Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

borrut je napisal ja - urejeno z znakom za celo širino cestišča tudi če ni označeno s talnimi oznakami ..je**ču im m**er bandi kolesarski...

 

Ne kliči 113, če te bo kolesar povozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kliči 113, če te bo kolesar povozil.

bom..ker bo polomljen da še dolgo ne bo vedel zase.. pol ga bom pa tolk stožu da tud za zrak v gumi ne bo mel... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom..ker bo polomljen da še dolgo ne bo vedel zase.. pol ga bom pa tolk stožu da tud za zrak v gumi ne bo mel... :lol:

lomiuc kolesarjeu :lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lomiuc kolesarjeu :lol1:

niti ne ..jaz bom žrtev ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom..ker bo polomljen da še dolgo ne bo vedel zase.. pol ga bom pa tolk stožu da tud za zrak v gumi ne bo mel... :lol:

Upaj da te bo kaksen tak mausove postave povozil, ker ce ne, ne bo nic iz tega.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje je koliko si bil v socializmu star. Za nas je bila to mladost, v tisti državi smo odraščali, služili vojsko in jo gledamo mogoče drugače, kot tisti, ki je niso doživeli.

 

23 k joj blo konc. Nč mi ni mankal, pa za otroke je blo poskrbleno, ne pa tko ko zdaj k mormo štoflce zbirat .... Ok, kašn kofe pa prašek je blo treba prešvercat vsake tolk cajt  :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 k joj blo konc. Nč mi ni mankal, pa za otroke je blo poskrbleno, ne pa tko ko zdaj k mormo štoflce zbirat .... Ok, kašn kofe pa prašek je blo treba prešvercat vsake tolk cajt  :glare:

Men je zdej lepš :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

.... men je blo pa takrat super ... :)

... pa tud zdej ni čist za en ku*ac ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upaj da te bo kaksen tak mausove postave povozil, ker ce ne, ne bo nic iz tega.

no vidš - taki ste kolesarji..ne da bi rekel da se bo ustavil ko bom prečkal .. ne ..povozit pešca pa ubit vse okol sebe ..

ja vi kolesarji ste itak najjači in na cesti in po pločnikih pa povsod si jemljete prednost ...

pa da sploh ne omenjam bivših alkoholikov ki so postali abstinenti , pa bivših kadilcev ..pa bivših motoristov ki so zdaj kolesarji ..

fak ..en sam nasilje nad šibkejšimi..

p***a če jst ustavim pred prehodom za pešce z motorjem gre par kolesarjev na polno mimo mene po levi po desni pa direkt med pešci ...

jp najjači so..

23 k joj blo konc. Nč mi ni mankal, pa za otroke je blo poskrbleno, ne pa tko ko zdaj k mormo štoflce zbirat .... Ok, kašn kofe pa prašek je blo treba prešvercat vsake tolk cajt  :glare:

a ni blo bolš da je bil denar pa ni blo robe ? ker ni bilo drugih problemov si jih moral par namenoma ustvarit - pa tud če je bil to prašek al pa kava ...

eno vprašanje - je komurkoli v tistih časih zmanjkalo kave za zjutraj??? a ni ? fak kakšna kriza je bla to..

 

.

.... men je blo pa takrat super ... :)

... pa tud zdej ni čist za en ku*ac ... :)

khmmm..

včasih je blo težko nabrat pike za socialno stanovanje..

dons jih je pa čist komot za izpit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citat:

a ni blo bolš da je bil denar pa ni blo robe ? ker ni bilo drugih problemov si jih moral par namenoma ustvarit - pa tud če je bil to prašek al pa kava ...

eno vprašanje - je komurkoli v tistih časih zmanjkalo kave za zjutraj??? a ni ? fak kakšna kriza je bla to..

 

Nič ne morem dodat. Lepo povedano.

