Skoči na vsebino

Stani - osrednja Azija


Bojanv

Priporočene objave

Drugo leto, junija, bom v Uzbekistanu. Resno razmišljam, da bi šel z motorjem, še malo izleta.

Kakšen prostovoljec, da se pridruži?

Trasa? Južna ali osrednja, nikakor severna (skozi Rusijo).

Osrednja - Črno morje, Kaspijsko morje, naprej do Stanov.

Južna - Turčija, Iran,...

Ogledali bi si Turkmenistan, Kirgizijo, Uzbekistan in okolico. Nazaj lahko tudi skozi Rusijo.

Z vizami ne bi ilmeli težav, to bi uredil.

Pogoji - dovolj nor, BMW ali KTM motor (tam v nekaterih področjih sploh ni cest), dovolj nor, ostalo po dogovoru. Ja, najpomembnejše - dovolj nor.

Trajalo bi kak mesec ali mesec in pol, stalo bi pa kakega jurja ali jurja in pol.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Bojanv. Zanima me kakšen motor si boš izbral za to potovanje ali drugače ,kateri se ti zdi najprimernejši?lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni tople vode. 650 kubični BMW. Močnejši motor je premočan, šibkejši prešibek za moj okus. KTM je zame boljši, ampak je pretrd za potovalni del poti.

Najboljša kombinacija bi bila BMW na relaciji in KTM tam, ampak to ni možno.

Ja, naredilo bi se cca 20-25.000 km. :headbang:

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem tudi sam 3 leta vozil F650 GS in z njim naredil 65000km brez težav bi tudi jaz izbral tega,le da verzijo DAKAR.lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zemljevid? Zemljevid česa? Itinerar? Ah, to je najmanjši problem, se bo delal, ko bo čas za to... Glede na to, da sem bil v Uzbekistani do sedaj 3x, 1x v Kirgiziji, 1x v Kazahstanu in 4x v Rusiji, si z itinerarom 1 leto vnaprej ne delam skrbi.

Drugega zemljevida nimam. Je na straneh CIA pa še kje...

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, mogoče ne veš. CIA web stran je stran, kjer so objavljeni osnovni podatki o državah sveta in njihovi zemljevidi.

Itak pa ne verjamem v velike odprave s spremnimi kamioni opreme, da se pride do Plitvic. Tako da zadeve običajno naredim s čim manj pompa.

V Iranu pa sem bil 1x (20.000 km) in Turčiji mislim da 5x (ne vem koliko km skupaj).

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogoji - dovolj nor, BMW ali KTM motor (tam v nekaterih področjih sploh ni cest), dovolj nor, ostalo po dogovoru. Ja, najpomembnejše - dovolj nor.

bv

pozabil si napisati "dovolj pogumen", ker mene bi ukradli z motorjem vred :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal Nina, moram te razočarat. Oropan sem bil 2x v Rimu in 1x poskus v Barceloni, od vseh poti po vzhodu pa imam same dobre izkušnje. Seveda, po transsibirki sem se te ceste izogibal, saj se mslišal, da je nevarna.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No, načrt se malo spreminja. Z motorjem do Stanov, potem pa do Kalkute, tam motor na ladjo. Moji pa skozi Turčijo in Iran do Kalkute, poberejo mene in gremo skupaj z avtom naprej na Tibet.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen...

Sem glih dobr nazaj iz Tajikistana - cca 3 tedne sem se sluzbeno potepal cez precejsen del drzave... ce se bos kaj tam vrtel... vse zgleda cist normale... ceste OK ljudje prijazni, bencina dost, pir mrzu ... ostalo vse 5. Mejni prehodi odprti na vse strani ...

lp

DaNe

Yangon / Myanmar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 9 mesecev pozneje...

Pozdravi mi tiste kraje, Rrrr. Predvsem pa, pozdravi mi ljudi v tistih krajih. Robati so, ampak pošteni, bolj kot si mislimo... Več se lahko naučimo od njih kot oni od nas...

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je zdaj? Nobenih prostovoljcev za resno pot? Motorist vendarle ni tisti ki hodi samo po motozborih...

A ti si šel v 'stane' pol letos?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi ki te dni odhajate v bivši USSR srečno vožnjo!

Se vidmo doma čez dober mesec

Saj ne bo samo ex-CCCP - bo tudi še stric Ahmadinedžad kaj povedal ... ko iz srpa polmesec nastane tam na tvoji sliki.

Še mal ... jutri

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Najprej vprasanje: Ali je kdo ze vozil cez puscavo med Ashgabadom in Kunye-Urgenchem (Turkmenistan, mimo Darwaze).

Zanima naju, kaksna je cesta / makadam, asfalt, pesek?

Informacije, ki jih po poti dobiva, so mesane, izkusnje iz kazahstanske stepe pa naju v suho mivko ne vlecejo prevec, saj sva pretezka. Je pa nujno tam cez, sva namrec ena redkih srecnezev na tranzitni vizi cez Turkmenistan in se morava v petih dneh po vstopu iz drzave pobrat.

Sicer pa - Od predvcerajsnjim nama sonce popoldne v faco tolce, v Shymkentu sva obrnila nazaj proti zahodu in iz Kazahstana zapeljala v Uzbekistan. Na vseh mejah doslej brez tezav, cariniki prijazni, policaji pa ... se cedalje manj znajdejo. Vceraj in danes stikala po Samarkandu, danes popoldne padla v Bukharo. Obcutki: Clovek ne bi verjel ...

Ce kdorkoli lahko kaj koristnega pove na temo zgornje ceste, ga bova fajn vesela.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda Leteči kaj ve

Je nekje v tistem koncu, ne vem pa točno kje?

Dvomim pa, da Internet kaj gleda.

Pošljem ti njegovo mobi številko, pa se zmenita.

Jutri zjutraj. Danes ne morem.

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasledje leto imamo tudi mi podoben plan zacetek junija. Turčija, Iran, Turkmenistan, Uzbekistan, Kazahstan, Rusija, Mongolija - s transibirsko do Moskve in nazaj cez Ukrajino, Madžarsko domov.

Del poti lahko prevozimo skupaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni je plan šše vedno živ... konec maja bi bil v taškentu... ostalo se plan ni spremenil

kasneje je itak prevroče. če boste šli, se lahko dogovorimo.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!