Skoči na vsebino

Bližnja srečanja s policaji


bernardek

Priporočene objave

Mene konkretno 1x letos, 1x lani prej 3 leta nič. Nobene kazni le kontrola dokumentov :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, točnega podatka ne bi vedel... 1984-1985 skoraj tedensko (pač mularija na MZ), ko pa sem nabavil malo bolj resne motorje pa z BMW enkrat z vsakim, z Laverdo dvakrat, na chopperjih pa nikoli. Hop, -lažem. Prejšnji mesec zvečer, ko je bila popolna kontrola prometa (so vse ustavili in pregledali dokumente). Da bi pa prav posamično ustavili, pa ne. Kazni zaradi prehitre vožnje dvakrat v vseh letih. Pa še to zaradi debilnih omejitev 60 na odprti cesti brez hiš ob straneh. Čez par let so te omejitve odstranili. Jim je le kapnilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kot mulca v osemdesetih prevečkrat to nisem štel...

bolj me zanima recimo zadnjih 5 let :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motorju (atx) trikrat, z avtom pa od kar imam od novembra izpit šestkrat ali sedemkrat. Samo enkrat nisem pihal. Nikoli napihal :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Sloveniji zmagal dvakrat. Enkrat so še snemali za državno TV (drago hočejo potem prodat posnetek), enkrat pa je o zmagovalcu odločil fotofiniš...

Pred leti enkrat pri sosedih hrvatih po sistemu "jel znaš da ti je to dvesto kuna kazne??? Uuuuu (z vsem patosom kar ga premorem) Jel puno? Pa je. Pa jel maš sto kuna? Pa imam... Po spisanem "potvrdi o novčanoj kazni od 100 kuna" mi možakar še pove za tiste dva kilometra nižje in mi svetuje, da če me ustavijo naj samo pokažem potrdilo... Hehehe

No dve leti me sredi noči v okolici Makarske ustavi isti možakar, vidi v vozniški zataknjeno isto potrdilo o plačilu in naplete štorijo o dobrih ljudeh. Seveda me spusti brez kazni... Temu se pravi ljudska policija! :naughty:

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, če pa imaš mirno vest, pa ni panike. Še nikoli, res nikoli me policaji niso policaji zajebavali, ko so me ustavili. Z motorjem itak ne, -mislim, ko sem bil z avtom. Pač kar je, je. Če je prekršek, ga pač priznaš. Drugače je za divjake, ti so vedno v prekršku. Če pa greš enkrat malo čez omejitev, ker si pač spregledal znak v grmovju, bo pa tudi policaj toleranten. Kako že pravijo...? -dobro se z dobrim vrne. Enako je odnos voznik-policaj. Če si ti vljuden, bo tudi on.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustavili samo enkrat, kontrola dokumentov. Nič drugega.

Isto pri meni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnjih 5 letih so me na motorju ustavili najmanj 15x. Od tega 2x dobil kazen, enkrat, še na 125 nisem imel prve pomoči sabo ker je nisem imel kam dat, drugič (letos), so me pa kao iz helikopterja vidli prevozit polno črto.

Z avtomobilom v zadnjih 5 letih (toliko časa imam tudi izpit pa vsaj 20x, če ne raje večkrat. Od tega je bilo velikokrat ponoči. Navadno kontrola dokumentov in alkotest, vedno 0.0 in vse ok, razen enkrat dobil kazen, ker sem se peljal čez avtobusno postajo v LJ.

Očitno sem prav magnet za policaje :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnjih 5 letih so me na motorju ustavili najmanj 15x. Od tega 2x dobil kazen, enkrat, še na 125 nisem imel prve pomoči sabo ker je nisem imel kam dat, drugič (letos), so me pa kao iz helikopterja vidli prevozit polno črto.

Z avtomobilom v zadnjih 5 letih (toliko časa imam tudi izpit pa vsaj 20x, če ne raje večkrat. Od tega je bilo velikokrat ponoči. Navadno kontrola dokumentov in alkotest, vedno 0.0 in vse ok, razen enkrat dobil kazen, ker sem se peljal čez avtobusno postajo v LJ.

Očitno sem prav magnet za policaje :wacko:

Joj keri spo te polcaji :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V celi moji moto karieri enih 4 krat, od tega letos na Z-ju enkrat, da so pogledali dokumente.

