sodelovati pri varovanju kolesarjev na sestanek,

ki bo v nedeljo 8.6.2008 ob 19 uri na parkirišču tehničnih pregledov ATOS VIS v Ljubljani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je to slučajno na Celovški cesti v Ljubljani? Morda kakšen ne ve točno, kje je ATOS VIS! :?

To je vzporedno s celovško. Cesta ljubljanskih brigad!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Žena mi pravi :"Ti si ja nor!" Jaz pa mislim ,da si Franja zasluži malce spoštovanja.Se vidimo jutri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A letos je bilo več štirikolesnikov, kot motorjev???

Naslednje si bom sposodil primeren motor in se spet vidimo. Če bi se z mojim mopedom 2 uri peljal 40 km/h bi mi verjetno hrbtenica razpadla......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A letos je bilo več štirikolesnikov, kot motorjev???

Naslednje si bom sposodil primeren motor in se spet vidimo. Če bi se z mojim mopedom 2 uri peljal 40 km/h bi mi verjetno hrbtenica razpadla......

Ni jih blo več, sam dobr so postavleni :winkiss:

Jst mam pa musklfieber zarad skakanja po motorju, hehe.

post-13434-1213596882_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj zabavna je misel, da je med motoristi/quadriderji bil tudi clovek, ki nima izpita :)

ja sem ga videla, še lupčka mi je dal na eni od okrepnih postaj............ :krneki: :krneki: :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj zabavna je misel, da je med motoristi/quadriderji bil tudi clovek, ki nima izpita :)

Hehe, pa tolk polcajev okol :whistle:

Šššššš,... nobenmu povedat!

post-13434-1213622045_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej je slo tko pocas, da bi v tem casu tudi z biciklom prisel... :krneki:

ja samo res je šlo počas, jaz sm moral z Apijem kar naprej žlajfat zarat piciklistow, k se ne znakjo en za drugim furat :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja samo res je šlo počas, jaz sm moral z Apijem kar naprej žlajfat zarat piciklistow, k se ne znakjo en za drugim furat :angry:

Ja Zdrawc, kje si se pa ti vozil???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Zdrawc, kje si se pa ti vozil???

iz Žirov, pr Fužinah sm pa uletel v Franjo, potem pa skoz do Vodic, kjer so oni skretali desno, jaz pa čez Černivc domov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj zabavna je misel, da je med motoristi/quadriderji bil tudi clovek, ki nima izpita :)

Na to sem tudi jaz ob ogledu fotk najprej pomislil, hehhhhehhhe :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:naughty: Imeli smo izredno srečo z vremenom , ponekod je tudi deževalo , kakšne posebne vročine pa tudi ni blo . Kolesarjev pa se mi zdi , da je bilo tudi manj kot ponavadi . Drugače pa vse O.K. :worship:

post-5346-1213676864_thumb.jpg

post-5346-1213676898_thumb.jpg

post-5346-1213676977_thumb.jpg

post-5346-1213677013_thumb.jpg

post-5346-1213677068_thumb.jpg

post-5346-1213677099_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V imenu društva MAKSi ter Kolesarskega društva Rog se zahvaljujem vsem, ki so na dveh ali štirih kolesih pomagali, da so kolesarji varno prevozili sobotnega in oba nedeljska maratona. Tudi letos smo s strani organizatorje (KD Rog) prejeli pohvalo za uspešno izpeljano varovanje.

Po zuačasnih podatkih je bilo na sobotnem družinsko šolskem maratonu prijavljenih okoli 1600 kolesarjev zaradi dežja pa se ga je udeležilo nekaj čez 200 kolesarjev (lani 1500) … V nedeljo pa je bilo na velikem maratonu 1800 kolesarjev (lani 1900), na malem pa 1500 (lani 1000).

Matej

p.s. danes popoldne bodo objavljene tudi uradne fotografije s prireditve na www.franja.org in www.fotobanka.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!