Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Lepo slišati, želim ji uspešno okrevanje.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče veš, če je bil spremljevalec  - zdravnik v helikopterju dr. Krota (Robert Carotta), drugače tudi motorist??

Ponavadi....ko gre vojaški helikopter po kakšnega poškodovanca v tujino, je on zraven....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče veš, če je bil spremljevalec  - zdravnik v helikopterju dr. Krota (Robert Carotta), drugače tudi motorist??

Ponavadi....ko gre vojaški helikopter po kakšnega poškodovanca v tujino, je on zraven....

Ja, je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo jo... naša Sandra je od včeraj dalje v UKC Ljubljana... je stabilna, na travmatologiji... z vojaškim helikopterjem je bila prepeljana iz Splita... denar za medicinsko ekipo je zbral klub.  Danes je stekla ponovna vsa diagnostika, CT itd. da naši strokovnajki dorečejo kako jo dokončno  "sestavit"... Sicer se jo lahko že obišče, z njo normalno pogovarja, je pa to seveda zanjo trenutno določen napor... Čaka jo torej dolgotrajno zdravljenje in "trdo delo"... vsi ji želimo vse najboljše, čim manj bolečin in veliko volje...

 

Total rešpekt.

 

Kako pa to drugače poteka? Dodatno zavarovanje ne krije heli prevoza? bi jo morali prepeljati z rešilcem?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Total rešpekt.

 

Kako pa to drugače poteka? Dodatno zavarovanje ne krije heli prevoza? bi jo morali prepeljati z rešilcem?

Ako me spomin ne vara, prevoz v domovino z obveznim in dodatnim zavarovanjem ni krit. Moraš imet sklenjeno zdravstveno zavarovanje za tujino, ki te stroške v dogovorjenem obsegu pokriva, o načinu prevoza načeloma odloča stroka (take politravme recimo ne moreš peljat 600 km v rešilcu). V praksi to lahko pomeni tudi, da ti prevoza ne odobri (plača), ker so stroški zdravljenja, ki jih krije manjši, če te "porihtajo" tam kjer si, kot pa cena prevoza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

asistenca krije prevoz iz tujine, seveda odvisno od poškodbe s kakšnim prevozom, krije pa helikopter tudi obvezno zavarovanje, seveda odvisno od poškodbe....vse je pa odvisno od mnenja zdravnikov....in nima veze s plačilom zdravljenja v tujini......je pa res da če si prst zlomiš te ne bodo peljali z rešilcem domov ... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se poškoduješ v tujini in te je potrebno pripeljati domov, te samo Coris reši. Tudi Evropska kartica oz. modra kartica ne krije prevozov, še manj dopolnilno ali obvezno zdravstveno zavarovanje. Oba zavarovanja sta za obomočje RS in ne za tujino. Ker pa je potrebno pripeljati nekoga iz tujine, pa je potem logično, da se tudi stroškov ne krije.

Popravljeno . Popravil pupa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jooj kako ste se razpisali... na PM bi vam lahko dal čist konkretno pojasnilo... vsak zase ima prav in vsak zase se moti... Res je prevoz krije samo coris... a tudi brez njega se da... a tule o tem ne bi pisal... Sandra je imela samo EU kartico, brez kakršnekoli asistence... ura letenja helikopterja je 2900 €... z vso proceduro vred to stane cca 10000 € + strošek medicinske ekipe 1600 € ki brez prednakazila po predračunu sploh ne gre iz UKCja. Vse to so dejstva, preverjena prejšnji teden... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naše letno zavarovanje stane 65 evrov..pokriva evropo.. prevozni stroški do 7500 evrov, zdravljenje do 15.000 evrov..

pa sm mislu da je "zadost".. pol bolš da se ne vozim tok deleč..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni res pupa. Asistenca krije prevoz. Z resilcem ali celo helikopterjem.odvisno od poskodbe. Ne obstaja samo coris....

sej tudi Coris je asistenca. Misliva isto, samo vsaka se je drugače izrazila.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vedno vzamem zavarovanje z asistenco, če grem na daljšo pot v tujino za par dni. Plačaš tistih 10-15 Evrov, pa imaš vsaj to skrb manj, ne pa da familijo še s takim stroškom obremeniš, razen vseh drugih problemov in stresov, ki jim jih prinese tvoj padec s poškodbo.

Sebično do njih je ne pomisliti na to pravočasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vedno vzamem zavarovanje z asistenco, če grem na daljšo pot v tujino za par dni. Plačaš tistih 10-15 Evrov, pa imaš vsaj to skrb manj, ne pa da familijo še s takim stroškom obremeniš, razen vseh drugih problemov in stresov, ki jim jih prinese tvoj padec s poškodbo.

Sebično do njih je ne pomisliti na to pravočasno.

 

Tukaj se pa popolnoma strinjam! Tudi sam poskrbim za te zadeve, če grem za več dni v tujino.

Vsak pameten pomisli na to, tisti, ki pa imajo "težko" roko, bi pa sploh morali o tem razmišljat, ker zaradi nespametne presoje motorista, lahko na***e nedolžen človek.

