Skoči na vsebino

Honda CB 600 Hornet vs. Kawasaki ER-6n


Tomyboy

Priporočene objave

Ja itak. To potem ko bom končal strojni fax in služil mastne denarce :naughty: :evilgrin: :evilgrin:

Danes sem šel gledat SV650S. Položaj sedenja mi je OK, nasploh se dobro počutim na njem. Nisem ga vzel, ker ni imel servisne knjižice in bi bil po videnem jaz najmanj 4. lastnik. Pa še cel motor je bil tak obšlesan, čudno je bilo vse skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja itak. To potem ko bom končal strojni fax in služil mastne denarce :naughty: :evilgrin: :evilgrin:

a ti si tud na tej prelepi ustanov!?! pol je tist tomos tvoj pred faksam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...lani sem takole cincal... s tem da sem kupoval nov motor in sem hotel oklep... probal fazer, cbf 600 sa in er-6f (tega sem zbral) ...Zakaj? ...vozim touring... najlažji in najbolj okreten... najmanj šaltanja... najbolj zvezno vleče že iz nule...najboljša veterna zaščita (dokupil touring šipo) tudi spodnjega dela... udoben tudi za daleč (z ostalima teh izkušenj nimam)... tehnološko popolnoma na novo razvit dvovaljnik z odličnim vbrizgom (honda ima fergazerje in čok)... najmanjša poraba goriva (pri meni od 3,7 do 4,2)... najcenejši servis (le 2 l olja, 2 svečki...) ...leti dovolj (220 kmh)... cenejši kljub ABS-ju, ki je vsaj zame nujen..., udobnejša postavitev stopalk...lepši dizajn... LEP BASOVSKI ZVOK...

...če pa se misliš preganjat in vozit pod visokimi obrati pa zberi horneta... ko pri 10000 obr kawi sapa poide, se ona dva zbudita in hočta popizdit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FZ6 je pri meni takoj odpadel, ker ima preširok tank in me špona v nogah. Na er6 sem se počutil ša najbolje, takoj za njim pa na Z750 in SV650S.

Problem je seveda denar. tega ni na pretek, tako da sem pač omejen. Upam, de se bo našel kakšen zame :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp... Mene zanima kako bi jaz z svojo višino, bi bil prevelik za tadva motorja? Visok sem 197 cm in me mikata oba motorja! Nisem pa še imel priložnosti sedeti na nobenem. Enako vprašanje tudi za z-750.... Drugače imam sedaj kawasaki kle, vendar bi menjal za naked bike, ker so mi čist hudiii :) Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...lani sem takole cincal... s tem da sem kupoval nov motor in sem hotel oklep... probal fazer, cbf 600 sa in er-6f (tega sem zbral) ...Zakaj? ...vozim touring... najlažji in najbolj okreten... najmanj šaltanja... najbolj zvezno vleče že iz nule...najboljša veterna zaščita (dokupil touring šipo) tudi spodnjega dela... udoben tudi za daleč (z ostalima teh izkušenj nimam)... tehnološko popolnoma na novo razvit dvovaljnik z odličnim vbrizgom (honda ima fergazerje in čok)... najmanjša poraba goriva (pri meni od 3,7 do 4,2)... najcenejši servis (le 2 l olja, 2 svečki.. .) ...leti dovolj (220 kmh)... cenejši kljub ABS-ju, ki je vsaj zame nujen..., udobnejša postavitev stopalk...lepši dizajn... LEP BASOVSKI ZVOK...

...če pa se misliš preganjat in vozit pod visokimi obrati pa zberi horneta... ko pri 10000 obr kawi sapa poide, se ona dva zbudita in hočta popizdit...

No, ko si ze zavore omenu..Moj Hornet (l. 2004) ima neprimerno boljse zavore kot znancev er6f (l.2007)..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FZ6 je pri meni takoj odpadel, ker ima preširok tank in me špona v nogah. Na er6 sem se počutil ša najbolje, takoj za njim pa na Z750 in SV650S.

Problem je seveda denar. tega ni na pretek, tako da sem pač omejen. Upam, de se bo našel kakšen zame :whistle: :whistle:

Ne kupuj motorja na vrat, na nos..Torej iz tega posta sklepam, da ti Hornet sploh ne odgovarja, kupil bi ga sam zarad ugodne ponudbe. Kupi pa zdilaj :whistle: pa neki zasluz in tvoj izbran motor bo res tvoj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp... Mene zanima kako bi jaz z svojo višino, bi bil prevelik za tadva motorja? Visok sem 197 cm in me mikata oba motorja! Nisem pa še imel priložnosti sedeti na nobenem. Enako vprašanje tudi za z-750.... Drugače imam sedaj kawasaki kle, vendar bi menjal za naked bike, ker so mi čist hudiii :) Hvala

Pozabi na er-6... :krneki: si pač prevelik! :trance_33_sleep: ostani na endurah! se boš bolje počutil... ali mogoče na Banditu, če hočeš ravno 600 nakeda... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kupuj motorja na vrat, na nos..Torej iz tega posta sklepam, da ti Hornet sploh ne odgovarja, kupil bi ga sam zarad ugodne ponudbe. Kupi pa zdilaj :whistle: pa neki zasluz in tvoj izbran motor bo res tvoj...

Ravno mudi se mi ne, bi se pa rad vozil z njim v treh tednih. Bom počakal, in kupil SV-ja ali pa er6.

