Skoči na vsebino

Nostalgija


FLY

Priporočene objave

kaj ima FKK z easyrider-jem skupnega ne bom nikoli razumel........ :whistle:

Prvinskost :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj ima FKK z easyrider-jem skupnega ne bom nikoli razumel........ :whistle:

Easy Rider ni samo bikerski film. Je poklon eni generaciji, ki je spremenila svet. Kontrakultura, upor mladih, študentske demonstracije, eksperimentiranje z drogami( širitev zavesti Timothy Leary), seksualna revolucija, upor proti mačistični in šovinistični ideologiji, uveljavljanje novih glasbenih izrazov (rock, jazz, improvizacija, minimalizem, funk, avantgarda, psihodelija...) pop art (Andy Warhol - Factory scena), novi val v filmu (eksparimentalen film, francoski novi val), nova moda - bikini in mini kikle, vzpon levičarstva, rasna desegregacija, Weather Underground, Black Panthers.....

Captain America in Billys Bike sta simbol nekonvencionalnosti in upora proti funkcionalnosti, racionalnosti, standardizaciji, komformizmu, hvalospev domišljiji in materializirani poeziji.

Easy Rider ima še kako veliko skupnega z FKK!!!! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta film je treba gledati tudi z glavo, ne le z očmi. Marsikaj pove. Sploh zadnji del je še danes aktualen. Se zgodovina ponavlja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Captain America in Billys Bike sta simbol nekonvencionalnosti in upora proti funkcionalnosti, racionalnosti, standardizaciji, komformizmu, hvalospev domišljiji in materializirani poeziji.

A tole si si sam zislil, al si od kje prepisal? Ker je fucking genialno, sploh na koncu, materializirana poezija ...

bi vljudno prosil, če lahko to formulacijo uporabljam tudi sam kdaj kje ... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tole si si sam zislil, al si od kje prepisal? Ker je fucking genialno, sploh na koncu, materializirana poezija ...

bi vljudno prosil, če lahko to formulacijo uporabljam tudi sam kdaj kje ... :D

Tole sem si sam zmislil in sam sem bolj za copyleft, kot za copyright, torej uporabljaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Easy Rider ni samo bikerski film. Je poklon eni generaciji, ki je spremenila svet. Kontrakultura, upor mladih, študentske demonstracije, eksperimentiranje z drogami( širitev zavesti Timothy Leary), seksualna revolucija, upor proti mačistični in šovinistični ideologiji, uveljavljanje novih glasbenih izrazov (rock, jazz, improvizacija, minimalizem, funk, avantgarda, psihodelija.. .) pop art (Andy Warhol - Factory scena), novi val v filmu (eksparimentalen film, francoski novi val), nova moda - bikini in mini kikle, vzpon levičarstva, rasna desegregacija, Weather Underground, Black Panthers.....

Captain America in Billys Bike sta simbol nekonvencionalnosti in upora proti funkcionalnosti, racionalnosti, standardizaciji, komformizmu, hvalospev domišljiji in materializirani poeziji.

Easy Rider ima še kako veliko skupnega z FKK!!!! :whistle:

Dečki ne verjemite vsega kar vam nakladajo ti stari prdci ( pa čeprav sem tudi jaz že počasi lezel v puberteto ko je nastal ta film :rolleyes: ) Kar poglejte to generacijo po 39 letih:

- sami so si zatikali čelade za neke palce na motorju, vam pa pišejo (pre)visoke kazni za nenošenje čelade

- tam v woodstock - u so se valjali po blatu zadeti kot marije od marihuane in haša zdaj se pa križajo če vam najdejo kako tabletko spida

- oseminšestdesetega so se drli "make peace not war" in niso hoteli v Vietnam, zdaj pa mirne vesti pošiljajo svoje vnuke v Afganistan in Irak itd...

pa da ne naštevam dalje.... Ej, poklon eni generaciji????? ccc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Arriba, kaj naj rečem...? Točno tako je, spreobrnjenci so najhujši. In čez par deset let nam bodo vnuki zavidali, kakšen free life smo živeli, neutesnjen,... Časi se spreminjajo. Ampak Born to be wild je pa še vedno komad, ki zažiga. Dobim ob poslušanju kar kurjo kožo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Easy Rider ni samo bikerski film. Je poklon eni generaciji, ki je spremenila svet. Kontrakultura, upor mladih, študentske demonstracije, eksperimentiranje z drogami( širitev zavesti Timothy Leary), seksualna revolucija, upor proti mačistični in šovinistični ideologiji, uveljavljanje novih glasbenih izrazov (rock, jazz, improvizacija, minimalizem, funk, avantgarda, psihodelija.. .) pop art (Andy Warhol - Factory scena), novi val v filmu (eksparimentalen film, francoski novi val), nova moda - bikini in mini kikle, vzpon levičarstva, rasna desegregacija, Weather Underground, Black Panthers.....

