Skoči na vsebino

Nesreče


biker77

Priporočene objave

A ni bilo lani ali predlani rečeno na forumu, da si se ti ubiu? :evilgrin:

A ni bilo lani ali predlani rečeno na forumu, da si se ti ubiu? Če me spomin ne vara... :evilgrin:

A ni bilo lani ali predlani pomotoma rečeno na forumu, da si se ti ubiu? Če me spomin ne vara... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni bilo lani ali predlani rečeno na forumu, da si se ti ubiu? :evilgrin:

A ni bilo lani ali predlani rečeno na forumu, da si se ti ubiu? Če me spomin ne vara... :evilgrin:

A ni bilo lani ali predlani pomotoma rečeno na forumu, da si se ti ubiu? Če me spomin ne vara... :evilgrin:

tale bo prava ja...še kak je živ hehe :OK:

Popravljeno . Popravil chunga
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni bilo lani ali predlani rečeno na forumu, da si se ti ubiu? :evilgrin:

A ni bilo lani ali predlani rečeno na forumu, da si se ti ubiu? Če me spomin ne vara... :evilgrin:

A ni bilo lani ali predlani pomotoma rečeno na forumu, da si se ti ubiu? Če me spomin ne vara... :evilgrin:

To se jaz spomnim, je bila napaka. Ubil se je njegov kolega, nekdo pa je napisal prijatelj OD norc_16 pa so vsi neke mislili da norc_16 ni več med živimi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi hinrihtal, kajti šele ko postaneš kripl (invalid) začneš ceniti in uživati življenje. A veš kako to vem. Sem kripl na invalidsku vozičku, vozim avto, vozim ATV (pa nimam prav tistega ta počasnega), kdaj pa kdaj kakšnega trika itd...

Me pa prav zanima, kakšne prijatelje imaš "da bi te zrihtali" ???? vsaka čast :worship:

Lahko samo napišem:

jakATV kapo dol pred tabo!!!! :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

ko poslušamo in prebiramo črno kroniko o motoristih nasploh vsaj jst vedno tisti hip si rečem o bo treba mal bol previdno vozit, počasi po pameti, sam ko pridem na motor pa kar pozabim na vse kaj se ti lahk zgodi in se prepustim sami vožnji in avanturi :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa kar zmanjšujem svojo "povprečno" hitrost iz sezone v sezono.. Vpliv imajo zagotovo tudi nesreče, ker sem videl že ogromno kolegov na tleh, veliko k sreči brez poškodb, par z malo manj sreče in nekaj celo z najhujšim možnim izidom. Vendar bi rekel, da bolj kot to, je razlog za previdnejšo vožnjo predvsem to, da sem vsako leto starejši, ter da sem probal pisto in uvidel, da je tiščanje po cesti res precej neumno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko poslušamo in prebiramo črno kroniko o motoristih nasploh vsaj jst vedno tisti hip si rečem o bo treba mal bol previdno vozit, počasi po pameti, sam ko pridem na motor pa kar pozabim na vse kaj se ti lahk zgodi in se prepustim sami vožnji in avanturi :hmm:

Pa iskreno upam, da se boš spametoval in občutke ob tem stavku "pozabim na vse kaj se ti lahk zgodi in se prepustim sami vožnji in avanturi" preselil na dirkališče, kajti naslednjič ti lahko nasproti pripelje avto, avtobus ali pa šleper. Govorim seveda o tvoji nesreči, ki se je na srečo zate dobro končala.

Kot je že Jure rekel; pojdi enkrat na dirkališče in si privošči en športni dan. Po tem bo najverjetneje vsako izzivanje na cesti popolnoma brez veze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nesreče se pač zgodijo ali smo previdni ali ne, izkušnje pa ti znajo pomagat kako odreagirat in se rešit smrti.

Jst vem da se bom spet vrnil na motor kljub nesreči....

Popravljeno . Popravil AiroH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nesreče se pač zgodijo ali smo previdni ali ne, izkušnje pa ti znajo pomagat kako odreagirat in se rešit smrti.

Jst vem da se bom spet vrnil na motor kljub nesreči....

Ker si mel zegn.

