Skoči na vsebino

Ducati; monster 696 ali hypermotard 1100; kaj naj kupim?


ELO

Priporočene objave

po kupu gledanja za različnimi motorji sta sedaj v alternativi ta dva.

dopadeta se mi oba ;)

kaj bi kupili vi, če bi želeli predvsem motor za mestno vožnjo in občasne krajše izlete. čemur načeloma ustrezata oba...

ter če bi bili totalen začetnik kar se motociklizma tiče. star prek 30 let, brez želje po adrenalinskih doživetij kritičnih situacij...

torej??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po kupu gledanja za različnimi motorji sta sedaj v alternativi ta dva.

dopadeta se mi oba ;)

kaj bi kupili vi, če bi želeli predvsem motor za mestno vožnjo in občasne krajše izlete. čemur načeloma ustrezata oba...

ter če bi bili totalen začetnik kar se motociklizma tiče. star prek 30 let, brez želje po adrenalinskih doživetij kritičnih situacij...

torej??

Monstra. Ce pa drzi tistole o zelji, ali bolje pomanjkanju zelje po adrenalinu itd, pa se posebej. Se najboljs v tem primeru pa mogoce kaksen varen, udoben avto ;)

Janez

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

monster je zame en najlepših nakedov, hypermotard pa je zame nekaj najgršega kar obstaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Monstra. Ce pa drzi tistole o zelji, ali bolje pomanjkanju zelje po adrenalinu itd, pa se posebej. Se najboljs v tem primeru pa mogoce kaksen varen, udoben avto ;)

Janez

udoben avto že imam. z otroškim avtosedežem. zaradi slednjega oziroma tistega, kar sedi v njem, se z motorjem ne želim spravljati v kritične in tvegane situacije.

tudi prvi na vasi ne želim biti. me prav malo briga če bom najpočasnejši... ;)

resno,

če se sedaj na monstre omejimo;

sem pregledal galerije obeh spodaj opisanih modelov.

ali je kakšna bistvena razlika v zahtevnosti obvladovanja med 696+ in msr1000?

predvsem kar se geometrije in ergonomije tiče...

prvi ima 80HP in 163kg, drugi 178kg in 95HP...

duše/kulta ima msr1000 zagotovo več, 696 pa je malce modernejši,...

kako med tema dvema?

ali igra kaj vloge moja višina 184cm? ali obstaja možnost da mi bo 696 premajhen?

jebiga, vsak začetnik je težak ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se boš vozil večinoma sam vzemi 696, če pa v dvoje pa 1000, ostalo je isti šmorn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi da je Hypermotard za začetnika kar malo preveč brutalen.

Jest bi ti priporočal Monstra,se mi zdi dost boljša izbira, če bi met tema dvema izbiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali je kakšna bistvena razlika v zahtevnosti obvladovanja med 696+ in msr1000?

predvsem kar se geometrije in ergonomije tiče...

prvi ima 80HP in 163kg, drugi 178kg in 95HP...

duše/kulta ima msr1000 zagotovo več, 696 pa je malce modernejši,...

kako med tema dvema?

ali igra kaj vloge moja višina 184cm? ali obstaja možnost da mi bo 696 premajhen?

jebiga, vsak začetnik je težak ;)

Kar se tice ergonomije je tezko reci karkoli, poskusi se usest na oba pa bos videl... 1000 ma pac mal vec konj in vec navora. Veliko navora ni nujno boljse, se posebej ce se bojis zdrsa ma mokri cesti itd... Kot pravi bernardek, ce se bosta vozila dva, bo 1000 sigurno boljs. Ceprav mislim da monster ni udoben za 2, sploh.

Janez

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali igra kaj vloge moja višina 184cm? ali obstaja možnost da mi bo 696 premajhen?

Tudi jaz sem ti hotel priporociti 696, ker se mi zdi kul in moderen moped :yes: , bi ti pa pod nujno svetoval, da se gres vsaj temeljito vsest, ce ze ne bo testne voznje :hmm: . Jep, znal bi ti bit premajhen, se posebej se mi zdi, da bi lahko imel tezave z nogami. Moped je nizek! Tudi razlika v ceni ni zanemarljiva. V tvojem primeru definitivno navijam za 696, ker bo zanimiv tudi za tvojo partnerko :whistle: ... :grim

Popravljeno . Popravil T-boy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bili jaz totalen začetnik kar se motociklizma tiče, star prek 30 let, brez želje po adrenalinskih doživetij kritičnih situacij... bi kupil kaj drugega :whistle:

kaj rabljenega, lahko tudi rabljenega monstra, so več ali manj enaki že 10 let

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Monstra... Za po mest med avti je fajn, leti dost, pa še dober je za vozet, italjan pa to :). Motor je preprost za vzdrževanje, tud prjatu je bil v podobni situaciji k ti, prvi motor monster 1000, pa se fajn pela, je tud reku da bo umerjen šofer.. pa ni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za začetnika je star MZ, da ga lahko po mili volji mečeš po tleh, pa tudi teh je že škoda, so redki in kultni... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po kupu gledanja za različnimi motorji sta sedaj v alternativi ta dva.

dopadeta se mi oba ;)

kaj bi kupili vi, če bi želeli predvsem motor za mestno vožnjo in občasne krajše izlete. čemur načeloma ustrezata oba...

ter če bi bili totalen začetnik kar se motociklizma tiče. star prek 30 let, brez želje po adrenalinskih doživetij kritičnih situacij...

torej??

hypermotard je greh za penzionista špilat. :nono:

Vzemi monstra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za začetnika, mestno vožnjo in tiste, ki imajo probleme s stiskanjem ročice suhe sklopke (696 ima mokro) - 696. Za tvojo višino - S2R. Za v dvoje - multistrada. (če že hočeš imeti novega Ducatija).

Your cash, your pick.

In ah seveda, temo bi bilo najbolje premakniti v "Ducati" topic.

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bili jaz totalen začetnik kar se motociklizma tiče, star prek 30 let, brez želje po adrenalinskih doživetij kritičnih situacij... bi kupil kaj drugega :whistle:

kaj rabljenega, lahko tudi rabljenega monstra, so več ali manj enaki že 10 let

Če se boš odločil za rabljenega, povej da ti dam kontakt od prijatelja, ki ti bo prodal Monstra 800, ki je resnično kot nov (se nima časa vozit), pa še zapeljal se boš lahko, da boš videl, če ti je o.k. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dobra 2 cm večji kot ti, pa kil imam tudi kr precej :blush: , ko sem sedel na novem Monstru sem se počutil čisto :OK: .

In glede na kazni, ki jih imamo v naši ljubi državici je tistih 80 konjev čisto dovolj. Posebej, če imaš raje kot hitrosti nad 220 km/h ovinke, za katere se pa monster zelo dobro obnese.

Popravljeno . Popravil vulcan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz mislim, da je kot začetniku bolje kupiti rabljenega monstra - 800 kubični S2R je odlična izbira, saj po dizajnu ni neke velike razlike, pa če boš ugotovil da monster ni to kar si si predstavljal, boš precej manj zgubil pri menjavi. :rolleyes:

Hypermotard-pol dražji, za adrenalinske odvisnike, ga je škoda za začetek-če ga morda zvrneš! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!