Skoči na vsebino

Pokaži vinjeto in vse o vinjetah za motor


Sanda7

Priporočene objave

:kva2: sem zmeru na svojmu pa sm vidu, da če merim v ravnini simetrično na prvo os mam višine sam 95 cm, tak da tapocen vinjeta je zame :OK: .

 

Še dober da niso rekli za zadnjo os, ker pol bi bil pa čez 1,3 metra :P

post-38230-0-47157900-1379504367_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno se najde kdo, ki potem v vzvišenem tonu piše ostalim da so hlapci. :blink:

 

 Se najde,  vse povsod in se spotika, taki so ponavadi prisesani na državni cucelj in niso sposobni dojeti bistva lastne zvišenosti  :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dober da niso rekli za zadnjo os, ker pol bi bil pa čez 1,3 metra :P

attachicon.gifavto.jpg

 

Veš kako ugotoviš, kakšno vinjeto rabiš pri avtu?

 

Pri prednji osi postaviš Kučana, greš na drugo stran .... če ga vidiš prek, potem 110€, če ga pa ne, potem pa 220€! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobr,da ni po dolžini k..ca - nebi noben Bosanec več v Sloveniji po AC vozu ! !

 

 

no pol pa škoda da ni... k to bi blo pa fajn da se vozjo uni kje drugje in ne po slo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pol pa škoda da ni... k to bi blo pa fajn da se vozjo uni kje drugje in ne po slo.

Tole je pa čist mem, in mi se vozimo samo po naših cestah???

 

kar se tiče pa vinjet, pa sploh ne vem kaj bi kdo rad. Mi vozniki bi radi dobre in varne ceste, država pa ovira promet in nudi bore malo.

V zadnjem mesecu sem prepotoval pol balkana, (z avtom in motorjem) in ugotavlja, da je povsod podobno. Cestnine, slabe ceste, nekaj zelo dobrih cest, veliko nevarnih situacij ...... Mogoče se pa moramo vrnit v jame in na drevo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak ima svoje mnenje. Vendar mislim, da je cena vinjete in vse ostalo pobiranje denarja od državljanov za cestnino, registracijo, razni davki, ..., primerljivo z nakupom moto opreme ali motorja. Torej, za nek denar, nek nakup. Vendar mi vsi želimo čim boljšo opremo, najboljši motor (kakor kdo) za čim manj denarja oziroma za spodoben denar. Vendar v tem primeru z dvigovanjem cene vinjete, dvigovanjem cestnine, registracije, davkov, ..., mi ne pridobimo nič. Kot bi kupovali od "ubogih zapostavljenih romov" (po domače cigani) zlato po največji ceni. Grem v trgovino, vidim izdelek renomirane znamke, cena primerna, kupim, uživam. Plačam cestnino, glede na stanje cest kupim še kros motor, cena dvakratna, mogoče uživam. Država nam prodaja najslabšo storitev in najslabši izdelek za ceno najboljšega. To se gre pri dvigu cene vinjete. Da nas kar naprej nategujejo, kradejo državno premoženje, potem pa nas prisilijo, da kupujemo vse njihove storitve in izdelke po najvišji ceni, ker pač država nima denarja za obnovo cest, za izgradnjo novih. Temu bi se morali upreti in zahtevati za svoj denar kakovostne izdelke in kakovostno stroritev.  

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pol pa škoda da ni... k to bi blo pa fajn da se vozjo uni kje drugje in ne po slo.

 

sam bi blo pa u redu k bi šli vsi bmflarji na AC...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S čim opravičujejo višjo ceno?

Jaz imam že 5 let enako plačo, nekaterim se je celo znižala.

Menjaj firmo. Nekaterim se celo dviguje plača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak ima svoje mnenje. Vendar mislim, da je cena vinjete in vse ostalo pobiranje denarja od državljanov za cestnino, registracijo, razni davki, ..., primerljivo z nakupom moto opreme ali motorja. Torej, za nek denar, nek nakup. Vendar mi vsi želimo čim boljšo opremo, najboljši motor (kakor kdo) za čim manj denarja oziroma za spodoben denar. Vendar v tem primeru z dvigovanjem cene vinjete, dvigovanjem cestnine, registracije, davkov, ..., mi ne pridobimo nič. Kot bi kupovali od "ubogih zapostavljenih romov" (po domače cigani) zlato po največji ceni. Grem v trgovino, vidim izdelek renomirane znamke, cena primerna, kupim, uživam. Plačam cestnino, glede na stanje cest kupim še kros motor, cena dvakratna, mogoče uživam. Država nam prodaja najslabšo storitev in najslabši izdelek za ceno najboljšega. To se gre pri dvigu cene vinjete. Da nas kar naprej nategujejo, kradejo državno premoženje, potem pa nas prisilijo, da kupujemo vse njihove storitve in izdelke po najvišji ceni, ker pač država nima denarja za obnovo cest, za izgradnjo novih. Temu bi se morali upreti in zahtevati za svoj denar kakovostne izdelke in kakovostnabil  stroritev.  

Da bi se vsaj ta denar uporabil namensko, ne, ker v zakonu nikjer ne piše, da se mora € zbran na tak način uporabit za vzdrževanje ali gradnjo cest....pa še naj nekdo reče če nismo fenomeni :l_01:  :hooray:  :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi se vsaj ta denar uporabil namensko, ne, ker v zakonu nikjer ne piše, da se mora € zbran na tak način uporabit za vzdrževanje ali gradnjo cest....pa še naj nekdo reče če nismo fenomeni :l_01:  :hooray:  :SS

Saj je isto s Pahorjevim eko davkom (DMV). Vse gre v proračunsko malho, nič za ekologijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj res, vinjeta je potekla....zdej pa.... :ninja:

isto kot prej, če je potrebno na AC grem na AC :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...
  • 1 leto pozneje...

Za 2016: temu rečejo: kovinsko zelena barva:

 

 

vinjete2012.jpg

Moto2016.jpg

Pasala bo h ninđa ketni .. zato sem se pa odloču za zeleno :jezik: 

Zelenkica.jpg

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!