Skoči na vsebino

Honda Varadero vs Yamaha TDM


tati

Priporočene objave

da............motor je krasen..........lepo zgleda....... samo,žalostno je da rabjo tudi tisti, ki majo 150 kil še enega, da jim pomaga motor rinit

štorast..... :whistle: :whistle:

Polno naloženo TDM 900 ti mora tudi kdo pomagat rinit. Je enako "štorasta" kot Varadero. Problem pa ni v motorju temveč v velikosti in še posebej spretnosti voznika. Če je štorast voznik je vsaka "karjola" štorasta!! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja izbira varadero, glede na to, da ti bo pa to prvi motor, pa le montiraj cevno zaščito, ker ti zna pri manevriranju na mestu telebnt.(hudičevo okoren in težak....kaka jamca, makadamček, neznanje, pa smo tam :whistle: ) Ko se enkrat voziš je pa neverjetno lahkoten in vozen :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi vzel tdm-ko brez oklevanja.

Zakaj pa?? Dajte razložit, utemeljit...., da se bo lahko odločil kaj je za njega boljše.

Popravljeno . Popravil ton
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da............motor je krasen..........lepo zgleda....... samo,žalostno je da rabjo tudi tisti, ki majo 150 kil še enega, da jim pomaga motor rinit

štorast..... :whistle: :whistle:

Nehaj s svojimi štorastimi komentarji, če nimaš pojma :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato ker ni honda. :evilgrin: :P

No drugače pa zato, ker je lažja, varčna, paralelni twin, "športnejša", manj masivna.

Meni bi dosti bolj ustrezala kot avtobus od vare pa tudi na kakšna orto potovanja se ne odpravljem.

Sem imel super tenere dve leti in me še sedaj stisne ko pomislim kakšna muka je bilo parkiranje na neravnem terenu. Ali pa jo pobrati če se ti zvrne. tdm-ka ni ravno peresce ampak vsak kilogram se pa pozna. Pa ne vem če bom še kdaj kupil potovalno enduro. :xx:

Je pa najbolj odvisno od posameznika kaj mu ugaja in za kaj bo uporabljal motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred to debato začeto v temi TDM sploh nism mel dileme. ciljal sem TDM. zdej sm gledal eno rabljeno varadero, in se mal igral z njo, in dileme ni več. stvar je prevelika, preglomazna in prenerodna zame. pa nism ne majhen ne švoh, ampak tisto je pač preveliko za moj okus.

Ps: en moj znanec si je pred par leti kupil Varo za svoj prvi motor, in se je z njo dvakrat stresel, ne zato ker je dal preveč gasa, ampak ker ga je spustil, pa je na mokri cesti opletla rit, in . . . .shit happend

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kupit Vare!! Ni v redu!! :evilgrin:

Vara je moj drugi motor (težji), prej sem imel Suzuki SVS 65o. Bil sem pred isto dilemo TDM in Vara. Nisem probal TDM, ampak mi ni žal, da sem vzel Varo. Res je, da je velika in meni je to všeč.

Lp! Iztok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa?? Dajte razložit, utemeljit...., da se bo lahko odločil kaj je za njega boljše.

In še moje skromno mnenje . Imel sem TDM-ko 900 in vozil sem Varo . Oba motorja sta super , Vara gre sama v ovinek , TDM-a pa je pravi šparovček ( na Groshockner ... 4,2 na sto.) , Vara pa pri isti oz. zelo podobni vožnji cca. 7dcl več , olja ne žre prav nič . Vara ima super zaveterje , tudi za kolena , kar pa TDM-a nima , je pa za moje pojme bolj prožna in pri večjih hitrostih bolj mirna . Za tako velik motor kot je Vara bi lahko bila zadnja guma vsaj 160 , kot jo ima TDM-ka. Drugač pa sta oba motorja super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kakšen varadero lover vozil tudi tdm900, da lahko poda kakšen OBJEKTIVEN komentar.

