Skoči na vsebino

Senzorji na semaforjih!


Speedo

Priporočene objave

... In če jaz to rdečo izkoristim(zapeljem še v oranžno, naprava pa me slika ko je na semaforju že rdeča, in ni vozil iz druge strani) sem povečal pretočnost. In če se to zgodi enkrat na pol ure, se je v enem dnevu pretočnost povečala za 48 vozil/dan.

Vožnja skozi rumeno luč je po ZVCP prekršek, ki se kaznuje z denarno globo. Vožnja skozi rdečo luč je po ZVCP prekršek, ki se kaznuje z denarno globo (in točkami). In prekrškarje ima policija pravico loviti.

Čakam izračun pretočnosti križišča, če bi se skozenj (in tudi skozi vsa ostala, kakopak, da me ne bo kdo tukaj lovil) ves dan vozili z 90km/h.

Če se zapelješ skozi rumeno, te bo naprava slikala v rumeni, oz. bo iz podatkov (lokacija indukcijske zanke in tvoja hitrost) ugotovila kje si bil, ko se je prižgala rdeča. Pa še nekaj tolerance ti bodo zagotovo poklonili.

Men ni fajn občutek, ko pri zeleni spelješ, za vsak slučaj še pogledaš levo-desno, in zagledaš mulca/biznismena/šoferja hitre pošte/karkoli, ki je lovil (temno :? ) rumeno.

Se popolnoma strinjam. Pa da se razumemo, bil bi neizmerno srečen, če bi lahko vozil skozi rdečo in bi verjel, da to ne more prinesti negativnih posledic. S tem ne mislim plačilnega naloga. Kakor tudi nasprotujem vožnji pod vplivom alkohola (in razlog ponovno ni plačilni nalog, a tukaj lahko verjetno že pričakujem linč, pa ne ker zahajam :topic: ).

Ni mi pri srcu zavest, da je pri nas postavljenih čedalje več radarjev. Omejujejo mojo t.i. "svobodo". A se hkrati zavedam, da si želim živeti v urejeni družbi (Veliki brat in policijska država sta verjetno temi za katero drugo kategorijo). In ker naša družba - pa da ne bomo spet polnih izrabljenih parol, po naravi in samobitno so namreč redke družbe drugačne - ni sposobna biti urejena s korenčkom, bo pač do tega stanja, vsaj v začetni fazi, lahko prišla le s palico.

Hvala lepa.

Popravljeno . Popravil Desert Soul
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se zapelješ skozi rumeno, te bo naprava slikala v rumeni, oz. bo iz podatkov (lokacija indukcijske zanke in tvoja hitrost) ugotovila kje si bil, ko se je prižgala rdeča. Pa še nekaj tolerance ti bodo zagotovo poklonili.

In ker naša družba - pa da ne bomo spet polnih izrabljenih parol, po naravi in samobitno so namreč redke družbe drugačne - ni sposobna biti urejena s korenčkom, bo pač do tega stanja, vsaj v začetni fazi, lahko prišla le s palico.

Zanima me, ce obstaja vsaj teoreticna moznost, da kljub prilagojeni hitrosti ne zapeljes v rumeno. Jaz je ne vidim. Ce se ti prizge, ko si par metrov od crte, adijo 30 jurjev. Nazaj naj dajo utripajoco zeleno,da se ustavis kot clovek, ne pa da ves cas buljis v semafor, ali bo, ali ne bo. Potem naj pa slikajo.

Ampak vsak, ki uporablja palico, mora vedeti, da ima le ta dva konca. Kolikor vec bo represije na enem podrocju, toliko vec se je bo vrnilo na drugem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevarno bo ob dežju oz. mokrem asfaltu.Zlasti za motoriste :BUA: saj bo marsi kdo panično pritisnil na zavore in mu lahko zablokera kolo.če zdrsne ima veliko možnost da prileti v pešca,avto ki čaka da zavije levo,ali celo kakšen kandelaber/drog,znak...(bognedaj)

Bomo videli iz prakse ane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi moji,

Mali princ. Prigoda s kraljem. Se razumemo?

Kot je v članku napisano, če ste ga seveda prebrali, bo zraven opisa barve svetlobe možiclju v bližnji zgradbi izpisalo tudi podatek o tem koliko časa je že taka svetloba svetila. In možicelj, ki je v šolo hodil vsaj 12 let, da predšolske vzgoje sploh ne omenjam, bo to prebral. In zraven videl kakšno vreme je zunaj. In presodil, ali si globo zaslužiš ali ne.

Skozi rumeno luč se sme zapeljati, če se pred semaforjem ne moreš varno ustaviti. Na mojem izpitu za predzadnjo kategorijo sem skoraj padel, ker tega nisem upošteval. Rešilo me je, poleg lepih oči, to, da sem sprednja kolesa ustavil še za črto in da za vozilom ni bilo nikogar.

Popravljeno . Popravil Desert Soul
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!