Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Ko bomo nehali "kriviti" druge za vse, kar se nam dogaja, bomo bližje zmagi!

 

In varnosti.

 

Ne glih da sem "ofca", ampak za dirke so DIRKALIŠČA, piste, poligoni. Cesta je za VOŽNJO.

 

Kolikor mi je še znano, za enosledna motorna vozila veljajo povsem ENAKI reglci, kot za vse druge.  Polna črta pomeni isto za mene ko sem na motorju ali ko sem v avtu. Omekitev hitroti na nekem delu enako.

 

Kolikor pa se da videti na cestah, to za ( predvsem sportake ) očitno NE velja!

 

Zdej, ali se je spremenil zakon, ali pa so nekateri NAD zakonom in splošne norme in reglci za ene ne veljajo.

 

In vse, ampak čisto vse JE v glavi vsakega posameznika. Čisto vse.  In dejstvo je, da vozimo ( avto ali motor - ne glede na znamko ) tako kot živimo.

 

Kdor je "pošlihtan, kot oseba - ta nima težav, čeprav se "sranje dogaja", oziroma lahko zgodi prav vsakemu.

 

Lahko "foteljaši" pišejo zakone take / ali drugačne, na terenu ne bo NIČ drugače.

 

In še enkrat se mi bo zapisalo; NUJNO je potrebno v lepi naši KURI narediti nek primeren objekt za "sproščanje" adrenalina. Poligon, dirkališče - kar koli pač že.

 

Ceste so JAVNE površine, namenjene vsem uporabnikom. Od pešca, do 30 tonskega "šleperja".

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo ne mi prodajat teh fluo čelad pa servisih brezrokavnikov!

obleka naj bo seveda primerna ampak jebemti a smo povsem izgubili kompas,ker motorizem je nekaj kar te "pali" in zraven paše tud dobra jakna, lepo poslikana čelada...

sam kaj,ko Slovenci itak nimamo stila in smo potem še blazno papeški kar se varnosti tiče...

 

 

Se strinjam - deloma. :smoke:

 

V normalnih pogojih se mi zdi vsa ta fluo navlaka nepotrebna.

 

Pride pa prav - tako kot dežni kombinezoni recimo - v slabših pogojih. Ko je recimo slabša vidljivost, takrat pa kak odsevni in fluo brezrokavnik, ki ga vržeš čez rame pride prav.

 

To, da dam gor jopič manj boli, kot pa da me sklati nekdo, ki se bo na sodišču zagovarjal - da me je spregledal!

Popravljeno . Popravil papez47
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Ceste so JAVNE površine, namenjene vsem uporabnikom. Od pešca, do 30 tonskega "šleperja".

 

Sam kolesarje bi pa bek pometal!  :ninja:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ok... dež... itak so skorajda vsi dežni fluo.

da pa se tele sklicuje na to,da te ni videl... uf... ne vem... ne poznam a dober odvetnik ti vse reši :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ok... dež... itak so skorajda vsi dežni fluo.

da pa se tele sklicuje na to,da te ni videl... uf... ne vem... ne poznam a dober odvetnik ti vse reši :)

Odvetnik ti nič več ne pomaga, če imaš na spomeniku že epitaf. :headbang:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so pa te fluo zadeve tak lepe...........ampak samo na drugih :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so pa te fluo zadeve tak lepe...........ampak samo na drugih :grim

Tudi sam si nekaj časa že natikam cestarski brezrokavnik. Ga sploh nimam za mar, se ne gledam v ogledalu, v izložbah še manj. Imam navadnega iz OMV, eni imajo pa res lepe (zanamodnopistopress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvetnik ti nič več ne pomaga, če imaš na spomeniku že epitaf. :headbang:

take ugotovitve so mi pa zmeraj všeč...

bravo

Popravljeno . Popravil corser
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uradni list SRS, št. 5/82, 40/84, 29/86, 1I/914/9229/95 - ZPDF in 30/98

Uradni list RS, št. 30/9833/00 - odl. US, 61/00100/00 - odl. US, 21/0267/02 in 83/04 - ZVCP-1

