Skoči na vsebino

Novi prometni zakon - s kategorijo B bi vozil motocikel


Tomosaki

Priporočene objave

Zanima me, kako je sedaj z novim prometnim zakonom, ki dovoljuje, da bodo lahko vozniki B kategorije vozili tudi A kategorijo z omejitvijo. Slišal sem dve varjanti. Prva je ta, da boš lahko vozil dvokolesnike, ki nebojo presegali 50km/h (kar je vbistvu H kategorija) in druga je ta, da boš lahko vozil dvokolesnike do 11Kw. Katera je prava?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po sedanji zakonodaji v kategorijo H spadajo kolesa z motorjem do 50 ccm in na ravnem delu ne razvijejo večje hitrosti od 45 km/h.

Da ne bi bile odvzete že pridobljene pravice, se vsem, ki imajo potrjeno kategorijo H vpiše še kategorija A z omejitvijo do 50 km/h......tko, da se v bistvu ni spremenilo nič.

Po vstopu v EU pa bo nekaj sprememb....... pri 14 letih boš lahko delal izpit za kategorijo H, ko pa boš dopolnil 16 let pa se bo v vozniško dovoljenje lahko potrdila še kategorija A1 z omejitvijo do 50 km/h.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej naši itak zmeraj nekaj štrikajo s temi zakoni.

Zato, da lahko država zasluži. Ko dopolniš potem 16 let, lahko greš delat novo vozniško, da ti odkljukajo A. Prokelta udbo banda!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre samo za prilagajanje naše zakonodaje evropski. V EU so mopedi do 45 km/h, pri nas pa so bili do 50. To so sedaj spremenili, ker pa ti ne morejo vzeti nekaj kar imaš, pa čeprav je to le 5 km/h, so uvedli A kategorijo, s omejitvijo 50. In s tem nekaj zaslužili, saj mora vsak ki želi obdržati kategorijo, zamenjati vozniško dovoljenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znanec se je včeraj prišel pohvalit z novim vozniškim izpitom za B. Not so mu dali tudi A, z pripison "do 50 km/h". Če torej pogledaš kaj tam piše, jaz to prečitam da lahko vozim FJR1300 AMPAk do hitrosti 50 km/h.

Zakaj država tak zavaja ljudi? (TRISHA; HELP!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jest bi tko prebrala......

pa pri nas niti policisti ne vejo, kaj to pomeni

sicer so v zakon napisali, da moraš vozit vozila v skladu z omejitvijo vpisano v vozniškem dovoljenju.......

torej...... imam potrjeno kategorijo A v katero spadajo motorna kolesa in če je v omejitvi do 50 km/h, to pomeni, da ne smem peljat bolj hitro ...... če me slučajn na radar ujame :oops: :lol: :roll: :?

tudi v tujini ne vem kako bi se modrijani znašl ......

eno pa velja...... za določeno vrsto vozil moraš izpolnjevat starost, ki je predpisana v tudi v tuji državi......

pa še tole...... po dunajski konvenciji ni predvidenih nobenih dodatnih omejitev vpisanih v opombe vozniškega dovoljenja...... razen zdravstvenih omejitev...... kategorije so jasno opredeljene (piše v okenčku za posamezno kategorijo)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znanec se je včeraj prišel pohvalit z novim vozniškim izpitom za B. Not so mu dali tudi A, z pripison "do 50 km/h". Če torej pogledaš kaj tam piše, jaz to prečitam da lahko vozim FJR1300 AMPAk do hitrosti 50 km/h.

Zakaj država tak zavaja ljudi? (TRISHA; HELP!)

Meni se zdi, da je to zato ker se ukinja H kategorija in da ti dajo v bistvu A z omejitvijo 50 km/h, kar pa pomeni da ima motor tu končno hitrost. Zdi se mi, da sem to prebral v Motoreviji ( dobivajo jo člani AMZS ), bom preveril.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
.... imam potrjeno kategorijo A v katero spadajo motorna kolesa in če je v omejitvi do 50 km/h, to pomeni, da ne smem peljat bolj hitro ...... če me slučajn na radar ujame :oops: :lol: :roll: :?

...in a bi te potem kaznovali zaradi vožnje brez izpita ali prekoračitve maximalne dovoljene hitrosti :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!