Tisti, ki so pa sami krivi za svojo nesrečo in posledično v to potegnejo še druge, o teh pa nimam besed, lahko pa samo napišem eno misel: tudi za hitrimi, se naredi kolona!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naše letno zavarovanje stane 65 evrov..pokriva evropo.. prevozni stroški do 7500 evrov, zdravljenje do 15.000 evrov..

pa sm mislu da je "zadost".. pol bolš da se ne vozim tok deleč..

 

Žal... ni glih zadost...  Če se izkaže, da je bil prevoz upravičen, morda dobimo 1600 € za zdravniško ekipo nazaj, sicer ne... Ravno zato UKC več ne pošlje ekipe brez predplačila, ker imajo očitno tudi sami slabe izkušnje z zavarovalnico... Mi smo na klubski trr v 3 urah od članov zbrali ta denar, potem sem ga nakazal po predračunu na UKC... in to je bla osnova za ekipo... seveda sem se moral še prej z poslovnim direktorjem dogovorit da bodo ponesrečenko sprejeli... Helikopter v našem primeru ali kak drug način prevoza se pa ureja čisto posebej torej nima veze z UKC ekipo... Obstaja še način prevoza z rešilcem, ki pri nas itak ni prišel v poštev, ali za manjšim letalom (cca 5000 €) , ki je sicer cenejši a je pol treba uredit še transport do letališča in človeka 3x prestavljat, kar v primeru naše Sandre spet ne bi bilo zdravo... Kakorkoli zgodba se je srečno zaključila, dekle je tu in čaka jo dolgotrajno okrevanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Važno je, da ste uspeli zbrat denar, če ne, bi se poslužli alternative, ki je v Slo že stalnica ... TRR na televizijo in gremo! Važno je, da dobro okreva in da se bo porihtala.

Ko pa se človek zave, in ima recimo več časa o tem razmišljat, potem pa se zamisli, koliko je ta njegov nepremišljen kiks stal njegove najbližje, prijatelje in znance.

 

Po vseh teh cifrah, lahko iz te zgodbe se izlušči nauk (nekaj v tem stilu je napisal že @biker77) in sicer: ne divjaj v tujini, če nimaš dnara.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ni fora v divjanju..nesreča se zgodi tut če ne divjaš..

fora je v zavarovanju..

glede na to kako v dreku je naše zdravstvo pa bojo dodatna zavarovanja še tok bl prišla do veljave..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@biker77:

 

Kako ni fora v divjanju?!

"Če normalno furaš motor", in doživiš hudo prometno nesrečo, za katero si sam kriv, mi razloži, kaj je botrovalo k temu, da se je to zgodilo? A so morda sprehajalci ob cesti krivi?

 

In vsak, ki ve za sebe, da je malo bolj "divji", bi se moral dodatno zavarovat, ker te zadeve potem res niso več smešne. Si slišal @fereka ... tukaj so takšne cifre, da glava peče in res mislim, da ni problem vsakemu motoristu se dodatno zavarovat. Če pa motorist nima, da bi si plačal tistih 10-15€ za 5dni, potem pa res najbolje, da proda motor in vrne izpit!

 

P.S.

Važno je, da se je do sedaj vse uspešno rešilo.

Upajmo, da ne bomo nikoli potrebovali koristit tega dodatnega zavarovanja v tujini.

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni fora v divjanju iz enostavnega razloga..ker tudi če nisi sam kriv te nihče ne bo prišel s helikopterjem iskat nekam bogu za hrbtom..če seveda nimaš primernega zavarovanja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

ni fora v divjanju iz enostavnega razloga..ker tudi če nisi sam kriv te nihče ne bo prišel s helikopterjem iskat nekam bogu za hrbtom..če seveda nimaš primernega zavarovanja..

 točno tako...nažalost moraš imeti ta svoj osebni kasko , katerega potem koristiš tudi v primeru , da nisi nič kriv...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni fora v divjanju iz enostavnega razloga..ker tudi če nisi sam kriv te nihče ne bo prišel s helikopterjem iskat nekam bogu za hrbtom..če seveda nimaš primernega zavarovanja..

 

Jaz vzmamem vedno Vzajemna tujina.

 

http://www.vzajemna.si/zavarovanja/vzajemna-tujina/

 

In tu not helikopter+ekipa je, kot je pa nekdo omenil, gre za par eur za nekaj dni.

 

Zdaj pa al divjaš al ne divjaš, je fajn met.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ni slaba varianta letno zavarovanje za 50€ - vzajemna. Si zavarovan tudi za dnevne izlete v tujino...

 

Jaz imam to zavarovanje pri Trig. S tem smo zavarovani družinski člani 3. Prej sem imel tedenska za 20€ kjer pa enodnevni  izleti .....

Ampak, kaj vse je pa tu notri zajeto, pa verjetno zveš ko imaš kako piz.....! Zdajle takoj preverim ali imam vse zajeto!!

 

Ferek, vsaka čast kako ste to izvedli!! Sandri pa hitro okrevanje!

 

Lp! Iztok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!