-       Zakon o varnosti cestnega prometa – ZVCP-1 (Uradni list RS, št. 83/04 z dne 29. 7. 2004),

-       Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o varnosti cestnega prometa – ZVCP-1A (Uradni list RS, št. 35/05 z dne 5. 4. 2005),

-       Zakon o varnosti cestnega prometa – uradno prečiščeno besedilo – ZVCP-1-UPB1 (Uradni list RS, št. 51/05 z dne 23. 5. 2005),

-       Odločbo o razveljavitvi osmega odstavka 92. člena Zakona o varnosti cestnega prometa ter delni razveljavitvi 1. člena Pravilnika o pogojih, ki jih morajo izpolnjevati vozila in vozniki vozil, s katerimi se prevažajo skupine otrok (Uradni list RS, št. 67/05 z dne 15. 7. 2005),

-       Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o varnosti cestnega prometa – ZVCP-1B (Uradni list RS, št. 69/05 z dne 22. 7. 2005),

-       Zakon o delovnem času in obveznih počitkih mobilnih delavcev ter o zapisovalni opremi v cestnih prevozih – ZDCOPMD (Uradni list RS, št. 76/05 z dne 12. 8. 2005),

-       Zakon o varnosti cestnega prometa – uradno prečiščeno besedilo – ZVCP-1-UPB2 (Uradni list RS, št. 97/05 z dne 4. 11. 2005),

-       Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o varnosti cestnega prometa – ZVCP-1C (Uradni list RS, št. 108/05 z dne 2. 12. 2005),

-       Zakon o varnosti cestnega prometa – uradno prečiščeno besedilo – ZVCP-1-UPB3 (Uradni list RS, št. 25/06 z dne 9. 3. 2006),

-       Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o izvrševanju kazenskih sankcij – ZIKS-1B (Uradni list RS, št. 70/06 z dne 6. 7. 2006),

-       Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o varnosti cestnega prometa – ZVCP-1D (Uradni list RS, št. 105/06 z dne 12. 10. 2006),

-       Zakon o varnosti cestnega prometa – uradno prečiščeno besedilo – ZVCP-1-UPB4 (Uradni list RS, št. 133/06 z dne 18. 12. 2006),

-       Zakon o občinskem redarstvu – ZORed (Uradni list RS, št. 139/06 z dne 29. 12. 2006),

-       Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o varnosti cestnega prometa – ZVCP-1E (Uradni list RS, št. 37/08 z dne 15. 4. 2008),

-       Zakon o varnosti cestnega prometa – uradno prečiščeno besedilo – ZVCP-1-UPB5 (Uradni list RS, št. 56/08 z dne 6. 6. 2008),

-       Zakon o letni dajatvi za uporabo vozil v cestnem prometu – ZLDUVCP (Uradni list RS, št. 57/08 z dne 10. 6. 2008),

-       Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o varnosti cestnega prometa – ZVCP-1F (Uradni list RS, št. 58/09 z dne 27. 7. 2009),

-       Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o varnosti cestnega prometa – ZVCP-1G (Uradni list RS, št. 36/10 z dne 4. 5. 2010),

-       Zakon o motornih vozilih – ZMV (Uradni list RS, št. 106/10 z dne 27. 12. 2010),

-       Zakon o cestah – ZCes-1 (Uradni list RS, št. 109/10 z dne 30. 12. 2010),

-       Zakon o pravilih cestnega prometa – ZPrCP (Uradni list RS, št. 109/10 z dne 30. 12. 2010),

-       Zakon o voznikih – ZVoz (Uradni list RS, št. 109/10 z dne 30. 12. 2010),

 

-       Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o javnih zbiranjih – ZJZ-E (Uradni list RS, št. 39/11 z dne 25. 5. 2011).

 

Saj kar ni konca.

