Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

DAMI34 :grim

Jaki pjevač! Še v življenju nisem slišal zanj. Videl pa sedajle v beli srajci s cigarilosom v roki.

Če me občutek ne izdaja, pa je tale forum posvečen motociklizmu ne...?!

vsaka reklama je dobra, pa četudi slabo poješ in še slabše voziš, mogoč bo pa zdj kak koncert razprodal? Hm..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Če me občutek ne izdaja, pa je tale forum posvečen motociklizmu ne...?!

Ja občutek te vsekakor ne izdaja, ampak v času "motorističnih kislih kumaric" sem si pač dovolil to tukaj prilepit ... konec koncev pa se taki tipi vozijo in z nami delijo ceste tudi poleti in me kar zmrazi, ko pomislim da tale slovenec še zdaleč ni edini, ki počne neumnosti na cestah ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kaj, kar se vožnje tiče, se bomo morali, roko na srce, tudi sami mejčkeno posuti s pepelom. Do malega, vsi!

Še vedno bolje, pa se je posuti pepelom, kot se spremeniti vanj - za večno. :O :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kaj, kar se vožnje tiče, se bomo morali, roko na srce, tudi sami mejčkeno posuti s pepelom. Do malega, vsi!

Še vedno bolje, pa se je posuti pepelom, kot se spremeniti vanj - za večno. :O :yes:

absolutno se strinjam, ampak zaradi:

ROKE, KI JE ISKALA NEKAJ V PREDALU AVTOMOBILA je moja sestrična pri 12 letih šla na drugi svet. 

Tako banalna napaka in kako huda kazen zanjo. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

absolutno se strinjam, ampak zaradi:

ROKE, KI JE ISKALA NEKAJ V PREDALU AVTOMOBILA je moja sestrična pri 12 letih šla na drugi svet. 

Tako banalna napaka in kako huda kazen zanjo. :(

Se strinjam,in vem iz lastnih izkušenj,da žrtve ponavadi niso nič krive.Da si pa en takle dela reklamo(revež vse ga boli ,avto je totalka),ne pomisli pa na druge kaj,bi se lahko zgodilo.KATASTROFA :?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam,in vem iz lastnih izkušenj,da žrtve ponavadi niso nič krive.Da si pa en takle dela reklamo(revež vse ga boli ,avto je totalka),ne pomisli pa na druge kaj,bi se lahko zgodilo.KATASTROFA :?

Ja s čem pa naj to počne? Za kaj takega pa moraš imeti "male sive celice" - tega pa v njegovem organizmu ni...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj 20.22 padel motorist v trojanskem tunelu :O

Huh? A to se tud da? Kaj je pa počel, zaspal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pride tudi spolzkost v poštev??!

Najverjetneje bo to?!

(Lahko pride pa še tisoč drugih faktorjev v poštev?)

Ja jaz sem se kmalu ubil ko sem zapeljal na pobarvano sredinsko črto pri 170kmh naložen in z ženo na mokri podlagi.....in ne mi moralizirat,saj vem ko0lk je omejitev sam sem čist not padu :kva1: .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jaz sem se kmalu ubil ko sem zapeljal na pobarvano sredinsko črto pri 170kmh naložen in z ženo na mokri podlagi.....in ne mi moralizirat,saj vem ko0lk je omejitev sam sem čist not padu :kva1: .....

Tko k pr men-vsaka taka izkušnja brez posledic pa je dobrodošla za naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pride tudi spolzkost v poštev??!

Najverjetneje bo to?!

(Lahko pride pa še tisoč drugih faktorjev v poštev?)

Mene je lani ob koncu tunela Golovec tako streslo, da ne vem, kako sem sploh zvozil.

Po mojem je jeba v "tekočinah" iz tehnično "neoporečnih " vozil. V kombinaciji s tunelom, kjer dež tega ne spere, pa je rezultat tu.

Pa hitrost blizu omejitve....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jeba je "kondenz". Se pravi, v zakotnih ovinkih, kjer sonce, "veter" in podobni naravni "prezračevalniki" ne osušijo asfalta. (Pa tudi ob vstopu v tunel, kjer je "mokrota" povsem drugačna, kot na planem.)

To je bolj nevarno, kot prvi dež po dolgem suhem obdobju. - To je treba imeti vedno v glavi!

 

In, da ne bom zgledal preveč pameten, moram reči, da sem tudi v takih pogojih že zarinil... Ampak, je že doooolgo tega.

