Skoči na vsebino

Nesreče


biker77

Priporočene objave

da...za sebe, brata in mamo sem 100%, ta motorista pa nevem natančno. Vendar tako so rekli tisti, ki motorista osebno poznajo. Čeprav ne vidim razloga zakaj ga nebi?

Sej če si zavarovan dobiš odškodnino neglede nato ali si kriv ali ne..ali ni tako?

Popravljeno . Popravil ARMANY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da...za sebe, brata in mamo sem 100%, ta motorista pa nevem natančno. Vendar tako so rekli tisti, ki motorista osebno poznajo. Čeprav ne vidim razloga zakaj ga nebi?

Sej če si zavarovan dobiš odškodnino neglede nato ali si kriv ali ne..ali ni tako?

Oprosti ampak nimaš prav če si kriv od zavarovalnice ne dobiš niti ficka (niti za fizčne poškodbe niti za motor -razen če ni kasko pa še to če si napihal ti ne pripada) .

Če je bil krivec motorist je dobu samo malus pri plačilu naslednje zavrovalnine motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš sklenjeno zavarovanje AO+, dobiš povrnjeno odškodninoi za telesne poškodbe neglede na krivdo. Je pa pogoj, da nisi vozil pod vplivom alkohola...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa imel že 5 padcev, od tega 3 nepredvidne nesreče, od tega 2x na javni cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa imel že 5 padcev, od tega 3 nepredvidne nesreče, od tega 2x na javni cesti.

In od tega si enkrat verjetno z glavo nekam butnu :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš sklenjeno zavarovanje AO+, dobiš povrnjeno odškodninoi za telesne poškodbe neglede na krivdo...

...Pa bolniško, pa za bolečine itd...

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In od tega si enkrat verjetno z glavo nekam butnu :naughty:

Kakšne dva tedna nazaj sm ja :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sem bila po lanski nesreči, po pol leta hoje z berglami in po skupno 10-tih mesecih abstinence spet na motorju.

Ufffff, ... prvi metri so bili hujši kot tisti nekega leta nevemžekdaj, ko sem res sama res prvič res peljala moped.

Imela sem občutek, da je zrak okoli mene segret na +155°C, pa da je cesta široka le pol metra ... :slap: .

No, ti občutki so hitro minili, že po nekaj ovinkih in po nekaj deset kilometrih sem si morala že dopovedovat, da ne smem biti preveč pogumna, saj imam od prejšnjih sezon v istem obdobju zaostanka za nekaj tisoč kilometrov in da moram tisto zdravo samozavest, ki sem jo pustila lani nekje v neki jami sredi ceste, šele pridobiti.

Najbolj me je bilo strah tega, da me bo - strah! Ampak, ne morem povedat, kakšno olajšanje! Noga (ki ne bo nikoli več takšna, kot bi morala bit) me ne boli le od zlomov, zvinov ter predrmanih vezi, kit, mišic in vse drobnarije, ki je v gležnju (stopalo mi je obrnilo nazaj in gleženj je bil dvakrat prelomljen), ampak tudi od tega, ker je nanjo padel en velik kamen - direktno od srca!

:D

Mutika, nisem vedela, da si imela (tako hudo) nesrečo. :(

Tudi jaz ti želim čimmanj bolečin in čimveč varnih kilometrov!!! :friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti ampak nimaš prav če si kriv od zavarovalnice ne dobiš niti ficka (niti za fizčne poškodbe niti za motor -razen če ni kasko pa še to če si napihal ti ne pripada) .

Če je bil krivec motorist je dobu samo malus pri plačilu naslednje zavrovalnine motorja.

Odvisno - lahko bi imel tudi kakšno osebno nezgodno zavarovanje, kajne? ... Skratka - ne takole na prvo žogo nekaj trdit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno - lahko bi imel tudi kakšno osebno nezgodno zavarovanje, kajne? ... Skratka - ne takole na prvo žogo nekaj trdit.

ja no malo sem na hitro napisal nasplošno vendar sem mislu da ne dobiš vrnjeno z strani police drugega udeleženca.

Če imaš sklenjeno zavarovanje posebej za tako je res da dobiš za AO+ pa nisem glih siguren da dobiš vse kar zahtevaš .

Torej kakor opisujete v primeru da nisi kriv za prometno nesrečo dobiš od zavarovalnice povzročitelja nesreče in od svoje če imaš sklenjeno AO+ ali je kako drugače ? In še od posebnega zavarovanja za poškodbe katero ni vezano na obvezno zavarovanje ?

Popravljeno . Popravil kala
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da dobiš za AO+ pa nisem glih siguren da dobiš vse kar zahtevaš .

Dobiš vse, za kolikor se ti (ali odvetniku) uspe pogodit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Evo, danes sem tudi jaz imela prometno nesrečo... na krožnem križišču, ki ga prevozim skoraj vsak dan, velikokrat tudi večkrat na dan.... no peljala sem za avtomobilom, ki je sredi križišča ustavil in sem mu prletela v zadnji desni bok (želela sem se izogniti), polem pa ne vem, malo šoka in vsega skupaj, motor mi je padel na desno stran... tako da mam nekaj škode, smerniki, plastika, šipce v ogledalih... ah jaaa.... jezna sem sama nase, ker sem imela veliko težjih situacij na cesti, pa sem se ustavila, oz. odreagirala bolj pametno, pa ni bilo nič... tukaj pa pri počasni hitrosti nesreča... žalostna sem, ker se mi je to naredilo sredi sezone... vesela pa zato, ker sem jaz ok, pa da se je zgodilo pri taki hitrosti...