 

Vsake tolko se spomnijo in malo spremenijo pravila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kakšnim tednom smo se vozili s kolegi, jaz prvi, kakih 15m za mano drugi, še 10 ali 15m za njim tretji. Tisti, ki je bil čisto zadaj, je imel fluo brezrokavnik preko kombinezona. Je bil takšen čisto lep, Dainesejev. Čeprav je bil mnogo bolj za mano, sem ga videl dosti bolje v vzvratnem ogledalu, kot kolega, ki je vozil v sredini, čeprav sta bila oba v vidnem polju. Pa smo se vozili po lepem, sončnem vremenu.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kakšnim tednom smo se vozili s kolegi, jaz prvi, kakih 15m za mano drugi, še 10 ali 15m za njim tretji. Tisti, ki je bil čisto zadaj, je imel fluo brezrokavnik preko kombinezona. Je bil takšen čisto lep, Dainesejev. Čeprav je bil mnogo bolj za mano, sem ga videl dosti bolje v vzvratnem ogledalu, kot kolega, ki je vozil v sredini, čeprav sta bila oba v vidnem polju. Pa smo se vozili po lepem, sončnem vremenu.

No vidiš, da je to škodljivo. Zaradi njega si druge spregledal. Jaz bi jih prepovedal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kakšnim tednom smo se vozili s kolegi, jaz prvi, kakih 15m za mano drugi, še 10 ali 15m za njim tretji. Tisti, ki je bil čisto zadaj, je imel fluo brezrokavnik preko kombinezona. Je bil takšen čisto lep, Dainesejev. Čeprav je bil mnogo bolj za mano, sem ga videl dosti bolje v vzvratnem ogledalu, kot kolega, ki je vozil v sredini, čeprav sta bila oba v vidnem polju. Pa smo se vozili po lepem, sončnem vremenu.

ena stvar je tudi zanimiva ... luč ima veliko svetilnost a na majhni ploščini / površini...

če ima jakna samo všitke fluorescenčne so le ti ponavadi na ramenih in tako pokrivajo po širini vidnega polja gledalca vsaj dvokratno širini luči...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami, ne samo kot voznik avtomobila, tudi kot voznik enoslednega vozila je treba opazovati promet za sabo. Mogoče to ne velja za Kmeta, ker je zmeraj prvi na cilju  :kva1:   Z mopedom ne divjam, se mi sem pa tja dogaja, da me dohiti kakšen bombnik kateremu se mudi takoj prehitevat. Tudi v nepregledni ovinek. Ropot iz dimnikov se pa itak precej slabše sliši spredaj kot pa potem, ko te prehiti in ti premeče malico v želodcu.

Se strinjam..........a vendar, bom nekaj rekel samo o motoristih zaradi specifike vožnje:

tisti, ki je zadaj je dolžen tako me prehiteti, da se bo prepričal, da ga vidim, ne pa z 200km/h udariti mimo...........ampak to je že višja znanost. :D

 

Najprej se naučimo/ali jih naučimo, da začnejo v avtih gledati, nato bomo pa posebej temo za motorje odprli. Večina motoristov je na motorju skoncentriranih in pazi kaj počne, medtem ko v avtomobilih??.......no ja eni telefonirajo, drugi klepetajo s sopotnikom, tretji nekaj mahajo, četrti si vrtajo po nosu, pičke se šminkajo...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me je zanč tolk razpizdil k sem eno smrklo vidu , da je med vožnjo sms pisala, da sem odpru okno in ji v avto zabrisou tisto piksno pera ki sem jo imel v roki;)

še dobro, da ji nis mobitela u glavo vrgu :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Normalno se voziš in te vsi dobro vidijo pa tudi sam "vse" vidiš.

Pri objestni vožnji pa je zgodba drugačna. Tam jopici, meglenke, hrup, ne pomagajo.

Kometu se tudi ne moreš izognit. Prileti in pokne. Kljub temu da fajn sveti.

napaka-tut pri normalni vožnji sem bil izsiljen..in se je vse skupaj le za milimetre izšlo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fluo brezrokavniki in čelade so VALDA bolj vidni. ne vem kaj to sploh pišete. 

pravim le, da niso estetski (meni pač) in ne mi potem plozat neke zgodbice, kako bom to obžaloval, ko me bo nekdo snel itd...