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 k joj blo konc. Nč mi ni mankal, pa za otroke je blo poskrbleno, ne pa tko ko zdaj k mormo štoflce zbirat .... Ok, kašn kofe pa prašek je blo treba prešvercat vsake tolk cajt  :glare:

Takrat so prizadete beri otroke s posebnimi potrebami skrili v ustanove in zanje še vedel nisi. Zdaj jih uspešno vključujemo v družbo in vzgajamo zdrave, da sprejemajo drugačne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citat:

a ni blo bolš da je bil denar pa ni blo robe ? ker ni bilo drugih problemov si jih moral par namenoma ustvarit - pa tud če je bil to prašek al pa kava ...

eno vprašanje - je komurkoli v tistih časih zmanjkalo kave za zjutraj??? a ni ? fak kakšna kriza je bla to..

 

Nič ne morem dodat. Lepo povedano.

:worship:

Ne pametuj, večini se sanja ne kako je bilo, kot te je srbski carinik na meji kot kriminalca šikaniral. Pa ko nisi mogel brez depozita čez mejo. Pa ko si moral v petek v trgovino po polbel kruh (edini, ki se je dobil), ker je bilo potem čez vikend vse zaprto. Pa ko si moral za 15 mesecev v kasarno, kjer si delal brezplačno in cele dneve prenašal Jugo idiotizme v stilu: Jugosloverni smo narod lepih i pametnih ljudi.

Kje je bil denar? Par komunističnih veljakov je imelo vse (denarja itak niso potrebovali), raja skoraj nič. Razlika je bila le, da so nas prepričali (prepričevali), kako krasno se imamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pametuj, večini se sanja ne kako je bilo, kot te je srbski carinik na meji kot kriminalca šikaniral. Pa ko nisi mogel brez depozita čez mejo. Pa ko si moral v petek v trgovino po polbel kruh (edini, ki se je dobil), ker je bilo potem čez vikend vse zaprto. Pa ko si moral za 15 mesecev v kasarno, kjer si delal brezplačno in cele dneve prenašal Jugo idiotizme v stilu: Jugosloverni smo narod lepih i pametnih ljudi.

Kje je bil denar? Par komunističnih veljakov je imelo vse (denarja itak niso potrebovali), raja skoraj nič. Razlika je bila le, da so nas prepričali (prepričevali), kako krasno se imamo.

 

To je vse res, kot je tudi res, da je, v tem istem času, marsikaj bilo bolje kot na zahodu. Ampak kakšno vezo imajo različni pogledi na našo preteklost s stanjem na cesti oz. to temo?

 

In mimogrede, če bi Mirana res brali, bi videli, da gre za možakarja z zdravim razmišljanjem, ki požnari čez neumnosti tistega časa ravno tako kot pove svoje za današnji čas. S komunistično tablico je prevozil cele ZDA in to lepo opisal, z isto zdravo dozo kritičnosti, ki jo ima do našega bivšega režima.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je vse res, kot je tudi res, da je, v tem istem času, marsikaj bilo bolje kot na zahodu. Ampak kakšno vezo imajo različni pogledi na našo preteklost s stanjem na cesti oz. to temo?

 

In mimogrede, če bi Mirana res brali, bi videli, da gre za možakarja z zdravim razmišljanjem, ki požnari čez neumnosti tistega časa ravno tako kot pove svoje za današnji čas. S komunistično tablico je prevozil cele ZDA in to lepo opisal, z isto zdravo dozo kritičnosti, ki jo ima do našega bivšega režima.

Miranovo knjigo sem ravnokar prebral, zdi se mi odlična, mladi je pa najbrž ne morejo razumeti, ker niso tega doživljali.

Kaj je bilo bolje kot na zahodu, ne vem. Mogoče komu uravnilovka, ki se meni ne zdi nič dobrega. Sem imel srečo in sem v tistih letih živel in odraščal pri nas in obenem veliko hodil po Evropi in Ameriki, kjer sem nekaj časa tudi delal. Sem ravno ob branju knjige videl, da smo bili tam istočasno, onadva sta se vozila in raziskovala, jaz pa delal na ranču. 

 

Naslov teme ni stanje na cestah, ampak nabijanje in to tudi uspešno počnemo.

 

Samo še nekaj bi dodal o opevanem socializmu. Današnje zbiranje zamaškov za posebne proteze otrok in podobno, nima nobene zveze s socializmom. Takrat so vsi invalidi dobili isto, torej osnoven voziček ali bergle. Zdaj je možno kupiti posebne proteze in zato se zbira denar, ne za osnovne pripomočke. Osnovni pripomočki so še vedno plačani.