Kar se pa bandita tiče, mi je bil kar všeč, samo težak je pa precej več od ostalih. Od SV-ja je težji za 40kg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... na SV ja pa definitivno pozabi.. :closedeyes: . noge boš imel ful pokrčene in ti bo res neprijetno na daljših vožnjah.. :alien1: . glede na tvojo višino (197) bi kljub slabšemu navoru in vplinjači jaz izbral CBF-je (ne horneta)... Cbf ima (po spominu) malo nižje in bolj naprej pomaknjene stopalke, tako , da se boš na njem boljše počutil... je pa tudi malo večji in težji od er-6... ostalo sem že napisal... za tvojo velikost je pa najprimernejši v tem rangu gotovo bandit :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boriss25:

pozabi na er-ja jaz imam 184cm in mi je premajhen! na Z-ju z drugimi (nižjimi stopalkami brez gume) bi pa mogoče šlo...!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boriss25:

pozabi na er-ja jaz imam 184cm in mi je premajhen! na Z-ju z drugimi (nižjimi stopalkami brez gume) bi pa mogoče šlo...!

Tut na Z-ju boš s svojimi centimetri enostavno smešen - pa še slabo se boš počutil (predolge noge - neudobna vožnja), morda res z zelo ponižanimi stopalkami... vsekakor preizkusi več motorjev in ne glej samo na stroj pač pa v tvojem primeru tut na dimenzije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp... Mene zanima kako bi jaz z svojo višino, bi bil prevelik za tadva motorja? Visok sem 197 cm in me mikata oba motorja! Nisem pa še imel priložnosti sedeti na nobenem. Enako vprašanje tudi za z-750.... Drugače imam sedaj kawasaki kle, vendar bi menjal za naked bike, ker so mi čist hudiii :) Hvala

Pri tvoji velikosti, se mi zdi, pridejo v poštev samo velike endure, dvovaljni bmw-ji in trojček yamaha xjr 1300, kawasaki z 1300 ter honda cb 1300. Na drugih strojih znaš izpasti smešen, pa še počutil se boš čudno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok torej teli odpadejo... Kaj pa Suzuki SV650s ? S model naj bi bil malo daljši kot sem jaz razumel? Drugače mi je vseeno kako bi izgledal jaz na motorju le da bi se dobro počutil in nebi umiral na dolge vožnje... Kolega pri 192cm resno razmišlja o hornetki , ker baje čist kul sedi! Kako pa se zniža stopalke je to to kak poseben posegna na kawasaki z-750? Žal nisem še nobenega od teh motorjev nisem imel priložnost sprobati... :unsure: Drugače pa v avtošoli vozim er-5 pa se mi ne zdi tako hudo :)

Popravljeno . Popravil Boriss25
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok torej teli odpadejo... Kaj pa Suzuki SV650s ? S model naj bi bil malo daljši kot sem jaz razumel? Drugače mi je vseeno kako bi izgledal jaz na motorju le da bi se dobro počutil in nebi umiral na dolge vožnje... Kolega pri 192cm resno razmišlja o hornetki , ker baje čist kul sedi! Kako pa se zniža stopalke je to to kak poseben posegna na kawasaki z-750? Žal nisem še nobenega od teh motorjev nisem imel priložnost sprobati... :unsure: Drugače pa v avtošoli vozim er-5 pa se mi ne zdi tako hudo :)

jez mam 185 in ene 120 kil, in ko na mestu "pomerim" motor, mi sede sam ene par ogromnih motorjev. (BMW r1150r, pa k1200s, od japoncev mi je cbr 1100XX uliiiita :D tud na vari sm se fajn počutu ), drugi pa mi delujejo premajhni. ampak, ko spelješ, se vse spremeni. dokaz za to se mi je zdela nova CBR 600, k je res majhn motorček. ampak po petih minutah je blo že vse okej.če se na ER5 počutiš okej, vidiš, kako subjektivno je to. tud jez sm se z re5 čist okej pelal, ER6 pa jei precej večji in prostornejši kot ER5, in je tud čist drug (boljši) motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na sv 650 je zate bistveno slabši položaj kot na ER-5, ker ima SV bolj nazaj pomaknjene in višje nameščene stopalke... sedel boš naslonjen na svoja jajca in roke... Če ti je pa ER-5 v redu (sicer kratke avtošolske ture) ti bo pa Er-6 ali z-750 mercedes... Je pa na daljše ture er-6 udobnejši od Z-ja (bolj pokončen položaj voznika), za bolj športno vožnjo pa seveda Z... izbira je vsekakor tvoja, seveda si vezan na denar, ki ga imaš, ... boš pa na vsakem videti prevelik za motor... sem že napisal, da glede na tvoje mere pride v tem rangu v poštev zgol Bandit. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če je kje kakšna trgovina, kjer bi lahko sprobal te motorje? Se pravi er-5, er-6, z-750 pa to cbf in pa suzuki sv600s!! Ali pa je kdo od vas tako zelo prijazen, da se magari dobimo kdaj na kaki turi pa se malo vsedem na vašega, če ima kdo te motorje.... :whistle: lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če je kje kakšna trgovina, kjer bi lahko sprobal te motorje? Se pravi er-5, er-6, z-750 pa to cbf in pa suzuki sv600s!! Ali pa je kdo od vas tako zelo prijazen, da se magari dobimo kdaj na kaki turi pa se malo vsedem na vašega, če ima kdo te motorje.... :whistle: lp

Pri meni lahko sprobaš Er-6F, pa Er-5 ki ga itak voziš se lahk tut zmenim, da primrjaš, brez problema... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!