 

dokler niso uzakonjeni, jih ne bom nosil. 

a sem zato neumen, neodgovoren? mogoče. 

 

samo motorizem je še zmeraj fetiš in dober motor, fajn jakna, lepa čelada... eh, pa to sem že vse napisal. 

 

naredite moto klub KRESNIČKA pa bo! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam tako poletno jakno, ma sam dva štrajfna po rokavih, če bi bla cela fluo bi moja zadaj oslepela pa še hitrej te nabijejo k si bl viden

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri objestni pa ni bi danes pisal.

pri objestni bi bil v danem trenutku 10km naprej od mesta dogodka :D

 

 

p.s. zahvala gre človeku, ki nas je izsilil, in potem ko je videl kaj je naredil, se je ustavil sredi ceste in nam omogočil, da smo ga obšli. Torej sklep: reševanje pizdarije ni bilo prav nič v naši moči, pa čeprav sem vozil po števcu 53km/h. Človek nas je namreč spregledal na polno. Žal je pogledal samo 1x in ni videl kar 4ih motorjev.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to je nova tema o modi? :blush:

pa če jih že slikate jih vsaj na kaki boljši podlagi, ne da tkole zgledajo ku ene bosanske cote iz arizone....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Normalno se voziš in te vsi dobro vidijo pa tudi sam "vse" vidiš.

Pri objestni vožnji pa je zgodba drugačna. Tam jopici, meglenke, hrup, ne pomagajo.

Kometu se tudi ne moreš izognit. Prileti in pokne. Kljub temu da fajn sveti.

jaz sem 2x lahko samo gledal kako bo poclo. enkat sm na kriziscu stal pred semaforjem, drugic sem se kriziscu priblizeval z 40kmh, ko je iz kolone skocil poljak. slucajno so kosti ostale cele.

zato se tem dogodkom rece nesreca. se pa s tabo strinjam, da glede na splosno kulturo in zivljenski stil, nekateri niso motoristi pac pa nesrece na cakanju. accident waiting to happen.

napaka-tut pri normalni vožnji sem bil izsiljen..in se je vse skupaj le za milimetre izšlo

Deple? To ne velja. tam ni izsiljevanja. tam se pac tako vozi.

@corser: motor pa fetis pa oprema pa fluo pokrovi za betice...jah, motoristi smo starajoca se populacija. z leti pa ratavamo bol....previdni. eno bodo hardkor do smrti, jez pa sm si ze navleku korduro z dokaj opaznimk rokavi...in ce lajbce uzakonijo, se ga bom hitro navadu. samoiniciativno ga obleku zelo verjetno ne bom. ker mi je res grozn.

Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

samo motorizem je še zmeraj fetiš in dober motor, fajn jakna, lepa čelada... eh, pa to sem že vse napisal. 

 

Tu se s teboj ne strinjam. Za nekatere (zame npr) je motorizem predvsem drugačen način prevoza od točke A do točke B. Ali sem barvno usklajen, ali imam na jakni zraven še logotip motorja, ki ga vozim...me pač ne gane. Pomembno mi je, da se v opremi dobro počutim. Ali je čelada, bela, rdeča  ali krvavo zelena, mi je tudi vseeno. Glavno, da opravlja funkcijo, ki ji je namenjena.

 

Da pa ne bom...pameten..kaj pa meni ni všeč..zadnjič sem srečal skupino motoristov, ki so imeli pod (nad) sprednjo lučjo še LED, ampak tisto ravno...10 - 15 cm dolgo. Ja, bili so vidni, ampak...bljak. Madžari, sicer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri objestni bi bil v danem trenutku 10km naprej od mesta dogodka :D

 

 

p.s. zahvala gre človeku, ki nas je izsilil, in potem ko je videl kaj je naredil, se je ustavil sredi ceste in nam omogočil, da smo ga obšli. Torej sklep: reševanje pizdarije ni bilo prav nič v naši moči, pa čeprav sem vozil po števcu 53km/h. Človek nas je namreč spregledal na polno. Žal je pogledal samo 1x in ni videl kar 4ih motorjev.

 

10km naprej v šleperju :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!