Evo, vozil sem TDM 900 tri sezone, l. 2003, sedaj Varadero l. 99. Mnenja podajam sproti glede na ostale komentarje. Dejstvo je, da je ta dva motorja težko uvrstiti v isto kategorijo in ju na ta način primerjati. Nekaj primerjav pa vseeno: TDM je veliko bolj športno zasnovana, ima precej slabšo veterno zaščito (kljub povečani šipci), več tresljajev, precej manj udobna (glede na to, da se ne vozim samo po ridah), je pa enako okretna/neokretna kot Varadero (preverjene vse variante - sopotnica, trije kovčki, brez vsega tega), ima kar precej manjšo porabo goriva, nekoliko bolj stabilna v ovinkih, oba motorja gresta z lahkoto do tačke, nimata kakšnih hib (no TDM 900 - menjava CPS senzorja, serijska napaka). Z obema motorjema sem prevozil tudi kar nekaj makadamskih cest, pri obeh je potrebna previdnost (teža, no stoje gre precej bolje), Varadero ima precej boljše luči (za tiste, ki vozijo ponoči), zavore pri obeh odlične. Dejstvo je, da TDM 900 ni mogoče uvrščati v t.i. potovalne endure kamor sodi Varadero. Sodi v razred sport touring in v tem razredu zaseda zagotovo visoko mesto. Z obema motorjema sem bil oz. sem maximalno zadovoljen, Varadero je pač nadgradnja mojih želja. Sicer pa vsak hvali svojega konja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozil oba, TDMka veliko bolj okretna, bolj stabilna, zavore (če odštejemo da TDMka ki sem jo vozil nima ABSa, Varadero pa ga ima) boljše pri TDMki, občutek kje je meja tudi v prid TDMki. Edino kar mi je pri Varaderu bolj všeč je veterna zaščita in pozicija sedenja za dolge ture, ker imam 200cm. Razen tega TDMka dosti boljši motor za moje pojme (mogoče, ker je bolj športna od Varadera). Negre pa Varadero po ovinkih niti približno kot TDMka. Res da gresta oba do tačke... a gre TDMka pri tem skozi ovinek hitreje predvsem pa mirneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozil oba, TDMka veliko bolj okretna, bolj stabilna, zavore (če odštejemo da TDMka ki sem jo vozil nima ABSa, Varadero pa ga ima) boljše pri TDMki, občutek kje je meja tudi v prid TDMki. Edino kar mi je pri Varaderu bolj všeč je veterna zaščita in pozicija sedenja za dolge ture, ker imam 200cm. Razen tega TDMka dosti boljši motor za moje pojme (mogoče, ker je bolj športna od Varadera). Negre pa Varadero po ovinkih niti približno kot TDMka. Res da gresta oba do tačke... a gre TDMka pri tem skozi ovinek hitreje predvsem pa mirneje.

Preberite si še malo teste in iskušnje voznikov po svetu, ki jih jih morje...mislim da po tem dobiš relevantni zaključek kaj je in kaj ni :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nehaj s svojimi štorastimi komentarji, če nimaš pojma :hmm:

mislim, da imam o marsičem več pojma kot ti in tudi o motorjih, čeprav sem ženska, brigi se zase in piši v Varadero temi, če ti tukaj kaj ni všeč........ :krneki: :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozil oba, TDMka veliko bolj okretna, bolj stabilna, zavore (če odštejemo da TDMka ki sem jo vozil nima ABSa, Varadero pa ga ima) boljše pri TDMki, občutek kje je meja tudi v prid TDMki. Edino kar mi je pri Varaderu bolj všeč je veterna zaščita in pozicija sedenja za dolge ture, ker imam 200cm. Razen tega TDMka dosti boljši motor za moje pojme (mogoče, ker je bolj športna od Varadera). Negre pa Varadero po ovinkih niti približno kot TDMka. Res da gresta oba do tačke... a gre TDMka pri tem skozi ovinek hitreje predvsem pa mirneje.

eden realnih komentarjev............. :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eden realnih komentarjev............. :worship: :worship:

Če te nebi poznal, bi še celo pomislil, da misliš resno. :whistle: :P .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te nebi poznal, bi še celo pomislil, da misliš resno. :whistle: :P .)

kaj vi pametnjakoviči Varaderotovi nimate svoje teme, da hodite tukaj težit.... :fight1: :fight1:

mislim, da me poznaš in veš, da imam kar nekaj pojma tudi o motorjih, ne natančno, ampak vem sigurno več kot 50 % moških, ki niti ne vedo, da je treba spomladi recimo gumo napumpati .......... :headbang: :headbang:

Tati te ma rada......... :winkiss:

Popravljeno . Popravil tati
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj vi pametnjakoviči Varaderotovi nimate svoje teme, da hodite tukaj težit.... :fight1: :fight1:

mislim, da me poznaš in veš, da imam kar nekaj pojma tudi o motorjih, ne natančno, ampak vem sigurno več kot 50 % moških, ki niti ne vedo, da je treba spomladi recimo gumo napumpati .......... :headbang: :headbang:

Tati te ma rada......... :winkiss:

Tudi jaz te mam zelo rad. :blush: :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz te mam zelo rad. :blush: :004

Vanga ti poznaš moje mnenje glede Varaderota in tudi TDM-ke, sta pa to še vedno in tudi bosta čisto drugačna motorja, čeprav vsi pametnakoviči mislijo, da sta iz istega razreda...........žal...........

