Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Leto se je zajebano začel,pazte :sleep2: in sožalja svojcem umrle motoristke :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je!  Dokaj hitro so se začele smrtne žrtve in obe v najnevarnejšem vozniškem manevru - prehitevanju.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bom filozofiral, mogoč pa tudi ne...........

Je meu pred leti naš šofer v lepem križišču karambol. Je nabasal na drug avto in je rekel, da ga enostavno ni videl.

 

Da bi preveril to teorijo (isto križišče prevozim najmanj 2x dnevno) sem v vožnji proti križišču razmišljal, le kako je možno, da je tip spregledal avto, ki se približuje??????

Torej peljem se proti križišču in gledam (1x) križišče prosto.............tisti moment, ko pridem do njega in že hočem preko, mi z druge strani zapelje avto.

 

Vprašam se: le kako sem ga lahko spregledal?????????????

 

Enostavno, avto je bil skrit za ograjo in ker sem samo 1x pogledal ni sem videl.

 

Nauk zgodebe ali koristni nasveti:

 

OČI IN MOŽGANI SO PRASICA!!! Zajebejo te v najbolj neugodnem trenutki, ko ti oviro preslikajo bodisi v statičen objekt, bodisi povežejo z infrastrukturo ob cesti, ali celo zelo enostavno-izbrišejo iz realnosti, ker si tako hotel videti.

 

Zatorej: če večkrat pogledam tudi samga sebe čekiram............to sem napisal ker nisem nezmotljiv, ampak zato ker sem bil s strani samega sebe NATEGNJEN!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cik cak sux, sploh na naših cestah, kwr ne moreš vozit samo na enem delu, se umikaš luknjam, ovca zadaj pa je ne vidi spremeni pozicijo in direkt nanjo.

Na AC še nekak, sicer pa je to neumnost, vsak mora imeti pravo razdaljo in dobro videti vozišče, cik cak vožnja je nevarna, vidiš premalo, pa še pastirju moraš slediti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil zadnjič v 3 urah v Zadru :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z rešilcem :)

LOL.

Še dobr da lahko napišem lol, tisto bi se lahko končalo slabše par 10 m nižje ob obali :S

Popravljeno . Popravil GregaSLO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj iz mosta na Soči tut skačejo .. kok je pa un visok :? ... pa u Mostarju tut .... pa teli so vsi nagi, brez čelad ... tko da :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi , da sem skoraj vsakega frenda nekam poslal , če se je vozil za mano... zarad prehitevanja ...

vsi tolk pametni - ti kar vozi kakor želiš ...se bomo mi prilagodili...

torej - ko prehitevam enega po enega se za prehitenim postavim na vozni pas...  ker ne mislim paziti na tistega zadaj , ki mi reče da se bo prilagodil pač gledam avto spredaj in samo dogajanje ,  zraven pa si pustim vsaj kakšen meter fore za bremzat - ane ?

   ja itak da ne ... na prvem postanku pade ponavadi taka :" ej dej ti pust k prehtiš še za unga druzga placa zadej da se bo lohk ukluču za tabo !!!"

     eh ja ..pa ponavad jih ima velik od teh "miljon kilometrov , inštruktor varne vožnje z motociklom , inštruktor dobre vožnje z motorjem " nazive ... in namesto , da bi to izkoristili se ti limajo za rit ... no enkrat zna bit premal placa ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj iz mosta na Soči tut skačejo .. kok je pa un visok :? ... pa u Mostarju tut .... pa teli so vsi nagi, brez čelad ... tko da :hmm:

 

Samo res, tak da je Kmet itak mel še rezerve ....

 

Kmet, jaz ti predlagam, da namseto moto opreme, se voziš v opremi za Base đamperje, ker nikoli se ne ve, kdaj jo boš na jadranki potreboval.

 

Še bolje pa je, da se voziš v pidžami. Zakaj? Da boš boljše ležal v ovinkih. :lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne nosim pidžame :grrr

 

Samo bi lahko to sezono začel prakticirat .... bi bil, ko bi te pripeljali v Zadarsko ali Splitsko bolnico, takoj pripravljen za v sobo, ker bi že bil v "uniformi".

 

Aja, ti si bolj navajen, da imaš "Vidkovo srajčko" oblečeno, pa da imaš kolena zunaj, a ne, da imajo dohtarji takojšenj pristop. :lol1:

Popravljeno . Popravil BREITNER
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej lohk se je delat norca iz poškodovanca,banda Japanska :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi , da sem skoraj vsakega frenda nekam poslal , če se je vozil za mano... zarad prehitevanja ...

vsi tolk pametni - ti kar vozi kakor želiš ...se bomo mi prilagodili...

torej - ko prehitevam enega po enega se za prehitenim postavim na vozni pas...  ker ne mislim paziti na tistega zadaj , ki mi reče da se bo prilagodil pač gledam avto spredaj in samo dogajanje ,  zraven pa si pustim vsaj kakšen meter fore za bremzat - ane ?

   ja itak da ne ... na prvem postanku pade ponavadi taka :" ej dej ti pust k prehtiš še za unga druzga placa zadej da se bo lohk ukluču za tabo !!!"

     eh ja ..pa ponavad jih ima velik od teh "miljon kilometrov , inštruktor varne vožnje z motociklom , inštruktor dobre vožnje z motorjem " nazive ... in namesto , da bi to izkoristili se ti limajo za rit ... no enkrat zna bit premal placa ...

Meni se zdi pri vožni v dvoje troje itd, če je skupina poznana to čisto logična stvar. Ko prehitiš se umakneš na desni rob, da lahko še tadrug prehiti. Ne da se potem kolona razvleče in nakoncu ta žnjti prehiteva šele čez 3 kilometre ta isti avto.  Mi je lepo število kilometrov prevoženih tako v utečenem tandemu ostalo v spominu.  Nikoli nobene štale in vedno je bilo strašno fajn.

Res je pa, da se tudi v skupini vozim samo s poznanimi, za katere vem, da imamo kompatibilen stil vožnje, ki jim zaupam in vem kaj bodo naredili ali bolje,  katerih kozlarij ob meni ne bodo počeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi pri vožni v dvoje troje itd, če je skupina poznana to čisto logična stvar. Ko prehitiš se umakneš na desni rob, da lahko še tadrug prehiti. Ne da se potem kolona razvleče in nakoncu ta žnjti prehiteva šele čez 3 kilometre ta isti avto.  Mi je lepo število kilometrov prevoženih tako v utečenem tandemu ostalo v spominu.  Nikoli nobene štale in vedno je bilo strašno fajn.

Res je pa, da se tudi v skupini vozim samo s poznanimi, za katere vem, da imamo kompatibilen stil vožnje, ki jim zaupam in vem kaj bodo naredili ali bolje,  katerih kozlarij ob meni ne bodo počeli.

Ja seveda, točno veš za vse v koloni, kaj majo v glavi in kakšna bo reakcija. To je izjemno nevarno, vsak mora zase vozit, prehitiš, ko je možnost. Točno take ovce videvam. Pastir se zažene, za njim pa čreda, če je prvemu šlo, bo tudi za ostale plac, saj se bo na desno umaknil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!