Doma mi pa noben ni upal nič rečt, ker so videli kako sem jezna, žalostna pa vse skupaj...

Popravljeno . Popravil KawasakiGirl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, danes sem tudi jaz imela prometno nesrečo... na krožnem križišču, ki ga prevozim skoraj vsak dan, velikokrat tudi večkrat na dan.... no peljala sem za avtomobilom, ki je sredi križišča ustavil in sem mu prletela v zadnji desni bok (želela sem se izogniti), polem pa ne vem, malo šoka in vsega skupaj, motor mi je padel na desno stran... tako da mam nekaj škode, smerniki, plastika, šipce v ogledalih... ah jaaa.... jezna sem sama nase, ker sem imela veliko težjih situacij na cesti, pa sem se ustavila, oz. odreagirala bolj pametno, pa ni bilo nič... tukaj pa pri počasni hitrosti nesreča... žalostna sem, ker se mi je to naredilo sredi sezone...

Doma mi pa noben ni upal nič rečt, ker so videli kako sem jezna, žalostna pa vse skupaj...

sej se bo slišal že "prežvečeno", ampak vseen, važn da teb nč ni :) plastika se že zrihta ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa da ni bilo treba "kupončka" dat in še kakše policaje gledat. :whistle:

sej smo klical policaje, k sta bla Nemca... pa sta hotla policijo... policaja sta bla full uredu, res, pa itak bo na koncu moja zavarovalnica plačala, ker ni bila zadostna varnostna razdalja, tako je tudi policist rekel, samo je rekel, da je krivda moja, samo vseen ane, ustavlat se sredi krožnega... no ja...

ja kađiva, je prežvečeno, ampak je vseen res... se pa vseen sekiram zarad motorja tko :headbang: eh ja no...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas je že klasika, da pri nesrečah v katerih so udeleženi domači in tuji vozniki policisti takoj začno prepričevati domačega, da je kriv, ker se jim ne da jebat s tujci. Znano je namreč, da tujci branijo svoje kupone skoraj do smrti, policisti pa nočejo vznemirjat dežurnega sodnika, če jim uspe krivdo nekomu naprtit... Sam sem imel podoben primer pred leti v dolini Trente, policisti so zašuštral zadevo do te mere da se je povzročitelj odpeljal, zdej pa išči nemca po svetu... Seveda vabila k sodniku za prekrške, ki naj bi odločil o krivdi, nikoli nisem dobil... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal se nesreče dogajajo, včasih temu botruje že manjša neprevidnost, da ne omenjam alkohola, takšno je pač življenje, branje slednjih pa prizadene slehrnega, četudi si sam ne prizna tega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej smo klical policaje, k sta bla Nemca... pa sta hotla policijo... policaja sta bla full uredu, res, pa itak bo na koncu moja zavarovalnica plačala, ker ni bila zadostna varnostna razdalja, tako je tudi policist rekel, samo je rekel, da je krivda moja, samo vseen ane, ustavlat se sredi krožnega... no ja...

ja kađiva, je prežvečeno, ampak je vseen res... se pa vseen sekiram zarad motorja tko :headbang: eh ja no...

Problemček zna bit ker je kazen za povzročitev nesreče od 450eur naprej plus vsaj 6 kazenskih točk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problemček zna bit ker je kazen za povzročitev nesreče od 450eur naprej plus vsaj 6 kazenskih točk.

Ne, sej policista sta odstopila, ker ni blo poškodovanih... samo tistmu nemcu sta napisala potrdilo, da je bila policija na kraju dejanja... pač eno potrdilo, v katerem je zabeleženo o udeležencih nesreče, pa glede zavarovalnic, mi smo pa potem izpolnil še evropsko poročilo... tko, da kazni pomojm da ne bo, glede na to, da mi je policist rekel, da onedva s tem, ker ni poškodovanih in če se lahko zmenimo, odstopi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve, kako je s ponesrečencem s Črnega kala?

Je slučajo vozil Suzukija in sopotnica zraven? Kolegica in njen fant :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma teli Nemci so podn na naših cestah. Tri leta nazaj sem popolnoma sesul novo Aprilio RS 50 (80ccm), ker se je nekdo z nemško registracijo v modrem Toyota RAV-u 4, potem, ko je ustavil na desnem robu cestišča in prižgal vse štiri žmigavce spomnil, da bo sunkovito zavil na levo. Jaz sem ga že prehiteval in mi je 2m pred nosom zaprl pot. Seveda sem stisnil bremzo pa je šlo vse k vragu, ker mi ni uspelo zadržati motorja... on pa je odpeljal naprej, jaz pa 50cm za njegovo ritjo v po levem boku naprej.

Samo, da je s tabo vse v redu! Plastika se že popravi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!