Z avtom, še posebej s službenim pa samo letos verjetno več kot 20 krat, pa tudi kazni in točk sem že nekaj nabral v zadnjih dveh letih. :headbang: :cry: :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V 80´-ih so me samo lovili :kva2: :lol1: , zadnjih 20 let(spremenil okolje bivanja) nikoli O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V 16-tih letih in prevoženih ca 200K kil. 4X od tega 2X pihal (o,oo) 1X kontrola dokumentov in 1X plačal 2500 SIT (10 EU)v naselju 63 Km/h, pa še policist je bil tako prijazen,da sem mu naslednjič,ko sva se srečala na Tur de Slovenija v Murski še za pijačo dal :yea1: kje so tisti časi!!!! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vstavili 4x(tok tok), rezultat 3:1 za mene :P

[/quote

Hehehe če so ti ga 4x vstavili je v najslabšem primeru lahko rezultat 4: 0 zanje... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustavili so me enkrat, pa še to ko sem šel iz motozbora (tam nekje na bizeljskem). Včeraj pa naenkrat pogledam v ogledalo in glej ga zlomka policijski avto za menoj in to čisto na riti, da sem ga komaj videl. Hitro malo upočasnim na 90 in peljem ko turist dalje, po 2km pa sem mu verjetno dosadil in me je prehitel.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razen enkrat dobil kazen, ker sem se peljal čez avtobusno postajo v LJ.

jap, priljubljena točka je na tem delu... So skor vedno

Redno pa mahajo in navijajo zame, ko se mimo peljem...

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pohvalil bi zelo koretketen odnos policaja motorista- ki me je danes ustavil v mariboru, in mi kljub vsem mojim prekrškom napisal minimalno kazen- glede na prekrške seveda...sicer pa lepa beseda še vedno lepo mesto najde in tud nekateri policaji vidim da so tud še normalni in razumejo ubogega študenteka brez prebite pare :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no da napišem v svoji 10 letni karieri so me ustavili cca 10x. Od tega dobil 2x sodnika še mladoleten prehitra vožnja in predelan motor (skuter), ene 5x pregledi dokumentov in cca 3x nism ustavil :krneki: ker če bi............bi.......sedaj hodil peš....(razlog prehitra vožnja ter novi zakon). Ps:na to nisme ponosen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene ustavili 2 x, sem si pa privoščila, da sem se lahko v soboto v spremstvu dveh policistov na motorju malce izživljala :naughty: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... -dobro se z dobrim vrne. Enako je odnos voznik-policaj. Če si ti vljuden, bo tudi on.

:lol1:

Seveda, vljudno in prijazno bo napisal položnico z visokim zneskom. :alien1:

Jaz imam pozitivne izkušnje kot motorist s policisti. V 18-ih letih so me ustavili po mojem spominu cca. 6x in to vedno, ko sem delal kakšno neumnost. :whistle: Nikoli pa mi niso napisali kazni. :worship:

Z avtom so me pa ustavili tolikokrat, da niti približne številke ne morem povedati. :blink: Zadnje čase predvidevam, da me ustavljajo zaradi avta, ki je malo manj pogost na naših cestah, kot kakšen clio ali golf. Ustavljajo me redno. Povprečno 1x na teden in nikoli nisem naredil niti najmanjšega prekrška. :yawn: Razen 1 (ene) svetle izjeme, ko me je ustavil policist na motorju, so vedno zahtevali od mene homologacijo. Vozilo imam povsem originalno, kar jim na zelo lep način tudi povem, vendar mi policisti ne verjamejo. Enkrat so mi celo že odredili izredni tehnični pregled. :slap: :lol1: Tudi alko-teste delam povprečno na 14 dni. :lol1: Homologacijo sem začel nositi s seboj in jo bom pokazal vsakemu policistu, ki se bo z menoj lepo pogovarjal in če me bo pred zahtevo, da mu pokažem homologacijo vprašal če je kakšna zadeva na mojem avtu neoriginalna. V nasprotnem primeru moje homologacije ne bo videl. :grrr

Da ne bo to tako off topic, naj povem, da sem se iz teh srečanj s policisti tudi nekaj naučil in vam z veseljem to tudi posredujem. :OK: :grim .)

Policisti nikoli do sedaj niso imeli homologacije s seboj v svojem vozilu. To vem zato, ker tudi jaz od njih brez izjeme zahtevam homologacijo. :hmm: Policija ima prakso, da ima homologacije od vozil na policiji in ne v vozilih, čeprav bi homologacijo morali imeti s seboj, saj imajo na vozilih modre utripajoče luči, ki niso originalne.

Torej, če od vas zahtevajo homologacijo za izpuh, plastike, luči ....., vi od njih zahtevajte homologacijo za modre utripajoče luči, ki jih vozijo s seboj. .)

Preverjeno na veliko primerih, da brez izjeme zelo hitro pozabijo, da so zahtevali homologacijo. :?

Predvidevam, da bodo to luknjo odpravili hitreje, če jih bomo večkrat opozarjali na to, zato se sami odločite, kolikokrat jih boste opozorili.

Kot sem že napisal, tudi vsakič drugič opravljam alko-test, kar je po mojem mnenju zato, ker iščejo kakršnokoli zadevo, da bi mi lahko napisali kazen, ker verjetno preveč "pametujem" za njih.

Drugače pa velja, da v primeru, ko se ti lepo pogovarjaš s policistom, bo tudi policist našel lepo besedo zate. Seveda so tudi izjeme, ki so hvala bogu, zelo redke. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!