Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

V današnjem Večeru je obširna motoristična reportaža na kar dveh straneh. (4-5 stran). Zanimiv mi je bil predvsem podan zapis Marka Radmiloviča. :OK: :notworthy: Priporočam v branje. :yes:

 

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, še bolj probaš nevarno živeti, da si bližje koncu... v Nemčiji so ti to hoteli dopovedati pa nisi razumel.

Jaz sem v Nemčiji vsak teden in imam pač možnost tam narediti prekršek. Ti se voziš samo po Zabačenem , tega ne moreš...

Me prav zanima, če pri vožnji s 130km/h na avtocesti, skočiš na zavoro takoj, ko opaziš tablo z omejitvijo. Jaz izklopim tempomat (do takrat sem tako delal) in lepo počasi in ekonomično zmanjšam. No, to v Nemčiji ne gre, tam imajo radar takoj za tablo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tablo vidim prej in spustim plin, na AC pa nikoli niso omejitve iz 130 na 60, so vmes opozorila in postopne omejitve navzdol.

 

Po Nemčiji sem se veliko vozil pa nisem opazil nenavadnih omejitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Švabi so že vedeli, zakaj so dali tam radar. Na parkingu, kjer smo plačevali kazen nas je bilo polno in od teh nobenega Nemca.

 

Lahko vprašam, koliko je to veliko, če si že omenil, da si se veliko vozil po Nemčiji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, ne smeši se, če si toliko na cesti v Nemčiji, bi moral ceste poznati in vse finte, ne pa da te ujamejo. Maš navigacijo, not so radarji, lokacije inkasantov itd.

Če voziš na pamet na tempomat tak pač je.

 

Tempomatarji pa so itak ekstrem, ker jim je "škoda" pritisniti bremzo ali ga izklopiti ali pospešiti, ko prehitevajo.

 

Imam tempomat a redko uporabim.

 

Veliko pomeni, da sem jo parkrat prevozil počez.

 

Lani sem bil pa celo z motorjem :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 Jaz izklopim tempomat (do takrat sem tako delal) in lepo počasi in ekonomično zmanjšam. No, to v Nemčiji ne gre, tam imajo radar takoj za tablo.

 

Boš moral začet uporabljat limiter, ali pa tempomat nastavit na 130km/h, v okolici Bremna pa na 120km/h.

Za kolko so te pa "olupali"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, ne smeši se, če si toliko na cesti v Nemčiji, bi moral ceste poznati in vse finte, ne pa da te ujamejo. Maš navigacijo, not so radarji, lokacije inkasantov itd.

Če voziš na pamet na tempomat tak pač je.

 

Tempomatarji pa so itak ekstrem, ker jim je "škoda" pritisniti bremzo ali ga izklopiti ali pospešiti, ko prehitevajo.

 

Imam tempomat a redko uporabim.

 

Veliko pomeni, da sem jo parkrat prevozil počez.

 

Lani sem bil pa celo z motorjem :)

V četrtek grem do severa Nemčije, v petek gor delam, nato se zvečer vračam nazaj. Do sobote zjutraj bom doma pri družini. Sklepam, da bom prevozil po Nemčiji več, kot ti v nekaj leti. Tempomata ne uporabljajo le nedeljski vozniki in tisti, ki se vozijo samo za zabavo. Izvzeti tisti, ki ga nimajo. Tudi sam se naredil nekaj 100.000km brez, ker jih tedanji avti niso imeli. Tisti, ki smo veliko na cesti ga obožujemo.

 

Na tem svetu je ena univerzalna resnica: če nečesa ne počneš, se ti ne more pri tem nič zgoditi. Lepo sedi doma in pametuj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pa veselo plačuj kazni in hodi na policijsko postajo na zaslišanja pa si delaj scene.

 

Pri taki kilometraži bi se že lahko kaj naučil, ali vsaj spremenil stil vožnje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boš moral začet uporabljat limiter, ali pa tempomat nastavit na 130km/h, v okolici Bremna pa na 120km/h.

Za kolko so te pa "olupali"?

Ne previsoka: 180Evrov. Problem je bila enomesečna prepoved vožnje po Nemčiji.

Glede na prevožene km in na to, da sem gor v zadnjih 21. letih vsaj enkrat na dva tedna, ni tako slaba bilanca.

Včasih sem hodil gor tudi z motorem (do Munchna na sestanek in nazaj v enem dnevu), a ko sem imel l.2001 enkrat na povratku zaradi utrujenosti in nepazljivosti nesrečo, sem ta šport ukinil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pa veselo plačuj kazni in hodi na policijsko postajo na zaslišanja pa si delaj scene.

 

Pri taki kilometraži bi se že lahko kaj naučil, ali vsaj spremenil stil vožnje. 

Kdor dela greši, jaz vsaj priznam, ti si pa požrl vso pamet in izkušnje sedeč pri računalniku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To si zihr na bemflu zaspal k je dolgocasen moped ...

 

LP Snecer

Popravljeno . Popravil krucymucy
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si Snecer lohk zaspiš tud na Panigalle :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si Snecer lohk zaspiš tud na Panigalle :P

:bum:  ne norčuj se iz Ducatija, iz Snecerja pa lohk kokr te je volja :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor dela greši, jaz vsaj priznam, ti si pa požrl vso pamet in izkušnje sedeč pri računalniku...

 

Saj lepo, da priznaš, samo kaj bi rad slišal? da si bogi, ker se ti je to zgodilo? Mene pač ne boš prepričal, da so te na AC dobili v zanko z radarjem :)

Take pravljice komu drugemu razlagaj.

 

Sem že tudi plačal, tako z avtom, enkrat z motorjem.

 

Pa ne bi mogel trditi, da se nisem zavedal tedaj kršitve...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pa veselo plačuj kazni in hodi na policijsko postajo na zaslišanja pa si delaj scene.

 

Pri taki kilometraži bi se že lahko kaj naučil, ali vsaj spremenil stil vožnje. 

Par dni že spremljam tole temo.

Skromen povzetek:

- očitno gre že za malo osebno nabijanje

- verjamem da si zelo izkušen vendar smo ljudje raznobarvni

 

Drugače pa     :SS :SS 

:yawn: :yawn:

  :bum:

  :alko: :alko: :headbang::wallbash:

:boobies:

  :surrender: :surrender:

:beer2: :beer2: :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par dni že spremljam tole temo.

Skromen povzetek:

- očitno gre že za malo osebno nabijanje

- verjamem da si zelo izkušen vendar smo ljudje raznobarvni

 

Drugače pa     :SS :SS

:yawn: :yawn:

  :bum:

  :alko: :alko: :headbang::wallbash:

:boobies:

  :surrender: :surrender:

:beer2: :beer2: :beer2:

Jaz pa zmeri pogledam kero temo berem

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

- očitno gre že za malo osebno nabijanje

 

 

Zato se ji pa pravi osebno cestno črno sivo nabijanje...

 

Sam raj tuki nabijam, kot pa da sem na cesti nabit na kak avto potli.

 

No sej če bi se s Snecerjem vozu bi rabil edinole kak ponyekspres pa ranglo na glav, pol bi pa po cesti nabijala :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne nabiji :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par dni že spremljam tole temo.

Skromen povzetek:

...

:beer2: :beer2: :beer2:

Ko se začne v debati Alko oglašat, pa pade kredibilnost na podn.  Hik Julka, še en litr na mizo! :beer2:

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!