Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

sej ne morem verjet. Vsak dan ne samo ena ampak več nesreč. Se že sprašujem, če je vse skupaj vredno... :mellow:

Je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prometna nesreča je takrat, ko se zgodi na javni površini, ko je udeleženo vsaj eno premikajoče se vozilo in, ko nastane vsaj materialna škoda. Če se prometna nesreča zgodi zaradi kršitve CPP, potem je vsakemu jasno, da sledi kazen za kršitelja oziroma povzročitelja prometne nesreče. Komur še ni jasno, naj počaka na sonce.

 

Pri čemer je 1. odstavek 45. člena ZPrCP napisan tako, da je lahko čisto vsak incident na cesti posledica kršitve CPP oz. konkretno tega člena. :slap:

 

 

 

   D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri čemer je 1. odstavek 45. člena ZPrCP napisan tako, da je lahko čisto vsak incident na cesti posledica kršitve CPP oz. konkretno tega člena. :slap:

 

 

 

   D.

 

Je že kdo dobil kazen za povoženje divjadi ? Sem zelo razumljivo napisal, da je za kršitev CPP predvidena kazen. Obstaja tudi možnost odstopa od obravnave prometne nesreče (ne bom razlagal pogojev za odstop), kar pomeni, da ne sledi kazen za povzročitelja oziroma kršitelja (kakor komu ljubo). Prav tako se moramo vsi udeleženci v prometu zavedati, da smo v primeru prometne nesreče I. kategorije dolžni s soudeleženim izmenjati podatke in napisati evropsko poročilo. V primeru prometne nesreče I. kategorije ni potrebno klicati policijo, ker potem vsi stokajo, da so dobili kazen od brezsrčnih modrosrajčnikov. Nobena stvar ni zastonj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri čemer je 1. odstavek 45. člena ZPrCP napisan tako, da je lahko čisto vsak incident na cesti posledica kršitve CPP oz. konkretno tega člena. :slap:

   D.

45. člen

(hitrost vožnje)

(1) Voznik mora hitrost in način vožnje prilagoditi poteku, tehničnim in drugim lastnostim ceste, stanju vozišča, preglednosti, vidljivosti, prometnim in vremenskim razmeram, stanju vozila in tovora ter svojim vozniškim sposobnostim tako, da ves čas vožnje obvladuje vozilo oziroma, da ga lahko ustavi pred oviro, ki jo, glede na okoliščine, lahko pričakuje.

No, ta (odebeljeni) del le kaže, da se v določenih primerih lahko izogneš kazni. Sicer pa, saj ne piše nič nemogočega - če je zima in mrzlo - lahko pričakuješ poledico ali pesek od posipa, če je dež, lahko pričakuješ luže, če je kmetijska sezona, lahko za ovinkom pričakuješ počasni traktor. Ne moreš pa pričakovati olja na cesti, razsute koruze ali podrtega drevesa oz. kamenja - razen tam, kjer so znaki.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:smoke: Zakon menda tudi omenja, da je potrebno prilagoditi hitrost razmeram na cesti!

 

Alzo ............... če NI, pač NI. :smoke:

 

Je pa prav zanimivo opazovati, kako 90% voznikov, tako profesionalcev, kot amaterjev ( motoristi tudi ) vehementno ne upošteva cestno prometne signalizacije in znakov za omejitev hitrosti, Še posebej je to aktualno na mestih, kjer se izvajajo razno razna vzdrževalna dela.

 

:kva1: Samo če je plavček pred oznako in s pištolco motovili - ja pol se pa pelemo 60! :jezen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

45. člen

(hitrost vožnje)

(1) Voznik mora hitrost in način vožnje prilagoditi poteku, tehničnim in drugim lastnostim ceste, stanju vozišča, preglednosti, vidljivosti, prometnim in vremenskim razmeram, stanju vozila in tovora ter svojim vozniškim sposobnostim tako, da ves čas vožnje obvladuje vozilo oziroma, da ga lahko ustavi pred oviro, ki jo, glede na okoliščine, lahko pričakuje.

