Skoči na vsebino

Stani - osrednja Azija


Bojanv

Priporočene objave

Super. Zanima pa me glede na to da imas iskusnje z vizami, ali so kaksne tezave pri pridobivanju viz za Turkmenistan. Tranzitna 5 dnevna je nas namen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P oTurkmenistanu nisem nikoli hodil. Boljši odgovor ti bo dal RRRR, ko se vrne. Kolikor vem, ni imel težav, ampak raje se obrni nanj. Tudi drugače nisem slišal, da bi imel kdo resnejše težave.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda Leteči kaj ve

Je nekje v tistem koncu, ne vem pa točno kje?

Dvomim pa, da Internet kaj gleda.

Pošljem ti njegovo mobi številko, pa se zmenita.

Jutri zjutraj. Danes ne morem.

Ajd!

Miran hvala, z Letecim se smsava skoraj dnevno, je pa na oni strani Kaspijskega morja. Tam caka trajekt iz Rusije v Turcijo, ker jih cez Gruzijo ne spustijo. Midva sva se cca 2500 km bolj na vzhod. Pravzaprav sva le jurja pred Kitajsko obrnila in ce bo vse ok, se cez Turkmenistan in Iran do Turcije v dobrem tednu priguncava. Skrbi naju le precenje turkmenske puscave KaraKum - cez 500km je bo. Dodatno kanto za bencin sva sicer nabavila na lokalnem bazarju, pravijo pa, da najbolj mrzlo tam ni.

... no ja pa saj je danes tudi tukaj na 44 v senci prizgalo.

Pozdrav domov

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P oTurkmenistanu nisem nikoli hodil. Boljši odgovor ti bo dal RRRR, ko se vrne. Kolikor vem, ni imel težav, ampak raje se obrni nanj. Tudi drugače nisem slišal, da bi imel kdo resnejše težave.

lp

bv

Pa sva nekaj srece le imela - na poti sva srecala Tiffany iz horizons unlimited - z vizo ji ni slo, podobno sva od Huberta v Actobeju izvedela. Tstan se vsake toliko spomni nekega razloga (ne povem, kaj je bilo tokrat) in zapre mejo = ne izdaja viz. Tako, da je bilo zadnjih cca 3 tedne polno cakajocih na vizo vse okrog Tstana. Sicer pa sva zegen ze na Dunaju imela... Za vec me spomni, ko se vrneva, pa ti povem.

(Naj spomnim: pri tej vrocini se beseda hvala zacne na p in konca na o, 4 crke ima, najbolj do izraza pa zvecer po furi pride)

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti kaj pomaga...

Dvakrat sem prečil 500 km puščave z motorjem. Obakrat sem štartal okrog 3 ali 4 zjutraj, ob 3 popoldan sem bil na cilju. Predvsem je problem, ker je na asfaltu posuto kamenje, da se asfalt ne topi. In to je isto kot bi vozil po šmirglu. Zradira ti gume.

Tako da sem raje vozil po hladu, vsaj malo čuval gume.

Pa še takooooooooooooooo ti paše pivo po prečenju. Ja, pa 10 litrska kanta vode pride prav.

Hm, še to. Osebni rekord imamo 58 stopinj celzija. Z avtom ampak saj ni veliko razlike.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miran hvala, z Letecim se smsava skoraj dnevno, je pa na oni strani Kaspijskega morja. Tam caka trajekt iz Rusije v Turcijo, ker jih cez Gruzijo ne spustijo. Midva sva se cca 2500 km bolj na vzhod. Pravzaprav sva le jurja pred Kitajsko obrnila in ce bo vse ok, se cez Turkmenistan in Iran do Turcije v dobrem tednu priguncava. Skrbi naju le precenje turkmenske puscave KaraKum - cez 500km je bo. Dodatno kanto za bencin sva sicer nabavila na lokalnem bazarju, pravijo pa, da najbolj mrzlo tam ni.

... no ja pa saj je danes tudi tukaj na 44 v senci prizgalo.

Pozdrav domov

rrrr

No, SREČNO želiva, iz srca!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na pa da se se mi javimo nasa tura je precej skrajsana od prvotne razlicice.....pac tako je naneslo. Trenutno v Sociju cakamo na trajekt za Turcijo. Cez gruzijo ne gre so nas obrnili na abhazijski meji ker je meja Gruzija-Abhazija zaprta in nikakor ni mozno cez.

Sedaj po sili razmer cakamo cetrtek ko naj bi izpluli.

Drugace pa smo izkusili rusko birokracijo ko smo morali en motor pustiti na meji in urediti neka potrdila pri notarju da smo sploh lahko zapeljali v drzavo po 24 urah.