K sreči, nisem pa pozabil!  :nono:

*******************************************************

 

Ko je že govora o tunelih - a lahko še tole;

 

Davno tega sem na eni furi, ki je imela "tisoč" predorov, ugotovil slednje;

ZASLEPLJEVANJE OB VSTOPU IN IZSTOPU iz predora.

 

1) Tik preden vstopiš v tunel, PRIPRI oči.

     Ob VSTOPU v "temo" pa jih močno ODPRI! S tem se zenice hitreje adaptirajo na svetlobni šok!

 

2)  Nasprotno ob IZSTOPU, le manever je OBRATEN!

     V predoru pred izstopom, močno ODPREŠ oči. V trenutku ko izstopiš, jih PRIPRI!!!

     Tako očem preprečiš, da te zaslepi.

Ker pa proizvajalci čelad montirajo v čelade sončni vizir, to "proceduro" poenostavijo, le s prstom premakneš vzvod za omenjen mehanizem.

To = to! Ajnfoh, ne?!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pride tudi spolzkost v poštev??!

Najverjetneje bo to?!

(Lahko pride pa še tisoč drugih faktorjev v poštev?)

Glede na to, da se po Trojanskih tunelih furam skoraj vsakič, ko grem na kako furo, pa je to pomladi, poleti, jeseni in pozimi, tudi v snegu in niti enkrat nisem opazil, da bi kaj posebej drselo.... ne vem če bo to. Primer: Lani sem tik pred snegom, mislim, da je bil nekje 25.12. in to na M7 gumah, ki spadajo bolj med športne kot touring in se res niso dost segrele vozil po tunelih precej hitreje kot bi smel, pa niti enkrat nisem opazil, da bi kje kaj drselo.

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Davno tega sem na eni furi, ki je imela "tisoč" predorov, ugotovil slednje;

ZASLEPLJEVANJE OB VSTOPU IN IZSTOPU iz predora.

 

1) Tik preden vstopiš v tunel, PRIPRI oči.

     Ob VSTOPU v "temo" pa jih močno ODPRI! S tem se zenice hitreje adaptirajo na svetlobni šok!

Če nekaj deset m pred tunelom eno oko še čisto zapreš, je adaptacija v tunelu še lažja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nekaj deset m pred tunelom eno oko še čisto zapreš, je adaptacija v tunelu še lažja.

če pa zamižiš na oba je adaptacija še boljša.........če preživiš :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj 20.22 padel motorist v trojanskem tunelu :O

kokr sm js seznanjen, ga je en avto nasadu ... kako in zakaj pa ne vem

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Bojim se da bojo letos 3 prekrški več na cesti Postojna -obala in posledično (seveda zaradi naše varnosti) bodo začelli graditi 3 cesto ki bo namenjena nam motoristom in pol svizec .... ...no vrjetno bodo samo zvišali kazni,kupili še kakšen nov radar in povišali stroške registracije in cestnine za ceste ki se jim sploh ne bi smelo več rečt ceste.

Ja tako učinkovito se rešujejo problemi pri nas.

Mogoče pa ta sistem poberejo oz. Kupijo Avstrijci od nas če že mi nočemo iti po njihovem sistemu,kateri veliko več vlaga v cestno infrastrukturo in varnost udeležencev v prometu ter veliko manj v represijo in analitike zaposlene za mešanje dreka in požiranje davkoplačevalskega oz. našega denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemti Ano in Lizo :P

 

moja statistika: bo potrebno še bolj paziti, kje se skrivajo lovilci prekrškarjev, ker kot opažam Ana in Liza pravta, da smo vsega krivi strici med 44-54 leti. Jebote, le kok sta imeli matematiko :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram povedat ,da sem takoimenovani abstinent ali povratnik,kot pravta Ana in Liza,in moram priznat,da sem glede na mlada leta precej bolj umirjen.Mislim pa da je velik problem izobraževanja prav v avtošolah.Vse se namreč hvalijo kako dobro statistiko imajo,koliko jih pa dejansko naučijo je pa drugo vprašanje.Najboljša šola je po mojem lastna pamet in pa kilometri in še enkrat kilometri.PA SREČNO -SEZONA SE BLIŽA ,ZA NEKATERE JE PA ŽE TU.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kurac je to, da mormo mi ostali placevat neke "morebitne nevarnosti", ki jih kao povzrocamo z prehitro voznjo, zarad teh, ki so se razbil, ubil....bla bla bla....Sej se zavedamo kako pa kaj....ampak, da ti en z tisto sliko al pa radarjem zacne modrovat kako pa kej, prosm lepo no. Sej ze na uc lahko presodis a je en nevarn al ne, js ne rabm radarja za to. :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!