Captain America in Billys Bike sta simbol nekonvencionalnosti in upora proti funkcionalnosti, racionalnosti, standardizaciji, komformizmu, hvalospev domišljiji in materializirani poeziji.

Easy Rider ima še kako veliko skupnega z FKK!!!! :whistle:

eh, spet en....... ocitno je potrebno res vse vsem vedno narisati..... v technicolor in dolby surround.

ok ok: Easyrider = goli v sedlu ?! priblizno kot Alien = osmi potnik ?! kdo - pri vseh neorgazmiranih devicah - si zmisljuje tako bedaste prevode originalnih naslovov ?

obstaja kaksna sola za to ?

makes a click now ?

BTW hvala za razlago, sem ze skoraj pozabil kar sem vedel. :P

Dečki ne verjemite vsega kar vam nakladajo ti stari prdci ( pa čeprav sem tudi jaz že počasi lezel v puberteto ko je nastal ta film :rolleyes: ) Kar poglejte to generacijo po 39 letih:

- sami so si zatikali čelade za neke palce na motorju, vam pa pišejo (pre)visoke kazni za nenošenje čelade

- tam v woodstock - u so se valjali po blatu zadeti kot marije od marihuane in haša zdaj se pa križajo če vam najdejo kako tabletko spida

- oseminšestdesetega so se drli "make peace not war" in niso hoteli v Vietnam, zdaj pa mirne vesti pošiljajo svoje vnuke v Afganistan in Irak itd...

pa da ne naštevam dalje.... Ej, poklon eni generaciji????? ccc

word.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dečki ne verjemite vsega kar vam nakladajo ti stari prdci ( pa čeprav sem tudi jaz že počasi lezel v puberteto ko je nastal ta film :rolleyes: ) Kar poglejte to generacijo po 39 letih:

- sami so si zatikali čelade za neke palce na motorju, vam pa pišejo (pre)visoke kazni za nenošenje čelade

- tam v woodstock - u so se valjali po blatu zadeti kot marije od marihuane in haša zdaj se pa križajo če vam najdejo kako tabletko spida

- oseminšestdesetega so se drli "make peace not war" in niso hoteli v Vietnam, zdaj pa mirne vesti pošiljajo svoje vnuke v Afganistan in Irak itd...

pa da ne naštevam dalje.... Ej, poklon eni generaciji????? ccc

Ja, seveda vsi hipiji v ZDA so kolektivno pristopili Republikanski stranki, a v Sloveniji v SDS in NSi. Poroča POPtv in Motosvet. :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh, spet en....... ocitno je potrebno res vse vsem vedno narisati..... v technicolor in dolby surround.

ok ok: Easyrider = goli v sedlu ?! priblizno kot Alien = osmi potnik ?! kdo - pri vseh neorgazmiranih devicah - si zmisljuje tako bedaste prevode originalnih naslovov ?

obstaja kaksna sola za to ?

makes a click now ?

BTW hvala za razlago, sem ze skoraj pozabil kar sem vedel. :P

To pa ne. Saj si vseved, še več, legenda. :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, seveda vsi hipiji v ZDA so kolektivno pristopili Republikanski stranki, a v Sloveniji v SDS in NSi. Poroča POPtv in Motosvet. :naughty: :naughty:

Čuj mali ni se mi po tej vročini za polemizirat s tabo, ampak ker me glih že cukaš za jezik:

Vsaka generacija ima posameznike ki spreminjajo svet in zaradi njih še ne gre delat poklonov kar celi generaciji. Sploh pa ne generaciji ki je zavrgla in poteptala vse svoje ideale v katere je včasih verjela in postala še bolj mačistična in šovinistična kot katerakoli prej. Upam da ti je zdaj potegnilo kaj sem hotel povedati s prejšnjim prispevkom. Če pa ne, pa ni nobene posebne škode. Pač še naprej spremljaj poročanje POP tv in prebiraj motosvet. In zraven poslušaj atomikharmonik :naughty: :naughty: .

PS: hipiji niso prestopili k Bushu in Janšeku, preprosto izumrli so. Kar pa niti ni tako slabo saj jim dandanes ni treba na internetu prebirati nekih sranj o poklonu eni generaciji B) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!