Ne res jes sem se pred cca 12 leti z Javo zdru ko kanta in sem se vrnu na motor letos(Fazer600,L06) sam se vozim čist drugač, ker se pred vsakim ovinkom spomnim da mam doma otroka in babo, res pa je da po 1mesecu že razmišljam o Fazer1000 :=)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nesreče se pač zgodijo ali smo previdni ali ne, izkušnje pa ti znajo pomagat kako odreagirat in se rešit smrti.

Jst vem da se bom spet vrnil na motor kljub nesreči....

Tud jst se bom verjetno še letos usedel nazaja na moped, sam da se vse kosti poceljo :) Bo pa verjetno moja prva vožnja po padcu zgledala kot da imam 70 let :) Trenutno mi že sama misel, da bi se peljal neki ne gre skupi - morm rečt da se kr mal bojim dneva ko se bo spet treba usest gor. Drugač pa kar se domačih tiče je pa tako. Kar koli se ti zgodi vedno boš na grbi domačim, punci-ženi (a ni že dost da so nas prenašal z norimi idejami v našem otroštvu :) . Zato pa pravm fantje čimbolj po reglcih se vozit ,da se ne bomo valjal po cesti alpa bohndej še kje drugje. Pa kot je Jure napisal za sprostitev adrealina vsekakor dirkališče - pa da sploh vidš kakšno traparijo počneš ko šibaš po cesti!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni je nekako podobno kot pri Jure-tu.Se tudi "opažam" da sem kar precej umiril svojo vožnjo po cesti(da nebo pomote,nisem niti bil kako blesavo tele) odkar je lani kolega pri 180km/h zdrsnil na Pannoniji.Niti nočem pomisliti kaj bi bilo če bi tam stal kak kandelaber,jašek ali celo avto.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko poslušamo in prebiramo črno kroniko o motoristih nasploh vsaj jst vedno tisti hip si rečem o bo treba mal bol previdno vozit, počasi po pameti, sam ko pridem na motor pa kar pozabim na vse kaj se ti lahk zgodi in se prepustim sami vožnji in avanturi :hmm:

Hmm, a se nisi lih ti neki dan zložil in pisal o tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko je že teh nesreč, da jih počasi sprejemamo že kot normalen pojav. Žal.

Se pa spomnim, ko sem bil v JLA, pa dobim pismo, da se je kolega smrtno ponesrečil. Stal sem tam sredi kasarne s pismom v roki, in bolščal v tisti papir... Nisem mogel verjeti. Pa ravno on, ki nas je vedno prepričeval, naj ne divjamo, vozimo previdno. Prehiteval je in čelno v tovornjak... Zakaj, ne ve nihče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temo o nesrečah samih že imamo.

Tukaj pa napišite kaj se vam podi po tisti stvari pod čelado, kaj pravijo starši, partnerji, prijatelji ko se zgodi. Naj bo blizu vas ali daleč, znanec ali ne, mogoče vi sami.

Smrtna, poškodbe ali le materialna škoda, ni važno.

Začuda meni nikoli nihče nič ne reče. Po vsej vrjetnosti zato, ker ve kam bi ga poslal.

Preberem črno kroniko, vendar me ne gane na način, da bi čez minuto ali dan šel s slabšim občutkom na turco.

Nisem trdosrčnež, pa se vseeno s tem ne obremenjujem.

Vem, da se lahko zgodi tudi meni, da so ob moji morebitni nesreči vanjo neposredno vpleteni tudi moji najbližji, pa se vseeno s tem ne obremenjujem.

Kako pa vi?

Butasto razmišlanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moji starši so kr jokal,pa so bli žalostnimama je rekla da bi skor umrla.PA on je kriv.ojoj.

Popravljeno . Popravil CVIČKAR1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jst se bom verjetno še letos usedel nazaja na moped, sam da se vse kosti poceljo :) Bo pa verjetno moja prva vožnja po padcu zgledala kot da imam 70 let :) Trenutno mi že sama misel, da bi se peljal neki ne gre skupi - morm rečt da se kr mal bojim dneva ko se bo spet treba usest gor. Drugač pa kar se domačih tiče je pa tako. Kar koli se ti zgodi vedno boš na grbi domačim, punci-ženi (a ni že dost da so nas prenašal z norimi idejami v našem otroštvu :) . Zato pa pravm fantje čimbolj po reglcih se vozit ,da se ne bomo valjal po cesti alpa bohndej še kje drugje. Pa kot je Jure napisal za sprostitev adrealina vsekakor dirkališče - pa da sploh vidš kakšno traparijo počneš ko šibaš po cesti!