Tudi policaji so se ze obregnili ob nas pa sem vzgal kar rrrr=jevo taktiko in se naredil osla....po 15min mi je vrgel papirje nazaj in se nehal ukvarjati z mano. Bojan in rrrr hvala za nasvete so vsi napotki prisli prav, tudi mednarodno voznisko dovoljenje.

Drugace so rusi prav fajn ljudje, mogoce malce robati na trenutke ampak to se da prezivet, na vsake toliko naletimo na kaksen primerek babuske iz casa se prejsnega rezima a tudi te sedaj kar hitro postimamo. Malce jih jebe le birokracija in korupcija samo kaj naj to pac je Rusija.

RRR gledam vremensko napoved........mlace se vama bo ohladilo na 40-45 stopinj, morda kje kaksna ploha vmes da ne bo zrak prevec suh :) . Pozdravi Emo pa dobro ga zgita......

LP

Ana, Ana, Gregor, Borut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Iz uzbekıstana v Trkmenıstan - turkmenıstanskı KaraKum je bıl ... vroc, zejen, zanımıv - saj doma vec povem, predvsem je pa cesta presenetıla. Naredıla sva ga v dveh kosıh - en popoldne ın zvecer, pa plınskı grater pogledat, pa v jurto cez noc, naslednjı dan pa naprej do Ashgabada. Je hudıc ko se mravlje v senco bezıjo.

Potem se je Iran zgodıl - ohladıtev na 35, gretje rock zjutraj, pa ob kaspıjskı obalı naju je nascalo parkrat. Nıc posebnega, ce se to ne dogaja v ıranskem prometu.

Bılo je malo zapletov glede tehnıke - po zacetnem obupu ın skepsı sva naslednjı dan nadaljevala pot. Tako dalec ta motor se nı bıl podrt. Nıtı doma nıtı v Iranu. Res nısem verjel, da se bova odpeljala na svojıh strojıh.

Trenutno v Vanu, jo pa stısneva se gor v tursko Armenıjo, potem pa lepo pocası domov - se enıh 3500 jıh ımava... na doslej dobrıh 10k podlage.

Pozdravı na zahod - samo se 1 uro sva naprej,

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot vidiš, sta v Turški Armeniji dve vzporedni dolini. Prva, bliže cesti Erzurum-Dagubajazit, je širša in nižja, druga pa je pravi vintgar. Ne vem iz katere smeri boš napadel armenijo, (če si na jezeru Van, ti priporočanm cesto ib iranski meji, nekaj fascinantnih razgledov je), bosta verjetno šla mimo Ararata in po prvi dolini. Če tako gledaš, bo na koncu doline, proti Erzurumu, na desni strani, visoko v hribih vas z ogromno cerkvijo. Mislim, da se je splača pogledat, čeprav je cesta do nje več kot ogabna. Bolj strma kot cesta na Vršič, s tem da je iz grobega makadama, ovinkasta pa ravno nekaj takega. Ko pa prideš do vasi, nimaš kje obrniti motorja, je povsod prestrmo. No, pa vseeno se ti splača.

Splača pa se ti videti mesto Anni, rabiš pa dovolilnico, ki jo dobiš v Dagubajazitu. Kljub temu smo mi prišli do mesta brez te dovolilnice, niso preveč natančni.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot vidiš, sta v Turški Armeniji dve vzporedni dolini. Prva, bliže cesti Erzurum-Dagubajazit, je širša in nižja, druga pa je pravi vintgar. Ne vem iz katere smeri boš napadel armenijo, (če si na jezeru Van, ti priporočanm cesto ib iranski meji, nekaj fascinantnih razgledov je), bosta verjetno šla mimo Ararata in po prvi dolini. Če tako gledaš, bo na koncu doline, proti Erzurumu, na desni strani, visoko v hribih vas z ogromno cerkvijo. Mislim, da se je splača pogledat, čeprav je cesta do nje več kot ogabna. Bolj strma kot cesta na Vršič, s tem da je iz grobega makadama, ovinkasta pa ravno nekaj takega. Ko pa prideš do vasi, nimaš kje obrniti motorja, je povsod prestrmo. No, pa vseeno se ti splača.

Splača pa se ti videti mesto Anni, rabiš pa dovolilnico, ki jo dobiš v Dagubajazitu. Kljub temu smo mi prišli do mesta brez te dovolilnice, niso preveč natančni.

lp

bv

Lahko jo dobiš tudi v Karsu ( vsaj jaz ), ki je čisto blizu Ani.

Srečno! Sm tuk fouš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Vsaka klobasa ima svojo špino = midva sva doma. Glavi sta pa še tam nekje v puščavah in stepah, pa med medresami, ob čaju in debati s tipi, ki bi jim tukaj rekli čudni, če ne kar sumljivi.