Še nekaj o uravnilovki.  Nadarjeni in pridni so bili v socializmu zatirani, leni in nesposobni pa spodbujani. 

Jasno, zdaj leni in nesposobni (mogoče tudi tisti s smolo) gledajo z nostalgijo nazaj v tiste čase, ko jih je država podpirala in plačala vsem enako.

 

Evo, zdaj sem pa odprt za nove teme na temo nabijanja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to je pa res,danes če si pridn in delaven še preživet ne moreš če se  ne znajdeš ,nekateri s plačo komaj preživijo mesec pa še to včasih pomislim ali znajo čarat,da o dopustih sploh ne govorim ,sam men je fajn se znam znajdet in nisem motorični debil  pa tudi razmišljam s svojo betico in ne gledam in ne berem medijev ki poneumljajo ljudi......

 

 

Kaj kaj  nabijam  Fritz  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem no kmet dva, men ne izgledas ravno bister :)

 

Sploh po tem zadnjem nakupu.

Popravljeno . Popravil krucymucy
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem no kmet dva, men ne izgledas ravno bister :)

 

Sploh po tem zadnjem nakupu.

Kdo pa je omenjal da sem bister ,sam nočem bit še bolj neumen  :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Par komunističnih veljakov je imelo vse (denarja itak niso potrebovali), raja skoraj nič. Razlika je bila le, da so nas prepričali (prepričevali), kako krasno se imamo.

Tako je, par veljakov. Pa danes?

Danes ima pa čreda (ne ne morem napisati "veljakov", ker ne veljajo ama ništa) barab vse, narod pa nič, ne skoraj nič kot praviš za včasih. Včasih smo s tistim skoraj nič lepo živeli in čisto primerljivo z ljudmi na zahodu, danes pa vsi skupaj crkavamo in samo še čakamo, kdaj se bomo pridružili brezposelnim in  potem kmalu brezdomnim.

 

O protezah tistega časa, Motolover pa ne vem koliko si pristojen za komentarje. Jaz sem v Soči videl kar lepo delavnico, pridne ljudi in veliko protez. Ja tam sem španciral, ko sem malo pobegnil iz proizvodnje vozičkov. Sem železo žagal za vozičke in plohe prelagal za proteze.

Kdo pa je omenjal da sem bister ,sam nočem bit še bolj neumen  :P

Bomo videli kako bo letos s krompirjem, potem pa presodimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je, par veljakov. Pa danes?

Danes ima pa čreda (ne ne morem napisati "veljakov", ker ne veljajo ama ništa) barab vse, narod pa nič, ne skoraj nič kot praviš za včasih. Včasih smo s tistim skoraj nič lepo živeli in čisto primerljivo z ljudmi na zahodu, danes pa vsi skupaj crkavamo in samo še čakamo, kdaj se bomo pridružili brezposelnim in  potem kmalu brezdomnim.

 

O protezah tistega časa, Motolover pa ne vem koliko si pristojen za komentarje. Jaz sem v Soči videl kar lepo delavnico, pridne ljudi in veliko protez. Ja tam sem španciral, ko sem malo pobegnil iz proizvodnje vozičkov. Sem železo žagal za vozičke in plohe prelagal za proteze.

Bomo videli kako bo letos s krompirjem, potem pa presodimo.

Smo takrat živeli primerljivo z ljudmi na zahodu? Ne se hecati! Si ali bil premajhen, ali nisi nič potoval po svetu, da bi videl razliko.

Tudi takrat so bili pri nas reveži, samo nismo slišali za njih, ker se novinarstvo ni ukvarjalo s takimi rečmi in ker je država vse pometla pod rdečo preprogo. 