No, ta (odebeljeni) del le kaže, da se v določenih primerih lahko izogneš kazni. Sicer pa, saj ne piše nič nemogočega - če je zima in mrzlo - lahko pričakuješ poledico ali pesek od posipa, če je dež, lahko pričakuješ luže, če je kmetijska sezona, lahko za ovinkom pričakuješ počasni traktor. Ne moreš pa pričakovati olja na cesti, razsute koruze ali podrtega drevesa oz. kamenja - razen tam, kjer so znaki.

 

Odebljen del pa pove, kaj ti pomolijo pod nos, ko jim dokažeš vse ostalo :P

Saj najprej kakše pol ure vstrajno ponavljajo, da če si padel si pa že bil prehiter in te prepričujejo, da bojo to napisali v poročilo in kazen...

 

Ne vem no, nisem imel sam izkušenj ampak baje v DE in AUT, če ni povzročene škode drugim in poškodb oseb pomagajo motor dvignit in ti zaželijo srečno.

 

Pri nas pa je izgleda vsako opravilo potrebno dodatno zaračunati (ne vem, zakaj se potem financirajo iz proračuna, saj je že Iskra izračunala, da se lahko od kazni debelo obogati).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Ne vem no, nisem imel sam izkušenj ampak baje v DE in AUT, če ni povzročene škode drugim in poškodb oseb pomagajo motor dvignit in ti zaželijo srečno.

 

 

Iz lastnih izkušenj - je tako. Res, da smo motor že dvignili so pa mi ponudili sedež v klimatiziranem avtomobilu, da mi ni bilo treba na soncu čakati na reševalno ekipo. Brez izjeme vedno korekten odnos. Ampak pavšale pa radi talajo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

waAAAAHHHHHHHH................. protekcionizem! diskriminacija!  :kva1:  mi smo moral na soncu stat, pa se vse motorje so pregledal "v detajle". :unsure:

 

(sam racunali niso pol nic, samo omenili nedopusten spremembe). B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odebljen del pa pove, kaj ti pomolijo pod nos, ko jim dokažeš vse ostalo :P

Saj najprej kakše pol ure vstrajno ponavljajo, da če si padel si pa že bil prehiter in te prepričujejo, da bojo to napisali v poročilo in kazen...

 

Ne vem no, nisem imel sam izkušenj ampak baje v DE in AUT, če ni povzročene škode drugim in poškodb oseb pomagajo motor dvignit in ti zaželijo srečno.

 

Pri nas pa je izgleda vsako opravilo potrebno dodatno zaračunati (ne vem, zakaj se potem financirajo iz proračuna, saj je že Iskra izračunala, da se lahko od kazni debelo obogati).

Maš res.  Če bi ti po pomoti na glavo padel meteoRITek, si si kriv sam ker hitrosti nisi prilagodil razmeram na cesti( in nad njo)!!!  

 

Če bi vozil malce hitreje ali počasneje se ti to ne bo zgodilo!!   Pa kaj vam zdaj ni jasno? OFCE ZARUKANE (plavacpodšapkopress)???!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

waAAAAHHHHHHHH................. protekcionizem! diskriminacija!  :kva1:  mi smo moral na soncu stat, pa se vse motorje so pregledal "v detajle". :unsure:

 

(sam racunali niso pol nic, samo omenili nedopusten spremembe). B)

 

Alo, ne se hecat, takrat sem bil potencialno hudo poškodovan, no izkazalo se je, da so samo počena rebra, tak da za deca kot sem jaz je to mala malica. 

 

Sicer pa v zadnjih letih sem tudi z našimi plavimi imel povsem korektno komunikacijo brez kakršnih koli problemov. Jebat ga niso oni krivi, da je zakonodaja glupo napisana in da jim potem težijo, da jo morajo izvajati. In kot sem rekel v zadnjih letih nisem naletel na plavega, ki bi imel kakšne komplekse ali izjemno slab dan in je odnos bil vedno koretken. Je pa tudi res da se pogovor vedno začne z dober dan kako ste kaj in ne ... kva zdej a spet men morite a ne vidite da sem slovenski Rosi in na me nimate kaj za ustavljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo, ne se hecat, takrat sem bil potencialno hudo poškodovan, no izkazalo se je, da so samo počena rebra, tak da za deca kot sem jaz je to mala malica. 