LP

Boš, boš, ko se boš ponovno vsedel na motor, boš začutil isti feeling kot prej. Verjetno boš samo bolj previden, še bolj nezaupljiv do drugi, s tem pa bolj predvidljiv. Jaz sem po prvih parih dneh šoka, ko ti ni jasno, da se je to zgodil ravno tebi, komaj čakal, da sem prišel do novega motorja in da sem šel spet na furo. Je pa res, da še danes ne zaupam nobenemu več, ki zavija levo, dokler ne vidim, da me je res opazil.

Tako, da ti kar optimistično. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@kawl - kaj si sploh ti delu??

En high sider je padu 5 tednov nazaj - mrzu asvalt - neogrete gume - moja napaka, ker nisem predvideval :S (padel menda na nasprotni pas - sreča da ni bilo nikogar nasproti)

Davek - zlomljena ključnica + 3 odlolmljene koščice ista kost, ter gleženj me še danes boli vendar ni bilo nič zlomljenega.

Najboljši stavek je izjavila babica - DOBR DA SI MEU ČELADO :)

Padel sem namreč direkt na betico in posledično na ramo - sem pa vedno kompletno napravljen in še naprej bom - kar svetujem tudi vsem drugim ki se vozijo okoli v kakšni jakni in navadnih supergah, po možnosti brez rokavic!

Čelada je hin (shark rsf2- opravila nalogo kot je treba) zdej imam vsaj razlog da kupim rx7-GP :)

Motor je bil pa minimalno poškodovan (sem ga že poštimov), glede nato kakšen sem bil jaz :)

Računam da še kakšna dva mesca ne bom zmožen vozit mopeda. Potem pa kot je MARE65 napisov lepo počasi se spet navajat in občutek nazaj dobivat!

LP ROk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Burt Munro - V celem življenju ne doživiš toliko kot v petih minutah na motorju !

Je pa zastonj to nekomu govorit, ki tega občutka vznemirjenja in svobode ne pozna in ga tudi noče.

Jaz tudi zmanjšujem povprečno hitrost z leti, pa sploh ne bi porajtal, pa sem zadnjič videl, da se vedno malček kasneje vračam iz enakih fur, sedaj marsikaj vidim in opazim tisto kar sploh nisem vedel, da obstaja, nič več mi niso važni hitrostni rekordi in kilometri, vse večkrat se zalotim kako uživam v vožnji tam nekje okoli omejitev, no ja tam nekje !

Mogoče so mi dali premnogi pogrebi prijateljev-ic neko blokado in zavedanje, da me doma nekdo čaka in rabi, pa tudi Motoriderjevo temo o predvidevanjih vse večkrat prebiram !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Burt Munro - V celem življenju ne doživiš toliko kot v petih minutah na motorju !

Je pa zastonj to nekomu govorit, ki tega občutka vznemirjenja in svobode ne pozna in ga tudi noče.

Občutke vznemirjenja in svobode vsak doživlja po svoje in drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Butasto razmišlanje.

Občutke vznemirjenja in svobode vsak doživlja po svoje in drugače.

vsak po svoje..

ampak če ni razmišljanje tako kot tvoje je butasto..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Začuda meni nikoli nihče nič ne reče. Po vsej vrjetnosti zato, ker ve kam bi ga poslal.

Preberem črno kroniko, vendar me ne gane na način, da bi čez minuto ali dan šel s slabšim občutkom na turco.

Nisem trdosrčnež, pa se vseeno s tem ne obremenjujem.

Vem, da se lahko zgodi tudi meni, da so ob moji morebitni nesreči vanjo neposredno vpleteni tudi moji najbližji, pa se vseeno s tem ne obremenjujem.

Kako pa vi?

Ja ti si as in vse bi nekam pošiljal, Ob nesreči se ti ne bo treba obremenjevati, ker sam za sabo bolj teško žaluješ in če boš nepokreten se ti spet ne bo treba obremenjevati, se bodo drugi, kako te bodo preživeli in oskrbovali, in kot si napisal, če bi ti kdo kaj rekel bi ga samo nekam poslal in zato ti pravim, butasto razmišljanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!