 

Žaganje železa, prelaganje plohov in pridnost ljudi v delavnicah, nimajo nobene zveze s tem kaj plača zdravstveno in česa ne. V socializmu so invalidi dobili standarden voziček, drugih ni bilo in partizanske bergle.  Danes dobijo boljše, ne dobijo pa nadstandardnega. Za tiste, ki si sami nadstandarda ne morejo privoščiti, se trudijo dobrodelne organizacije. Ne pozabi zakaj zmo načeli to debato. "Ker je zdaj pri nas tako slabo, da moramo zbirati pokrovčke za invalide.."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je blo skoz ... kr u redu ... vidim pa, da gre veliko ljudem slabše ... še posebej ranljive skupine (starejši, upokojenci, otroci) . žalostno

 

aja .. vse to je 50 odtenkov črno-sivega nabijanja 

 

:krneki:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo takrat živeli primerljivo z ljudmi na zahodu? Ne se hecati! Si ali bil premajhen, ali nisi nič potoval po svetu, da bi videl razliko.

Tudi takrat so bili pri nas reveži, samo nismo slišali za njih, ker se novinarstvo ni ukvarjalo s takimi rečmi in ker je država vse pometla pod rdečo preprogo. 

 

Žaganje železa, prelaganje plohov in pridnost ljudi v delavnicah, nimajo nobene zveze s tem kaj plača zdravstveno in česa ne. V socializmu so invalidi dobili standarden voziček, drugih ni bilo in partizanske bergle.  Danes dobijo boljše, ne dobijo pa nadstandardnega. Za tiste, ki si sami nadstandarda ne morejo privoščiti, se trudijo dobrodelne organizacije. Ne pozabi zakaj zmo načeli to debato. "Ker je zdaj pri nas tako slabo, da moramo zbirati pokrovčke za invalide.."

 

Motoljubimec, glede življenja na obeh straneh "železne zavese" so stvari malo bolj večplastne.  Če primerjamo isti nivo ljudi so v tujini (govorim za Italijo, kajti vsi sorodniki od očeta živijo tam) so imeli cca 30 % višje plače, dobili so kredita, koliko sa ga hoteli in kupili vse (če so imeli denar) . Lahko so hitro ostali brez službe in zdravstvo je bilo doplačljivo za nadstandard, podobno kot je pri nas sedaj. 

 

Bivša Juga je imela veliko boljši standard od ostalih vzhodnih držav na rdeči strani zavese, to je dejstvo, a zahod je imel kapitalizem in demokracijo. Zelo težko je primerjati standard prebivalstva v različnih političnih sistemih. 

 

Glede Soče in protez, te lahko potolažim iz prve roke. Protetika in ortopedski pripomočki so bili v času Juge zelo napredni in moderni. za  Nadstandardnih ni bilo, kajti že standardni so bili zelo visoke kvalitite in uporabnosti. Delali so še marsikaj drugega, recimo zelo znan servisni voziček so celo izvažali in še sedaj jih uporabljajo.  To je bilo od leta 70 naprej

 

Imel sem priložnost delati tam, pa oče je bil v konstrukciji........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Glede Soče in protez, te lahko potolažim iz prve roke. Protetika in ortopedski pripomočki so bili v času Juge zelo napredni in moderni. za  Nadstandardnih ni bilo, kajti že standardni so bili zelo visoke kvalitite in uporabnosti. Delali so še marsikaj drugega, recimo zelo znan servisni voziček so celo izvažali in še sedaj jih uporabljajo.  To je bilo od leta 70 naprej

 

Imel sem priložnost delati tam, pa oče je bil v konstrukciji........

ja ni blo propelerčka gor pa je blo zanič...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoljubimec, glede življenja na obeh straneh "železne zavese" so stvari malo bolj večplastne.  Če primerjamo isti nivo ljudi so v tujini (govorim za Italijo, kajti vsi sorodniki od očeta živijo tam) so imeli cca 30 % višje plače, dobili so kredita, koliko sa ga hoteli in kupili vse (če so imeli denar) . Lahko so hitro ostali brez službe in zdravstvo je bilo doplačljivo za nadstandard, podobno kot je pri nas sedaj. 

 

Fantje so primerjali Jugo z zahodom, ne z ostalimi komunističnimi državami. 

Italijani niso merilo za zahod, ker so jim Amerikanci zmetali na tone denarja, da ne bi volili komunistov. Oni niso ustvarjali, so samo dobro živeli in trošili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!