Pot preseneti. V dobrem in v slabem. Vroče je bilo, pa je tudi zeblo. Včasih je šlo za nohte, pravih informacij pogosto ni bilo. Pa sva jo zvlekla - pravzaprav zelo 'na komot'. Za nagrado sva dobila marsikaj. Tisti nori občutek pri vožnji skozi kazahstansko stepo, vprašaj v puščavi ob Aralskem morju, nekoliko izbuljene oči od pogledov na kupole medres in mošej v Uzbekistanu, sij plinskega kraterja v turkmenski puščavi in dvomljivi sij njihovega glavnega mesta, zinila sva ob spretnosti iranskih šoferjev, uživala v svežini dolin, pregledala Mars turških vulkanov, brskala po starih armenskih mestih, prijaznost domačinov sva našla prav povsod. Ampak je preveč vsega, bo treba glave uredit, pa fotografije preštet in motorja v red spravit.

Kakorkoli, bemtiš, dobro je bilo.

V prejšnjih postih, pa po sms-ih in po telefonu sva kar nekaj napotkov dobila (Bojan, leteči, Mare, Miran, Brane)- hvala zanje, so prav prišli, predvsem ob šraufariji. Če še koga zanese v to smer, pa še sveže informacije dobi pri nama.

rrrr

Za pokušino: lunin vzhod v turkmenski puščavi Karakum

post-11555-125097604966_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil rrrr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko jo dobiš tudi v Karsu ( vsaj jaz ), ki je čisto blizu Ani.

Srečno! Sm tuk fouš...

Bojan, Kölm, hvala, Ani sva našla - lepo, a spokojno mesto. Tiste vasi s cerkvijo pa nisva videla, kljub temu, da sva jo iz Dogubajazita ob Ir meji gor proti Karsu užgala. Zelo pozorna pa nisva bila, saj sva prejšnje poste šele danes prebrala.

Dovolilnic za Ani nisva rabila, kupila sva karti ob vstopu in to je to ... Kars je imel pa Adana sofrasi z dobro čorbico in polmetrskim Karisik kebabom, kar je bilo tudi v redu.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

De probi kako sliko parlimat. LP in čestitke. Aja: kolk časa za vse to ?
Eno sem že - plinski krater dva posta nazaj. Tale tukaj je pa manj vabljiva in rabi komentar:Sam sem v Iranu na BMWjčku filter menjal, serviser je medtem na Tigru čep privil, nalil olje in potem ugotovil, da je počil dno karterja. Šrawfarija se je pred množico firbcev odvijala 45km naprej na ulici v Sarabu, švasarija za vogalom, dihtngo je pa en ata na škarje dve ulici narej odrezal. Spodaj brezFertik deu Ta del poti (tokratna šrauf in švasarija) je trajal nekaj ur, cela pot pa en mesec. Ko zdaj nazaj gledam, se mi zdi, da je bil to en prehiter šprint.Fotke kot fotke - evo jih še nekaj:Iran: z ruto al pa s čeladoTurkmenistan, oaza Erbent, ob 10h dopoldneMK ErbentUzbekistan - čez Amur Darjo bo kmalu nov mostUzbekistan - tukaj nekje sva doddatno kanto za bencin staknilaUzbekistan - nekaj čisto dobregaUzbekistan - sva samo štiri bankovčke zamenjalaKazahstan - v Turkistanu je 1000 let stara mošejaSyrDarja delaSo zgradili pristanišče 120 km stran od morja ... AralskKazahstan: Fotka je sicer postrani, ampak občutek ...rrrr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tele fotke mene malo j...

Kritičen trenutek s šrawfarije je v priponki, za ostale bo pa očitno nekaj več dela (pomanjšat, pa zložit pa...). Sicer pa nameravam zadevo malo bolj opisat (tudi s fotkami).

rrrr

post-11555-125123848464_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko km pa ti je nanesl ?

Js sm tud u Iranu delu servis ( na VFRk ) - v Teheranu. Je majstor olje zlil kar v jašek ob cesti :blink: . Sam zrihtu je pa dobar.

Katero traso si ubral do Kazakstnana in katero po Kazakhstanu? Kakšne so kaj ceste poleg Irana za katerega vem, da so super.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam na 14k se je tokrat obrnilo. Trasa je bila pa takale:

post-11555-125165502624_thumb.jpg

Kvaliteta cest pa takole na hitro: HU - AC, Ukrajina - delo na cesti, do Rivne bolj jame, Rusija - b.p., KZ - tudi glavne povezave so ponekod off road po stepi in mivki (kako je šele v dežju!), stranske poti večinoma trdne (a tresoče!), Uzbekistan - ceste dobre, vendar neravne (tresejo), Turkmenistan - razpon od lukenj do letalske steze, Iran - res super, Turčija - gradbišča, vendar zbita podlaga, prevarajo pa sicer grobe ceste, kjer se kamenčki luščijo in nasip naredijo na cesti.

LP

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!