 

Sicer pa v zadnjih letih sem tudi z našimi plavimi imel povsem korektno komunikacijo brez kakršnih koli problemov. Jebat ga niso oni krivi, da je zakonodaja glupo napisana in da jim potem težijo, da jo morajo izvajati. In kot sem rekel v zadnjih letih nisem naletel na plavega, ki bi imel kakšne komplekse ali izjemno slab dan in je odnos bil vedno koretken. Je pa tudi res da se pogovor vedno začne z dober dan kako ste kaj in ne ... kva zdej a spet men morite a ne vidite da sem slovenski Rosi in na me nimate kaj za ustavljat.

Jap, ni vsak, katerega ustavijo možje postave (fak spet sem ga vusral) in se mu ob tem  zarosijo očke,  ROSSI  !!!  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo, ne se hecat, takrat sem bil potencialno hudo poškodovan, no izkazalo se je, da so samo počena rebra, tak da za deca kot sem jaz je to mala malica. 

 

Sicer pa v zadnjih letih sem tudi z našimi plavimi imel povsem korektno komunikacijo brez kakršnih koli problemov. Jebat ga niso oni krivi, da je zakonodaja glupo napisana in da jim potem težijo, da jo morajo izvajati. In kot sem rekel v zadnjih letih nisem naletel na plavega, ki bi imel kakšne komplekse ali izjemno slab dan in je odnos bil vedno koretken. Je pa tudi res da se pogovor vedno začne z dober dan kako ste kaj in ne ... kva zdej a spet men morite a ne vidite da sem slovenski Rosi in na me nimate kaj za ustavljat.

Tisti Zakompleksani Imajo zdaj rdece srajce In So Redarji. Res, nisem verjel da Si Bom V Bistvu Zelel Da Me Ustavi Policaj.

Ne Vem Kaj Qurac Ta android misli Z Velikimi zacetnicami...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ kec: ja saj, kakor ti v gozd, tako iz gozda. :naughty:

 

ah, pocena rebra. pa to je, kot da imas skalco v malem prstu. :photo: (AUTCH)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa je blo včeri na ridah tam, ko zaviješ za škocjan? razrezana oprema in čelada na tleh, motor v prafaktorjih. kaj pa je s človekom, ki je vozil pa ne vem.

Zgledalo je kr ornk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odebljen del pa pove, kaj ti pomolijo pod nos, ko jim dokažeš vse ostalo :P

Saj najprej kakše pol ure vstrajno ponavljajo, da če si padel si pa že bil prehiter in te prepričujejo, da bojo to napisali v poročilo in kazen...

 

Ne vem no, nisem imel sam izkušenj ampak baje v DE in AUT, če ni povzročene škode drugim in poškodb oseb pomagajo motor dvignit in ti zaželijo srečno.

 

Pri nas pa je izgleda vsako opravilo potrebno dodatno zaračunati (ne vem, zakaj se potem financirajo iz proračuna, saj je že Iskra izračunala, da se lahko od kazni debelo obogati).

 

Nepoznavanje prava škoduje. To je znano že vrsto let.

 

Vprašaj, če bi rad karkoli zvedel. Saj veš, vodovodarja, če ti poplavlja kopalnico, župnika, če bi rad odpustek, ... Ne pa nakladati iz neznanja in s tem še ostale "poučevati".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nepoznavanje prava škoduje. To je znano že vrsto let.

 

Vprašaj, če bi rad karkoli zvedel. Saj veš, vodovodarja, če ti poplavlja kopalnico, župnika, če bi rad odpustek, ... Ne pa nakladati iz neznanja in s tem še ostale "poučevati".

Vidim, da si v pravu zelo podkovan. Rekel si, da vprašam! Vprašanje: Ali človek lahko toži soimenjaka zaradi spravljanja svojega krstnega imena ob dober glas???

 

lp  Borut

Popravljeno . Popravil zverac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Danes sem bil z motorjem v Ljubljani in sem bil 4x izsiljen! Vozil sem normalno po omejitvah in potem oni men mahajo kaj hoče.... 

V bistvu se sploh ne čudim, da se to dogaja!

Popravljeno . Popravil idelta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!