Varadero je lep motor z vsemi dobrimi in slabimi lastnostmi, ampak preštorast..........in neroden predvsem zaradi velike teže..........

dost vas mam grem spat.......... :winkiss:

Vanga daj se mal posveti gospe Varaderotovi, da ne bo osamljena..... :winkiss: :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vanga ti poznaš moje mnenje glede Varaderota in tudi TDM-ke, sta pa to še vedno in tudi bosta čisto drugačna motorja, čeprav vsi pametnakoviči mislijo, da sta iz istega razreda...........žal...........

Varadero je lep motor z vsemi dobrimi in slabimi lastnostmi, ampak preštorast..........in neroden predvsem zaradi velike teže..........

dost vas mam grem spat.......... :winkiss:

Vanga daj se mal posveti gospe Varaderotovi, da ne bo osamljena..... :winkiss: :winkiss:

Res je Tati, sta različna.Varadero je pravi Touring motor, TDM-ka pa ima zraven tega še malo športnega

privdiha, to se opazi že na pogled ko jih postaviš skupaj.

Tako da, to kar je napisal Stasky je zelo dobro napisal.Se tudi sam strinjam s tem.

Pa LP in lahko noč vsem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj vi pametnjakoviči Varaderotovi nimate svoje teme, da hodite tukaj težit.... :fight1: :fight1:

mislim, da me poznaš in veš, da imam kar nekaj pojma tudi o motorjih, ne natančno, ampak vem sigurno več kot 50 % moških, ki niti ne vedo, da je treba spomladi recimo gumo napumpati .......... :headbang: :headbang:

Tati te ma rada......... :winkiss:

sori, gospodična, ampak res nimaš pojma (glede na nekatere tvoje zapise). Pa ne zamerit ... Sej fajn, da se znaš na motor usest pa peljat ... Ampak, tko je.

varadero je proti TDM-ki luksuzna limuzina, sploh kar se udobja tiče. Je pa pač rahl ov drugem segmentu ...

TDM pa - kolkr sm ga vozu ... ne bi ga še enkrat. Vse neki mehko pa tko. no, je glih dovolj za nedeljske uživače, ki hočejo nekaj malega dinamike. Pa za stare ate. Drugi pa raj po drugih motorjih posegamo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eden realnih komentarjev............. :worship: :worship:

Hm, čudno. Moji komentarji ti očitno pa niso všeč glede na to, da se bolj nagibam k Varaderu. Oba motorja imata dobre in slabe strani, skupno pa me je pač prepričala Honda. Menim, da je moj komentar enako realen saj sem z obema motorjema prevozil kar nekaj 10 tisoč km-jev. Sicer pa tako kot sem napisal, vsak hvali svojega konja. Pa obilo užitkov pri vožnji s TDM-ko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj vi pametnjakoviči Varaderotovi nimate svoje teme, da hodite tukaj težit.... :fight1: :fight1:

mislim, da me poznaš in veš, da imam kar nekaj pojma tudi o motorjih, ne natančno, ampak vem sigurno več kot 50 % moških, ki niti ne vedo, da je treba spomladi recimo gumo napumpati .......... :headbang: :headbang:

Tati te ma rada......... :winkiss:

Če se v tej temi primerja TDM-ko in Varadero je potem logično, da kakšen komentar napišejo tudi lastniki Honde Varadero al kaj? Baje se pričakujejo realni komentarji.... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejte no pametvat, motor je kot ženska, enmu pašejo debele(težke), enmu pa suhe(lažje), enmu manjše, enmu večje, enmu okretne, enmu manj okretne, itd., itd., :worship: :whistle: :rolleyes:

jest naprimer, :winkiss: sem z mojo TDM-ko, najbolj zadovoljen, pa sem probal že velik motorjev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejte no pametvat, motor je kot ženska, enmu pašejo debele(težke), enmu pa suhe(lažje), enmu manjše, enmu večje, enmu okretne, enmu manj okretne, itd., itd., :worship: :whistle: :rolleyes:

jest naprimer, :winkiss: sem z mojo TDM-ko, najbolj zadovoljen, pa sem probal že velik motorjev

:worship: :worship: :worship:

ne bom več komentirala kajti mislim, da tisti ki me poznajo vedo, da nisem samo ženska, ki zna peljati svojo TDM-ko, pa nima veze

mashina ti pa kar uživaj na svojem italjanskem skropocalu.... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!